...[נו כן,מעבדה באורגנית]

../images/Emo122.gif...[נו כן,מעבדה באורגנית]

מישהו זוכר את זה?
http://www.tapuz.co.il/Communa/ViewmsgCommuna.asp?Communaid=14242&msgid=9396692&archive=1 ת'אמת ש...מאז אני כן מרגיש שיפור ביכולת שלי ושמבחינה טכנית[ואף מבחינת הבנת הניסויים..כלורמ למה עושים ריפלקס,מתי עושים מיצויים וכו'] כן השתפרתי,יחסית, אבל עדיין אני לא ברמה "טובה". העובדות היבשות הן שב-2-3 מעבדות אחרונות יצאתי אחרון מהמעבדה וזה ממש לא נחמד..למעשה,מאז שהתחלתי את התואר, בחיים לא סיימתי ראשון איזשהיא מעבדה. אפפעם מדריכים לא אמרו לי "תזדרז"[מלבד מעבדות באורגנית], אבל בכל זאת..[ואולי הם צודקים כשהם אומרים לי להזדרז:-\] בכ"א, מה אתם מציעים?..יש למישהו מה להגיד בעניין?..חשוב לציין שלדעתי,בד"כ עד אמצע הניסוי אני לרוב בין הראשונים ואז יש ריפלקס או זיקוק או משהו כזה שנמשך קצת זמן ואז הכל נדפק לי...למה?..לרוב,לא יודע, פשוט המערכות שלי עובדות לאט..[למרות שהמדריכים אומרים שהן בסדר] באמת שאני רוצה להשתפר ולצאת לפחות פעם אחת ראשון מהמעבדה אבל משום מה,תמיד אני לומד ומשקיע ואומר לעצמי שהפעם זה לא קורה לי["פאשלות" שמאיטות אותי] ותמיד יש כאלו דברים.אם הייתה לי "מעבדת אימונים", בכיף הייתי מנסה להשתפר שם אבל זה לא ממש קיים
אגב,בקיץ נודע לי לאחרונה שאני אצת מעבדה של אחד הפרופ'-האם שם זו הזדמנות באמת לשפר יכולות אלו או שאם מלכתחילה אני בא עם "יכולת טכנית עלובה", חבל לי על הזמן?:-\ בתקווה לעידוד או סתם מכתבי אהבה וכו'

מוריאל11

New member
../images/Emo23.gif מכתב אהבה ../images/Emo24.gif

טוב, אז ככה, אני לא יודעת איך הולכות המעבדות שלך בדיוק, אבל נראה לי תנוח מעט לפני, תתרכז היטב, תשאל כמה פעמים לפני שאתה מבצע את הניסוי ותלמד/תעשה את הניסוי עם אחרים.

UST

New member
מצטרף לאיחולים ../images/Emo50.gif ../images/Emo13.gif

ואל תשכח לספר איך היה

אם כל זה...

כימיה עדיין נשמע לי מעניין, ובתור תיכוניסטית עדיין אל ירד לי הרצון ללמוד כימיה באוניברסיטה... איך לימודי כימיה בלי קשר?

לא הבנתי את השאלה..

את שואלת איך לימודי הכימיה בלי קשר למעבדות אלא מתוך עניין פרופר,אם זה מעניין/קשה/קל וכו'?..

אההמממ,

בכמה הזדמנויות עניתי על זה,אבל אם לקצר: כן,יש דברים מעניינים בתואר. מודה שלא כל התואר מעניין אותי,אבל הרבה חלק מה"עניין" הוא הדרך בה המרצה מעביר את החומר,לכן אני נוטה לשנוא את כימיה פיזיקלית[תרמודינמיקה,קינטיקה וכו'].. ובכ"א, גם אם יש דברים שאני אוהב, העומס בתואר הזה הוא באמת כמעט ובלתי נסבל...[מנגד,אם אני בפורום עכשיו,אולי הוא מאפשר זמן לנשום ולהקליד
]

איפה אתה לומד?

הפקולטה גדולה? ואיך תנאי הקבלה? מבחינת פסיכומטרי וממוצע בגרויות...

בר אילן.

המחלקה[ולא פקולטה. פקולטה זה כללי יותר,למשל פקולטה למדעים מדוייקים] לכימיה אצלינו מספיק גדולה...מחזור אחד מעליי כלל כ 200 איש, אצלינו יש כ 140~, ושנה מתחתיי יש 90~....בגדול, תנאי קבלה ממש לא בשמיים אבל אין קשר בין תנאי הקבלה לבין הקושי לשרוד בה. אני התקבלתי עם 107.5 בגרויות ופסיכו' 609,אבל ברור,מאה אחוז, שאפשר להתקבל גם עם פחות[בייחוד בבגרויות] מזה...

האמת...

חשבתי ללכת ללמוד הנדסה כימית כעתודאית וויתרתי כי חשבתי שאין לי ציונים מספיק טובים... הפסיכומטרי שלי סבבה (600+) ובגרויות עוד לא יודעת, הלוואי עליי כמו שלך!

tkuihehr

New member
אמממ

גם ככה לא מכירים אותי אז מה אכפת לי [
] אממ, בתור עתודאי בהנדסה כימית, אני יכול לומר לך שלא עשית בחירה רעה שויתרת, תוכלי ללמוד אח"כ פחות נורא, ואולי עד אז גם תיפתחי לדברים אחרים... אני נורא אהבתי כימיה בתיכון, ויצאתי על אחלה ציון סופי, ומשום מה החלטתי להמשיך את זה לעתודה, אבל זה הרבה פחות כיף, בתיכון היה קל, פה מסבכים את הצורה, כמעט ובלתי אפשרי להבין. חלק אמרו לי שאני לא בשל וזה, שאני עדיין תלמיד שרגיל לשטויות ולדברים הקלים של התיכון, וזה לא מספיק ללחץ והעומס של הנדסה כימית ברמות הגבוהות. וכמה שקשה להודות, זה נכון. אלו שלומדים מעלי, כאילו, חבר'ה שאחרי צבא וזה, מסתדרים הרבה יותר טוב ממני, ואני יכול להבין למה. אם היתה לי אפשרות לבחור שוב [בהנחה שכימיה לא היה נהפך למאוס עלי, כמו שאני מרגיש עכשיו], הייתי הולך רגיל לצבא ואז לאוניברסיטה ללמוד לחוד. נראה לי עדיף, למישהו יש דעה אחרת? וhead of the tribe, בת כמה את? עוד לא צבא? את עדיין בתיכון? לפי איך שענית פה לשאלות בידע כל כך ברור ושוטף, הייתי בטוח שיש לך יותר מזה. בטח את מאלה שעומדים על 100? <או שמא באמת שכחתי כבר איך זה להיות בתיכון>

לא, יש לי נכשל...

והתשובות ברורות כי היתה לי היום בגרות בחיבור, חייבים לכתוב ברור.
איזה שנה אתה? איפה לומד? כמה פסיכומטרי? כמה ממוצע בגרויות?

../images/Emo13.gif

במחזור שלי לפחות,כשניסיתי להתקבל לעתודה, עם 609 בפסיכו' נדחיתי מכימיה[וכן לא אושרתי להירשם להנסדה כימית מהצבא-הם מאשרים לך להירשם לפי פסיכו'], והבנתי שזה היה רק עקב ציון זה הנמוך למדיי.. בכ"א, צר לי לאכזב אם כן,אבל סביבות 600 בלבד זה "לא משהו" כדי להתקבל לעתודה. 650+:במקרה זה כבר יש יותר על מה לדבר.. בכ"א, השאלה אם באמת כדאי לך עתודה. כולה שנתיים של שירות יש לך,או שירות לאומי של שנה/שנתיים ואז תוכלי ללמוד חופשי בלי צבא על הראש..ומלבד מה שהעתודאי המהנדס אמר כאן על בשלות נפשית ללימודים[ואגב-אני סבור שזה נכון לגבי כל מקצוע..], חשוב לזכור שיש סיכוי לשרת 6 שנים בצבא על תקן עציץ,+-.[לפירוט,פורום עתודה,מספר 159, ישמח להראות לך את החסרונות{וגם טיפה יתרונות
} בעתודה] ואם את לא מדברת על עתודה אלא בכלל, אציין שוב שציונים סבירים בבגרויות ואיזור ה 600 בפסיכו' בהחלט מספיקים כדי להתקבל. חוצמזה,בשנים האחרונות[תסתכלי על מגמת הירידה בגודל המחזורים אצלינו כפי שכתבתי קודם-200
140
90] בבר אילן[וייתכן שגם בשאר האוני'] יש עודף מקום לכימאים, כך שגם אם תהיי קצת מתחת לתנאי קבלה,יקבלו אותך. אני שוב מדגיש שלדעתי להתקבל זה לא כל כך בעיה[למרות שאני מודה שלהנדסה כימית זה קצת יותר קשה], אבל לשרוד,עם ציונים סבבה,זה כבר סיפור אחר. אפשרי,בהחלט!לא צריך להיבהל...אבל צריך להיות מוכנים נפשית לכך, שכמו שהבחור לעיל אמר, שזו לא קייטנה, אפאחד לא מעניין אותו שבא לך לפגוש את החבר שלך או שאת רוצה לצאת לסרט ו משהו כזה..משמעת עצמית גבוהה נדרשת[מה שנכון בכלל בכל תואר אקדמי מכובד].

ועוד משו קטן שהטריד אותי...

מה ההבדל בין כימיה להנדסה כימית? וגם הנדסת חומרים אם ממש בא לך...

the last anigma

New member
אמיר אתה לא ממש מעודכן...

אצלנו במחזור יש עתודאי שהתקבל עם פסיכו' 600 בדיוק. ובקשר לעניין הבגרות והבשלות, אני ממש לא מסכימה, אולי זה נכון לאנשים מסויימים אבל בהחלט לא לכולם, אני התחלתי ללמוד חודש לפני גיל 18, טרייה טרייה הישר מהתיכון, וממש לא קשה לי יותר מאשר המבוגרים ממני, ואפילו פחות קשה - כי אני "רגילה" לתרבות לימודים, והיו לי פחות קשיי הסתגלות (לעשות את הסוויץ' מלימודים [קלים כמה שיהיו] בתיכון לאוניברסיטה, הרבה הרבה יותר פשוט מאשר לעשות את המעבר מהודו/תאילנד/דר' אמריקה או אפילו מעבודה ללימודים אקדמאיים) *לראיה, את סמס' א' סיימתי עם ממוצע 96+ והוא אחד הגבוהים במחזור* א-ב-ל, וזה ביג ביג אבל, אני מסכימה עם כל מה שנאמר בהקשר לבעייתיות במסלול העתודה, הוא מאוד מסוכן, הרבה סימני שאלה בקשר ל9 השנים הקרובות. ופורום עתודה מאוד אוהב לספר ולהזהיר על כך. ולבסוף, אני גם כן מסכימה עם ההבדל העצום בין קבלה והישרדות בחוג לכימיה. לדעתי זה נובע מתנאי הקבלה העלובים-משהו, והפער האדיר בין מי שמסוגל לעמוד בתנאים אלו לבין מי שמסוגל לסיים תואר בכימיה - אחד החוגים העמוסים באוניברסיטה בכלל לדעתי. (תואר עשיר בנ"ז אך קצר בשנים)

למעלה