עדכונים מהיום ה-4

rapgamer4ever

New member
סיכום גמרים בשחייה מהלילה השלישי

הצלחה גדולה של האמריקאים. נעבור אחד אחד:

200 חופשי נשים- חצי גמר:
שלושת השחייניות הבכירות ביותר השתתפו בחצי הגמר השני וסיפקו לנו טעימה ממה שנראה בגמר. שרה שויסטרום ניצחה את המשחה בצורה משכנעת, קצת אחריה לדקי אבל אני מפחד להמר נגדה בתחרות הזאת. הן צפויות לסיים 1-2 גם בגמר. שלישית הגיעה פלגריני ויש לה סיכוי טוב לעלות על הפודיום מחר אבל אני מתקשה לראות אותה מנצחת את שתי התותחיות הצעירות שהגיעו לתחרות בכושר שיא.

200 חופשי גברים- גמר:
משחה שהבטיח ולא אכזב. לה קלו פרץ בטירוף כרגיל, נחלש בחצי השני של המשחה ונדמה היה שיסיים מחוץ למדליות אבל הוא השאיר משהו ל-50 מטרים האחרונים והצליח לזכות במדליית הכסף. הפתעה מבחינתי.
סון יאנג השחיין הטוב ביותר למרחק הזה ניצח בבירור ואני חושב שעם תחרות קשה יותר היה אפילו משפר את התוצאה שלו (1:44.65).
קונור דוויר שסימנתי כמועמד לכסף סיים לבסוף שלישי, 3 מאיות בלבד מאחורי לה קלו.
ג'יימס גאי שחה טוב יותר ממה שראינו ממנו בכל התחרות אבל סיים רביעי בלבד. הגינו אכזב עם תוצאה חלשה ומקום שביעי.

100 גב נשים- גמר:
השנה אין גביסטית בולטת במיוחד וזה הורגש במשחה הזה בו לכל אחת יש סיכוי לפודיום. קטינקה הוסו ניצלה עד תום את המצב. לא רק שהיא השיגה מדליה ראשונה בתחרות עולמית במשחה הזה, היא השיגה מדליה אולימפית שנייה מזהב אפילו די מפתיעה מבחינתה. אני חושב שהתוצאה שלה 58.45 היא שיא אישי אז בכל זאת הוסו ניצחה בזכות.
קתלין בייקר האמריקאית עם מדליית כסף, בארד זכו שתי שחייניות- פו הסינית ומוס הקנדית.
אמילי סיבוהם שהיא שחיינית הגב הטובה בעולם בשנתיים האחרונות הגיעה בכושר לא טוב, כמוה גם מיסי פרנקלין שבכלל במגמת דעיכה וזה מקנה להוסו הזדמנות פז להשיג 4 מדליות זהב היסטוריות במשחים אישיים (200 גב ו-200 מעורב בנוסף על השתיים שיש לה).

100 גב גמרים- גמר:
משחה נוסף שלא היה לו פייבוריט ברור. ראיין מרפי סיים את מירוץ חייו עם תוצאה מדהימה של 51.97 (השנייה בטיבה בכל הזמנים ושיא אולימפי). מרפי פרץ בצורה פנטסטית השנה. נדמה שאחרי לני קרייזלברג, ואז ארון פירסול, ואז מאט גריברס, יש יורש נוסף לאמריקאים בגב שמככב במשחקים האולימפיים. הוא ישחה גם את ה-200 ונכון לרגע זה אני מסמן אותו כפייבוריט.
במקום השני סיים סו הסיני, שלישי פלאמר (שני אמריקאים על הפודיום). מיטש לארקין צריך להיות מאוד מאוכזב במקום הרביעי למרות שהוא טוב יותר ב-200 מטר.

100 חזה נשים- גמר:
קצת דומה ל-100 גב גמרים. מגיעה אמריקאית שפרצה השנה משום מקום ולוקחת את הזהב בסערה עם זמן פנטסטי של 1:04.93. אני מדבר כמובן על לילי קינג שזכתה לעידוד מהקהל על חשבון אפימובה ששחתה לא רע בהתחשב בנסיבות, 1:05.50, ולקחה כסף.
במקום השלישי התעלתה קייטי מיילי עם שיא אישי של 1:05.69 ושתי אמריקאיות על הפודיום.
מדהים החוסן המנטלי של האמריקאיות שמתחרות לראשונה בבמה בינלאומית, שלא לדבר על אולימפיאדה, מתעלות על עצמן ומשפרות שיאים אישיים במשחה הגמר.
את רוטה מיילוטיטה סימנתי מראש כאכזבה והיא אכן סיימה במקום השביעי הגרוע במשחה היחיד שלה באולימפיאדה. מ-2013 התוצאות שלה הולכות אחורה ולמרות שהיא רק בת 19 ככל הנראה ששיאה מאחוריה.

200 פרפר גברים- חצי גמר:
לאסלו צה ניצח את חצי הגמר הראשון והקל מבין השניים, בתוצאה בינונית. קשה להעריך עוד כמה נשאר לו במיכל.
בחצי הגמר השני פלפס לקח את ההובלה מהפתיחה אבל ב-25 מטר האחרונים איבד את המקום הראשון לטובת טמש קנדרסי ההונגרי שעשה את הזמן הכי טוב גם במוקדמות וגם בחצי הגמר.
לה קלו שחה קצת יותר משעה מאוחר יותר מגמר ה-200 ועדיין עשה תוצאה לא רעה כך שגם הוא יגיע מחר להגן על התואר.
חשבנו שזה יהיה מירוץ משולש בין לה קלו (האלוף האולימפי), צה (בעל תוצאת השנה בעולם) ופלפס (אחרי הכל זה פלפס). מסתמן שהמירוץ יהיה ארבע ראשי עם קנדרסי שמסוגל גם הוא להגיע פודיום.

200 מעורב נשים- חצי גמר:
מארי-אוקונור הבריטית שחתה מעולה בחצי הגמר הראשון והיא יוצרת תמונה (לדעתי אשליה) שיש מועמדת לזהב פרט להוסו. אני חושב שאוקונור תוכל ללחוץ עליה בגמר אבל לא לנצח אותה.
המשחה לא יהיה מאוד צמוד לפי דעתי, בסבירות גבוהה: 1. הוסו. 2: אוקונור. 3. דיראדו.
מצד שני יש הפתעות בחיים, וגם שיא העולם יכול לעמוד על הפרק.

trilliane

Well-known member
מנהל
תודה על הסיכום! שתי הערות לשוניות קטנות

א. * שְלוש השחייניות (השווה: שלוש-מאות, שלושת-אלפים).
&nbsp
ב. אני יודעת ששדרני ערוץ הספורט מפמפמים זאת כל הזמן, אבל בעברית אי אפשר לנצח את המשחה (או את התחרות או את המשחק) כי המשחה לא יכול להיות מנוצח. באנגלית you can won the game ולכן the game can be won by you וכמו כן you can''t win your opponent, אבל בעברית מנצחים את היריב במסגרת כלשהי – בקרב, במלחמה, במשחק, במקצה, במרוץ וכו'. לכן לא המשחה מנוצח אלא היריב. היא ניצחה את יריבותיה במקצה.

trilliane

Well-known member
מנהל
* במשפט הראשון נפלה טעות הקלדה, צ"ל כמובן win ולא won

trilliane

Well-known member
מנהל
כפי שכבר כתבתי, השידורים החוזרים בערוץ הספורט במהלך היום

להלן לוח המשדרים, שמרי לך את הקישור במועדפים:
http://www.sport5.co.il/html/pages/broadcastsheet.html

שימי לב שחלק מהשידורים בערוץ 5 וחלק בערוץ 5+. כשנכנסים לקישור רואים כבררת מחדל את השידורים הישירים, צריך ללחוץ על הלשונית של כל ערוץ כדי לקבל את לוח השידורים המלא שלו.

ifa1111

New member
ירדן ג'רבי תביא את הזהב

אחת הספורטאיות האהובות עלי במשלחת (יחד עם המתעמלות וחנה המקפצת) הולכת לעשות אתזה.
אנשים טועים וחושבים שיש ירידה בכושר וביכולת בשנתיים האחרונות, אני אומר מה פתאום? היא בסה"כ הוכיחה לעצמה שהיא שווה טופ עולמי (במשקל העמוס ביותר בנשים אני מניח לפי האוכלוסייה הכללית) ועכשיו היא קצת נחה כדי להגיע בשיאה לריו!
&nbsp
זה האולם בו היא זכתה באליפות העולם והיום היא תעשה זאת שוב.
לשלזינגר אין לי שום סימפטיה והלוואי ולא תגיע אפילו לשמינית.

לאורה101

New member
מה דעתכם על הקרב של ירדן עם הברזילאית?

מי זה השופט ה... הזה?
למה לא נתן לה עונש כשהיה ראוי לתת.
לדעתי השיפוט פה היה גרוע.
זה מעצבן !!!!!!!!
וירדן ג'רבי הפסידה, לדעתי, רק בגלל שהיריבה שלה היתה ברזילאית והשופט פחד 'שיעשו לו שמיכה' אם הוא לא יהיה לטובתה.

שיהיה בהצלחה היום לאליס ולירדן

ואני מאוד מקווה שלפחות אחת מהן תביא מדליה ישראלית ראשונה

לאורה101

New member
הראיון עם אליס היה מרתק!!

היא היתה שמחה על כך שבגלל הגיעה למעמד הזה, כמובן שלא בזכות ישראל, אלא לאחר מאבק ארוך ומייגע ומציאת ה'פירצה' להתחרות במדי בריטניה.
היא הראתה תחושת הישג וממש שאפו לה.
לצערי היא הוסיפה שגם בעתיד היא כנראה תופיע במדי בריטניה.
ההפסד כולו שלנו.
לה בהמשך הדרך.

לאורה101

New member
אני יודעת את זה

התכוונתי אחרי האולימפיאדה, כי שם היא כבר לא תופיע.
בינתיים נחזיק אצבעות לירדן ג'רבי

rapgamer4ever

New member
מה דעתכם על הסיקור התקשורתי באולימפיאדה?

אני מדבר בעיקר על ערוץ 26 (למי מכם שיש כבלים) אבל לדעתי זו תופעה ברוב כלי התקשורת: ההתעסקות האובססיבית בישראלים.
&nbsp
אל תבינו לא נכון: אני תומך בישראלים שמתחרים ומעוניין לצפות בהם. לדעתי הם צריכים לקבל מאיתנו יחס מועדף מבחינת היקף הסיקור. הבעיה לתחושתי שזה יוצא מכל פרופורציה, בכמה מובנים:
1. ציפיות לא מציאותיות. מותר להתאכזב מספורטאים שאכזבו (ע"ע שטילוב) אבל מטופש לסמן "אכזבות" של ישראלים בגלל שלא שיפרו שיא אישי, או מכיוון שפגשו יריבים עדיפים מהם והפסידו, מה שקורה ב-80% מאותם "כישלונות".
המטרה של ספורטאי היא לסמן לעצמו יעד גבוה אך אפשרי, זה לא אומר שבכל פעם שהוא לא יעמוד ביעד הזה מדובר באכזבה. העולם לא מחולק למאניה ולדיפרסיה, יש גם אמצע.
2. ניתוח אובססיבי של אותם "כישלונות". הפרשנים יסבירו לנו מה המקור של אותו כישלון, אז יראיינו את הספורטאי שנכשל, אחר כך יבואו פרשנים נוספים שיסבירו למה נכשל, בהמשך יראיינו את המאמן שלו ואמא שלו והמורה שלו מהחוג בגיל 6.
בואו נתאכזב ונמשיך הלאה, אין טעם בהתפלשות הבלתי נגמרת הזאת והתוצאה מבחינתי היא שערוץ 26 הפך לביצה מהסוג הזה. בכל פעם שאני מזפזפ 26 יש כותרת "אכזבה לX בY" וברקע ניתוחים ופרשנויות, במקום להינות מאירוע הספורט הגדול בתבל שעם כל הכבוד לישראלים, הם לא מרכז האטרקציה של האירוע הזה.
&nbsp
תאמרו שזה מה שהקהל הישראלי רוצה אבל אני חושב שהתקשורת בכל זאת קובעת אג'נדה מסוימת ואפילו "מחנכת" את הקהל הישראלי לאותה אג'נדה. אפשר לתת לישראלים את המקום הראוי להם מבלי שזה יבוא על חשבון הסיפורים הגדולים והמעניינים מבחינה יותר אובייקטיבית, שלטעמי קצת הולכים לאיבוד.

לאורה101

New member
מסכימה איתך

באמת הרבה יותר מידיי דיבורים והתקשקשויות על זוטות במקום להינות מהתמונה הגדולה והמדהימה.
נכון שהישראלים חשובים לנו אבל יש לשים גבול להתפלשות הזו.
הלוואי שהיתה לנו מילה והשפעה בנושא הזה על התקשורת.

trilliane

Well-known member
מנהל
אני צופה בשידורים חיים בערוץ 5, אין לי פנאי להתפלספויות...

בשאר שעות היממה אני עובדת / ישנה (ומדי פעם מכינה אוכל כדי שיהיה מה לאכול מול הטלוויזיה
) כך שעד כה אפילו לא נתקלתי בפרשנויות מהסוג הזה במעט הפעמים שבדקתי מה משדרים בערוץ 26 (רוב הפעמים אלה היו משחקי כדור שאינם מעניינים אותי).
&nbsp
אני מסכימה באופן כללי שכל ההתפלשות בהפסדים והניתוחים למה ואיך (כי ככה זה בספורט, יא נודניקים!) מייגעים / מצערים אותי (גם באולימפידות קודמות). דווקא מתגוביות ב-YNET וגם פה קיבלתי תחושה שיש בגרות מסוימת בקרב הצופים ושפחות ממהרים להתלהם על הספורטאים האומללים (אולי בעקבות הנמכת ציפיות מבורכת אחרי לונדון).

למעלה