המלצה ליועץ או יועצת זוגית

בבקשה אם אפשר המלצה ליועץ או יועצת זוגית
באיזור חולון, בת ים, ראשון, תל אביב.

אם זה רלוונטי אז אנחנו בקופ"ח כללית ומאוחדת...

תודה רבה

מטפלת זוגית מרחובות

כל אחד יכול להיות יועץ, גם ללא כל הסמכה.
מטפל, למד תואר ראשון ושני בתחום עם התמחות.

אנחנו נפגשים עם מטפלת שמלווה הורים מטעם מכון אדלר. היא גם מטפלת זוגית. והיא מקסימה וכל כך עוזרת.
אז, אם תתאים לך מישהי מרחובות, שלחי לי מסר.

אגב, לא בהכרח תואר שני

עו"ס עם תואר ראשון יכול ללמוד לימודי תעודה לטיפול זוגי ומשפחתי (אין בזה הרי תואר) כבר אחרי תואר ראשון. פסיכולוגים כן צריכים תואר שני (כי הם תואר ראשון לא יכולים לטפל בניגוד לעו"ס).

תודה על התיקון

מצטערת שהייתי כל כך נחרצת. פשוט, בכל תחום ה"ייעוץ" יש כל כך הרבה שרלטנות שזה ממש מרגיז אותי. בעיקר, עד שזוג מגיע ליועץ זוגי, אם הוא יגיע ליועץ לא מוסמך ולא מיומן, במקום להציל את הזוגיות, האדם הלא נכון עלול לקלקל.

מ צ ד ה

New member
מיטת ילדים - מה עדיף - מיטת נוער (ספפה

כזו) או מיטת עץ?

ת'כלס אני יותר נמשכת למיטות העץ, אלו שיש להן מגירה עם מזרון נוסף. מצד שני, במיטות הנוער יש גם מזרון נוסף וגם ארגז מצעים.

כמו כן, בעתיד היית רוצה שהחדר יכיל מיטת קומתיים גלריה (מיטה עליונה נמוכה) בצורת "ר" ולכן נראה לי שמיטת עץ שכבר מהווה חלק מסט כזה תהיה אופציה מתאימה יותר.

מה המחירים? האם במיטות העץ המזרון כלול או שיש לרכשו בנפרד?

ועל הדרך, היכן מומלץ לרכוש ואולי יש לבאר שבעיות המלצות ספציפיות לב"ש.

היריון2

New member
תשובה

מה עדיף זה עניין של העדפה אישית וטעם אישי. אני עשיתי לבת שלי בת השנתיים וארבעה חודשים חדר יפה עם מיטת עץ (לא עץ מלא). מיטה כזאת עולה בסיבות האלפיים ומשהו שח, לכאן או לכאן, זה מגיע עם מזרון , שלי ספציפית הגיעה עם 2 מזרונים כיוון שהיא נפתחת לעוד מיטה ויש לה 2 מגירות אחסון למשחקים למטה. אני מאוד מרוצה מהמיטה. כמובן שיש גם מעקה. אני לא מאזור הדרום ולכן לא יכולה להמליץ לך היכן לרכוש.

mikmik42

New member
שאלה לאמהות לבנים

מקווה ששירשרתי בסדר....

סתם מסקרנות, רציתי לדעת מהו גודל תקין של האשכים לבן בסביבות גיל שנה וחצי. מאחר שזהו בני הראשון ואני מודה שלפני כן לא ראיתי תינוקות בנים עירומים, אני סקרנית לדעת. תודה

שקדיה11

New member
לא מדדתי

אבל בביקורת תקופתית בטיפ"ח אמורים לראות אם יש משהו חריג. תקפצי לשם ותשאלי.

בוטק

New member
ממש קשה לי לזרוק הערכה

מספרית.
מה שכן, אם נראה לך שהם גדולים/קטנים יותר משמעותית יחסית לבני גילו, תבדקי אצל אורולוג. מניסיון, אי אפשר להסתמך על רופאים כלליים בנושא הזה.

מנומשת3

New member
הרגת אותי עם השאלה הזאת...

אז ככה, למיטב הבנתי זה תקין שיהיו גדלים שונים
לי יש תאומים בנים בני שנתיים וחצי עכשיו ואצל אחד זה פי 2 מהשני
וכל פעם ששאלתי על הנושא הזה - אמרו לי שזה תקין..
אבל כדי שתהיי רגועה, ממליצה לך לשאול את הרופא בבדיקת התפתחות..

mikmik42

New member
תודה על התשובות. זה לא שאני מודאגת

אני פשוט סתם סקרנית (כי לא השוותי לאחרים) מה נחשב גודל תקין....

© RoNa

New member
הביצים מטרידים אותך?

ואני חשבתי שהגודל של הבולבול קובע

ואבא מבקש להבהיר - שלקטן שלנו יהיה גדול כמו של אבא

ראיתי כמה וכל אחד בגודל אחר.
זה לא ממש משנה, לא אומר כלום ובטח שלא מעיד על גבריות.

יש שרשרת אשכים

שנראית ככה:
http://www.gdila.co.il/dictionary/?id=e46568e9e13920f9f9526de25483cc1d

והיא מודדת נפח. הרופא משווה את האשכים למחרוזת וכך הוא יודע באיזה שלב התפתחותי הוא. לפי מה שאני יודעת לפני גיל ההתפתחות המינית אין זה רלוונטי מה גודל האשכים- אלא אם כן מדובר במשהו קיצוני, וממילא הם משתנים וגדלים משמעותית בגיל ההתבגרות.

בוודאי שזה רלבנטי

אצלנו הייתה הידרוצולה, שזה מים באשכים. מכיוון שכמו השואלת לא ראיתי מימי אשכים של תינוק לא ידעתי שיש בעיה וחשבתי שהכל תקין. בגיל 4 חודשים האחות טיפת חלב שמה לב לזה,הרופאה ממש לא שמה לב לזה. ואנחנו במעקב וזה יורד עם הזמן.

טוב לדעת, אבל בכל מקרה לאמא רגילה

קשה לדעת אלא אם כן הם נראים ממש נפוחים או משהו.. הרי אי אפשר למדוד בד נפח וגם אם משווים לילד קודם או לבן של השכנה קשה לדעת אם זה עדיין בטווח הנורמל או לא...

למי שיש פייסבוק- מטרנה מחלקת ספרים!!

כל יום עונים על 5 שאלות- מזהים 5 משפטים מספרי ילדים ומקבלים קוד. כל יום מחלקים 700 ספרים.
אני שיחקתי בבוקר וזכיתי!
מי שתנסה עכשיו לא תצליח כי המלאי אזל להיום. שווה לנסות מחר בבוקר.
"כדי לממש את ההטבה, יש להגיע לאחד מסניפי צומת ספרים עם קוד ההטבה ועם שקית דייסה של מטרנה או כפית מטרנה או 3 מכסים של מחיות מטרנה".

למעלה