הצהרת זכויות בעלי החיים

קטרפי

New member
../images/Emo124.gif הצהרת זכויות בעלי החיים ../images/Emo110.gif

מתוך הכרה מוסרית בעובדה שבעלי-חיים עוברים אינספור חוויות הדומות לחוויות שכולנו מכירים – סבל והנאה, פחד ושמחה, סקרנות ושעמום, קשרים חברתיים, יחסי הורים וצאצאים ועוד – אני סבור/ה כי אין הצדקה להתעלמות מצרכיהם של בעלי-החיים, וכי חובה עלינו כבני-אדם וכחברה לפעול להגנה על זכויותיהם הבסיסיות. זכויות אלה כוללות, בין היתר, את הזכות שלא לסבול מאלימות, מרעב ומצמא, את הזכות להתקיים במרחב המאפשר תנועה חופשית ואת זכותו של כל בעל-חיים להתנהג בהתאם לטבעו. אני קורא/ת בזאת לרשויות לחוקק חוקים ותקנות להגנה על זכויותיהם של בעלי-החיים, ומתחייב/ת לנסות ליישם כפי יכולתי גם באורח חיי הפרטי הרגלים שימנעו פגיעה בבעלי-חיים. עוד לא חתמת על ההצהרה
הגיע הזמן
http://www.anonymous.org.il/dec

למה

שהרשויות יחוקקו חוקים ותקנות להגנת זכויותיהם של בעלי החיים, כשאנשים ממש פה, סובלים מאלימות רעב צמא וצבא? נו מילא.

קטרפי

New member
כי זה לא סותר ../images/Emo110.gif

גם אם א\נשים סובלים, זה לא נותן הצדקה להתעללות בבעלי חיים. חוץ מזה, שהסבל של א\נשים אפילו לא מתקרב לסבל של בעלי החיים. יש הרבה דברים שאנחנו תופסים כמובנים מאליהם, כמו החופש ללכת ולזוז ולנשום ולאכול ופאקינג הזכות לחיות, וכול הזכויות האלה פשוט נמנעות מבעלי החיים, ואין שום חוק שמגן עליהם נגד כול זה. בשביל הפרופורציות, כמה בני אדם יש בישראל¿ משהו כמו 6 או 7 מיליון. למעלה מ300 מיליון בעלי חיים בכול שנה נרצחים באופן ממוסד ומתועש רק בישראל. כולנו חייבים לדעת על הפגיעה בהם ולהחליט עם עצמנו אם זה בסדר לקחת בה חלק. ואני בהחלט מאמין שכול מי שנמצא\ת בפורום הזה יכול\ה להבין שאין שום דבר שיכול להצדיק רצח של בעלי חיים בדיוק כמו בני אדם.

הבעייה (בעיני) בתפיסה שלך

ושל עוד הרבה אנשים אחרים , היא האמונה שערך חיי אדם שווה יותר מערכם של יתר בעלי החיים . אני לא חושבת שסבל של אדם הוא נורא יותר מסבל של חייה , או שסבל של פרה הוא פחות חמור מהסבל שלי . בעיני החובה למנוע סבל , התעללות ואלימות היא חובה אונברסלית ,שלא מתייחסת לשאלה "מי הוא הסובל?" כשם שסבל הוא רגש אונברסלי (אחותי והכלב שלי חווים כאב באותה צורה , לצורך העניין)

אין לי שום בעיה בתפיסה

ובכלל לא לשם חתרתי. התכוונתי בכלל שאם לממשלה לא איכפת מסבל של בני אדם, למה שיהיה להם איכפת מסבל של בעלי חיים. ומה לעשות, הדעה הרווחת היא שחיי אדם שווים על חיי חיה, אם לא היה כך הדבר, לא היה עבור מה להאבק. ואם הממשלה תאמץ את זה, כמו שאט אט היא מאמצת את הירוקים אל חיקה, זה רק כדי להתעלם מהבעיות המדיניות והכלכליות שלה. ואני לא טבעונית, ולא צמחונית, ואני אפילו לא מנסה ליישב את הסתירה שלי עם עצמי בנוגע לזה. אבל אין לי שום בעיה בתפיסה. שבת שלום

כנראה שבאמת לא הבנתי את הכוונה שלך

עכשיו דברים ברורים יותר, ובותה הזדמנות . למה באמת את אוכלת בשר, אם אפשר לשאול..

כי אני ארגנטינאית.

וינשלו אותי מהירושה אם אני אהיה צמחונית. אבל באמת, אני חושבת שפשוט לא מספיק איכפת לי. אני מודעת לזה שאני לא בסדר, ואני מוכנה להשלים עם הסתירה הפנימית הזו. אני לא מוכנה כרגע להקריב מעצמי, כאשר לא מספיק איכפת.

שאלה:

איך את מגדירה "בעל-חיים"? זה שקופים וכלבים וחתולים ושאר החיות החמודות שייכים להגדרה שלך - זה ברור. אבל האם גם לצרצרים, ג'וקים, צרעות, וחיידקים יש זכויות זהות? ואם לא - למה לא?

למעלה