תמחור האפליקציה שלנו .איך נעשה את זה

guyiphone

New member
../images/Emo130.gif תמחור האפליקציה שלנו .איך נעשה את זה../images/Emo35.gif

חברים, יצא לכם פעם להתעכב שעות מול מסך הגדרת המחיר בחנות האפליקציות של אפל
איך נקבע את המחיר
(לפי שעות עבודה, נחיצות הפיתרון, יוקרה, סתם רוצה כסף קל... ) איך נדע שהמינימום 0.99$ מספיק לנו כדי להרוויח משהו
מתי נדע שעשינו "קופה"
שתפו אותנו ... אני בטוח שכולנו נלמד מזה משהו

shav1t

New member
בהתאם לתכנון השיווקי

כמובן ש- 0.99$ לא מכסים את עלות הפיתוח, לכן מתכננים לטווח רחוק. לעיתים כדאי אפילו לתמחר ב-0$ דולר גרסת דמו וגרסה מלאה במחיר מלא. לעיתים האפליקציה יכולה לקדם רעיון אחר שהוא מכסה על הוצאות הפיתוח. אם זה אפליקציות למעריצים או למיתוג. אפשר ללמוד הרבה מהטופ ליסטס לפי נושאים, מחיר ומדינות באייטיונס. לעקוב אחרי האפליקציות הראשונות ברשימה ולאפיין אותם, בהחלט ניתן להבחין בדפוס מסויים. אלא אם עומד מאחורי האפליקציה מותג רציני, אני לא חושב שאפשר לתכנן על כסף קל ומהיר. לפחות לא בלי תכנון רציני מכיוון שיש מבחר עצום של אפליקציות בחנות.

guyiphone

New member
כלומר, ללכת ללמוד מהגדולים ... ../images/Emo35.gif

תודה על התגובה המעניינת ... אז למעשה נראה שאנחנו לא יכולים לקבוע דבר אם לא פתחנו את רשימת 50 המובילים ולמדנו משהו מהם ...רעיון טוב. אבל הייתי רוצה שנדבר על הקורלציה שבין תהליך הפיתוח (תקצוב, משך, השקעה נפשית וכו') לבין המחיר שלעיתים כמו שכבר ציינת יכול להיות גם בחינם ... אנחנו המפתחים, רוצים לצאת לשוק ומהר, לפני כולם בד"כ. זו גישה נכונה כשמדובר בניהול השיווק אבל פחות טובה כשאתה רוצה מוצר איכותי - לא סתם נאמר "החיפזון מן ה...". בקשר זה אני רוצה להזכיר את האפליקציה שגרפה 50K$ בלילה הראשון לפתיחת החנות שבסה"כ עשתה לנו מסך לבן .... הכוונה לפנס. האם זה גאוני? או סתם גימיק חולף ...
ומה עדיף, לפתח לבד את הלהיט הבא או לחפש אחרי משקיע מטורף שייתן לך תמורה בטוחה ויגרוף את הרווחים לעצמו
תנו דעתכם בנושא...

shav1t

New member
בטח שזה גאוני

האפליקציה של הפנס מאוד פשוטה וזו כל הגאונות שבה. את הלקוח לא מעניין עד כמה חכם המפתח ובאיזו טכנולוגיה הוא השתמש, והפשטות היא מה שעשתה את האפליקציה לגאונית. כיום השוק מלא באפליקציות ויהיה קשה לשחזר הצלחה כזו (אך לא בלתי אפשרי). ההעדפה שלי היא לגרוף את הרווחים לעצמי.

guyiphone

New member
אני איתך בעניין הזה ...

אתה צודק, יכולות הפיתוח ממש לא משחקות תפקיד, מספיק לספק את המוצר כפי שנתבקשת וזהו ... במיוחד אם מדובר באיזה פנס טיפשי (אך גאוני). רק שהבעיה האמיתית, והיא המשמעותית, שאם מדובר באפליקציה מורכבת שדורשת תכנון מוקפד ותמיכה בשידרוגים, אזי, כאמור, אפליקציית הפנס כמודל להצלחה לא תעזור כאן ... כאן כנראה יהיה צורך במפתח בעל ניסיון רב שנים ש"ראה" דברים מסובכים וחווה על בשרו "זליגות" כאלה ואחרות ... ואם מישהו חושב אחרת מוזמן להגיב...

למעלה