פינת הטיפ השבועי

../images/Emo132.gif פינת הטיפ השבועי ../images/Emo22.gif

בשעה טובה אני רוצה להשיק פינה חדשה בפורום "פינת הטיפ השבועי" בכל שבוע תינעץ הפינה לראש העמוד הראשון ואליה ישורשרו טיפים נהדרים שיש לכם לפי נושא שיוגדר מראש. א. אתם מוזמנים לשלוח לגלי ואלי (במסרים בבקשה) נושאים לטיפים. ב. אתם מתבקשים לשרשר את הטיפים רק בשרשור זה, בכדי שנוכל לאסוף אותם בכל שבוע ולהכניסם למאמרים כך שיישמרו לנו בפורום. נושא השבוע מיחזור אז לכל מי שיש טיפ (או יותר, כמובן) מוזמן לשרשר תחת הודעה זו

אני רק מקווה שזה ברור שהטיפים

חייבים להיות בנושא מיחזור - אבל כרעיונות לעבודה עם ילדים, נכון?

ואתחיל עם הטיפים שלי:

א. הסלסלות של הפטריות שמפניון (הכחולות הקטנות) הן ממש ממש נהדרות לאיחסון חומרי יצירה על שלוחן העבודה של ילדיכם. הן מכילות בדיוק את הכמות שדרושה לשעה קלה של יצירה, הן לא שבירות, הן קלות לאיחסון לאחר העבודה. בקיצור, נהדרות
ב. כדאי מאד לאסוף עם ילדיכן מגוון חומרי יצירה שזמינים בכל מקום ולא ולא מצריכים אותנו להוציא יותר מידי כסף בחנויות היצירה: כפתורים, סרטי מתנה, שברי צעצועים, בובות קינדר קטנות, גרוטאות מעניינות, עטיפות מתנה, תכשיטים מפלסטיק שניתן לפרק את החרוזים ועוד ועוד. ג. צנצנות הן נהדרות לשמור בהן חרוזים וכפתורים - אבל בזהירות, הן שבירות , ולכן לא כדאי לעבוד איתן על שולחן העבודה, אלא להשתמש בהן רק לאיחסון.

אילנית03

New member
עם הסלסלות של הפיטריות

אפשר גם להכין סל קטן לטו בשבט לקשט אותו בשיטת השתי וערב עם רפיה או צמר מה שיש בבית, ועם מפיות צבעיוניות לאתר מבפנים, ולמעלה את הידית אפשר ממנקה מקטרות , בפנים להכניס את הפירות היבשים ויש לנו סל נחמד לטו בשבט (בדר"כ מבקשים מהגן להביא סל כזה)

galiros

New member
רעיון יפה ../images/Emo45.gif

סלסלה לא גדולה ומתאימה בדיוק לפירות יבשים.

SשקדS

New member
לא יודעת אם זה בדיוק מיחזור אבל הנה

מעמד לכלי כתיבה: חומרים: -גליל נייר טועלת. -קרטון ישר/בריסטול. -דבק כל סוג דבק (עדיף אחד חזק). -טושים+צבעים+חתיכות סול+כפתורים+מפיות.... (לא חייב הכל) -מספר 2 ומעלה של כפוסאות גפרורים- (לא חובה) אופן ההכנה: לוחקים את הגליל ועל פינותים מורקחים את הדבק, מניחים על הקרטו/הבריסטול ולוחצים עד שזה נדבק. עכשיו מקשטים בשלל צבעים וחומרים אפשר להדביק מדפקות לצייר עם טושים להדביק גזרי סול בצורות, אפשר להדביק כפתורים.... רוצים להוסיף גם מגירות?: פשוט מדביקים על הצד שלא נפתח על הבריסטול, מדביקים עליו עוד 1 ועוד.... ואפשר גם לפזר בכל מקום בריסטול מגירה! נ.ב.: המיחזור- גלילי נייר תועלת, קופסאות גפרורים, קרטון.

Ella Bella

New member
אנחנו הכנו מוביילים מענפים חזקים

ועבים שמצאנו בשטח. על חוטי דיג השחלנו (אני והיורשת, בת חמש וחצי) צדפים ועלים יבשים וליפפנו לענף שהיה כבסיס. מקווה שזה ברור, לצערי לא יכולה לצלם כרגע.

מחזור עיתונים>>

אפשר להכין עיסות נייר (מים+דבק+גזרי נייר) ועם העיסה להכין כל דבר.. זה מתבייש וזה ממש חזק. אפשר גם לצבוע לאחר הייבוש ולקשט..

shan1984

New member
עשיתי את זה לא מזמן עם הבן שלי

כמטלה לבית היינו צריכים לעשות לגן עם הילד (בן 3) תיבת נוח. לקחנו בלון וציפינו אותו 3/4 גובה בעיסת נייר, צבענו והכנסנו לבפנים חיות צעצוע. בני נגב נהנה לעשות הכל לבד והיה גאה להביא לגן יצירה שהיא כולה שלו. למי שתוהה, הבלון איבד אוויר לאט וכך נשמרה הצורה של התיבה.

../images/Emo62.gif ועוד רעיון מעיתונים

לגרוס במגרסת נייר ולהשתמש כשיער לבובות (נוסה בהצלחה כרעמה על מסיכת אריה.)

אני הכנתי מהקופסאות של הסימילאק

מיתקן לנייר טישו. צובעים את הקופסא עם צבע מקשר, אחר כך עם כל צבע שיש בבית, מקשטים שם מפיות (ודבק מפיות כמובן) וזה יכול להכיל הכל, אני הכנתי מזה מתקן לנייר טישו כאשר במיכסה של הקופסא עשיתי חור קטן שמשם יוצר הניר טישו. יצא ממש נחמד, זה יכול להיות גם מעמד לכלי כתיבה ועוד.

smady a

New member
המון רעיונות.והכי הכי כיף זה לשתף

את הילדים בעשייה. המון קופסאות סימילק אצלי הפכו לכלים לכלי כתיבה מספריים ועוד הילדים נהנים להכין. נהדר לתוספת למתנה להכין כלי כזה מקושט לשים צבעים יפים ולעטוף. או המון ממתקים....

ים כחול

New member
../images/Emo20.gifרעיונות למיחזור../images/Emo20.gif

בקבוקי אקטימל : לצבוע בצבע מקשר לבן ואחריו בצבע אקרילי שמח לתת לילדים דבק שידביקו עליו נצנצים או חרוזים או פייאטים , כל דבר שיקשט . לקשור חבל דק סביב קצה הבקבוק לתלייה ולהכניס פרחים יפים לבקבוק
.... צנצנות פלסטיק שקופות של מלפפונים חמוצים עם הידית הירוקה . (הגדולות) אפשר לקשט אותה במדבקות חלון , או מדבקות יפות אחרות לקשט יחד עם הילדים . להכניס בה לגו או בובות או מכוניות . וכך יש לילד קופסא יפה לצעצועים שיוכל להסתובב איתה בנוחיות עם ידית חזקה
...... מגנטים משומשים : 1. ליצור דמויות מסול או קרטון ביצוע , סירה , בית בובות קטנות , מכונית , ציפורים , ברווז , ועוד... 2. להדביק מגנט מאחורי כל תמונה כזו (רצוי קשיחה) 3. להשיג לוח מגנט ולצייר עליו שמיים , אגם , הר, כביש ועוד הילד לפי ההגיון ילמד להניח את הדמויות במקומות הרצויים
...... שאריות צמר : פונפונים בשלל צבעים או תמנון מצמר תמנון מצמר : 1. לגזור חוטי צמר ארוכים באותו אורך קבוצה עבה וארוכה . 2. את קבוצת הצמר שנוצרה לקפל לחצי 3. לקשור את הקצה המקופל כולו 4 סמ" 4. לקשור שוב אחרי 8 ס"מ 5. את הקצה הראשון לגזור את הצמר המקופל שייראה כמו חצי פומפון 6. בחלק השני הקשור למלאת אותו צמר גפן פשוט לפתוח מעט להכניס ולסגור כך שהצמר גפן יהיה מכוסה כולו . והצמר עצמו ייראה כמו ראש ממולא להדביק בראש עיניים כפתור לאף ופה מחייך מצמר . 7 . את שאר הצמר המשוחרר לחלק ל 8 חלקים שווים ולקלוע צמה מכל חלק כזה ולקשור עם צמר בצבע חזק . לצוואר אפשר לחבר פפיון חמוד שתכינו משרוך אורגנזה או שרוך סטאן צבעוני . מקווה שהסברתי טוב
תהנו

ורדה 1

New member
יו, איזה טיפים נהדרים! אנחנו הכנו מקופסאות של סימילאק - קוּפּוֹת. הכי נוח לקשט באמצעות נייר של מתנה. לא צריך חומר מקשר, וגם לילדים זה יותר קל להדביק. אפשר להכין שטיח משקיות ניילון (הכי פשוטות, של הירקן) בכל מיני צבעים. לוקחים לוח קרטון בגודל מתאים. חורצים בשתי צלעות נגדיות חריצים קצרים במרווחים שווים. מותחים חוט שפגט, או חוט של מקרמה לאורך, ואחר-כך אורגים לתוכו שקיות בכל מיני צבעים. מבטיחה להעלות הסבר מפורט ומצולם כשאעשה את זה. מקרטוני ביצים אני מכינה עיסת נייר. יש צורך להשרות אותם במים קודם, עד שיתרככו. קופסאות גדולות של קורנפלקס - חותכים באלכסון בערך באמצע (כלומר, כשהדופן הרחבה מולנו, צד אחד יהיה נמוך וצד אחד יהיה גבוה) מקשטים עם ניירות של מתנות, או בכל אופציה כיד הדמיון ומשתמשים כקופסא לקטלוגים, חוברות וכו'.

ורדה 1

New member
וגם... מובייל מגביעים של גמדים (יש בכל מיני צבעים). בכל אחד מהם השחלנו חרוז, ועשינו עוד קשר 2-3 ס"מ מעל החרוז ליצירת פעמון. הילדים קישטו במדבקות צבעוניות. אפשר גם לצפות את הגביעים בבצק מלח ואז לצבוע.

קופות גם אנחנו עשינו מקופסאות

של מזון תינוקות. מצנצנות של גרבר עשינו קופסאה למתנות קטנות- לולי קישטה בצבעי זכוכית , הכנסנו פנימה שרשרת ועטפנו בנייר צלופן וקשרנו בסרט והיגשנו כמתנה לחברה מהכיתה. אפשר גם להכניס זוג גרביים לתינוק בתוק צנצנת גרבר נקייה ולארוז כמתנת תשומת לב לתינוק שהתחיל ללכת למשל, רעיון שעלה לי כרגע.

smady a

New member
סימילקים טובים לטישו כשבמכסה

אנחנו עושים חור במכסה די רחב לנייר טואלט. קופות זה נפלא גם כן וכמובן כלי קיבול להכל.

../images/Emo132.gif

כמובן כל נושא מיחזור הנייר - הכנת דמויות/חפצים (צירפתי דוגמא לעינית לדלת). דיסקים ישנים - להכין מהם שעונים. לסרוג עם שקיות ניילון - אפשר להכין שטיחים - לארוג באמצעות שקיות ניילון על רשתות. להכין פרחים מקופסאות קוטג'/גבינה לבנה (לחתוך בצדדי הקופסא ולהצמיד את המאחור למקל). מגלילי נייר עבים (ניתן להשיג בחנויות הצילום) להכין מעמדים לעפרונות - מחברים תחתית עגולה מקרטון ביצוע ומצפים את הגליל בניירות/חבלים/אטבי כביסה. להכין מהגלילים האלו אגרטלים לפרחים יבשים, אפשר גם לחתוך באמצע לאורך ולהכין שעוני קיר. לילדים גדולים יותר - לגזור מוטיבים משקיות ניילון צבעוניות (הקשיחות), לתפור בצדדים ולמלא באקרילן. יכול לשמש כמחזיקי מפתחות/מוביילים.

אילנית03

New member
אפשר גם עם הקופסאות של התבלינים

אלו עם החורים הגדולים יחסית , נותנים לילד לקשט עם דיבקיות, גואש הדבקות וכו' ואז לוקחים גפרורים צבעוניים והנה לכם משחק השחלה לבן שלי אני גזרתי מהגפרורים הרגילים את הראש והוא צבע אותם בגואש. אז היתה עוד פעילות

למעלה