הסגל הזוטר שובת מחר (חמישי)

הסגל הזוטר שובת מחר (חמישי)

שלום לכל הסטודנטים באוניברסיטת חיפה, חשבנו שעדכון מאיתנו יסייע לכם להיערך בהתאם ליום הלימודים שלכם מחר (חמישי, 24.11.11) מקווים שזה בסדר: הסגל האקדמי הזוטר באוניברסיטאות הודיע בתחילת השבוע על שיבוש הלימודים לאחר שלא חלה התקדמות של ממש במו"מ להסכם קיבוצי חדש. ביום שני שבת הסגל הזוטר באוניברסיטת בן-גוריון, בשלישי באוניברסיטת תל-אביב, היום באוניברסיטה העברית ומחר ישבות הסגל האקדמי הזוטר באוניברסיטת חיפה. חברי הסגל מוחים על תנאי העסקתם ועל הקיפאון במשא ומתן על שיפורם ונאבקים למען העסקה הוגנת. מדינת ישראל משקיעה היום כ-7 מיליארד ₪ ברפורמה בהשכלה הגבוהה, אך מתוך סכום זה לא הושקע כלל כסף בסגל הזוטר. הסגל האקדמי הזוטר דורש: פתרון בעיית המורים "מן החוץ" ביטחון תעסוקתי והפסקת ההעסקה במתכונת קבלנית לסמסטר אחד בלבד ולמשך 4-6 חודשים שיפור שכר המתרגלים שיפור ההפרשות לפנסיה הסדרת מערך מלגות הקיום והמחקר נעשה כמיטב יכולתנו למזער פגיעה בסטודנטים ואנו מקווים כי נזכה להבנתכם ותמיכתכם במאבק החשוב הזה למען העסקה הוגנת ונגד העסקה פוגענית, שלו שותפים כולנו. תודה לכולכם!

Presto

New member
בהצלחה

השביתה היא ליום אחד? ועוד משהו, מה לגבי דרישה לשיפור שכרם של בודקי התרגילים? מדובר בשכר ממש מעליב, פעמים רבות בפועל הוא נמוך משכר מינימום.

שלום Presto!

תודה על איחולי ההצלחה!
השבוע שבתו ארגוני הסגל האקדמי הזוטר באוניברסיטאות, כל יום אוניברסיטה אחרת (בשני שבתו באוניברסיטת בן-גוריון, אתמול בתל אביב, היום בעברית ומחר בחיפה). בשבוע הבא אנחנו ממשיכים בשביתה באותה המתכונת: כל יום אוניברסיטה אחרת. הודעה על המועדים תצא בהמשך. אחת הדרישות המרכזיות במשא ומתן היא שיפור שכרם של עזרי ההוראה (ובהם בודקי התרגילים). אנחנו מקווים מאוד שנצליח בכך! תודה שוב על התמיכה!

בהצלחה! ושאלה בפנים :)

אחת המתרגלות שלנו פרסמה הודעה שמחר יתקיימו איתה תרגולים כרגיל - האמנם? כמו כן, אחת המרצות שלנו נחשבת לעמיתת הוראה בחוג שלנו, אך לסגל בכיר בחוג אחר... האם אמור להיות שיעור איתה מחר? תודה מראש!!!

שלום לבסוף גם אני נפלתי!

מתנצלים על התשובה המאוחרת, ומקווים שעדיין רלוונטי
בחוג שבו המרצה מועסק כעמית הוראה הוא שובת. גם המתרגלים שובתים היום. לשאלה על תירגול ספציפי תוכל לפנות אלינו במייל: [email protected] ותודה על איחולי ההצלחה והתמיכה!

תודה על התשובה, אבל לצערי שתיהן לימדו היום...

זה היה מאוד מעצבן כי לא ידענו עד הרגע האחרון ובסוף הכל התקיים כרגיל, ושתיהן סגל זוטר... המרצה טענה שהיא לא יכולה לוותר על שיעור והמתרגלת פשוט הודיעה מראש שהכל כרגיל ואכן כך היה... בכל מקרה, אני ממש תומכת במאבק (לאור העובדה שבסמסטר הבא גם אני אתרגל קורס ואהיה סגל זוטר בעצמי ההזדהות שלי גדולה מאוד :)) ובהצלחה!!!

white angels

New member
מנחם לדעתי שזה לא היה רק אצלי

אצלי גם היה ברגע האחרון שיעור וכשגיליתי את זה היה כבר מאוחר מדי ( יש לי כשעה נסיעה עד לאוניברסיטה ולא הייתי מספיקה לשיעור) מה שמעצבן זה שאתמול המזכירות של החוג שלי הודיעה שאין שיעור ואז למחרת חצי שעה לפני השיעור הן הודיעו שיש פתאום..מעניין אם אנשים הגיעו או לא בכל מקרה זה חוצפה לדעתי שאומרים שיש בטוח שביתה ולא מלמדים ואז למחרת כאילו כלום לא היה..קצת אחריות! איך אני הולכת להשלים עכשיו את השיעור שהפסדתי? :(

white angels

New member
אה ועוד שאלה לסגל הזוטר

מתי הודיעו שבסוף אין שביתה? או שכן הייתה שביתה ופשוט יש מתרגלים ספציפיים שכן לימדו ( כמו במקרה שלי)

למיטב ידיעתי הייתה שביתה

כי מרצה אחרת שלנו הייתה מספיק מקצועית לשלוח מייל בערב ולהודיע שאין שיעור והוא אכן לא התקיים. לעומת זאת, המרצה בקורס הספציפי הזה + המתרגלת שלה פשוט לימדו היום כרגיל... מילא העובדה שהן לא מגלות סולידריות, אבל חוסר הידיעה עד שלא מגיעים פיזית לכיתה והשרירותיות שבהחלטה - כל כך מרגיז. בלי שום הודעה בהיילרן, בלי שום מייל, פשוט צריך לנחש שלמרות שהיא עמיתת הוראה - יש שיעור.

white angels

New member
זה רק מראה את ההבדל בין מרצה למרצה

מה שעצוב זה מי שנפגע בזה באמת בסופו של דבר הם הסטודנטים שלא יודעים על מי ומה להסתמך...בכל מקרה למדתי את הלקח שלי ויותר אני לא סומכת על אף אחד, אני אשלח הודעה ישירות למרצה/ מתרגל ואשאל אותו אם הוא מלמד או לא...

רוצה לשמוע משהו עצוב באמת?

שלחתי אתמול בערב מייל למרצה, והיא כתבה שהיא מבטיחה תשובה עד הלילה. אני עדיין מחכה...

שלום לכן

צר לנו לשמוע על מקרים כאלה שבהם חברי סגל זוטר שברו את השביתה ולא לקחו חלק פעיל במאבק, וכמובן גם על הקושי שזה גרם לכן. ידוע לנו שהיו כמה מקרים בודדים כאלה, זה קורה בכל שביתה. אנחנו מקווים מאוד שלא נידרש לעוד ימים כאלה של שביתה שמקשים עליכם ובהחלט קשים גם לנו - אנחנו אוהבים ללמד ואוהבים את המפגש עם הסטודנטים ולא רוצים לפגוע בלימודים. תודה רבה לכן על התמיכה. מחמם את הלב כשהסולידריות מגיעה מצד הסטודנטים!

למעלה