מצטרפת באופן רשמי

זה אכן לא פשוט אבל אפשרי בהחלט

למרות שאני הנקתי רק " שתיים" לעומת פותחת השירשור שמניקה שלישיה ... אני לגמרי מורידה את הכובע

ממליצה לך לקרוא על הנושא , יש גם פורום של הנקת תאומים שניתן לשאוב ממנו מידע
להצטייד במספר של יועצת הנקה שתוכלי להעיזר בה בשעת הצורך
ובעיקר לזכור שזה לגמרי אפשרי
שייהיה בהצלחה רבה
&nbsp

chayahd99

New member
הנקה

ממרומי נסיוני הדל
אני יכולה לספר לך בקצרה מה עשיתי עד כה.

הדבר הכי חשוב היה הכנה, כלומר קראתי כל מה שיכולתי (במקרה שלי בלוגים באנגלית של אמהות שעשו את זה) והתייעצתי עם כל מי שיכולתי (כמה יועצות מתמחות). קיבלתי עצות חשובות עד לרזולוציה של מה לעשות בבית חולים מיד אחרי הלידה ובימים שאחרי, עשיתי בירורים לגבי משאבות וכריות וחשבתי המון תוך שאני מתכננת בראש איך אני מנהלת את המבצע הזה בדרך הכי טובה בלי לפגוע במשפחה. התכוננתי ללכת על זה בכל הכח ועד הסוף אך גם התכוננתי לאופציה שיהיה עלי לוותר או להתפשר על מנת שלא לפגוע במשפחה (יש גם בת גדולה שהיא עדיין די קטנה).

השבועות הראשונים היו סיוט ונוסף על הקושי הפיזי, העייפות וההחלמה מהניתוח, כל הזמן הייתי בהתלבטויות אם אני פועלת נכון ולא מעט שאלתי את עצמי למה אני עושה את זה. לא היה קל. גם עכשיו לא קל. רק השבוע, אחרי חודשיים, הרגשתי לראשונה שתי שיפורים משמעותיים. הראשונה היא שהם תופסים יחסית טוב בלי שאני צריכה במשך דקות ארוכות לגרום להם להתחבר כראוי והשניה היא שאני מצליחה להניק שתיים במקביל.

לפי הבנתי צריך המון התעקשות והתמדה כדי לעבור את התקופה הראשונית הקשה. גם אחר כך, אצלי זה עכשיו, אני חייבת להשאר עם אצבע על הדופק כדי לוודא שהתינוקות לא פוצעים אותי ושלא נגרמים בעיות אחרות (היו כבר לא מעט).

עד השבוע הייתי מניקה אותם אחד אחרי השני בסבב. לוקח לכל אחד מהם בערך שעה לינוק ובגלל שהם קטנים הם אוכלים כל 3 שעות כך שאני מניקה ברצף כל היום. הבעיות נוצרו כשאחד ינק במשך יותר משעה או כשאחד היה רעב לפני שעברו 3 שעות. היה ויש עדיין הרבה בכי ברקע. אני לא מתרגלת לבכי אבל אני מבינה שזה לא הורג ושזו המציאות כרגע ואני לא מתרגשת מהבכי ולא נותנת לזה לחרפן אותי. במשך היום, במקביל להנקה אני שואבת בכל הזדמנות כדי לוודא ריקון של השד וכדי להכין מאגר של חלב ללילה. בלילה הייתי ישנה ושואבת כל 3 שעות ובעלי או מישהו אחר נתן בקבוקים שאובים. עכשיו אני מאכילה גם בלילות וישנה בבוקר.

זה התחיל מטורף וזה עדיין מטורף אבל אני יודעת שעוד מעט ההנקות יתרווחו ויתקצרו, התינוקות יתחזקו וינקו יעיל יותר בלי לפצוע והכל יזרום יותר טוב. אני כל הזמן מזכירה לעצמי שהמצב הזה זמני ושאני פועלת נכון. בתור אדם מאמין אני גם מתפללת לעזרה והכוונה מלמעלה וזה גם מחזק אותי.

כמובן צריך גם עזרה כדי שלא תצטרכי לדאוג לכלום חוץ מההנקה. אצלי אין עזרה סביב השעון אך היה סיוע פה ושם (שכנות בישלו, מתנדבות הגיעו לכמה שעות פה ושם לכלים, כביסה או ספונג'ה, חברות תרמו שעות פנויות) ואני מצידי הסכמתי ומסכימה לקבל כל עזרה מכל אחד גם אם זה בא על חשבון הפרטיות שלי. הבית קצת הפך לתחנת רכבת אבל אני מזכירה לעצמי שגם זה זמני.

אני מקווה שעזרתי במשהו. את במצב יותר פשוט ממני. רק צריך ההכוונה, הדרכה, התמדה והתעקשות וכמובן אמונה שזה אפשרי.
מוזמנת להתייעץ עוד אם תרצי, אפשר גם בטלפון.

בהצלחה!

את לגמרי מעוררת השראה

ואני מתיחסת גם להודעה שלך בתחתית השרשור
רוצה לעודד אותך לגבי הנקה - אומנם הנקתי "רק" שתיים ואין ספק שזה פשוט הרבה יותר מאשר להניק שלישיה ולו רק בזכות ההנקה הדו"צ ( למרות שרוב ההנקות שלי לא היו כאלה)
אבל את צודקת בכך שעם הזמן זה נהיה הרבה יותר קל וזורם והם לא יושבים שעה על השד אלא מסיימים ממש מהר
וכמות השטיפות שלהבקבוקים שאת חוסכת היא מדהימה ...
כשחזרתי לעבודה המשכתי לשאוב לבנות וזה היה הדבר שהכי דיכא אותי ... לשטוף את הבקבוקים
וגם כשיוצאים איתם החצה לא צריך לדאוג למזווה שלם
בקיצור - חזקי ואימצי
ואם את רוצה להתייעץ עם מניקה בדימוס אני פה

לילהטוב

chayahd99

New member
תודה רבה

הדברים שלך אכן מעודדים.
אזכור את הצעתך לקראת הרגעים הקשים.
אני בטוחה שעוד יהיו לא מעט כאלה.

כאמא לתאומים פגים שלא ינקו ולתינוקת לא פגה שינקה שנה וחצי

כך שיש לי ניסיון עם שתי השיטות -הגדולה ינקה רק מהציצי, לא ידעה מה זה בקבוק בכלל, לא שאבתי ולא נתתי לה פורמולה, התאומים הפגים קיבלו רק חלב שאוב כמה חודשים, אח"כ מעורב עם פורמולה ואח"כ רק פורמולה..

הנקה, אחרי ההתחלה הקשה, היא ה-ר-ב-ה יותר כיפית וקלה.
זה סיוט לשטוף ולחטא בקבוקי פורמולה נון סטופ, סיוט! (ואני מדברת מניסיון עם תאומים, לא עם שלישיה)
אז נכון שיש הבדל גדול בין להקדיש את שדייך לתינוקת אחת אל מול שלושה
אבל זה באמת נהיה קל יותר עם הזמן וכ"כ, אבל כ"כ כיף, גם לאמא!
סוג של קשר מקסים עם התינוק שהתגעגעתי אליו עם הקטנים המבוקבקים (ולכן תמיד האכלתי אותם מבקבוק בתנוחת הנקה, ז"א לא נתתי להם לאכול לבד, לא הנחתי אותם בעגלה/ מיטה, הם אכלו רק כשהם מכורבלים בידיים שלי או של אבא/ סבתא)

המשיכי כך, את מדהימה, רק אושר עם השלישיה!

chayahd99

New member
שמחה לשמוע

אני מקבלת טעימה מההתעסקות בחלקי המשאבה ובבקבוקים וזה באמת מייגע.
עם הבקבוקים השאובים אני מקווה לסיים בקרוב, ברגע שהארוחות יתרווחו ויתקצרו ועם המשאבה אין לי מושג אם אסיים בכלל...
&nbsp
הדברים שאת כותבת מאוד מעודדים ואני אוזרת סבלנות ורק מחכה שזה יקרה כבר.

וברוכה הבאה לביתנו החם
+ הערה למגיבות

ראשית - מזל טוב, מקווה שאת מקבלת עזרה עם הבית, כביסות, בישולים וכו', כי באמת בחודשים הראשונים לא נשאר זמן לכלום.
הקטנטנים מהממים, גדלי אותם בנחת

יש לי הערה לכל המגיבות כאן - הערות כמו "כל הכבוד" "שאפו" וכו' - בעיניי צורמות, כי לשבוע לידה ומשקל לידה אין שום קשר לגבורה של האם - אלא לגורמים אובייקטיביים שבהחלט לא קשורים ביולדת, בנוסף הנקה בלעדית או חלקית - לא תמיד מתאפשרת, אם מסיבות פיזיות, ואם מסיבות רגשיות או פרקטיות, ולעתים אי הנקה זו בחירה של האם.
תגובות כמו כל הכבוד שאפו ו
רומזות שמשהו לא בסדר עם אמהות אחרות, שלא הגיעו לשבועות כאלו או למשקלים כאלו או לא מניקות.
יש פה מספיק אמהות לפגים שמסתובבות עם רגשות אשמה על הלידה המוקדמת, גם שנים אחרי שיצאו מהפגיה.

בהחלט מזל גדול שהשלישייה נולדה בשבוע מתקדם ובמשקל יפה, ואני שמחה שלחיה מתאפשר להניק בלי השלמות כפי שהיא רצתה, אך תנסו לחשוב על מי שעוד קוראת את ההודעות שלכן - אמא לפגים, אמא שלא מצליחה להניק, אמא שלא מסתדרת בלי עזרה מסביב לשעון ואיך הן יכולות להרגיש כשהן קוראות את הדברים האלה.

פולספגן

New member
זה לא לגמרי מדוייק, כי יש דברים שקשורים ליולדת ויש דברים שלא

כמו למשל תזונה בריאה וספורט כדרך חיים.
&nbsp
אך, זאת לא הנקודה, כי לא כל דבר צריך לקחת למקום האישי שלך והקינאה ממש לא בריאה וצריך להיות לך כייף לפרגן

&nbsp
הגעה לשבוע כזה עם משקלים כאלו לשלישיה, לדעתי, יכול להתמודד לספר השיאים של גינס

לילך1235

New member
אמא של אלה ומתן

אנחנו פה לחזק גם תצד הזה וגם תצד הזה
אמא שלא מצליחה וקצת קשה לה אנחנו גם פה בשבילה
וכן גם לאמא של ה 3 בהחלט מגיע !
אני עם שניים ולא לא מצלחיה להניק , ולא היה קשה לי לקרוא את מילות העידוד .... להפך מעריצה אותה
ואם תיסתכלי כתבתי "שאפו" לא על המישקלים ואפילו לא הזכרתי זאת ... אלה על הילדים המתוקים ....

פולספגן

New member
מצטערת, קשה לי עם קינאה וצרות עין

אגב, הוספתי בתגובתי מטה לפיצי ופיצית עוד דבר שהרבה תלוי ביולדת

תודה שאמרת את זה

אני מעריצה את האמא הזו, על המסירות שלא באה בקלות, על הטון החיובי למרות המעמסה הכבדה שבטח יש שם וגם שמחה מאוד בשבילה על הבריאות שלה ושל ילדיה, טפו טפו, שימשיך לה כל כך יפה והילדים שלה מהממים ללא ספק, תמונה מהחלומות של שלושה יפים כאלו שוכבים ביחד.
אבל כן - שבוע, משקל, פגיה וכדומה זה לא משהו שיש לנו שליטה לגביו והמסר לנשים אחרות הוא מקשה ומכאיב, אנחנו אמורות לדעת זאת יותר טוב מכל אחד אחר.

Bacio

New member
מקבלת את מה שאמרת

כנראה מהמקום שלי, שבו אני מרגישה שעשיתי כל שביכולתי להגיע לשבוע מאוחר (ולאכול ולגדל את הקטנות בבטן), אני לא מרגישה שיש בי איזהו אשם בלידה בשבוע 35 (שאני יודעת שהוא סביר למדי בתאומים), וכנ"ל על השהות שלהן בפגייה (ולכן אני מלאה הערכה על שלישייה שנולדה בשבוע כ"כ מתקדם).
&nbsp
אבל שוב, זו החוויה שלי, שבה הפגייה היא לא סיוט מסכן חיים, שהיא, בוודאי, שונה מחוויה של מישהי שילדה בשבוע מוקדם יותר ו/או נתקלה בצרות שאפשר לפגוש בזמן אישפוז.

אני מבינה מה את אומרת, אבל יחד עם זאת
אני חושבת שהכל שאלה של איך כל אחת בוחרת להסתכל על הדברים.
אני מאמינה שאפשר לפרגן למישהו אחר על דברים שמסתדרים לו גם אם לנו הם לא מסתדרים.
אני חושבת שחלק מלפרגן באמת זה להניח בצד לרגע את רגשות האשמה והקנאה שיש בנו, ולראות רק את מי שעומד מולנו.
כשאני בוחרת לפרגן למישהי אז הסיפור האישי שלי הוא לא חלק מהמשוואה.

וכן, אני בהחלט חושבת שמגיע לה לקבל חיזוקים חיוביים ו"כל הכבוד" כי להיות בהריון עם שלישיה זה לא פשוט. זו מעמסה רצינית ולהתמודד איתה (פיזית ורגשית) עד שבוע כזה ולהגיע למשקלים כאלה - זה משהו שבעיני מגיע לה לקבל עליו פידבק חיובי. לא נכנסת לשאלה של מה מידת השליטה שהיתה לה בזה שזה קרה. אבל העובדה היא שהיא הצליחה להתמודד עם זה. למה לא לפרגן לה על זה?
אותו דבר לגבי הנקה - יש כאלו שמצליחות ויש כאלו שלא. מה זה קשור?? היא הצליחה להניק שלישיה הנקה מלאה. אולי זה הלך לה בקלות ואולי היא נאבקה בזה - אני לא יודעת וזה גם לא משנה לי. בסופו של דבר היא הצליחה לעשות את מה שהיא רצתה לעשות ואני לא רואה שום סיבה לא להגיד לה שאפו.

הפורום הזה - מטרתו לתמוך בהורים שנמצאים כאן, ויש כאן הורים מכל הסוגים: כאלה שנכנסו להריון בקלות, וכאלה שעברו שבעת מדורי גיהינום בשביל זה, אמהות שהניקו הנקה מלאה, אמהות שויתרו על ההנקה מבחירה, ואמהות שנאבקו על ההנקה ובסופו של דבר לא הצליחו, אמהות לילדים שנולדו פגים, ואמהות שילדו ילדים בסיום 9 חודשי הריון, אמהות לילדים בריאים, ואמהות לילדים חולים.
בגישה שלך הן פשוט לא יכולות לפרגן אחת לשנייה. כי אמא לילד שנולד חולה נפגעת אם מפרגנים לאמא שילדיה נולדו בריאים, ומי שעברה טיפולים לא יכולה לפרגן למי שנכנסה להריון בקלות... למה???

אפשר לפעמים להניח את "האני" בצד, ולפרגן למישהו אחר פשוט כי מגיע לו.

taltal153

New member
תשובה

אני די מבינה את "אמא של אלה ומתן" ואני חושבת שאפשר וחייבים לפרגן!!
המינוח של "כל הכבוד" הוא לא ממש מתאים פה כי מדובר על משהו שלא בשליטה שלנו, וזה באמת גורם להרגשה שמי שלא "הצליחה" במשימה הזאת, זו אשמה שלה.
פשוט צריך להשתמש במילים אחרות כשמפרגנים בנושא זה.
לי הסביבה אומרת כל היום "כל הכבוד" על דרך הגידול של התאומות בנחת ובלי לחץ. ואני די נבוכה מהאימרה הזאת כי אני מאמינה שכל אחת שהיתה מגיעה לסיטואציה הזאת,
היתה מתמודדת בהתאם ואין פה עניין של כל הכבוד.
אני בחרתי להביא את ילדי לעולם (למרות שהתאומות הן בהחלט הפתעה גדולה) ואני מתמודדת עם המציאות בדרך הטובה ביותר שאני מצליחה ומכירה (וכמובן שלא תמיד זה מצליח לי
)

כל הכבוד זה שיפוט ולא פרגון

אנחנו (כולל אמא של מתן ואלה) מפרגנות לה בטירוף, יודעות עם אילו אתגרים היא מתמודדת ומעריכות אותה מאוד. ובכלל - זה לא קשור לפותחת השרשור, חיה - אל תרגישי בכלל שמדובר בך. זו נקודה עקרונית שכבר עלתה בעבר בקשר לכולנו. כשאומרים כל הכבוד נותנים אישור וציון על מעשה, כאילו יש לנו יכולת להחליט אם נלד בשבוע מסויים או נהיה בפגיה. פרגון זה לומר לה כמה אנחנו שמחות בשבילה, כמה הקלה זה לא להיות בפגיה ותודה לאל שהתמזל מזלה והיא בבית עם שלושה בריאים בלי עין הרע ולאחל שפע חלב ושעות שינה.

אני יכולה להגיד שאני מלאת התפעלות מסחיבת המשקלים,

אני סחבתי כמעט חצי מהמשקל של אם השלישיה(התאומות יחד שקלו סביב ה4 קילו), והרגשתי שעוד שניה הבטן שלי מתפוצצת.
מאחלת לך גידול נעים וקל! הרבה כוחות והרבה נחת!!!!

פולספגן

New member

בנוסף, בהריון של שלישיה יש המון לחץ מצד הרופאים, אם זה דילול בתחילת ההריון ובהמשך, ללדת לא יותר משבוע 35 ועובדה שהיא לא הקשיבה להם והלכה לפי האינטואיציות המצוינות שלה והצליחה להגיע לשבוע 37 ועל זה מגיע שאפו גדול.
&nbsp
אני לא רוצה לחשוב על הבצקות הנוראיות שהיו לה בשבועיים האחרונים ולכן מגיע לה בהחלט
שלא הלכה על המסלול הקל והלכה כנגד המלצות הרופאים והגיע לשבוע 37 ובכייף נותנת לה את

למעלה