ראש חודש אוגוסט

פלגיה

New member
../images/Emo118.gif ראש חודש אוגוסט

הזמן כבר רץ והפורום החדש כבר מתבסס והולך והוא לא כל כך חדש - חודש לפורום . אמנם עוד לא רץ, ועוד לא כל כך מדבר, אבל בכל זאת אפשר לומר שהוא כבר "בר-קיימא". התוכי שבכותרת הוא אותו תוכי שניצב על כתפו הימנית של קברניט הספינה בעת הניווט. הוא בא להבדיל בין הודעות שלי כגולשת "רגילה" בפורום, לבין הודעות מנהלתיות שלי כמנהלת הפורום. במשך החודש האחרון הספקנו לעבור כבר הרבה דיונים מרתקים, ביניהם גם כאלה שהתארכו לאוד (למי יש כוח לקרוא שרשור עם מעל מאה תגובות?). בין השאלות יש כאלה שנראה לי שיחזרו עוד ועוד. שאלות מהסוג הזה התחלתי להפנות למדור "השאלות הנפוצות" . אני ממיינת אותן לקטגוריות לפי איך שנראה לי כרגע, ובהחלט ייתכנו הרחבות ושינויים בעתיד. הקטגוריות שקימות כרגע: אחים המלצות וביקורות התבגרות התמודדות עם רגשות חברים חוגים ופעילויות כיתה א´ לימודים משמעת ועונשים עזרה בבית קשר משפחתי מאמרים כרגע יש בפורום שני מארים בנושא מוכנות לכיתה א', מאמר של טיפים ורעיונות לפעילויות בחופשה הגדולה, ומאמר נוסף ובו טיפים לעידוד הקריאה אצל ילדים. אם יש מי שמוכן לתרום מאמר/ים מתאימים מפרי עטו – אשמח מאוד לקבל. ניתן לפרסם את המאמר תחת שם המשתמש בתפוז, או תחת השם האמיתי של הכותב. התפתחו גם דיונים עקרוניים בנושאים שונים, ואותם הייתי שמחה לעבד למאמר המתמצת את הדיון בנושא. העבודה על דבר כזה היא קצת מסובכת, ואולי אצליח להתפנות אליה בעתיד. בכל אופן המאמץ נראה לי כדאי כי בדיונים הארוכים יש נטייה להסתובבויות וחזרות על אותן נקודות. גם כאן אם י מי שמוכן להירתם למלאכה – אקבל את עזרתו/ה בשמחה. אירוח בפורום בעקבות השרשור הזה, והצעה של קסיופיאה יתקיים אירוח בפורום של נורית פרגל - מורה לספורט טיפולי האירוח יתקיים ביום ה' ה-11 לאוגוסט בין השעות 19:00-21:00 http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/communityEvent.asp?id=35681 תודה לקסיפיאה על היוזמה. הצעות ורעיונות לאירוחים נוספים יתקבלו בברכה האירוח מהווה גם דרך לפרסום הפורום בקרב גולשים נוספים. פורום "חינוך לגיל הרך" הפורום "חינוך לגיל הרך" הוא פורום האב שלנו. כדי להדגיש את הזיקה בין שני הפורומים יצרנו קישור הדדי בראשם (מעל הכותרת). לפי הבנתי קו הגבול בין "הגיל הרך" לבן "ילדים" עובר בערך בגיל חמש. פתחתי בפורום חינוך לגיל הרך פינה קבועה אחת לשבוע ובה קישורים לדיונים מעניינים מכאן. אני שוב מזכירה שאם גולש מסוים לא מעוניין שהודעתו תקושר לפורום חינוך לגיל הרך – עליו להודיע לי במסר.
לכל הצעה, הערה או רעיון אפשר לפנות אלי במסר, או למקום המתאים בעולם שלי.

Kalla

New member
על מה את מדברת. לא רץ - דוהר!

כל הכבוד לך. זו הייתה תקופה מאוד עסוקהה בשבילי וראשי לא היה פנוי, אך אני זוכרת שעוד צריכה לחזור אלייך ומקווה שאתפנה לכך בקרוב.

פלגיה

New member
../images/Emo118.gif וכמובן שהקישור ברח

אז הנה הקישור לאירוח של נורית פרגל. אני אפתח שרשור שאלות בבוקר האירוח, ועד אז - אפשר לחשוב על שאלה או שאלות מתאימות.

זה לא מדבר?

אני כבר נאלצת לסנן את השרשורים בין אלה שאקרא ואלה שאצטרך לוותר עליהם מחוסר זמן. מה יהיה כשהפורום ירוץ? מאוד נהנית מהדיונים העניינים כאן.

פלגיה

New member
תודה ../images/Emo13.gif

לגבי החוסר זמן - השרשורים החשובים יישמרו ב"שאלות הנפוצות". כשאני נכנסת לפורום ורואה שרשור של למעלה ממאה הודעות - גם אם הנושא חשוב, אני מוותרת מראש. וכשהפורום ירוץ - נחייה ונראה

האם המורה המתארחת היא אם בעצמה?

אם לא, נראה לי שלחלק מהאנשים כאן יהיה קצת קשה לקבל את חוות דעתה המקצועית... כי, בהמשך לשרשור האינסופי הקודם. כל מה שהיא עשתה הוא לא באמת, הוא רק תיאוריה...

../images/Emo6.gif

היא גם בטח לא יודעת שהילדים שמגיעים אליה עושים זאת רק לצורך הובי יקר

פלגיה

New member
קצת הגזמתם לא?

מה שסוכם בתום 200 ומשהו תגובות הוא שבתחום ההתמחות שלה מותר לה לייעץ (כל עוד זו התמחות בפועל ולא רק לימודים עיוניים
), ושילד שיש לו בעיות, חובת ההורים להשקיע בו כל מה שהוא צריך, אפילו אם זאת השקעה שעולה על ההשקעה בילדים האחרים.

אני הרגשתי בתום מליון התגובות ש...

אם תחום ההתמחות שלי הוא חינוך נוער, הנסיון שלי עדיין נחשב תאורטי עד שהילדים יהיו מה שנקרא "יוצאי חלצי"... וש"מותר" לי להביע דעה אבל היא תחשב "היפותטית"... על יאנוש קורצ'אק שמעתם?!

לורליי43

New member
אז יש לך שיעורי בית

לחזור ולקרוא את כל השרשור... בעיני הסיכום של הענין הוא שהורות היא ענין רב מיימדי, ג'אגלינג תפקודי של 24/7 בלי הפסקה או יציאה לשישישבת. ברור שיש התמחויות שונות, שבהן לבעלי המקצוע יהיה יותר ידע על זוית מסויימת ספציפית בחיי הילד. אבל רק להורה כאחראי על התמונה הכוללת, יש אפשרות להפעיל שיקול דעת כולל. לא סתם בהרבה דיונים לגבי מה שאמר מטפל כזה או אחר- התשובה היא- את/ה ההורה מכיר את הילד שלך ויודע מה טוב בשבילו יותר מכל בעל מקצוע חיצוני.

g u r a

New member
../images/Emo65.gif ברכות לחודש פעילות

ענפה ביותר..
על היוזמה הניהול והכל בעצם.
אני מאוד נהנית,ואמשיך לקרוא גם אם לא תמיד מגיבה.

למעלה