5x08 - Lady Lazarus

5x08 - Lady Lazarus

וכמובן השרשור כולו הוא

אני אגיד כמה מילים זריזות על הפרק

מייגן היא אני. אבל ממש. ביחוד בשבוע האחרון כל מה שהיא אמרה כל מה שהיא רצתה וכל מה שעבר עליה זה בול אני.
רק שלי אין את הפריבילגיה לעזוב מקום עבודה וללכת אחרי החלום, אבל וואו כמה שקינאתי בה.

אני ארחיב אחרי צפיה נוספת, שאני מקווה אני אגיע אליה בקרוב

lollapalooza

New member
פרק עמוס כל רע.

גם אני מרגישה כמו מייגן, אבל האירוניה היא שאני מרגישה כלפי קופירייטרים את מה שהיא מרגישה כלפי שחקנית. גם אני ויתרתי מהר מדי ולא ניסיתי, אבל לקבל דווקא את העבודה שהיא עוזבת...

חוץ מזה, דון ממשיך להתרסק ולהפוך לסבא לא רלוונטי בעולם צעיר ומשתנה (שמעז, לא עלינו, לחלום ולרצות להגשים ולא רק להתפרנס), ואני באמת מתקשה להבין איך הוא ייצא מזה. רמיזות המוות הולכות ומתגברות ולדעתי אפילו פגי מתחילה להטיל ספק במקצוע שלה (ראיתם את המבט שלה כשסטן דיבר על היינץ?)

מבחינתי, ההיילייט של הפרק היה השמעת השיר של הביטלס. זה גם משהו שלא קורה אף פעם וגם כל כך התאים - לתקופה, לנושא של הפרק, לשינויים. זה היה מושלם ולדעתי שווה לגמרי את הכסף. צרחתי בהתרגשות כשזה קרה, נראה לי שכל מעריץ מד מן שהוא גם מעריץ ביטלס העריך את השילוב האדיר והחד פעמי הזה.

ורורי!!!!!!!!!!!!11

ו-Cool Whip!!!

זה היה פרק עמוס כל טוב עם כמה שהוא היה עמוס כל רע :)

דווקא התחלתי לתהות אולי המוות יגיע מכיוונו של פיט. עושה רושם שכל כך רע לו וזה שהוא אמר על הביטוח שלו במפורש "זה מכסה גם התאבדות" גרם לי לתהות לכיוון.
אני אשתדל לראות שוב הערב ולכתוב בהרחבה, לא הספקתי.

lollapalooza

New member
יש מצב.

(גם גדי להב מהמר עליו, אגב)

אם אני לא טועה, היו דיבורים לפני צילומי העונה שמישהו ימות. אני זוכרת שדי קיוויתי שזה יהיה קופר או גרג או מישהו ממש זניח. אבל בינתיים זה באמת מצביע לכיוון פיט, והעניין הזה עם ההתאבדות שהוא זרק ברכבת, בהחלט מעורר חשד. מצד שני, עד עכשיו הייתי די בטוחה שרוג'ר ימות ועכשיו אני קצת פחות, אז אין לדעת.

יפ, אי אפשר לדעת איתם

אבל עכשיו פתאום אני רואה בראש את טרודי צורחת...

גם סיימתי את העונה הראשונה בסבב שני ופתאום שמתי לב כמה אומלל פיט ממש מהתחלה. הוא לא רצה להיות תקציבאי, הוא רצה תפקיד יצירתי יותר אבל לא לוקחים אותו ברצינות.
עושה רושם שהוא סוחב איזשהי מועקה פנימית באמת המון זמן.
ועכשיו אחרי שהעלנו את זה, זה מאוד מסתדר לי בראש. גם העונה הזאת התעכבו כמה פעמים על זה שהוא לא מרוצה, לא טוב לו...בהחלט יכול להיות.

אבל כמו שאמרת זה היה על רוג'ר, וגם דון מתנהג מוזר העונה ומסתמן כלא רלוונטי כמו שחשבנו רוג'ר (למרות שברור שלא יהרגו את דון).
בלי ספק יש איזשהי אווירה שמרחפת על העונה הזאת..

lollapalooza

New member
זו בעיקר אווירת שינוי, לדעתי.

1966 היא שנה מאוד משמעותית בהיסטוריה האמריקאית. זה מאוד מתבטא גם בשיר שמתיו ויינר בחר להשמיע בסוף. כל שיר אחר מרבולבר לא היה משקף את זה בצורה כל כך מדויקת. הסיקסטיז "האמיתיים", בעצם די נכנסים פה להילוך גבוה וזה מתבטא בחילופי המנהיגות - המבוגרים כבר לא רלוונטיים, העולם שייך לצעירים ולערכים החדשים שהם מביאים איתם. הרי בהתנהלות של המבוגרים היה אפשר לראות בעיקר גישה שנשארה להם משנות החמישים, ועכשיו זה מתחיל להתהפך, ובהתאם גם אנשים שנחשבו למנהיגים בתחומם עד עכשיו, מאבדים רלוונטיות.

זה הגיוני כי הפריים האחרון

כשמייגן שוכבת על הרצפה בקורס משחק שלה (אני אני זוכרת נכון שזה נגמר שם), היא כאילו מתה, כי היא שוכבת בלי תזוזה. אבל אנחנו יודעים שהיא באמצע משהו, שהיא נחה, מדיטציה, משחקת מתה, ווטאבר. אבל אני ראיתי את השכיבה הזאת כסוג של מוות מטאפורי. היא זנחה את מי שהיא היתה כדי ליצור את עצמה מחדש.

ובאמת כל הפרק היו רמזים גם לזה שדון לא מבין יותר העולם, וזה היה גם בפרקים קודם נראה לי. פעם הוא היה יודע הכל והיה מבין הכל והיום כבר בקושי מצליח לעקוב.
מעניין לאן הם יקחו את זה, האם פגי אולי תשתלט יותר כי היא צעירה יותר, או שיכניסו דם חדש לחברה או שהם לאט לאט ידעכו מבלי להבין כל כך למה, כי הם כבר לא יהיו רלוונטים יותר.

lollapalooza

New member
זה לא הפריים האחרון

זה נגמר בכך שהוא מוריד את המחט מהפטיפון והולך לחדר השינה, אבל כן, זה מופיע שם בסוף במהלך השיר. אני דווקא לא ראיתי את זה כסוג של מוות, זה דווקא התחבר לי מאוד למילים ולמסר של השיר.

וואלה נכון

זה נגמר עם המחט
המח שלי לא עובד היום, אני גמורה מעייפות

אני אראה את זה בערב שוב

למעלה