טרמינולוגית החיבוקים

Any991

New member
טרמינולוגית החיבוקים

בואו נדבר על נושא כאוב, אולי לא כל כך כאוב אבל מפריע באיזושהי מידה,
הושפעתי בו מפוסט שנכתב מתישהו בנוגע לנושא זה ושההזדהות שלי בו הייתה עמוקה.
זה לא הקטע שלי חיבוקים - אני לא מתחבר לזה, יש משהו בדבר הזה שגם כשהוא מגיע
מקרובי משפחה או שהוא מגיע בצורת סחבקיות של חברים, אני פשוט קר יותר.
קשה לי לבצע את זה בהתמסרות מלאה ותמיד נראה לי שהצד השני מבין פחות או יותר, גם כשהוא לא אומר לי, שהקרות הזו מורגשת, אפילו אם ממש קצת.

כולנו אוהבים חיבוקים, לא? זה מגע ראשוני מאוד נצרך מגיל חודש ונמשך אל תוך הגיל הרך, העניין הוא שאז הוא מאוד חשוב-מחקרים מראים שחיבוק הכרחי להתפתחותנו כעוללים קטנים.
עד כאן נשמע לא משהו מיוחד עד שמשווים את זה לחיבוק אחר, שכן נצרך ושאותו דווקא קל מאוד לאהוב-חיבוק של זוגיות.
זה חיבוק שונה, שעובר דרך 3 פרמטרים:
שייכות: ההרגשה שיש מישהו בעולם הזה שאתה מרגיש שייך אליו, חיבוק שמראה שאף אחד לא ייקח אותך מבין זרועותיי
פרטיות: יש מישהי שאפשר לחלוק איתה את כל האהבה שבעולם, לדעת שאפשר לקרב את הלב שלך למישהו, להרגיש את הנעימות הזאת של המגע ואת ההתמסרות הזו המיוחדת.
חשיפה: שבאה בעקבות הפרטיות-חשיפה של הלב שלך למישהו יחיד יכולה גם לחשוף אותך לפגיעות ולהחזיר מהר מהר את החומות שהורדנו עד עכשיו.

אז השאלה היא למה? למה חיבוק אחד כן ושני לא? למה זרועות מסוימות ארצה שיחבקו אותי ואחרות לא? מה הופך את החיבוק השני לכל כך מיוחד, אם מדובר בחיבוק למישהו שבכלל יותר זר לך מכל האחרים.
אז כנראה שלשם כך צריך לנבור במושג הזה של אהבה באופן כללי - האם כשנזדקן יחד תעלם לאט לאט טרמינולוגית החיבוק הזו? האם זה משהו שקורה כשמתחיל משהו חדש, כמו יציאה לאוויר העולם בגיל יום או אהבה חדשה?
כנראה שנוכל (או אוכל) לענות על כך רק עוד הרבה הרבה שנים.

netapet2

New member
יש לי הרבה מה לכתוב על זה.

תשלח לי הודעה מחר, תזכיר לי!
(פשוט חייבת לעוף לעבודה ואני אחזור גמורה)

Maldini Girl

New member
אתה יודע שאני לא אוהבת חיבוקים?

רק מהחבר שלי ומאימא. מהשאר מרגיש לי לא אמיתי

אבל לשאלתך, חיבוק הוא ביטוי אחד מיני רבים לאינטימיות. כמו שלא כיף שכל אדם אקראי מנשק אותנו או מלטף אותנו או לוחש לנו באוזן או נכנס איתנו למיטה, ככה גם בנוגע לחיבוקים. ולכן חיבוק נעים באמת הוא בהכרח כזה שי לנו אינטימיות עם האדם שמולנו. ואינטימיות יכולה להיות לא רק בין בני זוג אלא גם בין חברים קרבים או בני משפחה.

אני סולדת מאד מהאופנה של לחבק ולנשק כל אדם שאני לא בהכרח אוהבת.

Any991

New member

אני שמח שאת מזדהה עם זה קודם כל (אני לא היחיד ישש),
ודבר שני, נראה לי שחיבוק נתפס אצלי כמשהו שמאוד מקובל בחברה הישראלית אם לא הכרח,
ואז כשאתה מרגיש שאתה לא מתאים את עצמך כל כך לנורמה הזו אז זה מעלה מחשבות.
לכן אני לא בטוח שהשוואה למקרים האחרים מדויקת-כי הם רגישים יותר או...לא יודע..נתפסים אצלי אחרת.

Maldini Girl

New member
פעם בשיעור אנגלית נתנו לנו אנסין על

הSOCIAL KISS, ה"נשיקה החברתית" ודיברו שם על כל התרבות הזאת. וזה היה ממש מעניין! כ"כ מעניין שאני זוכרת את זה מכיתה י' ועד היום.
על זה שהתפתחה תרבות של נשיקות וחיבוקים בין אנשים שבקושי מכירים, או אנשים שנפגשים כל יום אבל הם בכלל לא בהכרח קרובים, ושיש כאלה שזה מאד מביך אותם והם לא יודעים מה לעשות עם זה.
האנסין נגמר ב"אז מה רע בלחיצת יד?"
אז לא. לחיצת יד זה רשמי. אבל מבחינתי, לרוב האנשים מספיק לחייך.
אם זה חברות ממש קרובות שלא ראיתי המון זמן אז אתן חיבוק צנוע.
אבל את האנשים שאני רואה כל יום, למה אני צריכה לחבק כל הזמן? זה לא שהתגעגעתי או משהו.

Any991

New member
כן

זה מעניין מהבחינה הזו. בעיקר לגבי איך מתמודדים עם הרגלים חברתיים ואיפה חוצים הקווים האדומים אם
לא מסכימים לגביהם

netapet2

New member
חיבוקים

טוב,
אני אסביר משהו.
אני חולת חיבוקים. מתה על התכרבלויות. הכי פינוקי בעולם.
אבל, יש כל מיני סוגי חיבוקים.
יש חיבוק של "היי חברה שאני לא יודעת למה אני מחבקת אותך" או לחילופין "היי חברה, מתה עלייך". במה שונים החיבוקים, הרי, זו בחורה בשני המקרים. למה זה שונה- כי יש חברות שוואלה, לא מתחשק לי לחבק אותה, גם אם לפעמים היא חברה די טובה, אבל משהו בה לא הכי עושה לי טוב.לעומת זה יש חברות שכן.
רק שתדעו, פעם לא הייתי חבקנית חברות, זה פשוט נכנס לאט לאט שדי התרגלתי. לא חסר לי אם לא חח..

יש חיבוק של "היי ידיד" ויש חיבוק של "היי ידיד שאתה לא מבין בכלל מה הייתי רוצה לעשות לך." שגם פה, העניין הקריר הזה של טוב אתה ידיד שלי, כולם מתחבקים, נתחבק גם אנחנו. ווהו. ויש את העניין הקצת יותר חם, שיש רצון למגע הזה לחום. שירגיש שאני כן רוצה משהו.

כמובן שיש חיבוק משפחה, קרובה ואהובה, או אפילו קרובה ולא אהובה. או רחוקה. או לא רחוקה. הבנתם את הפרנציפ.

אנשים שאוהבים חיבוקים, אוהבים חיבוקים מאנשים שהם אוהבים בעיקר. אנשים שיש להם משיכה, אם מינית, חיצונית או פנימית לבן אדם.
אני יכולה להסביר נגיד על סדר יום חיבוקי אפשרי בשבילי.

נגיד בתקופה שהייתי רוכבת, כי בעבודה לא ממש יוצא לי לחבק אנשים. (ונלך נגיד על יום שבו למדתי גם לדוגמא, ויום שניפגשתי עם ידיד שאני אוהבת בערב.)

מגיעה לבית ספר, יש שם את ארבעת החברות הכי טובות שלי. אממה, אחת מהן פחות התחברתי אליה מבחינה חיבוקית, לא יודעת למה. אז זה 3 חיבוקים שלא אכפת, ואחד שקצת אכפת.
אחרי זה חווה, מגיעים ושם מחבקים רק את מי שאוהבים.
ואז נגיד נפגשת עם אותו ידיד. ואז זה חיבוק ארוך יותר. אמיתי יותר. כזה שלא רוצים שייגמר.

כל מי שאוהב חיבוקים, יש לו אנשים שפחות ירצה. ושוב, הנקודה היא בן האדם שמולו. לא אוהבים חיבוק בתור חיבוק. אוהבים חיבוק בתור חיבוק עם מישהו מסויים.
זו דעתי

Any991

New member
אוקי

יכול להיות שבנות יודעות לחלק את זה להרבה יותר מקרים והתייחסויות.
השורה התחתונה שרשמת נראה לי שהיא המרכזית כאן, לפחות מבחינתי:
"לא אוהבים חיבוק בתור חיבוק. אוהבים חיבוק בתור חיבוק עם מישהו מסוים",
היא הכי קרובה אולי להרגשה שלי-רק שאצלי החלוקה היא יותר גסה ל"יש קשר זוגי (או semi זוגי)" או "אין קשר"

Alinesis

New member
על כלום...

גברים זה עם יבש שלא זורמים בשיחה לגבי אף נושא..

למעלה