צובעים תמונת B&W

Nienna17

New member
../images/Emo126.gifצובעים תמונת B&W ../images/Emo124.gif

מצטטת את KITTYGIRL: "לא להגיב ולא לשרשר או כלום פה עד שאני מסיימת...זה יעשה המון בלגן. גם כשאני אסיים אני אגיב במקום מסויים שאליו תשרשרו מה שלא מובן... כי אחרת הכל יסתבך פה חח ><" _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ צביעת תמונה של שחור לבן יכול להיות תהליך מאוד מתיש, ארוך, ומורכב מהרבה מאוד שכבות
. נקודה חשובה: השיטה שאני הולכת להביא לכם פה היא לא תקפה לכל צביעת תמונת שחור לבן ואפשר לשנות פה הרבה דברים לפי ראות עיניכם. אפשר לשחק עם שכבות ועם המודים לא כפי שאני ציינתי - אני רק נותנת כיוון, וכל השאר תלוי חלקית בכם. כזכור לחלקכם צבעתי תמונה מלפני כמה חודשים של כריסטינה אגילרה ואפילו פרסמתי את התהליך (הלא מלמד
) ביוטוב ואתם יכולים לראות אותו כאן: http://www.youtube.com/watch?v=jcgmSoY3evA _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ המדריך שאני הולכת להביא לכם כרגע הוא מדריך לגמרי שלי. את השיטות האלה למדתי לבד מנסיוני האישי.

Nienna17

New member
שלב ראשון ../images/Emo125.gif

אז דבר ראשון, נצבע קודם כל את העור. ומה הדרך הכי טובה למצוא גוון עור מתאים? נכון – לקחת תמונה אחרת ופשוט לדגום צבע עור מתמונה אחת (שנראת לכם מתאימה ) ולהשתמש בה בתמונה הלא צבועה שלנו. אז איך עושים את זה? דבר ראשון – פתחו שכבה חדשה (מסומנת בפס כחול בצד) מעל התמונה המקורית ושנו את המוד שלה ( גם כן מסומן בפס כחול בצד) ל- COLOR 100%. התחילו לצבוע את כל חלקי העור שנראים לכם – פנים ועור גם יחד ואם חומק לכם צבע בין איזורים מסויימים ואתם רואים מריחה, תמחקו אותו. – אני ממליצה להשתמש במברשת המחק שתהיה על 0% HARDNESS כי אז זה מטשטש את הגבולות וזה לא נראה יותר מידי קווי/גבולי. עוד המלצה שלי היא פשוט לצבוע איזור גדול מסויים שבחרתם בלי התחשבות בדברים קטנים שלא צריכים להיות צבועים ורק אחרי זה למחוק את הצבע מהאיזורים הלא רצויים הללו. זאת שיטה הרבה יותר פשוטה לדעתי, לעומת דעתם של אחרים המעדיפים לסמן את האיזור שברצונם לצבוע ורק אז לצבוע אותם – מצב זה ייצור סוג של גבול ברור בין חלק צבוע לחלק לא צבוע, ורק מי שיהיה ממש סבלני וייסמן פיקסל אחרי פיקסל אולי יצליח לגרום לזה להיראות נורמלי – בקיצור עזבו , אל תסמנו ופשוט תצבעו . (בשביל ההמשך, רצוי לצבוע גם את השפתיים. זה יעזור בהמשך בצביעת השפתיים). סיימתם לצבוע? בדקתם שאין שום מריחות קטנות? יופי. רגע! תעשו זום על התמונה. עוד קצת. תסתכלו קצת על מה שצבעתם ובדקו שוב אם אין מריחות מיותרות

Nienna17

New member
שלב שני ../images/Emo112.gif

עכשיו לאחר שסיימתם לצבוע ובדקת סופית שהכל נקי ואין מריחות מיותרות (כן, כן – זה יפריע בהמשך אפילו אם כרגע אתם לא חושבים ככה ומיד תבינו), שכפלו את השכבה. את השכבה הזאת תעבירו למוד OVERLAY על 75% לחצו מקש ימני כל השכבה ששכפלתם ולחצו על BLENDING MODE. שם , עברו ל-COLOR OVERLAY ובחרו גוון אדמדם או צהבהב/כתמתם הנוטה כמה שיותר ללבן ושימו אותו על מוד COLOR. לחצו על OK.

Nienna17

New member
שלב שלישי ../images/Emo187.gif

עכשיו, שכפלו עו פעם את השכבה (מעל השכבה הקודמת שפתחתם כמובן) ושנו את המוד ל- COLOR BURN 25% - או יותר או פחות, לפי ראות עיניכם). נקודה לציון : שכבת ה-COLOR שפתחתם קודם הייתה הבסיס לכל צביעת תמונה בשחור לבן ומעליה מוסיפים בדרך כלל עוד שכבה או שתיים ומשנים את הנתונים של כל שכבה עד לקבלת התוצאה הרצויה – זאת אומרת , הנתונים שאני עכשיו נותנת לכם (חוץ מה-COLOR הם תקפים להתאמנות על התמונה הזאת. בתמונות אחרות כנראה שתצטרכו לשנות את זה קצת אחרת, אך השכבות עם המודים שאני נותנת לכם כרגע הם יכולים לפעול מצויין ברוב התמונות. יופי סיימנו עם העור. עכשיו אתם יכולים לראות עור יחסית מגוון ודינמי – ובשביל זה היינו צריכים לפתוח שלוש שכבות
.

Nienna17

New member
תיקון -

כאשר אתם משכפלים את השכבה, שכפלו את השכבה הראשונה בה השתמשתם ולא את השכבה האחרונה שאותה שמתם על OVERLAY, ודאגו שהשכבה המשוכפלת הזאת תהיה מעל שכבת ה-OVERLAY.

Nienna17

New member
שלב רביעי - עיניים ../images/Emo182.gif

ועכשיו הגענו לעיניים. פה בחרנו תמונה בעלת עיניים בהירות (כנראה כחולות) אז פה לא תהיה בעיה. לפי התמונה אתם יכולים לראות את האיזור משם בחרתי את הצבע שבו נשתמש. פתחו שכבה חדשה ושימו אותה על מוד- COLOR. צבעו את איזור האישונים ותשאירו את מרכז העין (השחור) – לא צבוע. מחקו מסביב אם נמרח לכם קצת וזהו. אם הצבע נראה לכם קצת צועק מידי או מצוייר מידי את יכולים להוריד את ה- OPACITY/שקיפות ל- 50%. אתם יכולים גם לנסות ליצור עוד שכבות ולשחק קצת עם ה-BLENDING MODE או דברים אחרים בשביל לתת לעין תוצאה מעניינת יותר.

Nienna17

New member
שלב חמישי - שפתיים ../images/Emo215.gif

שפתיים: לא תמיד יש לנו תמונות עם שפתיים בעלות גוון מיוחד/ אודם חדק וכדומה, ולרוב יש לנו פשוט שפתיים רגילות. אז קודם כל, לפני ששוקלים לעשות שפתיים חושניות ואדומות – עדיף קודם כל לגרום לשפתיים להיראות רגילות לגמרי. בשביל זה ציינתי קודם (בשלב צביעת העור והפנים) שכדי גם לצבוע את השפתיים. 1)פתחו שכבה חדשה ובחרו צבע באיזור המסומן לפי התמונה. 2)צבעו את השפתיים ודאגו ששום דבר לא נמרח לצדדים. 3)הפכו את המוד של השכבה ל-COLOR ועל שקיפות נמוכה פחות מחצי – במקרה שלנו 35%. לאחר מכן אם אתם רוצים לשים עד קצת דגש על השפתיים, אתם יכולים לשכפל את השכבה הזאת. שימו אותה על מוד – COLOR BURN ועל שקיפות של 30% בערך.

Nienna17

New member
שלב שישי : שיער ../images/Emo113.gif

שיער: בתמונה שלנו, יש שיער כהה. הוא יכול להיות שחור או חום ככה. בואו נלך על חום ככה. פתחו שכבה חדשה ושימו אותה על מוד COLOR. בחרו צבע חום ככה (אתם יכולים לראות בתמונה המצורפת את האיזור שבחרתי) צבעו את חלקי השיער ומחקו כל חלק שנמרח (אם הוא נמרח על הרקע, החולצה, פנים או כל דבר אחר שלא אמור להיות צבוע בחום). אני ממליצה, מכיוון שיש רווחים בין השערות באיזורים מסויימים, למחוק את "החללים" האלה בזהיות ואז לטשטש את הגבולות בין מה שצבעתם לבין מה שלא. השכבה שלכם עכשיו היא על 100% שקיפות, וזה נותן לנו יותר מידי שיער חום. בגלל שהשיער נוטה קצת לשחור אז נוריד קצת את השקיפות – במקרה שלנו תורידו ל- 80%.

Nienna17

New member
שלב שביעי: הדגשה והבהרה של חפצים ../images/Emo141.gif

חולצה: נכון שהתמונה היא שחור לבן, והחולצה בתמונה הזאת היא משום מה לבנה. אך עדיין יש את ההרגשה הזאת של תמונה בשחור לבן אם נשאיר אותה ככה סתם בלי איזשהו הבהרה או דגש על הלבן של החולצה. ולכן, פתחו שכבה חדשה. בחרו בצבע לבן וצבעו את החולצה. שנו את המוד של השכבה ך- OVERLAY ושימו אותה על שקיפות של 40%. נראה עכשיו יותר טוב מסתם חולצה מתוך תמונת שחור לבן נכון?
לקחת צבע לבן ולצבוע ב-OVERLAY אפשר לעשות בהרבה דברים שאתם רוצים להדגיש והם לא צבעוניים מידי בשביל לעשות זאת: כמו למשל – תכשיטים.

Nienna17

New member
../images/Emo39.gif

צמיד: אז קודם כמו בחולצה, גם פה נשתמש ב-OVERLAY בשביל להדגיש יותר את הצמיד שעל היד. אך הוא צמיד, וצריך לתת לו קצת צבע – אז נעשה אותו מזהב. פתחו שכבה חדשה ושימו אותה על COLOR. בחרו צבע בגוון צהוב (אפשר לראות בתמונה המצורפת) ושימו אותה על שקיפות יחסית נמוכה- במקרה שלנו, 25%. צבעו את הצמיד. שכפלו את השכבה הזאת/ או פשוט צרו שכבה חדשה וצבעו את הצמיד בלבן) ושימו אותה על מוד OVERLAY ושקיפות של 60%. והנה לכם יש לכם צמיד מזהב וזוהר .

Nienna17

New member
ציפורניים ../images/Emo142.gif

ציפורניים: נכון שגם צבענו את הציפורניים בצבע עור? לא? אז לא נורא. בכל מקרה, לציפורניים שלנו אין צבע כמו של העור שלנו, אלא צבע יותר אדמדם/ורדרד בהיר. פתחו שכבה חדשה ובחרו צבע בהיר בגוון של האדום. צבעו את החלקים של הציפורניים. שימו אותה על COLOR והורידו את השקיפות ל- 60%. שכפלו את השכבה ושימו אותה על OVERLAY בשביל הדגשה ותורידו את השקיפות שלה ל-10% בערך.

Nienna17

New member
הבהרת עיניים ../images/Emo42.gif

עוד חלק לבן שכדאי להדגיש הוא בעיניים. פתחו שכבה חדשה וצבעו את האיזור הלבן בעיניים - בצבע לבן. שימו את השכבה על מוד OVERLAY ועל שקיפות 35%. עכשיו יש לנו עיניים בהירות ומודגשות יותר
.

Nienna17

New member
../images/Emo41.gifשלב לפני אחרון../images/Emo70.gif../images/Emo41.gif

עכשיו, סיימנו עם הצביעה המקיפה ונשאר לנו כמה שלבים אחרונים לתמונה. זוכרים את הריטוש המגזיני? זה מה שנעשה עכשיו בשביל להחיות קצת את התמונה. תלחצו על CTRL+ALT+SHIFT+E כדי לפתוח שכבה חדשה שכוללת את כל מה שעשיתם את עכשיו. לכו ל: Filter – Distort – Diffuse Glow ושנו את הפרמטרים לפי איך שאתם רוצים להבהרה מתונה של הפנים בתמונה (ריטוש מגזיני). לחצו על OK. דאגו למחוק מהשכבה שעליה ביצעתם את ה- DIFFUSE GLOW את איזור החולצה, שכן היא לבנה ולכן היא יותר מידי זוהרת כרגע. שנו את השכבה למוד OVERLAY ושקיפות 30%-50%.

Nienna17

New member
../images/Emo41.gifשלב אחרון../images/Emo70.gif../images/Emo41.gif

ועכשיו - שכפלו את השכבה שימו אותה על NORMAL או SCREEN ושנו את השקפיפות שלה ל-25%. בנוסף, הייתי ממליצה להוסיף קצת סומק ללחיים:פתחו שכבה חדשה ובחרו צבע אדום ככה. קחו מברשת גדולה וצבעו את עצמו הלחיים. העבירו את השכבה למוד COLOR BURN ולשקיפות נמוכה של בין 5%-15%. וזהו עכשיו יש לכם תמונה צבועה משחור לבן חיה, יפה ודינמית
. מי יכול בכלל לדעת שהתמונה הייתה במקור שחור לבן?
.

bug a boo

New member
go nienna,go nienna!../images/Emo106.gifאני יושבת ומרפרשת

בהיסטריה.מחכה בקוצר רוח לשלב הבא. כל הכבוד על המסירות וההשקעה! המשיכי כך. (את ויתר הכוכבים הנולדים שכאן). *כמה חבל שהאייקונים אצלי שוב בשביתה. /: קבלי ח"ח.

Nienna17

New member
../images/Emo28.gifהתמונה המקורית להתאמנות ../images/Emo168.gif

בבקשה לכם הנה התמונה המקורית של טפיאני. _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ אתם מוזמנים להגיב, לשאול שאלות אם משהו לא מובן, אם ברצונכם להוסיף דברים
. _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ כל הזכויות למדריך הזה שמורות לי - אין להעתיק, לפרסם, או לקחת קרדיט על המדריך הזה ללא רשות שלי. יום טוב לכולם

bug a boo

New member
../images/Emo113.gifאיך יצא?../images/Emo221.gif../images/Emo221.gif../images/Emo221.gif

(תנעצי)

למעלה