המחאה הכי טובה היא בקלפי

goldy

New member
../images/Emo124.gif המחאה הכי טובה היא בקלפי../images/Emo70.gif

מה הטעם להפגין מול פוליטיקאים חרשים, אם הדבר היחיד שהם מסכימים להבין זה "לא להיבחר מחדש"?

כתבתי על זה בהודעה אחרת

נושא הרווחה, הדיור, השכר וכו' לא נמצא בעדיפות גבוהה באג'נדה של הימין. הדגש שלהם הוא על בטחון, לא על נושאים חברתיים. אממה? מי שאינו שמאלני בדיעותיו הפוליטיות, לא יפנה לאלטרנטיבה שמציע השמאל אלא ימשיך להצביע לביבי. ברגע שיפנימו שהמאבק הזה הוא לא מאבק של שמאלנים יפי נפש, אלא של מעמד הביניים כולו, אולי יהיה מספיק לחץ על הימים להעלות את הנושאים החברתיים לראש סדר היום.

goldy

New member
אני הייתי ימני ביטחוני, עד שהגעתי למסקנה

שעזה יכולה להזדיין, מה שמשנה זה שיהיה לי מה לאכול. אז הצבעתי לצעירים. ימני ביטחוני לא חייב להיות גם ימין כלכלי. שמאל ביטחוני לא חייב להיות גם שמאל חברתי. מי שמצביע בכוונה בפתק שאינו מתאים לו תוך ציפיה שזה מה שיעזור לו: מגיע לו שסובל.

goldy

New member
../images/Emo32.gifשאלה רלוונטית

מה דעתך לאפשר זכות הצבעה רק למי שמסוגל לעצמאות מחוץ לביתו, כי מי שלא מסוגל לעצמאות מחוץ לביתו מצביע בכוונה רק למי שמתמחה בהוספת מיסים חדשים והעלאת קיימים, וכך הוא בטוח חייב להישאר במקום שאומר לו מה לעשות? מה דעתך בכלל על הגבלת זכות הצבעה בבחירות לכנסת?

אני לא בעד הגבלת הזכות לבחירות

קודם כל, בגלל שבדמוקרטיה כל קול צריך להישמע, גם אם הוא לא שירת בצבא, גם אם הוא מתפרנס מכספי המיסים שאחרים משלמים. שנית, בגלל שזה מדרון חלק מאוד - כל ממשלה תנצל את ההגבלה כדי לוודא שהקבוצות שלא תומכות בה, לא יוכלו להצביע.

goldy

New member
מה דעתך על התחלה שיטחית ככל שתהיה?

הרי המצב הנוכחי מבטיח את המשך שילטון מפלגת על"ק: כל מי שלא מסוגל לעצמאות מחוץ לביתו מצביע בכוונה למי שמעלה ומוסיף מיסים, ומי שיש לו קצת שכל מתייאש מראש. מה דעתך על התחלת מדידית הפיגור מ89 נק' ומטה, במקום מ69 נק' ומטה כיום?

naf86

New member
אז במי כן לבחור?

אין ממש חלופה טובה שבאמת יגרום לשינוי משמעותי.

goldy

New member
תבחר בפתק שיילך לאיבוד../images/Emo91.gif

ברשימה לא מוכרת שכל הח"כים בה אלמונים. תבחר קודם במה שאתה באמת צריך, ברשימה שתסיט את משאבי המדינה *לטובתך*, לא לטובת שקר כלשהו שמימן אותה.
בבחירות האחרונות הצבעתי ל"צעירים" קודם כי זה מה שבאמת היה דרוש לי. ואני מוכן לחזור על הצבעתי.

למעלה