הגענו לגיל שאפשר להתחיל

גמילה מחיתולים <<<???

בחודש הבא נחגוג (בע"ה) לאיתי יום הולדת שתתים (שנתים) יש לציין שאני בחודש 6 להריוני ... השאלה היא אם זה לא מוקדם מידיי וגם.. זה שצפוי לנו במשפחה בייבי נוסף שמין הסתם יעורר באיתי קינאה והתרגשות יגרום לכך שגם אם התחלנו תהליך איתי ינסוג אחורה ... מתי זה נכון להתחיל ???

ליבי777

New member
האם מוכן לגמילה?

שלום הבן שלנו בן שנתיים וארבעה חו' מגלה לאחרונה התעניינות גדולה בעשיית פיפי בשירותים. לפעמים מבקש לעשות ועושה, לפעמים מבקש לעשות ולא עושה. הוא ביקש ממני שאקנה לו תחתונים. קניתי וכשמבקש אני שמה לו ומתזכרת אותו לעשיית פיפי בשירותים. הבעיה שכל פעם שאני מתזכרת אותו או שהוא בכלל לא מקשיב לי(עסוק במשהו) או שאומר שאין לו פיפי. בסוף הוא שוכח לבקש ועושה פיפי במכנסיים וזה גורם לו לתסכול נוראי. בד"כ הוא לא מבקש אח"כ תחתונים ואני שמה לו טיטול. זה קרה 3 פעמים בימים שונים ולא צמודים.כמה שאלות למומחיות-האם לדעתכן הילד בכלל מוכן לגמילה? האם זה שלב נורמאלי? האם אני "מדכאת" אותו כשאני מחזירה לו את הטיטול(סביר להניח...)? בסה"כ אני גם לא רוצה שיהיה מתוסכל ואני באמת תוהה האם בכלל הוא מוכן לגמילה? אשמח לתובנות והצעות בעניין. ליבי

פלגיה

New member
נכון להתחיל

כשרואים שלאיתי נכון. בינתיים נשמע שאת החלטת שצריך גמילה, אבל איתי לא מודיע על קקי/פיפי ולא מתעניין בנושא. חוץ מזה חורף, ואת בהריון - נשמע שאפשר לחכות כמה חודשים עם הגמילה.

tiger mom

New member
הוא מבקש ללבוש תחתונים?

כי הבת שלי עם חיתול ול]עמים מבקשת ללכתלשירותים או לסיר ואני נותנת לה. ופשוט מחזירה את החיתול אח"כ. לגבי להזכיר לו ללכת: הייתה לנו תקופה כזו (הבת שלי פשוט ביקשה להחזיר חיתול). אצלי לא היה כזה דבר לא להקשיב. הסברתי לה שהצעצועים יחכו לה והכרחתי אותה ללכת. תמיד כששאלתי אותה היא אמרה שאין לה ותמיד עשתה קצת אחרי זה בתחתונים. הבנתי שהיא פשוט לא מסוגלת להפסיק באמצע לעשות דברים. אז הכרחתי אותה ללכת כל זמן נתון שהוא תוך הסבר על כך שהכל מחכה לה ושום דבר לא בורח והכל נשאר אותו דבר גם אחרי שהיא תחזור מהשירותים.

ליבי777

New member
כן. הוא מבקש לשים תחתונים ולפעמים פשוט מוריד

הטיטול מויזמתו ולא מוכן להחזיר אותו.

tiger mom

New member
מה שאנחנו עשינו בשלב הזה

היה להזכיר לה כל הזמן. וכשהחלטתי שהולכים לשירותים- זו הייתה החלטה שהיא לא יכלה להגיד לה "לא". כמובן שהיה לי שיתוף פעולה מהגן. שם הם הולכים בזמנים קבועים והלא היו לה פיספוסים. אבל יום אחד היא התחילה לפספס והחליטה שהיא רוצה חיתול בחזרה וזרמנו איתה. עכשיו היא כבר חודש עם חיתול ולא מבקשת תחתונים, אבל לפעמים מבקשת ללכת לשירותים. בגדול, פיספוסים זה חלק מהעניין. זה מעצבן ומתסכל, אבל אין מה לעשות. אבל נראה לי שהוא לא באמת מודע. הוא לא מרגיש וזה לא מפריע לו מספיק בשביל להפסיק את העיסוקים שלו ולי נראה שהוא לא מוכן. אני בשלב הזה לא הייתי מורידה חיתול. אם הוא מבקש, הייתי לוקחת אותו לשירותים ואח"כ שמה מחדש חיתול. אם הוא מוריד חיתול, הייתי דורשת שיחזיר (ילד בן שנתיים ו-4 מספיק גדול להבין מה מותר ומה אסור).

זה לא מוקדם מדי?

ראשית רק בת שנה ושלושה חודשים, אבל בתקופה האחרונה היא אומרת אחרי שעשתה פיפי או קקי (ואפילו לפעמים מבקשת שנחליף לה). לאחרונה התחילה להגיד גם לפני (פעם אחת על פיפי, ובעיקר על קקי). שאלתי אותה בכל הפעמים האלה אם היא רוצה לעשות בשירותים של אבא ואמא, אבל היא לא רצתה. מה בכלל השלב הבא? והאם זה לא מוקדם מדי ליישם אותו? או שלא צריך להסתכל על הגיל, אלא על המוכנות שלה? או שזה בכלל לא נקרא מוכנות?

פלגיה

New member
"ברוסיה גמלו בגיל שנה"

את מכירה את המשפט הזה? גם אם הוא מוגזם, אין מה לומר שבעבר גיל הגמילה הנורמטיבי היה נמוך בהרבה מהנהוג היום, בעיקר בארצות קרות שבהם קשה מאוד לכבס ולייבש חיתולים. מה שאת מתארת זה לא גמילה, אבל זה בהחלט שלב בדרך שלא כדאי לפספס. כרגע מה שאפשר לעשות זה "טרום גמילה" - להחליף מיד כשהיא אומרת, להראות לה את הקקי, לשלוח אותו לאסלה כשהיא רואה, לדבר על זה "אמא הולכת לעשות פיפי בשירותים", ואפילו לצייד את הבית בספרים/דיסקים המתאימים. אני מניחה שבקצב הזה תוכלו בקיץ להתחיל גמילה. גיל שנה ותשעה חודשים נשמע לי מאוד הגיוני לגמילה.

פלגיה

New member
לא מחכים לקיץ בכל מקרה

ילד בשל לגמילה מודע ליציאות שלו, יודע לזהות אותן, ולהתריע מראש לפני כן. אצלכם זה כבר קרוב מאוד, אבל ה"קרוב" הזה יכול לקחת כמה חודשים. ילד שמאוד בשל לגמילה - לא כדאי לחכות איתו עד הקיץ, אבל ילד שהוא עוד "בדרך" - הקיץ הרבה יותר נוח ונעים, והפספוסים שבדרך הרבה פחות מציקים לילד ולהוריו.

POOH*

New member
אצלנו היה ככה...

הגדולה מגיל שנה וחצי בערך עשתה קקי בשירותים. היא הייתה עם חיתול וביקשה כל פעם שהייתה צריכה - הורדנו חיתול והלכנו לשירותים. בהתחלה שמנו מקטין אסלה כזהב לי מדרגות - הוא יותר קטן מהישבנון עם המדרגות והיא הרגישה עליו יותר בטוחה, כשהיא קצת גדלה היא עברה לישבנון עם המדרגות. באיזשהו שלב התחלנו לשים אותה גם לפיפי של הבוקר ושל ללפני השינה בשירותים אבל היא המשיכה להיות עם חיתול בשאר הזמן [הייתי לפני לידה והחלטתי שזה לא זמן טוב לגמילה - למרות שיכול להיות שהיא כן הייתה מוכנה]. ורק אחריהלידה של אחיה בגיל שנתיים בערךהיא יום אחד הודיעה שהיא רוצה תחתונים וזהו.. מאותו יום הייתה גמולה ומלמחרת גם בלילה. POOH

למעלה