- חלומות גדולים...

mystery duck

New member
../images/Emo1.gif - חלומות גדולים...

שלום לכולם. אין לכם דרך לתאר לעצמכם את החיוך שנמרח על פני כשהבחנתי בפורום הזה.... כבר כמה חודשים אני משתעשעת בחלום שלי ללמוד קולנוע. נכון, יש לי עוד זמן (חיילת סדירה בצה"ל) אבל אף פעם לא מוקדם מידי לתכנן... בכל מקרה אני חולמת על לימודי תיאטרון/קולנוע באופן רציני מגיל 15. הייתי במגמת תיאטרון בתיכון (וגיליתי שכישורי ההפקה /בימוי שלי טובים יותר מכישורי כשחקנית) ותמיד אמרתי שאם אני אוכל ללמוד מה שאני רוצה ולא בהכרח מה שנבון ופרקטי - אני אלמד קולנוע או תיאטרון. בשבוע שעבר התאכזבתי קצת שגיליתי כמה עולה שנת לימודים במגמת הקולנוע של UCLA (חטאתי במחשבות על לימודים מעבר לים) - הסכום אגב, עומד על מעט יותר מ-17,000$ לשנה, לא כולל מגורים ומחיה. בינתיים, אחרי האכזבה של ההתפכחות, אני עדיין חולמת קולנוע, נמסה מול אפקטים מיוחדים וצועקת על הסרטים בטלויזיה (בניסיון לשנות את הוראות הבימוי). אני עדיין רוצה ללמוד קולנוע אחרי הצבא - אבל עכשיו אני קצת מבולבלת לגבי האיפה, כמה, למה, איך ומתי... אם יש לכם הצעות, מחשבות, הגיגים, עצות מאלו מכם שהגשימו את החלום שלהם (ושלי) ולמדו קולנוע ואולי אפילו הצליחו למצוא עבודה בתחום - אני אשמח לשמוע מכם. תודה מראש mystery

Pythex

New member
חלומות נהדרים

החלומות שלך גדולים ונהדרים אם את חושבת גדול ואת מאוד מאוד מאמינה בעצמך ואין לך בעיה עם תחרותיות קשה מאוד אני ממליצה לך דבר ראשון על "סם שפיגל" כי אין מה לעשות בתחום הנ"ל הכל עיניין של שם וזה הבית ספר הכי נחשב בארץ ובעולם בכלל בתחרויות ופסטיבלים יצאו ממנו המון במאים ותסריטאים ויש הרבה התנסויות שם והעיקר שבהם צילום בפילים וזה תואר אקדמי אני אישית לומדת בתל חי שזה משהו אחר לגמרי זה שקט יותר אישי יותר ביתי כמו שאומרים אם כל הבעיות שלו אני ממש מרוצה כי אני עושה ועוש ה הרבה אבל זה מקום שלא מתאים לכל אחד אם את טיפוס של אוניברסיטה (הרבה תאוריות ופסיכולוגיות ) ושוב לא קשה לך עם קשיחות לכי כמובן דבר ראשון ל"סם שפיגל" קשה מאוד להתקבל אבל שווה לנסות אופציה ב לדעתי אוניברסיטת תל אביב אבל אם את לא בן אדם כזה ומחפשת יותר תכלס ותנו לי לעבוד בשקט וליצור הרבה הרבה הרבה ושלא מעניין אותך תואר אקדמי ואת אוהבת שקט נוף ויחס אישי בואי לנסות את תל חי מה שבטוח בכל מקום שאת מגיע אליו תתנפלי על סטודנטים במקום ותשאלי איך?!?!?! הם יגידו לך רק את האמת

ניריקו1

New member
לכי החו"לה...

אין קולנוע בארץ !!!!. האמת, יש קולנוע אבל הוא שייך לקבוצה מאוד קטנה ומאוד סגורה. זה עסק של פרוטקציות ומי שוכב עם מי (סליחה על הישירות). אני למדתי קולנוע (אלק..) במכללת הנגב. היום המקום הרבה יותר מפותח ומתקדם. קודם כל, מיסתרי יקירתי, במכללות כמו תל-חי, הנגב וכו´, לומדים טלוויזיה. זה מהבחינה הטכנית. העבודה בתכלס היא עם מצלמות וידאו, ואפילו שבנגב יצאו עם קורס פילם, עם כל הכוונות הטובות מתוך עשרים תלמידים, רק אחד !! יורשה לצלם ולביים סרט. אז אחרי שתסיימי את לימודייך עם ידע בוידאו, כשתרצי להשתלב, כמוני, בתעשיית הקולנוע, לא תהיה לך אפשרות כי אף אחד לא ירצה מישהו בלי ניסיון. המכללות מתאימות יותר לבימאים ועורכים לעתיד. בסוף הלימודים רכשתי 12 קילו ספרים דרך האינטרנט בנושא צילום פילם, ולמדתי את כל העסק לבד, ורק תוך כדי לימוד עצמי, קלטתי עד כמה לא לימדו אותי צילום כמו שצריך. עכשיו יש לי ידע פחות או יותר בפילם, אבל אין לי את הכסף לצלם בעצמי או לתרגל את שלמדתי. בכל אופן, אם את רוצה ללמוד כמו שצריך, לכי לחו"ל. ביה"ס המלכותי בלונדון, הוא מספר אחד בתחום, או במידה ואת רוצה משהו יותר בסיסי, אז את יכולה לפנות לביה"ס לקולנוע בניו-יורק, שם תמצאי קורסים אינטנסיביים בנושא, שאורכם כשמונה שבועות עד שנה. בהצלחה

נירגאש

New member
מיסטרי יקירתי

את לא יודעת כמה מכתבך נגע בי אישית. גם אני מסיים את שירותי בקרוב וקשבדקתי לגבי לימודים בלוס - אנג´לס כמעט והתעלפתי. חייבים לנסות ולהמשיך לברר כי יש עוד הרבה מקומות טובים בעולם. בהצלחה

mystery duck

New member
בהצלחה לשנינו...

דבר ראשון - תמיד נחמד לשמוע שנגעת במישהו... זוהי פחות או יותר משאת נפשו של כל מיש עוסק או רוצה לעסוק בתחום של קולנוע ותיאטרון - ליצור משהו שיגיד משהו, שיגע באנשים, שיזכרו... דבר שני - תמיד טוב לדעת שאתהב לא לבד ברדיפה אחרי החלומות... מי יוןדע - אולי נפגש מתישהו לאורך הדרך... בהצלחה לשנינו... עדיין אופטימית mystyery

0g30

New member
סם שפיגל .............או חו"ל......

בואי נתחיל בזה שסם שפיגל הוא בי"ס מעולה ונחשב בעולם......כן בעולם. דבר שני אם אבא שלך לא מנכ"ל בנק או משהו דומה האופציה של חו"ל במקום טוב ונחשב - יורדת מהפרק....... יש גם פלוס בלימודים בארץ ......(אם נעזוב לרגע את חלומות ההוליווד) את מתכוונת לעבוד בארץ, פרסומות ,דרמות , טלוויזיה , דקומנטרי וכו´ (אולי אפילו פיצ´רים) החברים שלך מהבי"ס (במידה ואכן תלמדי בסם שפיגל) הם אלו שיתפעלו את התעשייה בהמשך .......וקשרים חמודה זה 70% מהעבודה של להגיע לאן שהוא ולהוכיח את כישורייך........ רוב המסיימים בסם שפיגל ....ושוב עם הרבה מזל קשרים ומיקום נכון עובדים כחלק מהתעשייה ......כמו שציין הבחור ממכללת הנגב שלא מוצא עבודה בתחום מלבד סם שפיגל, (וגם תל חי מסתמן כמקום רציני) כל מיני מכללות הנגב וכו´ ...לא ממש ממצים את העשייה הקולנועית ובעקבותייה הטלווזיונית. חשוב לדעת שלא משנה איפה תסימי ללמוד אף אחד לא יקפוץ עלייך בהצעות עבודה .......זה לא כמו מקצועות אחרים שציונים טובים מבטיחים לך מקומות עבודה מבוקשים.......הניסיון , הקשרים, המזל , יחסי אנוש - (חשוב מאוד, יש אנשים מוכשרים שאני בחיים לא אפנה אלייהם כי לא כיף לעבוד איתם) אורך רוח מרפקנות והרבה "פלצנות" משחקים תפקיד מרכזי בהפיכתך לבמאית מן השורה ....... וכמובן כמובן הכישרון והיכולת. לימודי קולנוע הם קשים מחייבים ודורשניים מבחינת שעות והעשייה המעשית אבל בתור אחת שצועקת על סרטים חולמת שוטים ומשתינה במכנסיים מאפקטים נראה לי שיש לך את הרעל.........

mystery duck

New member
לא מצאתי כותרת הולמת...

Og30 היקר. אין לי ספק שהכל קשרים. (למזלי אני בן אדם נחמד
) בינתיים עוד לא התחלתי לחקור באופן רציני ומעמיק בתי ספר, לבדוק מה בדיוק אני יכולה לממן, איזה סוג של לימודים אני רוצה ואני בכלל עדיין לא סגורה על משחק, בימוי, הפקה או בכלל קולנוע או תיאטרון - כל מה שאני יודעת זה שאני לא מסוגלת לדמיין את עצמי מאושרת במקצוע אחר. כרגע, במרחק של לפחות שנתיים מתחילת הדרך - אני רק בודקת אופציות. תודה על הבעת התמיכה ועל הכנות. רציתי רק לשאול, אתה נשמע כמו מישהו שבקיא ומעודכן בכל נבכי העסק - מה בדיוק אתה עושה? ביינתיים - שוב תודה mystery

Srain

New member
ריאלי להתקבל?

הבנתי המתקבלים קצת מאוד תלמידים בשנה. מה הם הסיכויים להתקבל? (בהנחה שאין לי נסיון בתחום...)

למעלה