על חוסר ביטחון וכאלה

Maldini Girl

New member
על חוסר ביטחון וכאלה

אז
לכולנו יש את הדבר הזה שמוריד לנו את הביטחון
בין אם זה במראה שלנו, באישיות שלנו, או במקום שבו אנחנו גרים. ועל זה רציתי לשאול אתכם:

מה הדבר שבנוגע אליו תמיד הרגשתם חוסר ביטחון?
האם זה מנע ממכם לגשת להתחיל עם מישהו/י?
האם זה הפריע לכם גם בזמן הזוגיות?
האם הצלחתם להתגבר, ואם כן- איך?

שיהיה אחלה יום

זו שאלה כל כך כללית שהייתי יכולה לענות עליה בנוגע לכל כך הרבה דברים. באופן כללי תמיד הייתי שקטה (עד היום). לפעמים אפילו ממש ביישנית. קשה לי מול קהל או מול קבוצה, אני הרבה יותר טובה באחד על אחד ואחרי שהקרח כבר נשבר. אני חושבת שהקושי הכי גדול שלי היה להתחיל סתם שיחה עם מישהו.
בפן הרומנטי והבינאישי, התגברתי על זה בכך שיצרתי לעצמי הרבה קשרים וירטואליים שהפכו לקשרים במציאות. זה אפשר לי לדלג על השלב המביך בו אני לא יודעת איך להתחיל שיחה
וליצור לעצמי רשת חברתית יחסית רחבה שאני יכולה להשען עליה.
אני חייבת לומר, שבכל זאת יצא לי גם בחיים להתחיל כמה פעמים עם בחורים וזה לא היה נורא כל כך בסופו של דבר

היום יש לי יותר בטחון, אבל ברור שעדיין יכולה למצוא את עצמי מרגישה קצת פחות בטוחה בעצמי בסיטואציות מסוימות.

Any991

New member

מזדהה עם משי. לגבי העניין הזה של שקט. בסופו של דבר אם אני צריך לדבר מול קהל
או קבוצה אני אעשה את זה וגם לא תהיה לי כל כך בעיה "לשבור את הקרח" , אבל באופן כללי זה אזור פחות נוח.
לפעמים אני דווקא מדמיין את עצמי מדבר מול קהל גדול של אנשים וממש מרתק אותם לאיזשהו נושא, לא יודע אם זה משאלה לעתיד או רק חלום.
זה גם קשור אצלי ללהתחיל למשל עם מישהי-משהו שאני מקווה שאני אוכל לעשות יותר נורמלי עם הזמן, להתגבר על החשש.
אני מאמין שכשהזמן יתקדם זה ישבר אצלי יותר בהקשר הזה ובכלל, אפשר לומר שזו מן מטרה כזו שאני באמת מאמין שככל שאני אתבגר יותר, זה יפתח אצלי יותר ואני גם אכריח את עצמי לעשות את זה, מתישהו.

צריך לזכור גם, שאם אנחנו מפחדים ממשהו, עדיף לעשות את זה בכל זאת. כי הפחד הזה, שמונע מאיתנו פעולה, מתגבר בכל פעם שאנחנו נמנעים ממנה ואז זה נהיה רק יותר קשה לנו. לאזור אומץ, להתגבר על האי נעימות ופשוט לעשות את זה. זה ירגיש מוזר, זה יהיה קשה, אולי אפילו לא נאמין שעשינו את זה! אבל ברוב המקרים נגלה שהפחד סתם היה מוגזם, שהעולם לא רעד ושאנחנו ממש ממש בסדר, רק קצת מנוסים יותר

למעלה