כתיבה וצרבלום

../images/Emo132.gifכתיבה וצרבלום

שלום, האם מישהו יודע איך והאם פגיעה בצרבלום פוגעת בכתיבה? כמו כן, אשמח אם תוכלו להפנות אותי לחומר בנושא, תודה

תשובה חלקית

מה שאני יודעת, הוא מנסיון אישי. לי היתה פגיעה צרבלרית והכתיבה נפגעה, לא היכולת לעצב את האותיות או המהות של צירופי האותיות למילים, אלא הרצף והשטף של הכתיבה. יכלתי לכתוב רק כמה מילים, וגם זה בקושי רב. מאוד קשה להסביר איך מרגיש הקושי... התגברתי על כך לאורך כמעט שנה, ובהרבה תרגול ואימון. גם פעילויות אחרות נפגעו, כמו למשל לאכול עם מקלות אכילה או לסרוג, או להשחיל חרוזים, ובכלל פעולות מוטוריקה עדינה הדורשות רצף ושטף פעולה. נפגעו גם פעולות של מוטוריקה גסה כמו טאטוא או ניגוב עם מגב, או זחילה על שש, ועוד כמה.... המוטוריקה הגסה השתפרה עם הזמן, אך לצערי תרגול הכתיבה לא השפיע על שאר התפקודים במוטוריקה העדינה. כלומר, אני כותבת די טוב היום, עד שניים, שלושה עמודים, תלוי במצב. אך יכלתי לסרוג (לדוגמה), לא השתפרה. על השחלת חרוזים עבדתי בנפרד, והיא השתפרה, אם כי לא שבה למה שהיתה קודם לכן. לגבי ספרות, אני פחות יכולה לעזור, חזרתי וקראתי בזמנו על תפקידי הצרבלום בספרי לימוד לנוירואנטומיה ונוירופיזיולוגיה, וזה הספיק לי. אני מכירה את ההיבט התפקודי והמעשי היטב, ויכולה לספר איך תרגלתי ומה עשיתי כדי להשתפר...

תודה

וואוו, כל הכבוד. זה משהו אחד לכתוב על פגיעה צרבלית וכתיבה וזה משהו אחר לקרוא על סיפור אישי. אני מודה לך מקרב לב על שחלקת עימי את התמודדותך. וכרגע, אכן אני פניתי לספרות זו אך כיוותי שיש משהו ספציפי יותר. שוב תודה

1ron

New member
קריאה ועוד

בבטאון האחרון של אורטון דיסלקציה, מופיע מאמר שאומנם דן יותר בתחום הקריאה, אך בספרות הנתונה שם, תוכלי להעזר כדי למצוא גם על כתיבה.אם את רוצה למצוא את "אורטון דיסלקציה" הם נמצאים ב-09-7409646 או [email protected]

למעלה