שרשור לכל מה שלא קשור

שאלה בקשר לניצול עובדים בתנאי שכר

שלום לכם, אני לא יודעת אם זה המקום הנכון, אך מפני שנושא הפורום הוא חוק ומשפט, אז הרשתי לעצמי לחלוק איתכם את שאלתי, בתקווה שתדעו לענות לי כידוע, לכל גיל יש שכר מינימום אך נתקלתי במקום עבודה-אולם אירועים שלא אזכיר את שמו, שמשלם למלצריו 110 ש"ח ללילה (שזה אומר מחמש אחה"צ, עד 12 בלילה בד"כ) העבודה היא פיזית וקשה, ועובדים אף מכנים אותי "קריעה"... רוב המלצרים הם בני נוער, צעירים לפני גיוס,צעירים אחרי גיוס... ואני שואלת-מה עושים עם הדבר הזה? זה חוקי? מישהו מפקח על זה בכלל? והאם עצם זה שהצעירים באים מרצונם לעבוד שם, פותר את בעלי העסק מלתת יותר כסף, בידיעה שאם הצעירים בעצם לא רוצים לעבוד שם ולא מתאים להם השכר-הם יכולים ללכת...? (או לחילופין-אולי זה לא ניצול, כי מי שבא לעבוד שם, יודע מראש כמה הוא יקבל, האם עדיין זה חוקי השכר הזה?) מאוד חשוב לי מענה לשאלה הזו אודה מאוד לכל היודע דבר בעניין תודה מראש ויום טוב

ruti1958

New member
צריך עזרה

אשמח לדעת מה יהיה תשובתכם על שלה כזאת. אחי תושב חול הלך לעולומו ולא אשאיר כלל משפחה כך שאנחנו היורשים. הוא השאיר מפעל עם חובות וכו' היה לו כסף שחור, אני מעוניין לדעת איך אוכל להכניס כזה כסף לארץ, כך שלא יהיה רשום על שמי עד שיסודר החובות במפעל.

trololo

New member
אני בת 19 והתחלתי לעבודצלפני שבוע

בפיצריה והבוס עדיין לא ביקש ממני למלא טופס 101, האם אני צריכה להעיר לו על כך? והאם אני אצתרך ללכת אחרי שאני אקבל תמשכורת למס הכנסה כדי להוציא פתור ממס או שהפתור בה אוטומטי?

לעסקים קטנים- חשוב מאד

בגלל שאסור לפרסם כאן לא אנקוב בשמות, ובמקביל אשמח למסור פרטים במסר אישי. אז ככה.... כאשת עסקים , התחלתי קורס לעסק קטן ואני מוקסמת ומתלהבת ומבינה כמה טעויות עשיתי שגרמו להאטה בעסק שלי, כמה שהפרסום שהשקעתי עליו כול כך הרבה כסף (פרסום במקומון לא היה נכון לעסק שלי, ושעלי לבדל את עצמי מעסקים אחרים בתחום שלי. מדובר בקורס לעסקים קטנים אך לא מדובר בקורס רגיל אלא שיש בו אלמנטים שיכולים לשנות את חייכם העסקיים! וכשאני אומרת לשנות את חייכם העסקיים אני מתכוונת למכירות גדולות יותר, ולהכנסות גדולות יותר כמובן, ההשקעה היא ממש ממש לא בשמיים, המחיר עבור הקורס אטרקטיבי ביותר. אז מה יש בקורס הזה???? כל בעל עסק לומד דבר ראשון והכי חשוב הוא איך לבדל את העסק שלו ובכך להגדיל את חוג לקוחותיו, איך לפרסם באופן הכי נכון (לפתע הבנתי שלא הייתי צריכה בכלל לפרסם במקומון..) איך לפרסם בעלות מינימלית ולהביא כמות יפה של לקוחות, איך לבנות פלייר (שוב לא לכול עסק מתאים פליירים) יש גם שיעורי בית שצריך להכין לסיום הקורס, ואם אני מפספסת שיעור אחד ישר יוצרים עימי קשר ומשלבים אותי במסלול השלמה. אתן דוגמאות לאנשי עסקים ששינו את חיי העסק שלהם, : סוכן ביטוח שלא הצליח לקבוע פגישות ולסגור פוליסות- בידלו אותו לתחום של רכיבה כלומר הוא מבטח רוכבי סוסים יש כ-600 רוכבים בארץ והסוכן הגיע לכנס של רוכבים ושם רכש דוכן וביטח רוכבים. נגר שטען שלא מגיעים לקוחות חדשים והמכירות ממש נמוכות, התחיל להבין שהיום בונים בתים קטנים יותר מהבתים שבנו פעם, ולכן כדאי לו לייצר רהיטים בהתאמה, וזה אומר שאם מדובר בחדר ילדים קטן ובו 3 ילדים עליו לייצר לדוגמא: מיטה שבבוקר הופכת לארון, או שולחן שנפתח בצהריים לשיעורי הבית ובלילה נצמד לקיר..... ויש עוד המון המון דוגמאות. אני הבנתי אחרי כמה שיעורים איזה טעויות עשיתי וכבר התחלתי בשינויים, אני יודעת שאני נשמעת נלהבת אבל זה מה שאני מרגישה ואשמח לענות על כל שאלה. חשוב מאד להבין שהמחיר נוח, ויש רצון באמת לעזור לעסקים קטנים לצמוח ולפרוח! בהצלחה לכולם

Boogieman

New member
תשובה.

שכר המינימום הוא באיזור ה-18 שקל לשעה, עם תוספת של 25% על שעות נוספות ו-50% על שבתות. זה מבחינת החוק, אבל לא ממש מפקחים על זה וסביר להניח שהמעסיק עושה קומבינה עם הרשימות ככה שזה ייראה חוקי גם אם זה לא. זה שמישהו בא לעבוד מרצונו לא פותר את בעל העסק מלשלם שכר כחוק, לדעתי זה לא פותר אותו לא רק מהבחינה החוקית אלא גם מהבחינה המוסרית. זה שאת יכולה ללכת לא אומר שמותר לו לא לשלם כמו שצריך או לא להתייחס אליך בצורה הוגנת. יש אבטלה בחוץ והמעסיקים מנצלים את זה כדי לשלם פחות לעובדים ולהעביד אותם יותר קשה. הם אומרים ,לא טוב לך אז תעזבי" אבל אם תעזבי תהיי מובטלת. זאת לא ברירה אמיתית, לעבוד איפה שדופקים אותך או להיות מובטלת אבל זאת הברירה שהם נותנים לך, זה לא מוצדק, זה סוג של הפעלת כוח. כמה שהבוס משלם פחות ככה הוא מרוויח יותר, כשיש אבטלה הוא יכול להרשות לעצמו לא לשלם טוב ואם מישהו יעזוב מיד יבוא מישהו אחר שמעדיף עבודה מסריחה על שום עבודה בכלל. זה ניצול, גם אם זה חוקי אז זה ניצול, זה שמי שבא לעבוד יודע כמה הוא יקבל לא משנה את זה. שמעתי שההסתדרות התחילה לטפל בנושא המלצרים, ההסתדרות היא גוף מושחת ומעפן אבל מלצרים צריכים עזרה ולא יכולים להיות בררניים, אני מציע שתפני להסתדרות ותשתפי אותם בנושא.

דור לוי

New member
קודם כל שיהיה בהצלחה

אני מעדיף לאפשר לגולשים לענות, ולכן אני ממתין בתשובה, אבל נראה לי שעדיף לשאול שאלות כאלו בפורומים מתאימים יותר כמו: פורום חוק ומשפט: http://www.tapuz.co.il/forums/forum.asp?forum=145 פורום דיני עבודה: http://www.tapuz.co.il/forums/forum.asp?forum=1088 או פורום מיסוי והחזרי מס: http://www.tapuz.co.il/forums/forum.asp?forum=982 הפורום הזה עוסק יותר בשאלות של שינוי כלכלי-חברתי. את כמובן מוזמנת להישאר ולהשתתף בפעילות בנושאים אלו.

דור לוי

New member
גם אני הייתי סקרן לדעת מה יענו לך

גם אני הייתי סקרן לדעת מה יענו לך, המתנתי יממה לראות ... ייתכן שתוכל לקבל תשובה לשאלה הזו בפורומים העוסקים בתחום המשפט או בנושאי מיסוי וראיית חשבון. תוכל להעזר ברשימת הפורומים: http://www.tapuz.co.il/forums/forumsList.asp למען האמת, אני בספק אם תוכל לקבל תשובה רצינית בפורום זה או אחר. ייתכן שאני מבין לא נכון את כוונתך, אבל כרגע, לי לפחות, זה נשמע כמו שאלה "איך להלבין הון?" זו שאלה שבעייתי לענות עליה - אני לפחות לא אעשה זאת...

ruti1958

New member
הבנת גם הבנת

אלא שגם עם זה הלבנה זה על שוויץ. כי אם בארץ היו נותנים להנות מירושה אז זה משהו אחר.

דור לוי

New member
מצטרף לדבריו של בוגימן

אגב עמנואל רוזן הקדיש לנושא פרק בתוכניתו "זה הזמן". רק שימי לב שלא מדובר בפורום חוק ומשפט. אני מאוד אשמח אם יהיו בפורום יותר משפטנים - וגם כאלו שיהיו מוכנים לסייע בפעילות רקע כמו ניסוח הצעות חוק וחוות דעת משפטית בנושאים הקשורים לפורום. בינתיים לצערי זה די דליל...

דור לוי

New member
שרשור לכל מה שלא קשור

ובעצם יש משוה כזה שלא קשור? הפעם הרבה שאלות בתחומי המשפט.

גלי 007

New member
../images/Emo24.gifמבקשת לחבק משרה../images/Emo24.gif

שלום לכולם, אני חיפאית...מחפשת משרה לחבק ולהשקיע בה את מרצי וכל כישורי.....אני אשת שיווק ומכירות מעולה....ואם כיום,שם המשחק הוא יצירתיות....זו אני!!! אשמח מאוד לקבל הצעות עבודה באזור חיפה.....קיימת אפשרות לעבודה גם מחוץ לעיר במידה ומעניקים רכב (לי אין) תותחית שיווק מכירות ופרסום....(קופירייטרית במקצועי) קורות חיים והמלצות יישלחו בהתאם לדרישה המשך שבוע נפלא לכולם גלי

דור לוי

New member
בואי נבחן את הקישורים שלך:

שלום לך גלי 007 וברוכה הבאה. המחשבה הראשונה שלי היתה להפנות אותך ללוח המודעות של הקהילה, לפורומים העוסקים ביזמות, בחיפוש עבודה ובשיווק וגם לשרשורי הצעות עבודה בפורום למען הקהילה. אבל מעבר לזה, את כותבת: "...אני אשת שיווק ומכירות מעולה....ואם כיום,שם המשחק הוא יצירתיות....זו אני! ... תותחית שיווק מכירות ופרסום....(קופירייטרית במקצועי)..." האם את רוצה אתגר להדגים את כישורייך? אם כן, את מוזמנת לעזור בשיווק הפורום. יש מגוון דרכים שתוכלי לעזור: במציאת סלוגן קליט לנושא הפורום, לשווק אותו לציבור הרחב, לגייס מתנדבים, ליצור לפורום קשרים עם אמצעי תקשורת וכד'. תוכלי לראות דוגמא בגלריות של עיצוב פלייר. כל שאוכל לתת זה קרדיט (+), אבל אם תצליחי לשווק נושא קשה כמו הפורום - תצליחי לשווק כל דבר. לגבי ה (+) : אם יש לך אתר ניתן יהיה לקשר הקרדיט לאתר ולדוא"ל. אם אין לך אתר ותציגי תרומה משמעותית לפורום אוכל להקצות לך, עמוד אחד בקטגורית מאמרים שאפתח לקרדיטים שתוכלי להציג את עצמך. מה דעתך על האתגר? ההזמנה פתוחה לגולשים נוספים. בכל מקרה שיהיה בהצלחה!

גלי 007

New member
תודה דור על התיחסותך../images/Emo24.gif

דור שלום, ראשית תודות על התיחסותך.....הנה כבר הוזמנתי לראיון עבודה ואני ממש טסה....קראתי את הודעתך בעיון רב וראיתי הכפפה שזרקת....מבטיחה להתייחס בהרחבה בהמשך. תודות מקרב לב והמשך יום נפלא לך ולכל חברי הפורום גלי

גלי 007

New member
לילה טוב דור../images/Emo41.gif

שלחתי לך הודעה....עיין בה ותן ניצנוץ למחר יאללה
מאוחר חלמות פז לך ולכל חברי הפורום

דור לוי

New member
../images/Emo32.gif אלי לא הגיעה.

בוקר טוב, עדיף לשלוח לדוא"ל שבכרטיס האישי.

גלי 007

New member
../images/Emo96.gif../images/Emo96.gifבוקר טוב דור ולמצטרפים

שלחתי אליך תגובה מתוך חלון המסר שנשלח אלי והודיע על הודעתך.....לאן זה מגיע????????
נו טוב,כולי תקוה שזה יימצא אז שיהיה לנו כבר בוקר חמים היום....(הספיקו לנו יומיים רטובים
) גלי

דור לוי

New member
תשובה ובקשה

אם אני מבין נכון מה שכתבת, והגבת להודעה שמודיעה לך על כך שהגבתי בפורום, אז הגבת למשתמש בשם "תפוז אנשים" שהוא אחד הרובוטים של תפוז שזה תפקידו. כדי שאקבל הודעות שם המשתמש אליו את שולחת או להודעותיו את מגיבה צריך להיות "דור לוי". בכל מקרה, אני "לא ממש אוהב" את מערכת המסרים ואני מעדיף הודעות בדוא"ל. אני מבקש רק שתשרשרי הודעותיך העוסקות באותו נושא לאותו שרשור.

גלי 007

New member
דור../images/Emo13.gif

היי דור חבל שאינך מציין במשלוח ההודעה שלך קישור לדואר הישיר אליך....כעת,לאחר שהסברת עצמך....נשמע לי בסדר ...בעתיד, אשלח אליך המסרים דרך השרשור המתאים. לצערי הרב לא שמרתי העתק....על כן איני יכולה לשלוח זאת מכאן. מקווה שבסופו של דבר זה יופנה אליך ותצליח לקרוא זאת
גלי

דור לוי

New member
כתובת הדוא"ל בכרטיס האישי

טיפ: double click על שם כותב ההודעה פותח את הכרטיס האישי. אם ציינת שכתובת הדוא"ל גלויה לגולשים זה יראה. אני מעדיף להמעיט בציון הדוא"ל בהודעות כדי להקטין את כמות דואר הזבל המתקבלת, יש רובוטים שאוספים אותן. ובכל זאת: שם המשתמש levydor באמצע @ שם הדומיין tapuz.co.il

למעלה