מטאל עם מסר

מטאל עם מסר

שיר ששמעתי עכשיו במקרה, וההודעה של חנה לגבי השיר של דיליין שנכתב על מקרה רצח מלפני כמה שנים, נתנו לי רעיון לשרשור הזה.

לא קשה למצוא אנשים שיגידו שמטאל זה סתם רעש וצעקות, ואפילו משפיע לרעה על אנשים (ע"ע טבח קולומביין, שלאחריו האשימו מוזיקת מטאל בנטיעת יצר רצחני אצל הרוצחים).
אז בואו נוכיח שזה לא ככה, ויש שירי מטאל עם מסר, ושמטאל יכול להיות חינוכי לא פחות מחינוכית 23.

תנו קישורים מיוטיוב לשירי מטאל בעלי מסר שהוא חשוב, מעניין, משמעותי או מרגש בעיניכם.

האמת שזה שיר קצת חלש..

כלומר, המילים שלו סבבה אבל הביצוע לא משהו.

כל שאר הדיסק מופלא אבל.

היויו

New member
ברור

בזמנו גם ניתחתי אותו פה. יש אפילו קטע שהם לא שרים אבל יש אותו בקאבר, שבו אומרים 11 נרות, 9 לבנים ו2 שחורים (ה-2 הם עבור הרוצחים).

ותגדירו מסר... ווית'ין כתבו המון שירים שמבקשים לשמור על הטבע, כנ"ל אפיקה. מטאליקה כתבו שיר על יוצאי ויאטנם, על ילדים מוכים, ועוד.
ואי אפשר להכנס בכלל ללהקות כמו נירוונה ופרל ג'ם, שכל השירים שלהם בערך זה על התבגרות כואבת - החל מג'רמי ובלאק של פרל ג'ם, ועד לית'יום של נירוונה וסמלס לייק טין ספיריט.

Fairywitch

New member
יאללה, LINK US

לווית'ין יש גם את השיר בהשראת "צופן דה-וינצ'י" - גם בו יש סוג של מסר, לדעתי.

Fairywitch

New member
באיזשהו מקום-

בספר עצמו יש איזשהו מסר שקשור לממסד הדתי והשקרים שהוא מוכר לחסידים שלו, והקורבנות שהדת גובה לפעמים. הרי אלפים נרצחו במהלך ההיסטוריה בשם הנצרות...
הנה כמה ציטוטים מהשיר שקשורים לנושא הזה, לדעתי:
No longer I can justify the bloodshed in his name

Pray for me 'cause I have lost my faith in holy wars
?Is paradise denied to me cause I can take no more

?All my virtues sacrificed, can Heaven be so cruel

I believed it would justify the means
It had a hold over me

והמשפט הכי הכי חזק:
How can blood be our salvation and justify the pain that we have caused throughout the times?

Fairywitch

New member
אני חולה על ניתוח שירים

לא שורה שורה כמו בבי"ס, אבל אני מקשיבה נורא לעומק כשאני שומעת שיר, וזה מתחבר לי לפעמים למשמעויות למיניהן

ככה עליתי ישר על זה ש"Hands of Sorrow" יותר מדי מזכיר לי את טרילוגיית הספרים "הרואים למרחק" (
), ואח"כ גיליתי שהוא אכן נכתב עליו.

Fairywitch

New member
זה שאני כ"כ מקשיבה למילים -

יכול אולי להסביר את הרתיעה העצומה שלי ממזרחית

זאת, אגב, סיבה שבגללה אני פחות מתחברת ל"סונטה ארקטיקה". הם שרים לפעמים כאלה שטויות!

Brombit

New member
וזה אחרי שנתת דוגמה לשיר שלהם

בתור שיר עם מסר

(זה לא באמת סותר)

היויו

New member
רציני שאתם לא מכירים את ג'רמי? :-O

כאילו, TEN הוא אחד האלבומים המשפיעים ביותר של שנות ה-90 (טוב... רובכם הייתם עוד ילדים אז ולא בדיוק שמעתם מטאל, אבל חנה!! ממך ציפיתי להכיר את זה... אפילו די חרשו אותו ברדיו...)

https://www.youtube.com/watch?v=MS91knuzoOA

Brombit

New member
זה השיר שאני הכי אוהבת את המילים שלו

מהשירים של נייטוויש :)
בין השאר כי אני מרגישה שהוא מאוד שונה מהרוב- אין בו משאלות, לילות, מלאכים, ילדים קטנים ואוקיינוסים...
במקום זה יש בקורת חברתית נוקבת

למעלה