Into the Dalek

timetraveler900

New member
Into the Dalek

תקציר:
A Dalek fleet surrounds a lone rebel ship, and only the Doctor can help it now.
With the Doctor facing his greatest enemy, he needs Clara by his side. Confronted with a decision that could change the Daleks forever, he is forced to examine his conscience and ask himself whether he is truly a good man.

שעת שידור: 21:30 (שעון ישראל)

יש להקפיד לסמן
בכותרת.

צפייה מהנה!

* הקליפ המצורף הוא הטריילר לפרק *

BloodyRose

New member
כתבתי תגובה ארוכה והיא נמחקה

ארור תהיה תפוז

ננסה לשחזר:

אני לא אוהבת פרקי דאלקים. יוצא הדופן היחיד הוא הפרק מהעונה של אקלסטון, והפרק של היום התכתב איתו לא מעט (דאלק מבקש עזרה, השוואה בין הדאלק לדוקטור שלא מחמיאה לדוקטור וכו').
ברגע שהדאלק אמר 'מוות לדאלקים', המחשבה הראשונה שעברה לי בראש היא שזו תחבולה. מוזר שהדוקטור לא חשב על זה. הוא כבר ראה את הדאלקים מעמידים פנים (בפרק הגרוע עם צ'רצ'יל, עם הדאלק-פאוור-ריינג'רס), למה הוא לא חשב על זה גם עכשיו?
פסולת אנושית - גם את זה כבר ראינו (עם הלוויתן כוכבים), רק שהפעם, בדרך נס, כולם נקיים ומצוחצחים אחרי שתי דקות. הגיוני ממש.
נוגדנים ברובוט - גם את זה כבר ראינו, עם הטסלקטה. שם זה היה גאוני, פה פחות.
(וואו, כמה רפרנסים זורקים לנו בשני פרקים, מה קרה?)

יאמר לזכות הפרק - האינטרקציה בין הדוקטור לקלרה מעניינת. אני אוהבת את העובדה שהיא לא מטיילת איתו באופן קבוע, אלא מצטרפת מדי פעם ויש לה חיים מעבר לזה. נתקלתי השבוע באינטרנט בהשוואה מעניינת בין קלרה לדונה (אולי 'השוואה' זו לא המילה הנכונה, אלא 'הנגדה', על כך שהסיפורים שלהן פחות או יותר הפוכים). דונה חיפשה את הדוקטור בכל דרך אפשרית, בעוד שהדוקטור הוא זה שחיפש בכל מקום את קלרה. דונה ארזה פחות או יותר את כל הארון שלה כשהיא הצטרפה לדוקטור, לעומת קלרה שתמיד חוזרת הביתה. (בהזדמנות אחפש את זה, זה היה מעניין).

האם הדוקטור הוא אדם טוב - שאלה שכבר עלתה בפרקי סמית' (good man don't need rules, now it's not the time to find out why I have so many, ועוד בפרק שנקרא Good man goes to war). עושה רושם שזו שאלה שתלווה גם את העונה הזו.
קפאלדי, על כל פנים, נראה הרבה יותר "אפל" מדוקטורים קודמים. חשבתי שבעקבות הסיום של הפרק הקודם הוא ינסה לפחות להיות טוב יותר (I lived for over 2000 years, not all of them good, time I'll do something about that), אבל פה הוא פחות או יותר מוכיח שלא (ציטוט הפרק: She's my carer, she cares so I wouldn't have to). איזה ניגוד לדוקטור כמו שהכרנו אותו עד עכשיו. אמנם מרבית המלוות היוו סוג של מצפון לדוקטור, אבל תמיד היה לו אכפת.

שורה תחתונה - לא אהבתי את הפרק, אבל קצת נחמד לי שלוקחים את הדוקטור לכיוון חדש. אני עוד לא יודעת מה אני חושבת על הכיוון הזה, אבל קצת שינוי זה תמיד טוב.
ואני עדיין לא אוהבת את הפתיח. הרסו לי את המנגינה.

אה, ובנוגע למיסי - האזכור היום היה סטייל מאדאם קבורקיאן, גלימפס קטן ולא מוסבר. אני לא אוהבת אותה, בטוח שהיא מהצד של "הרעים", קצת מקווה שהיא איזה גלגול מוזר של המאסטר

וכמובן - מיסטר פינק. לא יכלו לפחות ללהק את סטיב בושמי, כדי להשלים את הבדיחה? בכל אופן, מחכה להמשך הסיפור שלו עם קלרה. היא הייתה ממש חמודה איתו.

BloodyRose

New member
אפשרי

אם כי אני מכירה רק לפי השם, עוד לא הגעתי אליה בסדרה הקלאסית (טוב, קצת נתקעתי בדוקטור השני, שהוא מעולה, אבל יותר מדי פרקים חסרים
)

ketrina

New member
קלרה ודונה

ההנגדה לדונה מאוד מעניינת.
קלרה מאוד מזכירה לי מרתה, לשתיהן יש חיים מעבר לדוקטור. קראתי מזמן לפני שקלרה נכנסה לתפקיד המלווה, שהמלווה החדשה תהיה שונה מהאחרות. אולי השוני של קלרה הוא שהיא לא ששה לכל הרפתקאות המוות האילו,רוז למשל בעונה אחת היה ממש מחייכת יחד עם הדוקטור כשהם מגלים צרות...וגם קלרה לא הופכת את הדוקטור למרכז עולמה, שזה גם מאוד מעניין, איך שהיא אומרת "הוא אחד מהתחביבים שלה".
השינוי בתפקידים מאוד בולט בספיישל "זמנו של הדוקטור", שהדוקטור מזדקן ומחכה לקלרה ולא הפוך , השדוקטור נשאר....
אישית אני פחות מתחברת לעובדה שהדוקטור הופך להיות תלוי בבת אנוש,המיוחד זה הפוך לדעתי.

Ayelet 363

New member

אהבתי.
&nbsp
ניחשתי שברגע שהדאלק יתוקן הוא יהיה רע וזה מאוד הפריע לי וגם הפריע לי שהם לא חשבו על זה. אני גם מאוכזבת כי אני רגילה לא לנחש דברים מראש גם אם הם ממש צפויים.
&nbsp
ייקח לי זמן להתרגל לדוקטור החדש, יותר מלקודמים, אני חושבת, אבל הרושם נהיה הרבה יותר טוב.
&nbsp
מעניין אותי מה הקטע עם מיסי ואני אוהבת לפתח תיאוריות.
&nbsp
הרעיון של דאלק טוב הזכיר לי בהתחלה את אוזווין, למרות שזה לא קשור, אלא רק תיאוריה שהעליתי תוך כדיי צפייה ופסלתי דיי מהר (לא לגמרי, אבל זה כי אני אף פעם לא פוסלת תיאוריות לגמרי).

Guid

New member
נראה שהדוקטור כן חשב על זה.

הוא קצת קיווה שלא, אבל אחרי שהוא אטם את הדליפה וגילה שהוא צדק- היה קשה לטעות בכך שהוא ציפה לזה והוא שמח שהמצב "חזר לקדמותו" לגבי הדאלקים.

Guid

New member
אז ככה,

מבחינתי- פיטר קאפאלדי עבר את מבחן הדאלקים!!
אני לא אוהב דאלקים. יותר מזה- אני אוטומאטית משתעמם מהם ואני לא רואה שום פואנטה לתת להם כזה מקום מרכזי בסדרה...
אבל אני מקבל את זה שאני די במיעוט בקטע הזה. הרוב כן אוהבים, ונראה שיוצרי הסדרה הם מאותם האנשים.
&nbsp
בכל מקרה, הפרק היה ממש טוב!
הוא ניסה להראות משהו, הראה משהו אחר, ותוך כדי חשף משהו מעניין יותר. אהבתי את זה, במיוחד כשזה בוצע בצורה מאוד טובה.
הגלימפס הקטן לפאראדייס הפיל אותי מהכיסא, כמובן. לא הייתי מוכן לזה בשום צורה שהיא, וזה היה פשוט מעולה!!
קאפאלדי הביא משחק משכנע, הבליט את התכונות שלו כדוקטור החדש, והוכיח לי שהדברים האלו תוכננו מראש, וקאפאלדי לא נבחר סתם כי הוא שחקן, אלא כי מופאט רצה לקחת את הדוקטור למקום ספציפי.
והו, לדבר על זה זה רק עושה לי חשק לפרוץ למשרדים של BBC ולגנוב להם את כל הפרקים של העונה ברגע זה...

Guid

New member
ותוספת קטנה: לא בדיוק
...

ב"מבחן הדאלקים" אני מתכוון לזה שפרקי דאלקים נוהגים לסחוט מהדוקטור מגוון של רגשות ולהעמיד אותו בהמון מצבים מסובכים שרק מבליטים את מי שהוא ואת המרחק שהוא מסוגל להגיע אליו בפיתרון כל מיני בעיות.
חששתי שזה יהיה מוקדם מדי להעמיד את קאפאלדי מול דאלק כבר בפרק השני שלו, אבל כמו שאמרתי- מופאט יודע מה הוא עושה :)

taliabar1

New member

האמת היה הרבה יותר טוב מהפרק הקודם זה בטוח, קאפאלדי מתחיל להיכנס לדמות שלו יותר ולדעתי די בזכות הדלאקים שתמיד אפיינו את הדוקטור יותר מהכל... הרעיון של הפרק היה הזוי קצת אבל סה"כ אהבתי, במיוחד את הקטע כשהדלאק נכנס לתודעה של הדוקטור ומצא שם שנאה במקום יופי.
&nbsp
אותי נורא הצחיק המערכת יחסים שלו עם קלרה, כל הקטעים שהוא כביכול מעליב אותה וזה מגוחך אבל הוא אומר את זה בשיא הרצינות ובאגביות כזאת..

Lion_Heart

Well-known member

אני ידעתי...ברגע שהדאלק נכנס לראש של הדוקטור ולזכרונות שלו והתחיל לדבר על יופי ,הדבר הראשון שעלה לי לראש היה "או לא
" כי ידעתי, פשוט ידעתי שאין סיכוי שזה יסתיים בזה שהדאלק מוצא את רוח חג המולד והופך לדאלק הראשון שרוצה חיבוקי...פלוס לדוקטור יש כל כך הרבה שנאה לדאלקים שזה היה חייב איכשהו להתבטא, צפוי אבל מענין איך זה ישפיע על המשך הסדרה ועל הדוקטור עצמו

timetraveler900

New member
חייבת לפתוח בהצצה לפרק הבא

אני רק חייבת להגיד שתמיד רציתי שיעשו פרק על רובין הוד. איזה כיף

הפרק התחיל טיפה מוזר, מבולבל, אולי לא הדרך הכי טובה להתחיל אותו, אבל בהמשך הבנתי שזה ממש לא משנה.
ממש כיף לראות את קלרה בחייה השגרתיים. גורם לי לאהוב אותה יותר. וזה היה מאוד חמוד הקטע עם המורה השני.

אז הדוקטור צריך להיכנס לתוך דאלק, לרפא אותו ולצאת החוצה. ברור שהוא יגיד כן.
כל החזרות על Good Dalek ו - Bad Dalek היו מוטיבים מרכזיים שהשיא שלהם היה "אני לא חושב שאני דאלק טוב דוקטור, אני חושב שאתה דאלק טוב".
הוא היה מוכה הלם כשהוא הבין שמה שראסטי (דרך אגב גם קלרה וגם הדוקטור אומרים את זה בצורה סופר חמודה) רואה בו זה שנאה והוא לא מסוגל להסתכל מעבר. הוא תלה חלק מהאשמה בזה שדאלק לא מסוגל לראות מעבר אבל הוא נשאר עם חתיכת צלקת כשהוא הבין עד כמה השנאה כלפיהם טבועה בו. היא חלק ממי שהוא.

פרק טוב, קלרה אדירה (What did we really learn today?) - פשוט אין עליה.

משהו ששמתי לב בדוקטור שהוא או משחק אותה סתום או שהוא באמת עדיין לא התאפס על עצמו. הוא תמיד היה ככה, מאלתר, ממציא, עוקץ, אבל הפרק הזה ממש הרגישו את זה הייתי אומרת יותר מדי.

כבר אמרתי שהפרק הבא נראה מעולה?

למעלה