טופיק דיבורים 19.3

Aberforth

New member
טופיק דיבורים 19.3

שיהיה לכולנו סוף שבוע נהדר!

עדכונים קטנים לכל מי שפספס:

- שי חי התראיין כמעט בכל מקום. תודה רבה ל"צבא האח הגדול" ו"עידמןN" על כל הקישורים שהם מספקים לנו.

- היום בערב יש פרק חדש בתוכנית "האח הגדול".

- ואני שלחתי בקשה לבעל הבית לארח כאן את שי חי בסשן של שאלות ותשובות. אעדכן אתכם כשתהיה תשובה כלשהי.

מוזמנים להתחיל לדבר

שיבא 78

Well-known member
שאלה: למה שי חי שומר על קשר עם זק - ומדבר איתו על לחתן אותם?

הרי כל המרעין בישין התחיל מזה שההפקה לא הראתה את הזוועות של שאר התמודדים בשידורים המרכזיים - ובגלל זה שי חי בחוץ והנבלות עדיין בתוך הבית????

חגית 11

New member
לטעמי שי חי לא יכול לדבר ואו חתם חוזה שהכל לגיטימי

שי חי לא איש טפש-נהפוך הוא-תכנסו לאינטרנט ותקראו ההעתק שהופץ מחוזה של האח הגדול ותבינו-לאח הגדול מותר הכל כולל להביא לשידור מה שהוא רוצה גם אם זה יפגע בתדמיתו של המשתתף בבית ומחוץ לבית

שיבא 78

Well-known member
שאלה: ההפקה מתחילה למחוק סרטונים רעים של חבורת הזבל - וכן

משאירה ומקדמת הפצת סרטונים שלכאורה מהללים את הנבלות...
&nbsp
לדוגמא: כל פעם שאני פותחת תגובה בפורומים - עולה הסרטון של אור שבו היא תוקפת את שי חי על כך שגברים כמוהו בעבר העלו נשים חזקות (מכשפות) על המוקד.
&nbsp
האם צבא האמת של שי חי מודע להפסד שהוא הולך לנחול בהפצת סרטוני הרשע והאם החבר'ה פועלים בנושא?

Aberforth

New member
זה לא יעזור להם בכלל.

למרות האימרה שלעם יש זכרון קצר, כולנו יודעים בדיוק מה קרה בעונה הזו.

mayers1

New member
מישהוא יודע מדוע איה מוכנה להישאר נשואה לשי?

כתב: באופן רשמי, על פי הרבנות, אתה עדיין נשוי.
שי: "איה ואני הלכנו לעורכי דין ותיקפנו את זה בבית משפט. כלומר, יש פה הסכם גירושים לכל דבר. לא היינו ברבנות, כי הרגשנו שהטקס המשפיל הזה כבד עלינו. מאחר שאנחנו לא דתיים ולא חשוב לנו מה יהיה כתוב ברבנות, אלא אם מישהו מאיתנו ירצה יום אחד להתחתן ברבנות, אז אין מקום לחרטה, ומהרגע שמודיעים על ההחלטה, יוצאים לדרך. מבחינת החוזה, אנחנו גרושים".

כל עוד איה נשואה כדין וכדת אסור לה לגעת באף גבר ומי שמבין בעינינים האילו יודע שהכי חמור זה להיות עם אישה נשואה, אפילו שהם פרודים זה לא באמת תופס.
מילא שי מובן לי כי הוא מרדן והולך מאד נגד הדת אבל איך איה לא מתעקשת לסיים את הסיפור סופית?
נשמע ממש תירוץ העינין של ההשפלה ברבנות..
כל הנאורים, המתירנים ובינהם אפילו כופרים/אתאיסטים עוברים את הטקס הזה כי ככה משתחררים סופית!

אולי הוא לא רוצה לשחרר את איה לגמרי...

Hadas23091976

New member
לא חושבת שצריך להיכנס להשערות מיותרות.

איה אמנם נשואה כדת אבל כפי שנאמר - לא כדין. שהרי הם ערכו חוזה ע"י עורכי דין וזה הוסכם בין שניהם.
אם אי פעם יהיה מצב שאיה תרצה להתחתן וזה יהיה מאד קריטי בעניין הרבנות אני מניחה שהם יסדירו את הנושא הזה ביניהם.
בתור מי שהתחתנה עם גבר אנגלי לא יהודי בקפריסין (ולא עשינו אפילו טקס או חגיגה בישראל למשפחה וחברים כי אבא שלי היה בשלבי סרטן מתקדמים בבית חולים ומצבו הלך והתדרדר כך שלא יכולנו להרשות לעצמנו לא לשמוח ולא לממן חגיגה בהיקף כזה) אני רק מקווה שבקרוב תהיה אפשרות לחתונה אזרחית בארץ למי שלא מעוניין בטקס הדתי. זה לא יפגע בדתיים ובמסורתיים (או בחילונים שמרצים את המשפחות שלהם), אבל זה ישים סוף למסכת ההתעללות בזוגות מעורבים או אתאיסטים או מעולי בריה"מ לשעבר שלא רוצים לדרוך ברבנות, גם ימנע מצבים של נשים עגונות.
גם מהבחינה הזאת אני מעריצה את שי על כך שלא הולך עם הזרם. הלוואי וכמוהו כולם ימרדו ברבנות ונשתחרר סופית מהגוף המושחת והמסואב הזה.
שקודם כל המדינה תחתן ותגרש באופן חוקי בסכום סמלי ונמוך שווה לכל נפש ואם איזה זוג ירצה בנוסף גם טקס דתי אז זה יהיה שיקול שלו אבל לא כולם רוצים שהדת תחזיק אותם בביצים.

Hadas23091976

New member
לאיה יש אופציה לחיות עם בן זוג ללא נישואין

מה שנקרא ידועים בציבור. לא צריך בשביל זה לעבור ברבנות.

הבעיה עם וויתור על טקס הגירושין ברבנות אינה של שי חי ואשתו

אלא של ילדיה של אשתו.
&nbsp
על-פי ההסכם שאושר על-ידי שופט הם יכולים להמשיך בחייהם עם בני זוג חדשים.
&nbsp
אם איה/אשתו תלד במסגרת זו ילדים הם יחשבו כממזרים ולפיכך כפסולי חיתון. יש בכך הגבלה על חופש הבחירה שלהם, נניח שירצו להיות שומרי תורה ומצוות, דרך זו תהיה להם קשה עד בלתי אפשרית.
&nbsp
אז, שאפו לרוח החילונית החופשית של בני הזוג אך מדוע לפגוע בחופש הבחירה של הילדים?!

סטילהוק

New member
בגלל שכל עוד היא נשואה לו חצי מהרווחים שלו הם שלה

אם למשל הוא היה זוכה בדירה חצי ממנה היתה שלה באופן אוטומטי, ולא של תני, כי תני לא נשואה לו ולא יכולה להינשא לו כל עוד הוא לא גרוש באופן סופי מאיה ברבנות.

ולכן כל ההצעת נישואין שלו לא היתה יותר מגימיק. כי אי אפשר באמת להציע נישואין למישהי כל עוד אתה עדיין נשוי ברבנות למישהי אחרת. על מסורבות גט שמעתם?

Aberforth

New member
זה לא מדויק.

זה שהרבנות לקחה בעלות על הדת לא אומר שהחוזה שהם הנפיקו אצל עורכי הדין הוא לא רשמי.
&nbsp
דבר נוסף - גם אם הם לא חתמו על הסכם ממון, אין שום דבר רע בלתת לאמא של שני הילדים שלך כסף כדי שהיא תוכל לגדל אותם כמו שצריך. על מזונות שמעת?

אלא אם כן בהסכם הגירושין שלהם מעוגן עניין הרכוש

רווחים, דירות, מכון וכו'... והפסיקה בעניין תתבצע בבית משפט לענייני משפחה (לא עולה כסף). ואז לא יהיה לאיה חצי באופן אוטומטי, אפילו שהם עדיין לא גרושים ברבנות.
&nbsp
אבל בכל מקרה, שי לא התכוון לזכות בדירה. הוא הרי לא חמדן ולא תאב בצע.

dity138

New member
ממש לא נכון...

בהסכם גירושין בבית משפט ניתן לקבוע שלכל אחד מהצדדים יש חזקה על הרכוש, המשכורות והפנסיה וחשבונות הבנק שלו בלבד, וזה גם מה שאני עשיתי. הרבה לפני קבלת הגט ברבנות, קניתי דירה שרשומה רק על שמי.
לכן אם היה זוכה בדירה ההסכם היה פוטר אותו מלהתחלק איתה.

לא תירוץ הטקס משפיל במיוחד לאישה - עברתי אותו ולכן אני חיה

כבר 18 שנה ללא הטקס עם ילד בן 16. למה לעבור טקסים משפילים אנחנו ב-2016

bdinib

New member
טקס אכן משפיל אולם כדי לסגור עיניינים לא תיהיה להם ברירה אלה

לעשות את הטקס
היתה תוכנית באבודים על אישה עגונה שעברה גיהנום כדי למצוא את בעלה כדי לקבל גט ממנו בתוכנית היא מספרת אתכל המשתמע מלהיות פרודה (אני ממש לא משווה פה. שלא יהיה לרגע מחשבה כזו. שי חי לדעתי מקסים ולא יעשה בעיות, ברגע שאיה תירצה לעבור טקס כזה. פשוט אם הם חושבים שזה סופי, אז כדאי לשניהם לעבור את הטקס המשפיל הזה)

dorit916

New member
שבוע שי חי לכולם! אז מי מתכוון לצפות בתוכנית הערב?

לא יודעת אם אני אצפה...אני רק רואה שהוא לא שם ומי נשאר אני חוטפת עצבים!
האם תצפו בתוכנית הערב?

למעלה