הרהורים

gertrude

New member
../images/Emo12.gif הרהורים

אולי ההתנגדות התרבותית החזקה לנשים כמונו, מצד גברים ונשים כאחד, מקורה בעצם באיום שאנו מהוות לתרבות הפטריאכלית, ויתכן שבגלל זה התגובות אלינו כל-כך חזקות ובלתי-מתפשרות – אנו חותרות תחת היסוד הבסיסי והלא-נתון-לוויכוח העיקרי של החברה הגברית. אולי בגלל זה אין לנו נישה לגיטימית בחברה (כמו שיש לסוגים אחרים של "חיים אלטרנטיביים" או סטיות מהנורמה) – נשים שלא רוצות ללדת פוגעות בנקודה הכי קמאית ורגישה של הפטריארכיה. ההשתקה כל-כך זועמת ולא סובלנית כדי לא לאפשר לנשים אחרות להגיע גם הן למסקנה כזו (כי הרי כאשר משהו מדובר, הוא הופך מעצם הדיבור עליו, ללגיטימי מבחינה מסוימת. זה כמו מה שקרה לגייז – זה הרי לא שפתאום עשרה אחוז מהאוכלוסייה נמשכים לבני מינם, סביר להניח שתמיד היה אחוז דומה, רק שעכשיו הם מרשים לעצמם לחיות את הנטייה הטבעית שלהם). רק להבהיר, אני לא מתכוונת לקונספירציה מודעת של שליטי העולם המסוקסים, אני מתכוונת לתהליכים תרבותיים - היסטוריים/סוציולוגיים/פסיכולוגיים שיוצרים מציאות מסוימת. אולי גם כל תפיסת הלידה כהגשמת הנשיות הבלעדית, נועדה בעצם לגרום לנשים להישאר בבית ולטפל בילדים ולמנוע מנשים חיים שאינם משועבדים לביולוגיה (אני לא אומרת שלידה אינה סוג של הגשמת נשיות, מה שזה לא יהיה, אלא שבוודאי שאינה הבלעדית). סימון דה-בובואר, האשה האינטיליגנטית, השנונה, המדהימה והיפה ביותר שחייתה אי-פעם בעולם דיברה לא מעט על הקשר בין פמיניזם לבין אי-הולדה. היא ראתה בלידה ובאימהות החפצה של האשה והפיכתה למפעל יצור כרוני (ראשית העובר, אח"כ חלב וכל הזמן השקעה מטורפת, רגשית ופיסית). כדאי לכולן לקרוא את הספר "המין השני" שכתבה ובו היא מתעסקת גם בנושא הזה. אני חייבת להודות, שלמרות שאף פעם לא נעים לי להגיד את זה, נשים בהריון אכן מעוררות בי מעט אי-נוחות, אף פעם לא ראיתי אותן כ"יפיפיות" כמו שרבים אחרים רואים אותן. ההריון תמיד נראה לי "מפעלי" באיזושהי צורה וכך גם ההנקה. עם זאת, לא מן הנמנע שבהיותי אזרחית-מלידה של חברה צרכנית מופרזת, הדבר ההגיוני מבחינתי הוא ללכת לחנות ולהביא משם ילד, או להזמין אותו בוואלה-שופס... כל הגשמיות הקיצונית הזו קצת מרתיעה אותי (וכבר ראינו איך זה נגמר - נשים צעירות ולא תמהוניות במידה יוצאת-דופן יושבות להן בארוחת ערב ומתלוננות על הפטמות הדואבות שלהן, או חמור מזה - על הטחורים בזמן ההריון). מבחינתי, המושג של "להגשים את עצמי" כאשה לא לגמרי נהיר. אני יכולה להבין מה זאת אומרת להגשים את עצמי כג' ואפילו להגשים את עצמי כאדם, אבל ברגע שאומרים "כאשה", אני קצת מתבלבלת, משום שברור לי שמתכוונים להולדה ולא לכל דבר אחר, מה שבטוח הוא שלנשים יש פחות הזדמנויות כלכליות ואינטלקטואליות לעומת הגברים, בגלל הולדת הילדים. אני לא כל-כך ברורה. אני כן רואה הבדל גדול בין גברים לנשים, כמעט בכל תחום שהוא. זה לא שלהגשים כאדם כולל את הלהגשים כאשה, פשוט החברה בה אנו חיים כה פטריארכלית בבסיסה והנחות היסוד שלה גבריות במהותן, שאפילו אין לי את הכלים המחשבתיים להרהר במהות הנשיות (אם יש כזו) במנותק מן ההולדה. מה דעתכן?

I s t a r

New member
טיעונים נכונים מאוד../images/Emo45.gif

המצחיק באמת הוא חוסר הסובלנות כלפי נשים עם בחירה אחרת. מה כל כך מאיים בזה? זה מזכיר מאוד את התגובות כלפי הומואים. למה זה מאיים ? מי שיכול להיות מאוים חייב להיות לא בטוח בעולמו שלו. אחרת היה יכול להיות שלם מאוד בבועה שלו ולאפשר לאחרים את הבועה שלהם. זה בדיוק כמו שההומופובים הכי גדולים ושונאים -פוחדים בעיקר מהנטיות האלה בעצמם. אני חושבת שהבסיס לשינאה ולגזענות נגד כל מי ששונה -מתחילה בעיקר בפחד מהעצמי וכבר כתבתי את זה בהודעה אחרת היום. פאק, זה מזכיר לי שגם כתבתי שלא אשתתף כאן ובחיי שאני משתתפת למרות זאת!
כשמסתכלים על זה במאקרו- זה כמעט מגוחך כמה בני אדם יצורים קטנים וצרי מחשבה. מבחינתי זה ברור לגמרי שעולם תקין ונורמלי הוא עולם בו יש מגוון עצום של בחירות, מגוון עצום של סוגי אנשים ,מגוון עצום של נשמות שכל אחת עושה את התיקון שלה בדרך שלה- כל המחשבה על "דרך אחת שמתאימה לכולם" היא אבסודרית. אימהות, כמו גם כל דבר אחר- היא זכות. לא חובה. וכך נכון שיהיה.

inbal76

New member
נכון מאוד לגבי הומופוביה

שני דברים מעניינים: 1. גברים הם הרבה יותר הומופובים מנשים. זה לדעתי כיוון שה"איום" הוא על מעמדו של הגבר. הרעיון שגם גבר יכול להיות ב"עמדה הנחותה" לכאורה במין בעיקר ובחיים בכלל הוא זה שמפחיד אותם. נשים לא מאוימות ע"י הומוסקסואליות, כי אין בכך שום פגיעה לכאורה במעמדן (אם כבר אז להיפך). 2. אותם גברים נרתעים בעיקר מהומואים, אבל אין להם בעיה עם לסביות. וזאת שוב כי העניין המרכזי הוא האיום. לסביות הרבה פחות מאיימות על מושג הגבריות מאשר הומואים.

ליטל ו

New member
*מהנהנת*

מעניין וסביר. תמיד עצבן אותי הייחס אלי בהקשר - כאילו אם אני מתנשקת עם אישה זה אומר שאני עוד יותר שם בשביל לממש פנטזיות גבריות. *שונאת בלהט* אז נכון שזה נחמד שפחות נוטים להכניס לי מכות ברחוב מלהומואים, אבל. להטריד ולתקוף מינית - אני חושבת שיותר מאשר הומואים. כך או כך, זה כזה זלזול, התעלמות מזה שאני אדם וטפיחה על הראש בקטע של "את לא מאיימת, את אפילו לא נחשבת". כמו "את חמודה כשאת כועסת".

למעלה