התייעצות

יעלעל

New member
התייעצות

היי
לאיש יש עוד מעט יומולדת 50. אנחנו מחפשים רעיונות למתנות ודי נואשנו. למה מתנות ברבים? הילדים מחפשים וההורים שלי גם. רעיונות שאלו ונגנזו מטעמים שונים - מנוי לעיתון, מכונת קפה, שעון.
אשמח לרעיונות מדליקים - משהו שהגברים בחבורה היו שמחים לקבל והנשים בחבורה נתנו ובני הזוג שמחו מאוד.
תודה מראש, יעל

חני ב

New member
לגיל 40 נדמה לי, הזמנתי לבעלי

שעור טיסה.

אפשר גם קורס צלילה אם הוא בעניין.

חני ב

New member
לא

כי זה היה לפני הרבה שנים, והטייס היה מקורב אלי, לכן הלכנו רק אליו.
חברה אחרת עשתה מתנה כזו בעלה לכבוד יום הולדת 50 והוא היה מאד מרוצה. אשאל אותה אם שמרה את הפרטים על החברה.
בעקרון, היא חיפשה בגוגל חברות וגם יש בתפוז פורום תעופה קלה http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?forumId=421 היא בקשה המלצות.

לגבי צלילה אין לי מושג, סתם רעיון שהצעתי לך.

מכונת קפה שמקריאה את העיתון כשהיא מעירה

כל מה שקשור לגאדטים.

אבל מאד תלוי מי האיש ומה התחומים שלו, ומה הוא יאהב

שלי-חולה על צעצועים כאלו .

אבל אם תתני לו אולר או פנס או קורס צלילה- הוא ידחוף אותך למים יחד עם הצפרדע.

יעלעל

New member
אי אפשר

הוא מתעורר ברבע לחמש בבוקר ויוצא בחמש וחצי, לפני שהעיתון מגיע אז המכונה לא תוכל להקריא לו את העיתון. ואם היא תקריא, זה יעיר אותנו.....
בדיוק בגלל זה מחפשת רעיונות. בטח משהו יהיה דומה או קרוב או יעורר בי רעיון אחר....
הטיסה למשל זה רעיון לא רע, ואז גם נזכרתי שהוא נורא רצה לעשות קורס צניחה פעם. אז אולי זה.
אבל אני לא בטוחה שההורים שלי יסכימו לשלח את החתן שלהם בצניחה אז אני מחפשת עוד רעיונות.....
בדרך כלל אני די יצירתית ברעיונות

קליספרה

New member
אנחנו נסענו לחו"ל לטיולים קצת כבדים יותר

איכשהו זאת תמיד ברירת המחדל שלנו לימי הולדת גדולים

מה שמעתי שהם לא מתנות קונסנציונליות
קורס צניחה חופשית, מצנח רחיפה, דאייה במטוס (יש בשדה תימן) קורס נהיגה התקדמת, סדנאות אוכל, וכמובן מסיבות הפתעה במונים

מתנות: אופניים, מצלמה יקרה, עדשה יקרה, ציוד הלבשה יקר לאופנוע, גיטרה, סקסופון כאלה

shavririt

New member
אולי יש לו תחביבים ..

שמאפשרים לקנות לו ציוד שחלם לקנות ולא העז כי קצת יקר לו..
אולי לשדרג לו את הסמארטפון שלא העז להוציא עליו כל כך הרבה..
הילדים שלי קנו לאחרונה לבעלי ליומולדת, ציוד לצילום (תחביב ישן-חדש).
והחבר של הבת שהוא צלם מומחה, הלך איתו לקנות מצלמה טובה.
השאלה היא תמיד גם שאלה כספית של כמה יכולים להוציא.

יעלעל

New member
תשומי יש

אני מתכננת להכין אלבום עם זכרונות ותמונות וקטעים מכל מני אנשים מהעבר.
אבל אני מחפשת רעיונות בשביל ההורים שלי, הילדים.
לי יש כמה מתנות עבורו....

יעלעל

New member
למשל ממש עכשיו

אני מתארגנת לקראת מסיבת ריקודים שארגנו בישוב לכבוד יום ההולדת של האיש. הוא אמר שהכי היה רוצה מסיבת ריקודים. בבקשה. יותר תשומי מזה? את המסיבה ארגנתי עם עוד חברות, מכרנו כרטיסים לפי עלות של הדיג'יי הבארמן והמקום שחילקנו בערך למספר זוגות ויבואו גם כמה זוגות חברים שלו בהפתעה (ממש מקווה שהוא לא קורא כאן....). יהיה שמח.
ומההורים שלי כנראה נקבל סדנת אפיה אצל ארז קומורובסקי. הסדנה נשמעת מדליקה, אברר על זה פרטים ביום א'. תודה לכל הרעיונות.
שבת שלום

iris mom of two

New member
בעלי נורא שמח

לקבל מצלמה SLR ואת הציוד הנלווה, עדשות וכדומה. במיוחד כשהחלפנו את תיק הצד לתיק גב נוח לנשיאה.

לאונידס

Active member
לא מכיר את בעלך ותחביביו אבל כמה קוים מנחים

רוב הגברים שאני מכיר יעדיפו פחות מתנה חלקית, כמובן שאצל חלק זו מתנה מצוינת.
זאת אומרת קורס טיסה עד לרישיון (יקר, בערך 80,000 שקלים) קורס משיט או קורס צלילה (זולים יותר) הם מתנות שלמות. צלילת הכרות היא פחות מתנה.

טיול לכל המשפחה יכול להחליף מסיבה אבל לא מתנה.
האחיינית שלי אומרת שהמשפחה שלה יצאה לטיול לכבוד בת המצווה שלה ולקחו גם אותה. היא ממש לא קיבלה את הטיול כמתנה בשבילה (לדעתי בצדק) ולהערכתי ה"סכנה" הזו קיימת גם אצל גדולים.
לעומת זאת לשלוח אותו לחופשת סקי שעליה הוא תמיד חלם - עניין אחר לגמרי.

חפיצים אם יש לו נטייה לכך בהחלט יכולים להיות אופציה, בתנאי שמדובר מבחינתו בתחביב ולא בסוג של מטלת בית.
נניח למשל טאבלט יכול להיות אחלה, עם מקדחה הוא עלול לשמוח כמו שאת תשמחי עם מגהץ אדים כמתנת יום הולדת (וסליחה על הסטיגמות, אני רק מנסה להדגים נקודה).

אני לא מכיר את הבעל ולא הדינמיקה המשפחתית, אני למשל מאז שהצאצאים בגיל 0 הודעתי שאני לא מוכן לקבל מתנות שעולות כסף, מותר רק דברים שהם מכינים לבד או מוצאים לבד ושומר על הכלל הזה די בקנאות.

קליספרה

New member
תלוי לגמרי באופי

אנחנו כנראה מסתובבים לגמרי בקרב סוג אחר של אנשים כי כל הראייה כאן היא הפוכה לגמרי.

אצלנו תמיד ברירת המחדל היא טיול זוגי לחו"ל. בעל יום ההולדת בוחר את היעד ואת אופן הטיול. לפעמים עוד רכישות נשזרות לטיול אבל המתנה העיקרית היא הטיול עצמו - הטיולים המשפחתיים נשיר ליום ההולדת שלהם - ימי הולדת שלנו הם זוגיים נטו!.

ובקשר לקורס אני מנסיוני גם זה לא מדויק - אין טעם לקנות קורס טייס את הטייס יגלה בסופו שהוא ממש לא מתאים לזה או הצנחן יגלה שהוא סובל מפחד גבהים והצולל נחנק כשהוא במים. האופציה של קורס ניסיון הרבה יותר הגיונית ושפויה כמנה - אם יחליט להמשיך הלאה אז כבר מתחילים לחשוב על התאמות כלכליות

לאונידס

Active member
את צודקת בשני הדברים

אכן ההעדפות יכולות להיות אחרות ויש כאלה שישמחו עם טיול לחו"ל, לכן סייגתי ואמרתי שאני לא מכיר את הבעל.

גם בקשר לקורס את צודקת, אם מדובר בקורס הפתעה..
אני מכיר בעל שהתעקש לעשות הפתעה לאישתו (לא קורס) והיא הפתיעה אותו חזרה, ממש לא אהבה את המתנה.
אז בהחלט צריך לדעת ששבן הזוג מעוניין בקורס כזה.

למעלה