סטארגייט- פרקים 1&2

4hilla4

New member
../images/Emo124.gif סטארגייט- פרקים 1&2 ../images/Emo124.gif

צהוריים טובים לכולם !
פתחתי את השרשור של הפרקים, אני אישית אראה אותם היום בערב ובמקביל אכתוב כל מה שעולה לי לראש בהודעה :) מקווה שלכולם יהיה זמן להגיב היום או מחר.. בהצלחה

SG1 עונה 1 פרק 1

ראיתי אותו שוב לא מזמן, ואני חייבת להגיד שממש לא זכרתי כמה מהר מכניסים אותנו ל"אקשן" בתחילת הסדרה. אני זוכרת שגם בצפיה חוזרת בפרק הראשון של אטלנטית היתה לי תחושה כזו, שלא הספקנו לנשום וכבר בלגן! גם מגניב לראות את הדמויות בתחילת דרכן - במיוחד סאם אבל גם דניאל שעבר במשך הסדרה מטמורפוזה אמיתית, ממלך החנונים לגבר שבגברים. זה תמיד כיף, וזה במיוחד כיף לכתוב על זה אחרי שאתמול מאוחר בלילה (התחיל ברבע לחצות, כזה) שידרו בערוץ MGM את הסרט המקורי של סטארגייט (מזל שזיפזפתי!). הפעם שמתי לב לעוד הבדל - בסרט המקורי - אוניל של הסרט - מעשן!!! אמנם יש לו איזו קטע עם סקארה שבו סקארה מנסה לעשן גם, ונחנק, ואוניל אומר שזה באמת מטופש ומכבה את הסיגריה, אבל קשה להאמין שזו כביכול הסיבה שהוא נגמל מעישון.. LOL

18zoot

New member
כיף לצפות שוב בפרק

כמובן שהמשימה הראשונה של הפרק הוא לעשות את המעבר מהיקום המצומצם של הסרט (בכל זאת, סרט של שעה וחצי) ליקום רחב שיכול להחזיק סדרת טלוויזיה, במשימה הזאת הוא עמד די בקלות (לא שזה היה קשה מדי) אבל אני חושב שהפרק הזה (כמו כל העונה הראשונה) הוא מין פרק מעבר בין הסרט לסדרת הטלוויזיה - אם תשימו לב ככל שהסדרה מתקדמת האויבים (וסתם אנשים) הופכים ליותר ויותר עגולים, החברה שלהם מוצגת כיותר מורכבת וכך האנשים שפוגשים הם לא סתם עוד פרמיטיביים כמו בסרט או בפיילוט שחושבים שכל מי שעובר דרך הסטארגייט הוא אל וכו'. ולדמויות: 1. אוניל - הדמות שהשינוי בה הוא הבולט ביותר, מהדמות הכבדה ומהמדוכאת שהוא היה בסרט לדמות קלילה ובעלת חוש הומור בסדרה. שינוי מובן בהתחשב ברוח הקלילה של הסדרה ובזה שאוניל של הסרט הוא לא היה דמות שיכולה להחזיק סדרת טלוויזיה ולדעתי אם הוא היה נשאר המעריצים היו מואסים בו די במהירות. 2. דניאל - שימרו את החנוניות ושאר המאפיינים שלו (אלרגיות וכו') עד שאיפשהוא בעונות הבאות הם החליטו לשנות את הדמות שלו כמעט לחלוטין ובעוד שהם שימרו משהו מהחוקר הם בעצם הפכו אותו לחייל (או לפחות בעל מיומנות כמו של חייל). 3. סאם - בעצם זהה לאישיות שהייתה לה בכל הסדרה למעט הפמיניזם שלה שנמחק מהאישיות של הדמות אחרי העונה הראשונה. 4. טיאלק - לא ראינו ממש הרבה ממנו אבל האישיות שלו לא ממש השתנתה במשך הסדרה. עוד משהו ראוי לציון הוא סצינת הערום המלאה של ואיטיארה בנדרה (שאריי) אני לא זוכר סדרת מד"ב מיינסטרימית אחרת שהיה בה ערום (לא שאני מתלונן
).

MadManIII

New member
אם אני זוכר נכון

בפיילוט המחודש של הסידרה, הורידו את קטעי הערום

18zoot

New member
אתה זוכר נכון

הם שיחררו את הפיילוט כסרט DVD בעריכה חדשה שבעיקר מחקה את סצינת הערום (וכך נוצר מצב ביזארי שה-DVD היה קצר מהשידור המקורי...) ושיפרו את האפקטים והסאונד.

למעלה