אם אפשר כמה שאלות על קינסיולוגיה

../images/Emo13.gifאם אפשר כמה שאלות על קינסיולוגיה

שלום קראתי קצת באינטרנט על קינסיולוגיה ויש לי כמה שאלות, ברשותכם 1) הבנתי שבודקים שריר. על איזה שריר בדיוק מדובר? 2) איזה סוגי קינסיולוגיה יש חוץ מיישומית וחינוכית? אם אפשר הסבר קטן על כל סוג 3) באלו שיטות משתמשים בקינסיולוגיה? גם פה אם אפשר הסבר קטן על כל שיטה והבדלים בין כל אחד ואחד. תודה

עדינה77

New member
בדיקת שריר נעשית לרב בשריר היד.

המטופל מגיש את היד למטפל ומחזיק את היד באוויר. המטפל לוחץ קלות על השריר וכך מקבל מהתת מודע תשובות של כן או לא

היי A d r e n a l i n e

ברוכה הבאה לפורום 1) יש אפשרות לבדוק שריר על יותר מ 50 שרירים, (בשבוע שעבר שמעתי שגם על הרבה יותר) רוב הבדיקות נעשות על שריר היד שנקרא אנטריור דלטואיד ומבחינת הקינסיולוגיה הוא שריר שמקושר לכיס המרה. כאשר למודרך לא נוח עם בדיקת שריר זו, או שיש הפרעות כלשהם שקשורות לשריר זה אז מחפשים שריר מייצג אחר שאיתו יהיה למודרך ולמדריך יותר נוח. בכל מקרה, כל התוצאות לגבי כל שריר שיבדק יהיה דומות, כי שהשריר נופל, הוא לא נופל רק במקום אחד בגוף. 2) קינסיולוגיה יישומית היא הקינסיולוגיה שכל השיטות בנויות עליה. בארץ נלמדות באופן מסודר השיטות מוח אחד, קינסיולוגיה חינוכית, IPEC וקינסיולוגיה התפתחותית. שכחתי עוד שיטה ? הסבר ממש קצר על כל סוג מוח אחד - גישה חינוכית לשחרור מתח רגשי שלילי. קינסיולוגיה חינוכית - גישה חינוכית לחינוך מחדש של המוח גוף. IPEC - שיטת טיפול הוליסטית שראשי התיבות שלה אומרות - ניקוי פיזי רגשי משולב. 3) גישות הקינסיולוגיה השונות משתמשות בארגז כלים עשיר ומגוון הכולל טכניקות יחודיות ומקוריות שהגישות השונות פיתחו וגם כאלה שצורפו לארגז הכלים שלהם. יהיה קשה לתת הסבר קטן על כל שיטה או טכניקה מארגז הכלים שאנו משתמשים בו מפני במוח אחד לדוגמא יש יותר ממאה שיטות/תרגילים/טכניקות שבהם אנו משתמשים במהלך תהליך העבודה. מקווה שעזרתי ואם יש לך עוד שאלות את מוזמנת לשאול. עדי

....שכחת לכתוב מהי הקינסיולוגיה ההתפתחותית

אז קינסיולוגיה התפתחותית מתייחסת גם להתפתחות התנועה בהקשר הגופני-מוטורי, האנרגטי והשכלי (שרה דהן תדע בטח להגדיר זאת טוב ממני) באהבה תמר

יעל שר1

New member
קינסיולוגיה התפתחותית

קינסיולוגיה התפתחותית מאגדת בתוכה כלים רבים ביניהם קינסיולוגיה חינוכית, תבניות תנועה, רפלקסים ינקותיים, קלפי מודעות, כלים לשיפור יכולת הלמידה, טכניקות לנטרול מתח בכל מרכיב האדם השלם וכדומה. קינסיולוגיה חינוכית - תרגילי מוח היוצרים שלובים בין המוח והגוף למימוש הפוטנציאל הגלום באדם ולפיתוח כישורי לחיים. טכניקות לשיפור יכולות הלמידה - העוסקות בקשיי למידה, זיהוי של נקודות העיוורון בעיקר בקשיי למידה כמו –קריאה כתיבה, הבנת הנקרא וכדומה . טכניקות לנטרול מתח בכל מרכיב האדם השלם - הדגש הוא על השגת מטרות ושינוי במערכת האמונות המאפשר לאדם להגיע להבנה שרק הוא שיכול לבחור את דרכו. בגישה זו ניתן לבדוק מזונות המייצרים מתח ועלולים להשפיע על הלמידה, חוסרים של ויטמינים ומינרלים והתאמה של תוספי תזונה למצב, פרחי באך, תהליכים מנטאלים ורגשיים המשחררים את האדם מאמונות מגבילות ומאפשרים לו להסתכל מזוית שונה על חייו ולהיות במקום של בחירה. שתי טכניקות אלו דומות ביסודן למוח אחד ומעבר לכך. תבניות תנועה ורפלקסים ינקותיים- מתבססים על עבודתה של דר' סווטלנה מגוסטובה נירופיזיולוגית וקינסיולוגית חינוכית. בגישה זו אנו מתבססים על כך שהתפתחות התנועה בינקות משפיעה באופן מכריע על התפתחות המוח. קינסיולוגיה התפתחותית בדומה למוח אחד מתייחסת לאדם השלם. אני מקווה שכעת ברור יותר ההסבר על קינסיולוגיה התפתחותי שנוגעת בכל תחומי החיים של האדם ועוזרת לאדם ליצור את השינוי בהתאם לרצונו. יעל שר

איך יודעים...

ואיך יודעים לאיזה סוג קינסיולוגיה לפנות? ובאיזה שיטה להשתמש? מה ההבדל בין אייפק למוח אחד? שניהם עובדים על הפן הריגשי...

שאלה טובה

אני חושב שראשית כל תקראי על מוח אחד, קראי על אייפק ותראי איזו שיטה מדברת אלייך יותר ואח"כ תצרי קשר עם מטפל/מדריך בשיטה. דברי איתו, ראי אם מרגיש לך נכון ומתאים. בידיוק כפי שאת היית בוחרת כל מטפל/מאמן או בעל מקצוע בכל תחום אחר. בכל מקרה זכרי שזכות הבחירה בכל רגע נתונה בידייך אם להתחיל או להמשיך את ההתקשרות. עדי

אני קוראת אבל...

אני קוראת אבל קשה לי לסדר את כל המידע הזה בראש (וזה חשוב לי לפני שאני מקבלת החלטה), כ"כ הרבה שמות וטיפולים וטכניקות, טובעת במילים,קראתי על אייפק ומוח אחד ואני עדיין לא מבינה מה ההבדל ביניהם, כאילו אני לא בטוחה שהבנתי נכון - במוח אחד יש התערבות פיזית ופחות מילים ובאייפק אין התערבות פיזית ויותר שמים לב למילים, משהו כזה, אבל מה זה אומר בפועל? אני רוצה לדעת איזה שיטה יותר טובה ששם יש יותר יתרונות. ויש לי עוד שאלה אם אפשר- במוח אחד, האם יש מצבים שלא ניתן לשחרר את החסימות? מה קורה במצבים כאלה? ומה ניתן לעשות?

זה נהדר

שאת יודעת לומר את מה שחשוב לך ואני מבין על מה את מדברת אבל ע"פ פילוסופיית השיטה - האדם הוא הסמכות היחידה על חייו, אז בחרי, קחי אחריות על בחירתך ושני אותה אם היא מתבררת לך כלא נכונה. ותמיד תתחשבי במה שהעלית כאן - בכל נושא הלסדר את המידע הזה בראש לפני שאת מקבלת החלטה - זה חשוב לך וזה נהדר שאת יודעת את זה. באופן אישי אני אוהב את כל שיטות הקינסיולוגיה אבל מתחבר במיוחד למוח אחד. לי שיטה זו הכי מתאימה אבל זה לא אומר שהיא תתאים גם לך :) וכן, גם במוח אחד יש מצבים שבהם לא ניתן לשחרר חסימות ושיטה זו לא מתאימה לכל אחד, לא בכל זמן ולא בכל אינטראקציה בין המדריך למודרך, אבל כאשר היא מתאימה, וואו, השמיים הם הגבול. מקווה שעניתי לך ואם לא את מוזמנת להמשיך
עדי

אייפק או מוח אחד

אם יורשה לי להתערב בדו -שיח המאלף, אני רוצה "לתרום" קצת אינפורמציה ולציין שבאייפק על פי שיטת אורי קניג אחד הדברים הראשונים שעושים זו בדיקה לגבי האפשרות לטפל במטופל ובנושא שעל הפרק. אם מתברר שהחסימה כל כך רצינית והמטופל אינו מוכן לעבור את התהליך, למרות רצונו העז לעשות כן - ההתוויה היא להפסיק מיד ולא להכנס לעובי הקורה אלא לחפש שיטות או התערבויות טיפוליות אחרות שעשויות להועיל, שזה אומר לפעמים להפנות למטפל אחר, מתחום אחר (ואת התחום המתאים ביותר לטיפול באדם ובבעיתו המסויימת מוצאים כמובן בבדיקת שריר). כאשר מטפל האייפק מכיר ומוסמך לעבוד בשיטות אחרות (לדוגמא נטורופתיה, רייקי מוח אחד ועוד) הוא יכול לבדוק אם זה מתאים לאדם שהגיע אליו ולטפל בו בעצמו. מקווה שהארתי עוד קצת תמר

למעלה