שש פעמים

שש פעמים

מצד אחד, סרט מאוד בוטה שלא מצנזר כמעט כלום. מצד שני, דווקא בגלל שהוא כזה, הוא מאוד אמין בעיניי ולכן כל כך כואב.
בעיניי זה סרט חובה. קודם כל להורים, שידעו שלא תמיד הם יודעים הכל, גם אם הם רוצים. צריך להיות עם עיניים פקוחות ולא לעצום את העיניים לכאב ולסבל של הנוער המתבגר שגדל בביתם. לסרט יש אמירה מאוד חזקה בכך שהוא מתמקד בעיקר במפגשים של הצעירים ולא מכניס לתמונה אף "מבוגר אחראי" שמציל את המצב, כמו בהרבה סרטים אחרים, אופטימיים יותר. כי גם בחיים, לא תמיד יש את הבן אדם הזה, שיבוא משום מקום, יתערב ויעשה צדק. לפעמים אף אחד לא יודע, לא שומע ואנחנו נשארים עם צלקות הנפש הבלתי נראות.
אהבתי את הסרט הזה, בגלל שהוא מצולם ומבוים מנקודת מבט שהיא יחסית ניטרלית. אין אשמים. יש סיטואציה שמתגלגלת במהירות במדרון הלא שפוי של היצרים והצרכים של הדמויות השונות, שבאופן כל כך טיפוסי, עיוורות זו לזו, כצפוי בגיל צעיר וחסר ניסיון, ולנזק שכל אחת גורמת בתרומתה שלה, לעצמה ולאחרים. ודווקא בגלל שאין תשובה אחת נכונה או אצבע שאפשר להפנות למישהו ספציפי - הסרט הזה כל כך חזק. כולם אחראים. כולם יכלו לעצור את ההתקדמות אל עבר הגבול הבלתי מוסרי של הניצול, האנוכיות והאטימות, אם היו בוחרים בצעד הנכון. אבל כל דמות בוחרת במה שהיא רוצה, בסיפוק של הרגע, בתהילה האישית שלה.
לדעתי זה סרט חובה, גם אם הוא קשה, לכל מי שנמצא בגיל המתאים (16+). חייבים לבוא עם ראש פתוח לסרט הזה. לראות אותו כמעין סרט דוקומנטרי, כי למרות שהוא סרט מבוים עם דמויות פיקטיביות, התוכן שלו לקוח מן המציאות המאוד קרובה לביתכם ולא ממוחו של כותב מופרע. כמובן שמי שמחפש אשמים ימצא אותם, אבל מתוך ראיית העולם שלו ולא מהאמירה האישית של הבמאי. ואולי זה גם שיעור חשוב, לדעת איפה אתה על הסקאלה. הערכים שלנו אומרים עלינו המון.

אתם מוזמנים לשתף את דעתכם אם תרצו. אשמח להביא את הנושא לדיון מעמיק יותר.

מי שראה ורוצה להוסיף תגובה שכוללת תוכן מתוך הסרט שישים את האיקון הבא -
- כדי לא להרוס למי שטרם צפה בו ומתכוון.

netapet2

New member
עוד לא ראיתי אותו

אבל אני ממש רוצה ללכת לראות.
זה נשמע מתלהב, אבל ראיתי את הטריילר ואני חושבת שזה סרט חובה...

קראתי על זה כתבות עוד לפני שזה יצא על זה שהראו את זה לחבר'ה צעירים טרום בכורה בשביל לראות את תגובותיהם, והתגובות היו מרתקות!

netapet2

New member
אני יכולה פשוט לתת קישור לכתבה אם אני אמצא

אותה..

אבל בסה"כ, חבר'ה צעירים, לא ממש ב"ביזנס" של מה שקורה בחוץ.. כל אחד עם הדיעות שלו, זה מעניין

Maldini Girl

New member
ראיתי רק את הטריילר

אחרי זה נכנסתי לאתר "סרט" כדי לקרוא קצת תקציר ועל הדרך קראתי גם את הביקורות. והאמת שרוב הביקורות די קוטלות, ואומרות את מה שאני חשבתי במבט על הטריילר: סרט פורנו במסווה של מסר חשוב.
זה סרט שנראה לי מעניין, אבל זה בדיוק החשש שלי. החשש שלי שזה סרט שיהיה כל כך עסוק בסקס ועירום וסקס שהצופה הממוצע (וגם זה שקצת מעבר לו) יחשוב שהמסר הוא העניין השולי.
ובכלל מודה שקשה לי עם סצנות אובר-מוחצנות. זה טריגרי לי מידי וקשה וכואב לי מידי.

תראי,

גם לי הסרט הזה די טריגר, אבל האמת מבחינה ויזואלית כמעט ולא רואים כלום (מה שרואים זה מה שיש בטריילר). מה שעשה לי דווקא יותר קשה זו ההזדהות עם הבחורה בתוך הסיטואציות הללו.
זו טעות מאוד גדולה להסתמך על הבנת העלילה דרך מה שקורה בטריילר. אני חושבת שהטריילר הזה לא משרת את הסרט נאמנה בכלל. הוא זורק סיטואציות שיא מתוך הסרט, ללא ההקשר העלילתי והרגשי שלו ומעוות את כל ההתרשמות מהסרט. וכמו כל סרט אחר, הטריילר נועד רק כדי "להדליק" אותנו לראות את הסרט, לא כדי לתת לכם תקציר.

Alinesis

New member
גם אני ראיתי רק את הטריילר..

ולמרות שאכן יש שם לא מעט סצנות שאפשר להחשיב לפורנוגרפיות הסרט די רחוק מלהיות פורנוגרפי, כי בעיקר רואים שם את הבחורה הזאת שמגיעה למצבים מאוד מביכים והיא שוכבת עם כל אחד ולפעמים יותר מעם בחור אחד בלבד, והתחושה הכללית שמרגישים זה שהיא אומללה ונמצאת בתוך לכלוך מגעיל, מוכנה להיכנס עם כל אחד לשירותים במועדון....
זה לא ממש פורנו כי הסרט היה מגעיל מדי...לפחות ממה שראיתי בטריילר..

Maldini Girl

New member
כי פורנו זה לא מגעיל?

תשאל את מה שמה שמוציאה עכשיו סרט על החיים שלה כשחקנית פורנו ומספרת שבאחד הסרטים קיימה יחסים עם חברו הטוב של האדם.

Alinesis

New member
יש בחורות שנהנות מזה!!..

אבל זואופיליה זה לא הנושא שלנו...
האם יש גועל בתעשיית בפורנו?..כן!..בהחלט..המון..
אבל בסרט הזה המיקוד הוא פחות באקט מיני ספציפי, אלא יותר רחב..היא יורדת לגברים כאילו לוחצת להם את היד...והיא נראית מנוצלת וחלשה וחסרת עמוד שדרה...חלק מהסצינות הם על גבול האונס..וזה כבר לא אירוטי..אלא פשוט עצוב...

netapet2

New member
השאלה היא,

ממתי פורנו הוא לאו דווקא רק אירוטי?
מה, אין פורנו של אונס ודברים כאלה? אני די בטוחה שיש...
כי יש אנשים שנהנים מזה, בדיוק מהסיבה שרוב האנסים גם נהנים מהאונס עצמו... (וכשאני אומרת רוב, זה כי יש אנסים שלא קולטים שמה שהם עושים זה אונס...)

Alinesis

New member
אוקיי..

אז אפשר להגיד שהסרט הוא סוג של פורנו לא אירוטי...
לא משנה איך תקראי לזה...

האמת שאני די בטוח שהרבה בחורות את המציאות בסרט וזה בטח הרבה יותר נפוץ ממה שאנשים חושבים..
אני אישית לא נחשפתי לזוועות כאלה..

כן,

לצערי אני גם חושבת שהתופעה שהסרט מעלה, היא הרבה יותר נפוצה ממה שאנחנו חושבים, מאמינים או מוכנים לקבל. וזו הסיבה שהסרט הזה כל כך חשוב בעיניי. ולראות אותו רק כעוד סרט רווי סצנות מיניות (כי אירוטי הוא לא וגם לא פורנו), זה להבין אותו הכי לא נכון שאפשר.

Alinesis

New member
****אני...

לא יודע מה קרה לי בשורה שם..
רציתי לרשום:
אני די בטוח שהמציאות בשביל הרבה בחורות הוא כמו בסרט , וזה בטח הרבה יותר נפוץ ממה שאנשים חושבים..
אני אישית לא נחשפתי לזוועות כאלה..

אבל יצא לי שורה מאוד מעוותת..הממ..אני בטח סתם מפתח אלצהיימר..=]

Any991

New member
נראה לי

(וזה רק לפי הטרילר וביקורות) שזה בכלל לא הנושא -פורנו או לא (ונראה לי שממש לא).
אבל כולנו מסכימים שהסיטואציה שהסרט מנסה להעביר היא לא פשוטה ויש להיות מודעים לה-ניצול של בחברה של בני עשרה.
אני מאמין שממש אין כאן ניסיון "למכור" פורנו במסווה של סרט איכות-זה ממש לא המקרה.

כמו שאמרתי ל-Maldini Girl

הטריילר מאוד לא מייצג את מה שקורה בסרט. הוא מתמקד בסצנות המיניות בסרט. אין שם פורנו, כי תכלס לא רואים שום דבר באמת. זה בעיקר הדמיון שפועל ומשלים את מה שהסרט לא מראה.
אפשר לראות את הסרט הזה כבוטה, מגעיל, חשוף מידי, חודרני מידי. ואפשר להבין שהסצנות האלה משרתות את מטרת הסרט להעביר מסר מסוים, ולא להיפך.

Any991

New member
עוד לא ראיתי

אבל מעניין לראות איזה תחושות זה מעורר

למעלה