זקוק לעצה מוזיקלית ממומחי הפורום

מצב
הנושא נעול.

DRORIKO8

New member
תגיד לי אתה נורמלי?

ג'וזי ידעה מעט על בעלה....אורי זוהר למד בתיכון
בתיכון 'שלווה' ברחוב רנק בצפון הישן של תל-אביב. רחוב מקביל לבן-יהודה, פינת סמטת יוסט. במקרה, אמא, ז"ל, ישבה לידו באותה כתה ובאותו שולחן בכיתות י"א, י"ב. יש תמונות משותפות. ניתן לסריקה. הם סיימו יחדיו את התיכון ביולי 54' ואורי זוהר כיום גר לא הרחק ממני בישיבת אור שמח במעלות דפנה, בנין 108. מה אתה חושב??? שלא יצא לי לדבר איתו על זה??? אני מכיר אותו אישית דרך אימי. בולשיט ! ג'וזי כץ היתה אולי בגילופין באותו יום... או שהיא התבדחה עם המראיין או שלא זכרה את התשובה.
היו המון דברים שג'וזי לא ידעה על בעלה ואת זה אני יודע היטב. שמעתי על כך מדמות ידועה שגרה שנים רבות ברחוב בן-יהודה 150: דרורה חבקין. אמנם הייתי אחרי צבא, אבל הכרתי לא מעט סלבס תל-אביבים וזה ממש לא עשה לי דבר.
עכשיו קח את עצמך ולך גם לארכיון עיריית תל-אביב כדי לבדוק באיזו כתה למד אורי זוהר בתיכון, באיזה תיכון, והאם היתה באותה כתה תלמידה בשם תרצה ניידז'בידז' ! יש בארכיון תמונת מחזור באיכות טובה.... תיכון שלווה כבר לא קיים ברחוב רנק של ימינו.
אתה רוצה את הנייד של אורי זוהר?
לילה טוב.
תגיד לי אתה נורמלי?
למה שקראוס יסתיר ממנה מי המציא את השם ללהקה?
&nbsp
מה שכן יש גירסא שאומרת שדן בן אמוץ המציא את שם הלהקה. אבל בתכלס את מי זה מעניין בעצם

אני פשוט ידען....עם זכרון של מיליון טרה בראש...

תגיד לי אתה נורמלי?
למה שקראוס יסתיר ממנה מי המציא את השם ללהקה?
&nbsp
מה שכן יש גירסא שאומרת שדן בן אמוץ המציא את שם הלהקה. אבל בתכלס את מי זה מעניין בעצם
אני לא אשם שיש לי זכרון מטורף. והוא אכן זכרון חסר תקדים שזוכר את המספרים האישיים של כל מי ששרת איתי בשרות סדיר בין השנים 1981-1984. חפש אנשים העונים לשמות רפי סיגורה, שמעון אמויאל, רפי שרביט בגוגל.....צור איתם קשר ושאל אותם על זה....
קראוס לא הסתיר את זה ממנה. הוא פשוט לא חשב שזה מספיק חשוב לספר לה. נכון שהיו מספר גרסאות כולל זו של דן בן אמוץ שהתגורר בסמטת המזלות - מזל דגים מס' 12 ביפו העתיקה, ובדיוק בגלל זה הוא נשאל מה האמת. השידור התקיים באוגוסט 2002 בגלי-צה"ל. אתה מוזמן לפנות לסרטיית גלי-צה"ל ולבקש מהם את התכנית. הם יושבים ברחוב יהודה הימית 18 ביפו. גש.
ואת מי מעניין כיום רון גיסין?? החידה היתה מאוד קלה שהרי אחד מבניי שמו רון...
ורון שהוא בן 3.5 מכיר כמעט כל שיר של פינק פלוייד או ג'ימי הנדריקס. רון בן ה-3.5 הוא המעריץ הצעיר בעולם של פרנק זאפה...
הוא יעלה עלי ברמת הזכרון ללא ספק....
אני זוכר בעל-פה רק את רשימת 71 או 72 אלף הפיגועים שהיו ברכבות ובאוטובוסים מאז ומעולם בארץ הזו....רוצה לנסות אותי עם איזה פיגוע???
היה אחד שעלה עלי ושם עלי קצוץ: חרדי זקן, תימני נחמד מאוד משוק מחנה יהודה שידע בעל-פה את כל התורה ואת כל התנ"ך...לזה עוד לא הגעתי...
היית אומר לו דניאל פרק ב' פסוק ו' ומחכה 5 שניות עד שהוא מזמזם את הפסוק בדייקנות מופלאה והכל בעל-פה...
דרך-אגב: בבית אל-על ברחוב בן-יהודה 32 שכן משרד מאוד מאוד חשוב של גוף שקשור בקשר ישיר לכל השרשור הזה ! מי היו הבעלים של המשרד הנ"ל ומדוע קשור הדבר בקשר ישיר ביותר לכל נושא השרשור הזה??? את תשובתך אראה כבר מחר. אני טס למיטה. לילה טוב. אביה.

DRORIKO8

New member
אני אלך לשאול את התימני הזה,אולי הוא יודע

אני לא אשם שיש לי זכרון מטורף. והוא אכן זכרון חסר תקדים שזוכר את המספרים האישיים של כל מי ששרת איתי בשרות סדיר בין השנים 1981-1984. חפש אנשים העונים לשמות רפי סיגורה, שמעון אמויאל, רפי שרביט בגוגל.....צור איתם קשר ושאל אותם על זה....
קראוס לא הסתיר את זה ממנה. הוא פשוט לא חשב שזה מספיק חשוב לספר לה. נכון שהיו מספר גרסאות כולל זו של דן בן אמוץ שהתגורר בסמטת המזלות - מזל דגים מס' 12 ביפו העתיקה, ובדיוק בגלל זה הוא נשאל מה האמת. השידור התקיים באוגוסט 2002 בגלי-צה"ל. אתה מוזמן לפנות לסרטיית גלי-צה"ל ולבקש מהם את התכנית. הם יושבים ברחוב יהודה הימית 18 ביפו. גש.
ורון שהוא בן 3.5 מכיר כמעט כל שיר של פינק פלוייד או ג'ימי הנדריקס. רון בן ה-3.5 הוא המעריץ הצעיר בעולם של פרנק זאפה...
אני זוכר בעל-פה רק את רשימת 71 או 72 אלף הפיגועים שהיו ברכבות ובאוטובוסים מאז ומעולם בארץ הזו....רוצה לנסות אותי עם איזה פיגוע???
היה אחד שעלה עלי ושם עלי קצוץ: חרדי זקן, תימני נחמד מאוד משוק מחנה יהודה שידע בעל-פה את כל התורה ואת כל התנ"ך...לזה עוד לא הגעתי...
היית אומר לו דניאל פרק ב' פסוק ו' ומחכה 5 שניות עד שהוא מזמזם את הפסוק בדייקנות מופלאה והכל בעל-פה...
דרך-אגב: בבית אל-על ברחוב בן-יהודה 32 שכן משרד מאוד מאוד חשוב של גוף שקשור בקשר ישיר לכל השרשור הזה ! מי היו הבעלים של המשרד הנ"ל ומדוע קשור הדבר בקשר ישיר ביותר לכל נושא השרשור הזה??? את תשובתך אראה כבר מחר. אני טס למיטה. לילה טוב. אביה.

וואו. בשמחה ! בירידה של רחמו מצד שמאל על מחצלת

וואו. בשמחה ! בירידה של רחמו מצד שמאל על מחצלת
תהיה לך הזדמנות פז לקנות אוכל טעים בשוק מחנה יהודה ! הכי טעים: סטיקיית חצות. מעורב ירושלמי אעסלי חבל"ז ! בתיאבון !

התשובה היא משרדי "קול השלום" בבעלות אייבי נתן או

התשובה היא משרדי "קול השלום" בבעלות אייבי נתן או
יותר נכון בשכירות של אייבי נתן. משרדי קול השלום שכנו בבית אל-על כ-10 שנים בקירוב ומדבקה עם לוגו התחנה הופצה תמיד אצל המזכירות בכניסה לבניין.

ובתור מי שמכיר מצויין את גדולי אספני המוסיקה בבריטניה

בחור בן 29 לא יכול באופן טבעי
להכיר את כמות המוסיקה שיכול בחור בן 51. צורת הכתיבה שלך הולמת את שוק העופות ב-רפיח ולכן הדיון איתך הסתיים. עוד לפני שנולדת, הייתי אחד מהאספנים הגדולים בארץ. חבל שאתה עורך שימוש בלתי מבוקר באצבע ובמקלדת וכותב משפטים שאין להם שום משמעות. אם מה שכתוב בכרטיס שלך נכון, הרי שאתה רק בן 29. בגילך, אין לך עדיין יכולת להכיר את שוק המוסיקה העולמי כמו שמכירים אותו בני גילי, באופן טבעי. בבגרותך, חנויות התקליטים בישראל כבר היו בגסיסה ולא זכית להכיר את השוק בימי גדולתו. 200 אלף צפיות ביו-טיוב זה מספר סביר שמתוכם 195 אלף הם בני 20 פלוס....
לבני ה-50 פלוס יש דברים הרבה יותר חשובים לעשות מאשר לסמן לייקים ביו-טיוב כל היום...
סוף דיון.
ויש כמה מטורפים שכל אחד מהם מתקרב למיליון תקליטים ודיסקים בביתו, אוכל לומר ללא סייג שמהם למדתי מי העיר שבה הכי כדאי לקנות מוסיקה ומי העיר המוסיקלית ביותר בבריטניה. לונדון היא עיר נהדרת אך המגוון קטן יחסית בהשוואה למנצ'סטר. בלונדון יש הופעות נהדרות ! אין על כך ויכוח. הענין הוא שבמנצ'סטר יש יותר הופעות והמחירים פחות יקרים. אם אתה מחפש בוטלג נדיר של סיימון וגרפונקל משנת 1972 על ויניל (אני לא אוהב אותם), הסיכוי למצוא אותו במנצ'סטר כפול. אם תערוך רשימה של כלל כורי המחצבה של אומני בריטניה מאז ומעולם, מנצ'סטר מובילה ובענק! לונדון היא עיר הרבה יותר יפה ותוססת. למנצ'סטר יש דימוי של עיר פועלים משום מה, אבל מי שמכיר כל כוך ופינת רחוב אפלה ואפלה עוד יותר במנצ'סטר, כמוני, יודע ששוק המוסיקה של מנצ'סטר ענק, מפותח יותר והרבה יותר איכותי. לא לחינם כל אספן מטורף של פינק פלוייד נוהר למנצ'סטר. הוא יודע למה! במנצ'סטר נולדו רוב הלהקות החשובות וממנה התחילו רוב הזרמים בבריטניה. סוף דיון.

DRORIKO8

New member
חחח אפילו פינק פלויד עצמם לא התחילו במנצ'סטר

ויש כמה מטורפים שכל אחד מהם מתקרב למיליון תקליטים ודיסקים בביתו, אוכל לומר ללא סייג שמהם למדתי מי העיר שבה הכי כדאי לקנות מוסיקה ומי העיר המוסיקלית ביותר בבריטניה. לונדון היא עיר נהדרת אך המגוון קטן יחסית בהשוואה למנצ'סטר. בלונדון יש הופעות נהדרות ! אין על כך ויכוח. הענין הוא שבמנצ'סטר יש יותר הופעות והמחירים פחות יקרים. אם אתה מחפש בוטלג נדיר של סיימון וגרפונקל משנת 1972 על ויניל (אני לא אוהב אותם), הסיכוי למצוא אותו במנצ'סטר כפול. אם תערוך רשימה של כלל כורי המחצבה של אומני בריטניה מאז ומעולם, מנצ'סטר מובילה ובענק! לונדון היא עיר הרבה יותר יפה ותוססת. למנצ'סטר יש דימוי של עיר פועלים משום מה, אבל מי שמכיר כל כוך ופינת רחוב אפלה ואפלה עוד יותר במנצ'סטר, כמוני, יודע ששוק המוסיקה של מנצ'סטר ענק, מפותח יותר והרבה יותר איכותי. לא לחינם כל אספן מטורף של פינק פלוייד נוהר למנצ'סטר. הוא יודע למה! במנצ'סטר נולדו רוב הלהקות החשובות וממנה התחילו רוב הזרמים בבריטניה. סוף דיון.
איפה הם כן התחילו אתה שואל? נכון בלונדון

הם קטנים ליד הלהקה הבריטית המצליחה ביותר

איפה הם כן התחילו אתה שואל? נכון בלונדון
בכל הזמנים וההיא התחילה כמובן בליברפול !
מעניין שחלק גדול מההקלטות של פינק פלוייד שמוצאה מלונדון, הוקלט בכלל בארה"ב...
אתה לא יכול להתווכח על כך עם אנשים שגרים שם ושהחלו להכיר את שוק המוסיקה העולמי לפני שנולדת...
דרך-אגב: הדיסק החדש של פינק פלוייד שראה אור בשבוע שעבר נחמד מאוד וקיימת מהדורה מיוחדת יפנית עם בונוסים ב-500 עותקים בלבד. מדובר בבלו-ראיי יפני עם קטעים מוסרטים נדירים מהעבר וכרגע דורשים בעבורו 3000 דולר. לא רכשתי אותו. זה לא 10CC...
סאלאמת.

DRORIKO8

New member
לא אמרתי שפינק פלויד לא הקליטו בארה"ב

בכל הזמנים וההיא התחילה כמובן בליברפול !
מעניין שחלק גדול מההקלטות של פינק פלוייד שמוצאה מלונדון, הוקלט בכלל בארה"ב...
אתה לא יכול להתווכח על כך עם אנשים שגרים שם ושהחלו להכיר את שוק המוסיקה העולמי לפני שנולדת...
דרך-אגב: הדיסק החדש של פינק פלוייד שראה אור בשבוע שעבר נחמד מאוד וקיימת מהדורה מיוחדת יפנית עם בונוסים ב-500 עותקים בלבד. מדובר בבלו-ראיי יפני עם קטעים מוסרטים נדירים מהעבר וכרגע דורשים בעבורו 3000 דולר. לא רכשתי אותו. זה לא 10CC...
סאלאמת.
כל מה שאמרתי שהקביעה שלך שרוב הלהקות התחילו במנצ'סטר היא מגוחכת ואפילו פינק פלויד שנפנפת בהם התחילו בלונדון. סה טו.

367 הופעות בלונדון ! 424 הופעות במנצ'סטר: פינק פלוייד!!!

כל מה שאמרתי שהקביעה שלך שרוב הלהקות התחילו במנצ'סטר היא מגוחכת ואפילו פינק פלויד שנפנפת בהם התחילו בלונדון. סה טו.
טרחתי לבצע חיפוש מעמיק בכל רישומי הבוטלגים שלי (מדובר ברבע מיליון בוטלגים רשומים על המחשב): 57 הופעות נוספות של פינק פלוייד במנצ'סטר לעומת לונדון. גש, גש ותירשם באתר GUITAR 101 לכל הפורומים שם ושאל שם את השאלה הזו. הלהקה הופיעה בין השנים 1967-2014 בעיר מנצ'סטר 57 פעמים יותר מלונדון ! אין שום עיר בבריטניה שבה הופיעה פינק פלוייד 424 פעמים למעט מנצ'סטר ! בברמינגהאם 378 הופעות. לונדון רק במקום השלישי. רוב הפעילות של הלהקות הבריטיות התבצעה ומתבצעת בצפון אנגליה. הסטטיסטיקה לא יכולה לשקר.
ללהקת פינק פלוייד יש כיום 24000 בוטלגים מוקלטים פלוס מינוס. אותי מעניינים רק אלה שקשורים לצד האפל של הירח שמעולם לא היה מצליח ללא עבודתו המדהימה של האחד והיחיד: אלן פארסונס.

DRORIKO8

New member
אז בוא עכשיו אני אחוד לך חידה

טרחתי לבצע חיפוש מעמיק בכל רישומי הבוטלגים שלי (מדובר ברבע מיליון בוטלגים רשומים על המחשב): 57 הופעות נוספות של פינק פלוייד במנצ'סטר לעומת לונדון. גש, גש ותירשם באתר GUITAR 101 לכל הפורומים שם ושאל שם את השאלה הזו. הלהקה הופיעה בין השנים 1967-2014 בעיר מנצ'סטר 57 פעמים יותר מלונדון ! אין שום עיר בבריטניה שבה הופיעה פינק פלוייד 424 פעמים למעט מנצ'סטר ! בברמינגהאם 378 הופעות. לונדון רק במקום השלישי. רוב הפעילות של הלהקות הבריטיות התבצעה ומתבצעת בצפון אנגליה. הסטטיסטיקה לא יכולה לשקר.
ללהקת פינק פלוייד יש כיום 24000 בוטלגים מוקלטים פלוס מינוס. אותי מעניינים רק אלה שקשורים לצד האפל של הירח שמעולם לא היה מצליח ללא עבודתו המדהימה של האחד והיחיד: אלן פארסונס.
מי האדם שמגיע לו הכי הרבה קרדיט על אמא לב אטום

הנה התשובה בקובץ התמונה המצורף:

מי האדם שמגיע לו הכי הרבה קרדיט על אמא לב אטום
הנה התשובה בקובץ התמונה המצורף:
ואתה לא מסוגל לענות על כלום.....אתה צריך לבוא לשיעור אצלי כנראה.....
מדובר באדם בשם RON GEESIN מן הסתם. זו התשובה לחידה שלך.
לילה טוב. חלאס ממך ליום אחד...

בועז ל

New member
לא ברור לי על מה בדיוק התלונה, אלן.

כבר יומיים שיש לי "תולעת אוזן". תקוע לי בראש השיר הנפלא של רחל שפירא ויאיר רוזנבלום, שיר של יום חולין, בביצועה המושלם של אילנית. (אין לי רצון להביע דעה על גרסאות הכיסוי השונות, אומר רק שהם סוג של מחמאה למקור.)
העצה שלה אני זקוק היא: איך לעזאזל אני מפסיק את הלופ הזה??? אני לא מצליח להרדם בלילה, לא מצליח להתרכז בעבודה, זה מטריף אותי וגם את אשתי כי אני לא מפסיק לזמזם את המנגינה.
אודה לרופאים המומחים של הפורום!

(ועל זה רחל שפירא היתה כותבת "אם יש בי שיר הוא מתמשך לעד..."!
)
אתה "חצוף" ולא מגיעה לך שום עצה מוזיקלית!

כשהתופעה הזאת מגיעה אליי לביקור אני מקבל דווקא את השירים הכי גרועים ביקום. אתה קיבלת שיר שבהחלט מניח את הדעת עם טקסט שיותר ממניח את הדעת.
תגיד תודה ואל תטריד את הפורום בזוטות.

alantan

New member
אתה צודק!
באמת אין לי זכות להתלונן, השירים שנתקעים לי

אתה "חצוף" ולא מגיעה לך שום עצה מוזיקלית!

כשהתופעה הזאת מגיעה אליי לביקור אני מקבל דווקא את השירים הכי גרועים ביקום. אתה קיבלת שיר שבהחלט מניח את הדעת עם טקסט שיותר ממניח את הדעת.
תגיד תודה ואל תטריד את הפורום בזוטות.
אתה צודק!
באמת אין לי זכות להתלונן, השירים שנתקעים לי
בראש הם אף פעם לא הלהיטים הרדודים והמעצבנים אלא שירים איכותיים שכיף לי לשמוע שוב ושוב במוחי.

orchilit

New member
אולי גרסא אחרת של השיר תעשה את הטריק

כבר יומיים שיש לי "תולעת אוזן". תקוע לי בראש השיר הנפלא של רחל שפירא ויאיר רוזנבלום, שיר של יום חולין, בביצועה המושלם של אילנית. (אין לי רצון להביע דעה על גרסאות הכיסוי השונות, אומר רק שהם סוג של מחמאה למקור.)
העצה שלה אני זקוק היא: איך לעזאזל אני מפסיק את הלופ הזה??? אני לא מצליח להרדם בלילה, לא מצליח להתרכז בעבודה, זה מטריף אותי וגם את אשתי כי אני לא מפסיק לזמזם את המנגינה.

)
בתיאבון -
&nbsp
https://www.youtube.com/watch?v=m2L41LECL64
&nbsp
ברוח האסיף -
&nbsp
https://www.youtube.com/watch?v=wSMp8AbfUVQ
&nbsp
ועוד שיר סוריאליסטי מדהים שאני אוהב -
&nbsp
https://www.youtube.com/watch?v=8dgM5L4-ZlA

alantan

New member
על גרסת כיסוי חיקוי אני מוותר - אין דבר שמעצבן אותי יותר

בתיאבון -
&nbsp
https://www.youtube.com/watch?v=m2L41LECL64
&nbsp
ברוח האסיף -
&nbsp
https://www.youtube.com/watch?v=wSMp8AbfUVQ
&nbsp
ועוד שיר סוריאליסטי מדהים שאני אוהב -
&nbsp
https://www.youtube.com/watch?v=8dgM5L4-ZlA
על גרסת כיסוי חיקוי אני מוותר - אין דבר שמעצבן אותי יותר
מגרסאות כיסוי של שירים אהובים.
&nbsp
אבל שני השירים האחרים באמת יפים. במיוחד ציפור שניה עם מילותיו המטרידות.

amit1270

New member
אני רושם לך חודש בארץ

)
אני רושם לך חודש בארץ

לקחת פעמיים בשנה, אחרי מלחמה.

אורי404

New member
אפשרויות נוספות של רחל שפירא

)
אפשרויות נוספות של רחל שפירא
"עוד יום" או בביצוע מתי כספי (שהלחין את השיר) או בביצוע גלי עטרי.
עוד רחל שפירא - שיר תשרי

מצב
הנושא נעול.
למעלה