‬ שרשור הכוונה ומודיעין 04/06

מצב
הנושא נעול.

דניאל 130

New member
ללכת לתחנה מרכזית ישנה בראשון

ראשון - בת ים
היי,
מה נשמע?

הייתי שמחה לדעת איך מגיעים מרחוב דוד סניור 3 בראשל"צ, לרחוב בלפור 116 בבת ים.

תודה תודה,
קורל
ללכת לתחנה מרכזית ישנה בראשון
שקרובה מרחק הליכה לרחוב דוד סניור,ומשם לקחת את קו 83
ולנסוע איתו עד בלפור פינת יוספטל,שזה אזור המספר המבוקש.

nitsansh

New member
3 הכוונות במחיר 1... (תרגיל למומחי הפורום)

‬ שרשור הכוונה ומודיעין 04/06

הגולשים מתבקשים שלא להשיב לשאלות בשרשורי הכוונה קודמים ולא לשרשר הודעות שאינן קשורות לשרשור ההכוונה.
שאלות שלא תשורשרנה כהלכה - תמחקנה מן הפורום ללא אזהרה.

נא לשרשר שאלות הכוונה אך ורק לכאן ונשמח לעזור כמיטב יכולתנו.
על מנת ששאלתכם תהיה בולטת, ולמען הנוחות, נא הקפידו לשרשר אותה להודעה ראשית זו, ולא לשאלה או תשובה אחרת.
הקפידו לשרשר את שאלתכם לשרשור בתאריך הרלוונטי.
נא ציינו נקודות מוצא ויעד מדוייקות ככל האפשר.
אם דרוש לכם מידע אודות מחיר הנסיעה ומשך זמן הנסיעה - ציינו זאת בעת כתיבת השאלה.

אין צורך להשתמש באייקון
- זה פשוט מיותר.

נסיעה טובה וגלישה מהנה בפורום!
ביום רביעי (מחרתיים) אני מתכנן מסלול נסיעה שכולל 3 תחנות:
יציאה: קיבוץ חצור או גן יבנה
1. בי"ח וולפסון בשעה 9.00
2. שדרות חן (ליד היכל התרבות) בשעה 13.00
3. מכון וינגייט - שם אני מתכוון לשהות מקסימום עד רדת החשכה
סיום בנקודת המוצא ביום ד' בערב

השיקולים שלי בבחירת נתיב הנסיעה:
1. עמידה בזמנים אם זה נדרש (כלומר הגעה בשעה היעודה כאשר היא נתונה)
2. עדיפות לנסיעה ישירה
3. זמן החלפה מינימלי בין נסיעות
4. נוחות: הימנעות מנסיעה בכלי תחבורה שיש סיכוי גדול שיהיו צפופים... מעדיף רכבת על אוטובוס... מוניות שרות באות בחשבון אם יש להן יתרון מובהק על תח"צ מסוג אחר בקטע הרלבנטי
5. עדיפות לנסיעה בחברת ואוליה בקודים 5-6 או 9 (יש כרטיסיות בתוקף...)
6. הליכה של מרחק סביר באה בחשבון במזג אויר ידידותי... (לצורך הענין נניח שהוא כזה)
7. מחיר נמוך
8. גיוון של אמצעי הנסיעה

המשימה היא להציע לי באיזה דרכים לנסוע שיענו על מקסימום השיקולים שציינתי...

אני2010

New member
לנסוע עם אחד האוטובוסים לצומת חולון

2. עדיפות לנסיעה ישירה
4. נוחות: הימנעות מנסיעה בכלי תחבורה שיש סיכוי גדול שיהיו צפופים... מעדיף רכבת על אוטובוס... מוניות שרות באות בחשבון אם יש להן יתרון מובהק על תח"צ מסוג אחר בקטע הרלבנטי
6. הליכה של מרחק סביר באה בחשבון במזג אויר ידידותי... (לצורך הענין נניח שהוא כזה)
7. מחיר נמוך
8. גיוון של אמצעי הנסיעה

אם אני לא טועה כל הקווים שנוסעים מאיזור חצור וגן יבנה לתל אביב - עוברים בצומת חולון

בצומת חולון- לקחת קו 26 אגד (מתחת לגשר) לבי"ח וולפסון מרחק של 10 דקות נסיעה אולי פחות

בי"ח וולפסון להיכל התרבות-26 אגד
הפעם לכיוון תל אביב, ולרדת בתחנה של קרליבך פינת אבן גבירול
זה מרחק הליכה של 2-3 דקות להיכל התרבות

היכל התרבות לוינגייט- שוב לחזור לאבן גבירול לקחת קו 26 הפעם לכיוון חולון בת ים
ולרדת במסגר- לעבור את הכביש ולקחת 601-606 עד לוינגייט

רכבת לא תועיל ממהקומות שציינת.
אלא אם יש לך אפשרות להגיע לתחנת יבנה מערב וזה חתיכת עיקוף, ואז משם לקחת רכבת לוולפסון
ומשם להמשיך עם קו 26 כמו שציינתי קודם.

אני2010

New member
לגבי החזרה 601-606 למרכזית תל אביב

אם אני לא טועה כל הקווים שנוסעים מאיזור חצור וגן יבנה לתל אביב - עוברים בצומת חולון

בצומת חולון- לקחת קו 26 אגד (מתחת לגשר) לבי"ח וולפסון מרחק של 10 דקות נסיעה אולי פחות

אלא אם יש לך אפשרות להגיע לתחנת יבנה מערב וזה חתיכת עיקוף, ואז משם לקחת רכבת לוולפסון
ומשם 301 או 371
אני יודע שהם מגיעים עד איזור גדרה צומת חצור וצומת קסטינה

olli3

New member
מנהל
עדיף 369 לצומת גדרה מאשר סיבובים עם 301/371

ומשם 301 או 371
אני יודע שהם מגיעים עד איזור גדרה צומת חצור וצומת קסטינה
אבל את זה הוא יודע בעצמו.

nitsansh

New member
הכי עדיף זה 340 ישר לגן יבנה, אבל האוטובוס

אבל את זה הוא יודע בעצמו.
הכי עדיף זה 340 ישר לגן יבנה, אבל האוטובוס
האחרון יוצא ב-19.00 מתל אביב ואין מצב שאני אגיע אליו...
העדיפות הראשונה שלי כשאין אופציה של 340 היא נסיעה דרך אשדוד, ולו רק כדי לנצל את הכרטיסים הזולים של ואוליה...
את זה אני יכול לעשות רק עד 21.00, כדי להספיק לאוטובוסים האחרונים לגן יבנה (37 ב-21.40 או 17 ב-21.45... אף פעם לא הבנתי את ההיגיון בלו"ז הזה...)
אם אני מאחר לאוטובוס של 21.00 בכמה דקות, אז עוד אפשר להספיק לרכבת ב-21.07 מתחנת ההגנה...
אם אני מגיע עד 21.15 לתמח"ת אז 369 יספיק להגיע בד"כ לצומת גדרה לפני קו 37 שיוצא ב-21.45 מרחובות... אם אני מפספס אותו, וזה קרה לי לא מעט פעמים, אז צריך לחכות לאוטובוס הממש אחרון ב-23.00...

הבעיה הכי גדולה שלי היא בימי ששי אחה"צ... האוטובוסים האחרונים של ואוליה לגן יבנה מ-2 הכוונים (אשדוד ורחובות) נוסעים ב-15.00 ואחר כך אין שום דרך להגיע הביתה בתחבורה ציבורית... הכי קרוב שאפשר זה 369 לצומת גדרה או 353 לצומת גן יבנה (בלו"ז קוראים לזה מסעף), ומשם יש רק טרמפים, מונית ספיישל או רגליים...

nitsansh

New member
חשבתי על האפשרות לנסוע ברכבת הזו

אני יכול להגיע לתחנה ביבנה אם אני אקח את קו 40 של ואוליה שיוצא ב-6.30 מכנות... אבל זה די מוקדם בשבילי...
אני יותר "בונה" על יציאה מחצור עם קו 38 ב-7.10 בערך... (יוצא מגדרה ב-6.45). אם קו הרכבת המערבי היה כבר מגיע לאשדוד אז הייתי משתמש בו כדי לנסוע לוולפסון...
יש לי עוד אפשרות להגיע ליבנה-מערב עם קו 369 מצומת גדרה, אבל זה קו שאי אפשר לסמוך על הזמנים שלו...

לגבי הלג השני... לא הבנתי למה לנסוע דרומה כשהכיוון שלי הוא צפונה... חסרים קוים בסביבה שנוסעים לדרך נמיר או רמת אביב או אפילו להרצליה?

לגבי הנסיעה חזרה... אם אני אמצא דרך להגיע מוינגייט לבית יהושע (בקו אויר זה רק 2-3 ק"מ) אז משם יש לי רכבת ישירה לאשדוד או רחובות... יהיו לי עוד נסיעות לוינגייט בשבועות הקרובים ושווה לבדוק יותר לעומק את האופציה הזו...

olli3

New member
מנהל
אין דרך להגיע לרכבת בית יהושוע משם בתח"צ.

אני יכול להגיע לתחנה ביבנה אם אני אקח את קו 40 של ואוליה שיוצא ב-6.30 מכנות... אבל זה די מוקדם בשבילי...
אני יותר "בונה" על יציאה מחצור עם קו 38 ב-7.10 בערך... (יוצא מגדרה ב-6.45). אם קו הרכבת המערבי היה כבר מגיע לאשדוד אז הייתי משתמש בו כדי לנסוע לוולפסון...
יש לי עוד אפשרות להגיע ליבנה-מערב עם קו 369 מצומת גדרה, אבל זה קו שאי אפשר לסמוך על הזמנים שלו...

לגבי הלג השני... לא הבנתי למה לנסוע דרומה כשהכיוון שלי הוא צפונה... חסרים קוים בסביבה שנוסעים לדרך נמיר או רמת אביב או אפילו להרצליה?

לגבי הנסיעה חזרה... אם אני אמצא דרך להגיע מוינגייט לבית יהושע (בקו אויר זה רק 2-3 ק"מ) אז משם יש לי רכבת ישירה לאשדוד או רחובות... יהיו לי עוד נסיעות לוינגייט בשבועות הקרובים ושווה לבדוק יותר לעומק את האופציה הזו...
ולגבי השאלה השנייה שלך, לא חסרים קווים, דניאל ואני ציינו לך באלו קווים לנסוע.

אין סיבה להמשיךם עד רמת אביב עם אוטובוס עירוני בעל תחנות רבות, כאשר אתה כה קרוב לציר בגין.

בכלליות מדובר בהליכה של 15 דקות מהיכל התרבות לעזריאלי. ככה יצא לי ללכת את זה.

nitsansh

New member
אני ממש לא סובל את ההליכה בקפלן...

ולגבי השאלה השנייה שלך, לא חסרים קווים, דניאל ואני ציינו לך באלו קווים לנסוע.

אין סיבה להמשיךם עד רמת אביב עם אוטובוס עירוני בעל תחנות רבות, כאשר אתה כה קרוב לציר בגין.

בכלליות מדובר בהליכה של 15 דקות מהיכל התרבות לעזריאלי. ככה יצא לי ללכת את זה.
אני ממש לא סובל את ההליכה בקפלן...
לי זה לוקח בד"כ 20-25 דקות עם כל הרמזורים שיש בדרך...

לגבי בית יהושע... אני בודק את האפשרות ללכת ברגל דרך שמורת פולג והשדות של מושב אודים... יותר סביר שאני אנסה את זה בכוון ההפוך בהזדמנות שאני לא אהיה מוגבל בזמן...
כשבדקתי את האופציה הזו התברר שצריך להחליף אוטובוס במחלף פולג... זה ענין של 5 דקות לכל קטע אבל קשה לתאם בין האוטובוסים, והעלות היא כמו נסיעה לתל אביב...

דניאל 130

New member
הזמנים שאתה צריך לא מסתדרים עם שעות הפעילות

2. עדיפות לנסיעה ישירה
7. מחיר נמוך
8. גיוון של אמצעי הנסיעה

הזמנים שאתה צריך לא מסתדרים עם שעות הפעילות
של קו 340 מהאיזור שלך לחולון,לכל היעדים,שאתה צריך להגיע אליהם אין ויאוליה בכלל(למעט קטע גן יבנה-צומת חולון).
הרכבת לא רלוונטית בהגעה לוינגייט ממרכז תל-אביב,ומצומת חולון לבית חולים וולפסון עדיף אוטובוס אגד 26 עד בית החולים מאשר רכבת מצומת חולון לוולפסון בשילוב הליכה ,והמחיר יקר יותר.
אין לי בכלל שום בעיה לכתוב לך איך להגיע בין המקומות,אבל אם זה נוגד את הדרישות שלך,לפחות שתדע.
אוטובוסים זמינים יש מצומת גן יבנה לצומת חולון(עם קו 300 אתה לא רוצה לנסוע,אבל זה מה יש בטווח השעות שרצית).
קו 26 של אגד יקח אותך הן מצומת חולון לבית החולים וולפסון והן מבית החולים וולפסון בכיוון הנגדי לאבן גבירול במקביל לשדרות חן.בשביל להגיע להיכל התרבות אפשר גם לרדת באבן גבירול מול פינת רחוב מרמורק עם אותו קו 26.
לגבי וינגייט-סע עם קו 38/70/82/18 מאבן גבירול לרכבת מרכז,ומשם הכי זול זה עם קו 601 עד ממול לוינגייט.
זה בגדול.
פירוט יתר ינתן באם תרצה בכך.

olli3

New member
מנהל
משדרות ח"ן יש לך מגוון של קווים.

2. עדיפות לנסיעה ישירה
7. מחיר נמוך
8. גיוון של אמצעי הנסיעה

השאלה היא מהיכן בשדרות ח"ן... אם אתה ממש מול היכלך התרבות, תוכל לקחת את 239 דן מדיזינגוף פינת שדרות חן, לרדת ממנו בעזריאלי (על גשר השלום), אך משם יש לך הליכה של 3-4 דקות (לא כולל המתנה לחציית כבישים) עד לתחנה של 601/606 נתיב אקספרס ו852/872 אגד (שיקרים פי שניים וממש ממש זניח, טיפלה מהירים יותר, עקב מיעוט תחנות בדרך ורק איסוף עד צומת הרצליה).

תוכל ללכת 2 דקות לשדרות בן ציון ולקחת משם את 63 שגם תדיר יותר ולרדת ממנו בעזריאלי, הפעם ליד התחנות של הקווים לוינגייט.

לחילופין, אם אתה יותר קרוב ללונדון מינסטור, תוכל לקחת את קווים 38/70/82/142 דן עד לרכבת מרכז, לעבור לדרך נמיר ולהמשיך משם עם הקווים שציינתי לעיל (שם התחנה של נתיב אקספרס מופרדת ע"י כמה תחנות מהתחנה של קווי אגד).

לא הייתי ממתין ספציפית לקו 26 שתדירותי היא כל 15 דקות ומחזיר אותך דרומה מעט כאשר כיוון הנסיעה הכללי שלך הוא צפונה.

nitsansh

New member
קרוב מאד להיכל התרבות... מס' 8 ליתר דיוק...

השאלה היא מהיכן בשדרות ח"ן... אם אתה ממש מול היכלך התרבות, תוכל לקחת את 239 דן מדיזינגוף פינת שדרות חן, לרדת ממנו בעזריאלי (על גשר השלום), אך משם יש לך הליכה של 3-4 דקות (לא כולל המתנה לחציית כבישים) עד לתחנה של 601/606 נתיב אקספרס ו852/872 אגד (שיקרים פי שניים וממש ממש זניח, טיפלה מהירים יותר, עקב מיעוט תחנות בדרך ורק איסוף עד צומת הרצליה).

תוכל ללכת 2 דקות לשדרות בן ציון ולקחת משם את 63 שגם תדיר יותר ולרדת ממנו בעזריאלי, הפעם ליד התחנות של הקווים לוינגייט.

לחילופין, אם אתה יותר קרוב ללונדון מינסטור, תוכל לקחת את קווים 38/70/82/142 דן עד לרכבת מרכז, לעבור לדרך נמיר ולהמשיך משם עם הקווים שציינתי לעיל (שם התחנה של נתיב אקספרס מופרדת ע"י כמה תחנות מהתחנה של קווי אגד).

לא הייתי ממתין ספציפית לקו 26 שתדירותי היא כל 15 דקות ומחזיר אותך דרומה מעט כאשר כיוון הנסיעה הכללי שלך הוא צפונה.
גם אבן גבירול וגם המלך ג'ורג' באים בחשבון...
הקוים שציינת בלונדון מיניסטור עוצרים בצד של אבן גבירול או שאול המלך?
האם יש בלג הזה אופציה של החלפה בלי צורך בהליכה וחציית צמתים? הכוונה שהירידה והעלייה הן באותו קטע של הכביש...
האם שווה לקחת אוטובוס להרצליה (149 אם אני לא טועה) ולהחליף שם במקום בתל אביב? גם אם זה עולה יותר יש לי כרטיסיה עם ערך צבור (את זה שכחתי לציין...)

olli3

New member
מנהל
משאול המלך פינת אבן גבירול.

גם אבן גבירול וגם המלך ג'ורג' באים בחשבון...
הקוים שציינת בלונדון מיניסטור עוצרים בצד של אבן גבירול או שאול המלך?
האם יש בלג הזה אופציה של החלפה בלי צורך בהליכה וחציית צמתים? הכוונה שהירידה והעלייה הן באותו קטע של הכביש...
האם שווה לקחת אוטובוס להרצליה (149 אם אני לא טועה) ולהחליף שם במקום בתל אביב? גם אם זה עולה יותר יש לי כרטיסיה עם ערך צבור (את זה שכחתי לציין...)
עם 149 עדיף לך לרדת מסמינר הקיבוצים והלאה, משם קווים 601/606 זולים יותר, העלות משם תהיה 8.30 ש"ח כאשר מבבלי (נמיר פינת יהודה המכבי) ודרומה (דרומה לכיוון רכבת מרכז, עזריאלי) העלות היא 10 ש"ח.

אין סיבה לנסוע עם קו כלשהו להרצליה, מכיוון שנסיעה להרצליה תעמוד על 10.40 ומהרצליה לוינגייט 7.80.

אישית, אם הייתי רוצה לבצע דבר שכזה, הייתי מתקדם עם כל קו לכיוון רכבת מרכז/עזריאלי, משם ממשיך עם מגוון קווים לסמינר הקיבוצים (171/271/274/501 אגד, 45/127 דן, 90/149 מטרופולין) ומחליף שוב ל601/606. זה יחסוך לך 1.70 ש"ח.

nitsansh

New member
איפה בדיוק התחנה הקרובה של 149?

עם 149 עדיף לך לרדת מסמינר הקיבוצים והלאה, משם קווים 601/606 זולים יותר, העלות משם תהיה 8.30 ש"ח כאשר מבבלי (נמיר פינת יהודה המכבי) ודרומה (דרומה לכיוון רכבת מרכז, עזריאלי) העלות היא 10 ש"ח.

אין סיבה לנסוע עם קו כלשהו להרצליה, מכיוון שנסיעה להרצליה תעמוד על 10.40 ומהרצליה לוינגייט 7.80.

אישית, אם הייתי רוצה לבצע דבר שכזה, הייתי מתקדם עם כל קו לכיוון רכבת מרכז/עזריאלי, משם ממשיך עם מגוון קווים לסמינר הקיבוצים (171/271/274/501 אגד, 45/127 דן, 90/149 מטרופולין) ומחליף שוב ל601/606. זה יחסוך לך 1.70 ש"ח.
נראה לי שהחלפה ברמת אביב (התחנה היא אחרי צומת נמיר-לבנון) מ-149 ל-601 היא האופציה העדיפה...

החישוב שלך לא לוקח בחשבון את ההנחה הגלומה בערך צבור... המחיר של הנסיעה להרצליה צריך להיות 8.32 לפי חשבוני...

מה לגבי החלפה בגלילות? האם זה כבר תעריף של 10.40?

olli3

New member
מנהל
בלונדון מינסטור - שאול המלך פינת אבן גבירול

נראה לי שהחלפה ברמת אביב (התחנה היא אחרי צומת נמיר-לבנון) מ-149 ל-601 היא האופציה העדיפה...

החישוב שלך לא לוקח בחשבון את ההנחה הגלומה בערך צבור... המחיר של הנסיעה להרצליה צריך להיות 8.32 לפי חשבוני...

מה לגבי החלפה בגלילות? האם זה כבר תעריף של 10.40?
גלילות זה 6.60, אבל אין הבדל ב601/606, גם משם זה 8.30 ש"ח וכפי שאמרתי מהרצליה זה רק 7.80 ש"ח (חצי שקל הפרש), כך שגם אם אתה מתכוון לנסוע להרצליה בעלות של 8.32 עם ערך צבור, עדיין תצטרך להוסיף 7.80 וזה יצא לך 16.12 ש"ח לעומת 5 ומשהו לסמינר הקיבוצים + 8.30 שזה יצא בסביבות ה13 ש"ח.

olli3

New member
מנהל
ומצומת כפר שמריהו (מחלף רבין) ונוף ים 7.30ש"ח

גלילות זה 6.60, אבל אין הבדל ב601/606, גם משם זה 8.30 ש"ח וכפי שאמרתי מהרצליה זה רק 7.80 ש"ח (חצי שקל הפרש), כך שגם אם אתה מתכוון לנסוע להרצליה בעלות של 8.32 עם ערך צבור, עדיין תצטרך להוסיף 7.80 וזה יצא לך 16.12 ש"ח לעומת 5 ומשהו לסמינר הקיבוצים + 8.30 שזה יצא בסביבות ה13 ש"ח.
ומצומת כפר שמריהו (מחלף רבין) ונוף ים 7.30ש"ח

nitsansh

New member
אתה צודק.. הכי משתלם זה רמת אביב

אני לא כזה קמצן... מהתחנה המרכזית לוינגייט אני מעדיף מונית שנוסעת דרך נתיבי איילון עד גלילות ועוצרת רק אם מישהו ירד והתפנה מקום... ולא יורדת מהכביש הראשי בגעש ושפיים...

השאלה היותר חשובה היא אם משתלם לחכות ל-149 במקום לקחת את האוטובוס הראשון לנמיר/ארלוזורוב... אם הבנתי נכון, התחנות הן באותו מקום...

olli3

New member
מנהל
אכן, זו אותה התחנה. שאל את יושבי התחנה

אני לא כזה קמצן... מהתחנה המרכזית לוינגייט אני מעדיף מונית שנוסעת דרך נתיבי איילון עד גלילות ועוצרת רק אם מישהו ירד והתפנה מקום... ולא יורדת מהכביש הראשי בגעש ושפיים...

השאלה היותר חשובה היא אם משתלם לחכות ל-149 במקום לקחת את האוטובוס הראשון לנמיר/ארלוזורוב... אם הבנתי נכון, התחנות הן באותו מקום...
אם 149 עבר או שיש שמצפים לו.

ככלל, ל149 לוקח כ15 דקות להגיע לשם מרגע יציאתו מהכרמלית, אולי אף פחות. סך הכל נסעתי בו פעם אחת מהכרמלית. תצטייד בלו"ז הקו וזהו...

כפי שאמרתי, אם אין לך בעיה להחליף, סע 3 תחנות לרכבת מרכז ותחליף שוב ל171/271/274/501 אגד, 45/127 דן ו149 מטרופולין עד לסמינר הקיבוצים.

nitsansh

New member
אני לא רואה היגיון להחליף אוטובוס רק בשביל

אם 149 עבר או שיש שמצפים לו.

ככלל, ל149 לוקח כ15 דקות להגיע לשם מרגע יציאתו מהכרמלית, אולי אף פחות. סך הכל נסעתי בו פעם אחת מהכרמלית. תצטייד בלו"ז הקו וזהו...

כפי שאמרתי, אם אין לך בעיה להחליף, סע 3 תחנות לרכבת מרכז ותחליף שוב ל171/271/274/501 אגד, 45/127 דן ו149 מטרופולין עד לסמינר הקיבוצים.
אני לא רואה היגיון להחליף אוטובוס רק בשביל
לחסוך שקל וחצי... אם אני אגיע לדרך נמיר אני אשאר שם עד שיגיע אוטובוס לוינגייט...

מצב
הנושא נעול.
למעלה