מוזיקה עברית עכשווית - מה זה אומר בכלל?

Loud Radio

New member
מוזיקה עברית עכשווית - מה זה אומר בכלל?

הדיון הזה די מתבקש נוכח העובדה שזה שם הפורום

איפה לדעתכם עובר הקו שמפריד בין מוזיקה עברית עכשווית לבין מוזיקה עברית ישנה(או לא עכשווית, או איך שתרצו לקרוא לזה)?
אילו סגנונות ואילו זמרים/להקות מתאימים יותר לתואר "עכשוויים"?
מה אתם מעדיפים - מוזיקה עברית ישנה או מוזיקה עברית עכשווית? למה?

אפרופו דיונים, תרגישו חופשי לפתוח כאן דיונים על ימין ועל שמאל, ככה נוכל להחיות קצת יותר את הפורום. תמיד תהיה פה במה לדעה שלכם, תדעו

Loud Radio

New member
ביקורת הופעות

אם מישהו מכם היה לאחרונה באיזשהי הופעה מעניינת ורוצה לחלוק איתנו חוויות מההופעה, פלייליסט, תמונות, קצת על ההפקה ושאר ירקות, אתם יותר ממוזמנים!

אני למשל אשמח מאוד לשמוע על ההופעה של אביב גפן מה-15.9 בקיסריה :)

אני אכתוב על ההופעה שלו עם אביתר בנאי שתהיה ב2.10, מישהו בא לשם?

dori78

New member
לטעמי

מוזיקה "עכשווית" היא כזו שנכתבה בטווח של עד 10 שנים לאחור, כי בערך אחת לעשר שנים יש איזו מהפכה.
או לחליפין בסגנון שהיה אופנתי במהלך 7-8 שנים לאחור. כל מה שלא עונה לתנאי הזה - כנראה שייך לקטגוריה השניה.
דוגמה מצויינת לעניין - אביב גפן ומדונה.
שני יוצרים שמשתדלים להתאים את עצמם לסגנון ה"עכשווי" כדי להישאר "על המפה".
כמו בכל תחום אחר, מי שממש אוהב יוצר מסויים אוהב כנראה כל מה שהוא יוצר.
לעומתו, מי שמעדיף רק את מה שבאופנה כרגע, יאהב דברים חדשים יותר, ללא קשר ליוצר.

אני חושבת שדוד לביא, למשל, הוא דוגמה למוזיקה עכשווית.
ברוח "כוכב נולד" ו-"the voice" מה שחשוב זה הפרונט, הביצוע השונה והצורה החיצונית ולא המילים והלחן.
הבחור נראה טוב ושר באופן שונה מהשטנץ ששמענו מבוגרי הלהקות הצבאיות עד שנות ה-90'.
דוגמה הפוכה - חוה אלברשטיין, שהיא בעיניי הזמרת הכי טובה שהיתה פה אי פעם.
ולא משנה שהיא מממשיכה כל הזמן ליצור ולהוציא דיסקים, היא לנצח תחשב בעיניי רבים לזמרת של "פעם".
כי היא נותנת מקום למילים וללחן, היא לא עושה מעצמה עניין והיא לא באה כדי להיות "סלב".
גם ביצירה שלה (שירים שהיא כותבת ומלחינה בעצמה) וגם בשירה שלה, יש משהו מאוד "מסביר" וגם מסביר פנים.
הכל יותר איטי, יש יותר מקום. במה שמכונה "מוזיקה עכשווית" אני מרגישה כאילו מישהו שפך עלי כמה מילים וכמה אקורדים,
לא בהכרח עם מחשבה יתרה, והמשיך הלאה לשיר הבא, העיקר יאללה שמח בכפיים ובקצב!

אני חושבת שההעדפות שלי ברורות ממה שכתבתי עד כה.

אריה31

Member
מנהל
אז ככה

קודם כל את המנהלת צריכה לספר לנו מה היתה כוונת המשורר

קרי "תפוז" שהחליט לפתוח את הפורום הזה
כמובן שמה שקובע בסופו של דבר את אופי הפורום זה האנשים
כרגע זו רק ההתחלה ואנחנו מעט אנשים אז כמעט קשה לקבוע את האופי של הפורום, אבל עד עכשיו מסתמן שהאנשים פה מדברים על מוזיקה עכשווית של אומנים שנמצאים איתנו הרבה שנים ופחות על אומנים חדשים לגמרי

כשהפורום נפתח חשבתי לתומי שהוא נועד למוזיקה חדשה דנדשה לגמרי!, למרות שאני מעדיף בבירור מוזיקה ישנה יותר
אני חושב שהמוזיקה של שנות ה-70' יותר איכותית מזו של שנות ה-2000'

netapet2

New member
עונה

אני לא חושבת שיש קו ממש, מהסיבה הפשוטה שיש עדיין זמרים ישנים ששרים מוזיקה 'עכשווית' כלומר, שהם 'תופסים' עכשיו את החבר'ה הצעירים, כמו למשל יזהר אשדות, ששר שירי איכות ופתאום שר לי על בלונדיניות....

או למשל שגידי גוב הוא סוג של "ישן" ומופיע לי בכוכב נולד אנשים התחילו לאוהב את השירים שלו.

מוזיקה עכשווית צריכה להיות משהו שתופס ע-כ-ש-י-ו. משהו שמתנגן הרבה ברדיו, משהו ששומעים הרבה.

עכשוויים זה בדר"כ החבר'ה הצעירים יותר שהופעיו פתאום. יש להם טעם נורא מתאים לצעירים ולמבוגרים גם יחד... פחות או יותר.

אני אוהבת מוזיקה, מה שמתאים לי באותו רגע זה מה שמתאים. אם זה ישן או חדש, זה לא משנה.

למעלה