שירשור "חתימה" לתמיכה בשביתה הלהט"בית מחר

הלהטבים זה קצה הקרחון. הבעיה האמיתית היא הכפיה הדתית החונקת

צר לי, אך אני חושב שכאן הלהטבים הגזימו משהו
נכון בדמוקרטיה אסור להפלות שום קבוצה מטעמים לא ענייניים. כולל נטייה מינית.
אך הזכויות אינן מוחלטות ואפליה לכמה מאות זוגות בשנה זאת לא סיבה להשבית את המשק ולפגוע במיליוני תושבים (אובדן תוצר).
ההנהגה הלהטבית חושבת ,שרק הבעיות של הומואים עשירים שיש להם כסף לפונקדאות , חשובות תוך התעלמות גסה מאפליות אחרות שפוגעות בשאר האזרחים.
עוד דבר פתרונות אחרים כמו אימוץ למשל לא הועלו, כי המטרה היא להאבק.
אני חושב שלמעט המגזר החרדי והמוסלמי קהילת הלהטב יש לה כוח וכסף רב, אחרת הם לא היו מצליחים להשפיע על חברות להסכים לשביתה (נסו לחשוב האם אמהות חד הוריות, או אתיופים היו מצליחים), במצב זה קהילה זאת צריכה לקחת אחראיות על מעשיה וגם לתרום למדינה, ולא רק להסתגר ולפעול רק למען זכויות הלהטבים העשירים בלבד.
זאת דעתי.
הלהטבים זה קצה הקרחון. הבעיה האמיתית היא הכפיה הדתית החונקת
את האנשים.
בנט ושקד שולטים ביד רמה ואני מרגיש את ההבדל.
אני מרגיש אפילו את השינוי בטון שבו משתמשים הדתיים.
יש להם הרבה יותר בטחון, הרבה יותר חוצפה. ההדרה כלפי נשים עולה שלב, ההדתה בצה"ל עולה שלב. אין לי ספק - זה מבצע מתוכנן ומתוזמר היטב - משהו שצריך להחקר על ידי גורמי אכיפת החוק, ולא נחקר - לפי הידוע לי.

S o l l y

New member
כל אחד עושה את המלחמות שלו

צר לי, אך אני חושב שכאן הלהטבים הגזימו משהו
נכון בדמוקרטיה אסור להפלות שום קבוצה מטעמים לא ענייניים. כולל נטייה מינית.
אך הזכויות אינן מוחלטות ואפליה לכמה מאות זוגות בשנה זאת לא סיבה להשבית את המשק ולפגוע במיליוני תושבים (אובדן תוצר).
ההנהגה הלהטבית חושבת ,שרק הבעיות של הומואים עשירים שיש להם כסף לפונקדאות , חשובות תוך התעלמות גסה מאפליות אחרות שפוגעות בשאר האזרחים.
עוד דבר פתרונות אחרים כמו אימוץ למשל לא הועלו, כי המטרה היא להאבק.
אני חושב שלמעט המגזר החרדי והמוסלמי קהילת הלהטב יש לה כוח וכסף רב, אחרת הם לא היו מצליחים להשפיע על חברות להסכים לשביתה (נסו לחשוב האם אמהות חד הוריות, או אתיופים היו מצליחים), במצב זה קהילה זאת צריכה לקחת אחראיות על מעשיה וגם לתרום למדינה, ולא רק להסתגר ולפעול רק למען זכויות הלהטבים העשירים בלבד.
זאת דעתי.
המלחמה היא ממש לא על הפונדקאות, הפונדקאות זה פשוט קצה הקרחון והקש ששבר את גב הגמל.
המלחמה היא על שיוויון נקודה, גם בנישואים, גם במשכנתא, גם באימוץ, וגם בפונדקאות.

לא הגיוני שאוכלוסיה חרדית של 8% תחזיק מדינה שלמה בביצים, וכן גם תחבורה ציבורית בשבת זה חלק מזה

דרך אגב לפי מחקרים שמרנים האוכלוסיה הגאה מונה 3-5% מהאוכלוסיה ואף יותר, זה ממש לא כמה מאות זוגות

מאות זוגות מספר המאמצים בפועל שיש להם רצון וכסף לשלם

המלחמה היא ממש לא על הפונדקאות, הפונדקאות זה פשוט קצה הקרחון והקש ששבר את גב הגמל.
המלחמה היא על שיוויון נקודה, גם בנישואים, גם במשכנתא, גם באימוץ, וגם בפונדקאות.

לא הגיוני שאוכלוסיה חרדית של 8% תחזיק מדינה שלמה בביצים, וכן גם תחבורה ציבורית בשבת זה חלק מזה

דרך אגב לפי מחקרים שמרנים האוכלוסיה הגאה מונה 3-5% מהאוכלוסיה ואף יותר, זה ממש לא כמה מאות זוגות
לא מספר ההומואים הכללי.
ומתנגד לגישה הרב תרבותית שכל קבוצה נלחמת בשביל עצמה, אנשים צריכים לצאת מהקופסא ולהלחם גם עבור קבוצות אחרות שמצבם גרוע.

matrix200200

Active member
יש לי הצעה לקהילה ולכל השמאל הליברלי בישראל (לא בציניות)

לא מספר ההומואים הכללי.
ומתנגד לגישה הרב תרבותית שכל קבוצה נלחמת בשביל עצמה, אנשים צריכים לצאת מהקופסא ולהלחם גם עבור קבוצות אחרות שמצבם גרוע.
יש לי הצעה לקהילה ולכל השמאל הליברלי בישראל (לא בציניות)
רוצים באמת לגלות סולידריות?
תבואו ותפעילו את כל משאבים שיש לכם, למען גימלאים עולי ברית המועצות שעבדו פה ושביטוח לאומי מסרב לשלם להם 100 שקל נוסף לקצבה שלהם ובמקום זה "נתן" להם את הכסף ומייד קיזז מתוך תוספת להשלמת הכנסה.

ובנושא הפורום ותחבורה ציבורית,
בנוסף לסבסוד קווי בילוי לצעירים, תסבסדו אוטובוס דומה שייקח את הזקנים הללו שרבים מהם סגורים בתוך הוסטלים שלהם כמו בבתי הכלא ותעשו אוטובוס שלוקח אותם כל סוף שבוע לים.

באמת שאם זה יעשה אני אהיה הראשון בפורום הזה להתנצל על כל הדברים הקשים שאמרתי על השמאל הישראלי ולהתנצל.

מי מתוך אלה שתמך בהפגנות היום, תומך במה שאמרתי?

jp3raptor

Member
איבדו את התמיכה שלי ברגע שחסמו כבישים

הפורום רגיל לוויכוחי התח"צ בשבת שהינם וויכוחי דת-מדינה ולכן השביתה של הקהילה הלהט"בית מחר, שהינה קריאה לשיוויון אזרחי בחוק אינה רחוקה מהדיונים בפורום.

בדומה לשירשורי ה"חתימה" בימי הזיכרון מי שתומך בשביתה יכול לשים אייקון דגל ישראל או גאווה או שניהם ו"לחתום" כך על תמיכה בשביתה. אפשר לשבות מפעילות ברשת מחר או להסתפק בחתימה.

השביתה היא על סט נושאים רחב יותר משאלת הפונדקאות לבדה, שאם היא ניצול יש לבטלה לכולם באופן שיוויוני. בניגוד למדינות מערביות אחרות בימינו מדינת ישראל לא מאפשרת לקהילה לאמץ, להנשא, להנות מהגנה מאפלייה על רקע זהות מגדר או הגנה מהסתה ופשעי שנאה. "בתמורה" היא דורשת מהקהילה את כל אותן החובות שהיא דורשת מכל אזרח אחר.

בתמונה: תחנת רכבת תחתית שקושטה בצבעי הגאווה. ביום שני אדגים איך חברות תח"צ רבות תומכות בקהילה ובארועיה.
זאת הגישה שלי לגבי כל מחאה
&nbsp
חסימת כבישים, אלימות או איום באלימות הם לא כלי ליגיטימי למחאה

טיולוג

New member
רק אלימות מדודה מביאה לתוצאות במחאה

זאת הגישה שלי לגבי כל מחאה
&nbsp
חסימת כבישים, אלימות או איום באלימות הם לא כלי ליגיטימי למחאה
על מפגינים ״נחמדים״ מידי השלטון שם קצוץ

jp3raptor

Member
כל אחד חושב שהמחאה שלו מוצדקת

על מפגינים ״נחמדים״ מידי השלטון שם קצוץ
המטרה לא מקדשת את האמצעים
&nbsp
מעניין איך תרגיש אם תיחסם על ידי חרדים או מתנחלים
אז "אלימות מדודה" היא ליגיטימית?

mister K

New member
זה קורה ועובדה שהם מצליחים להשיג את מה שהם רוצים

המטרה לא מקדשת את האמצעים
&nbsp
מעניין איך תרגיש אם תיחסם על ידי חרדים או מתנחלים
אז "אלימות מדודה" היא ליגיטימית?
אם זה מה שצריך לעשות בשביל שמישהו ישים עליך במדינה הזאת, אז זה מה שעושים.
בישראל של היום מי שנחמד לא משיג כלום.
לפני 7 שנים מיליון איש יצאו להפגנות נחמדות עם הופעות חינמיות של מיטב הזמרים. בסופו של דבר ביבי צחק אחרון והמפגינים לא השיגו דבר. זו המציאות.

jp3raptor

Member
ציין מחאה אלימה אחת שהשיגה את מטרתה

לפני 7 שנים מיליון איש יצאו להפגנות נחמדות עם הופעות חינמיות של מיטב הזמרים. בסופו של דבר ביבי צחק אחרון והמפגינים לא השיגו דבר. זו המציאות.

mister K

New member
בערך כל מחאה חרדית בשנים האחרונות

מי שיוצא לרחובות בהמונים ולא רואה בעיניים, זה מי שמפחיד את השלטון.

jp3raptor

Member
כל המחאות החרדיות האלימות לא הובילו להישגים

מי שיוצא לרחובות בהמונים ולא רואה בעיניים, זה מי שמפחיד את השלטון.
לדוגמא- ההפגנות האלימות נגד פתיחת חניון העירייה בשבת- כשל
הפגנות נגד פתיחת קולנוע בשבת- כשל
&nbsp
אני לפחות לא מצליח לחשוב על הפגנה אלימה אחת שאכן קידמה את נושא ההפגנה

mister K

New member
דווקא בשתי הדוגמאות שנתת אתה טועה לצערי

לדוגמא- ההפגנות האלימות נגד פתיחת חניון העירייה בשבת- כשל
הפגנות נגד פתיחת קולנוע בשבת- כשל
&nbsp
אני לפחות לא מצליח לחשוב על הפגנה אלימה אחת שאכן קידמה את נושא ההפגנה
בירושלים החרדים ניצחו גם במאבק על סגירת חניון קרתא (חניון ספרא היווה חלופה) וגם במאבק על סגירת הסינמה סיטי.

jp3raptor

Member
לא נכון

בירושלים החרדים ניצחו גם במאבק על סגירת חניון קרתא (חניון ספרא היווה חלופה) וגם במאבק על סגירת הסינמה סיטי.
לא נכון
חניון קרתא פתוח בשבת
http://centralpark.co.il/parking/קרתא/
&nbsp
ויס פלאנט פתוח בשבת (שעליו היו הפגנות אלימות http://www.israelhayom.co.il/article/306289)
&nbsp
http://www.shabatopen.co.il/Content/?id=2581

Paper Gahan

New member
יס פלאנט וסינמה סיטי זה 2 דברים שונים. סינמה סיטי סגור בשבת.

לא נכון
חניון קרתא פתוח בשבת
http://centralpark.co.il/parking/קרתא/
&nbsp
ויס פלאנט פתוח בשבת (שעליו היו הפגנות אלימות http://www.israelhayom.co.il/article/306289)
&nbsp
http://www.shabatopen.co.il/Content/?id=2581

jp3raptor

Member
הסינימה סיטי מעולם לא היה אמור להיפתח בשבת

הסינימה סיטי מעולם לא היה אמור להיפתח בשבת
היו הפגנות לאלץ את העירייה לפתוח אותו בשבת.
&nbsp
מעולם לא היו הפגנות אלימות נגד הפתיחה בשבת (מכיוון שפתיחה כזאת בלתי אפשרית מבחינה חוקית)
&nbsp
השטח של הסינימה סיטי נמצא על שטח עירוני מה שמונע (מבחינה חוקית) פתיחה בשבת.
&nbsp
אז אני חוזר ואומר, מעולם לא היו הפגנות אלימות של חרדים נגד פתיחת סינימה סיטי

לעומת זאת מתחם התחנה פועל, ולדעתי גם חניון קרתא

לעומת זאת מתחם התחנה פועל, ולדעתי גם חניון קרתא
הפגנות הפלג הירושלמי האלימות לא השיגו דבר, כנ"ל גם ההפגנות ברחוב הנביאים.
וברמת בית שמש.

matrix200200

Active member
המחאה של לפני 7 שנים לא היתה נחמדה.

במחאה הזאת, אנשים פלשו לשטח הציבורי והפכו רחובות ופארקים במרכז הארץ למחראות ציבוריות.
הייתי אומר שזה אפילו יותר גרוע מחסימת איילון (שהיא בכל זאת קצרה יחסית).

jp3raptor

Member
בהחלט לא הייתה נחמדה

במחאה הזאת, אנשים פלשו לשטח הציבורי והפכו רחובות ופארקים במרכז הארץ למחראות ציבוריות.
הייתי אומר שזה אפילו יותר גרוע מחסימת איילון (שהיא בכל זאת קצרה יחסית).
בהחלט לא הייתה נחמדה
ותזכורת קטנה איך ה"מחאה החברתית" נגמרה:
&nbsp
ברגע שסניף בנק הושחת התמיכה הציבורית נעלמה והמחאה גוועה

maormp

New member
love is love אבל אין דבר כזה קהילה להט"בית

הפורום רגיל לוויכוחי התח"צ בשבת שהינם וויכוחי דת-מדינה ולכן השביתה של הקהילה הלהט"בית מחר, שהינה קריאה לשיוויון אזרחי בחוק אינה רחוקה מהדיונים בפורום.

בדומה לשירשורי ה"חתימה" בימי הזיכרון מי שתומך בשביתה יכול לשים אייקון דגל ישראל או גאווה או שניהם ו"לחתום" כך על תמיכה בשביתה. אפשר לשבות מפעילות ברשת מחר או להסתפק בחתימה.

השביתה היא על סט נושאים רחב יותר משאלת הפונדקאות לבדה, שאם היא ניצול יש לבטלה לכולם באופן שיוויוני. בניגוד למדינות מערביות אחרות בימינו מדינת ישראל לא מאפשרת לקהילה לאמץ, להנשא, להנות מהגנה מאפלייה על רקע זהות מגדר או הגנה מהסתה ופשעי שנאה. "בתמורה" היא דורשת מהקהילה את כל אותן החובות שהיא דורשת מכל אזרח אחר.

בתמונה: תחנת רכבת תחתית שקושטה בצבעי הגאווה. ביום שני אדגים איך חברות תח"צ רבות תומכות בקהילה ובארועיה.
love is love אבל אין דבר כזה קהילה להט"בית
נטייה מינית היא תכונה מולדת וטבעית ובעולם אידאלי נטייה מינית הוא נון-אישיו.
לצערנו, בגלל סיבות דתיות ותרבותיות אנשים בעלי נטייה מינית חד-מינית מצאו את עצמם בצד הלא נכון של חלוקת הכוח בחברה והם סובלים מאלימות, השפלה, דעות קדומות ואפלייה. לשמחתנו, הדמוקרטיה מאפשרת להם להביע את דעתם, להתאגד ולעשות קואליציות עם אנשים שמסכימים שאסור להיות אלים, להשפיל, להפלות לבזות אף אדם.

להט"בים הם חלק מהחברה, כמו כולנו הם שיכים קודם כל לעצמם ואז למשפחה שלהם (שרובם סטרייטים) לחברים שלהם (שרובם סטרייטים) והם לא מתשייכים מעצם היותם להט"בים לקהילה נפרדת כמו שאני לא משתייך לקהילה של סטרייטים, לבנים או כותבים ביד שמאל. הרעיון של השתייכות לקהילה על סמך הזהות שלך היא רעיון מרקסיסטי ומפגר.

למעלה