שלום אני חדשה

טימוטי

New member
../images/Emo140.gifשלום אני חדשה

בפורום המקסים שלכם.דפדפתי בדפי הפורום, אני חייבת להודות, שזו הפעם הראשונה שמשהו /מישהו הצליח "ליגוע" בי. אני רוצה לספר ברשותכם ומאוד מקווה שתייעצו לי. אני בת 24, גרה כעת עם בן זוגי בפלורידה, בתקווה להמשיך. התקופות הקשות לא עוזבות אותי. אני מרגישה שיש מאחורי מין עוגן שקוף שמושך אותי, וכל הזמן יש לי עכבות בחיים. חליתי במחלה מסויימת, לא קריטית, אך דורשת ממני טיפול וכספים רבים. אני בנאדם דיכאוני. אחרי הצבא נרשמתי למכינות בכדי לשפר בגרות אך נשרתי, ועבדתי בעבודות מזדמנות, כשהצלחתי להוציא את עצמי ולעבוד. הגעתי לארה"ב בעקבותיו, ואני מאוד רוצה ללמוד. אני מרגישה ריקנות וצמאון ללימודים.העניין הוא שבשבילי היום לחזור ללמוד זה אומר במשך שנתיים לשפר בגרות ופסיכומטרי... הדיכאון והרגשת הריקנות מתבטאים גם בחוסר חשק לעבוד וגם באכילה מוגברת, וכך אני נפגעת שוב, באמריקה אסור להתפתות לג'אנק... אין לי כאן חיי חברה, אני לא מסתדרת עם הישראלים שהכרתי כאן, ואולי בעקבות זאת אני שוקעת יותר. בנוסף משיחות אחרונות עם בן- זוגי, אני מרגישה שהוא לא רציני כמו שהיה, לפני כן דברנו (בצורה תלושה) על חתונה, והיום לפעמים גם על פרידה (כמו הרצון שלי ללמוד -במידה וזה יהיה בארץ). אני חושבת שיש לי גם דימוי נמוך, ואני נעצבת הרבה גם משטויות. הייתי בטיפול עם פסיכולוג אך הוא נקטע עם עזיבתי, וכאן אין לי כרגע אפשרות לממן טיפול. תודה על ההקשבה.

גריפון

New member
היי, טימוטי. ../images/Emo96.gif כמה סוכר?

נדמה לי שמרבית הדברים שאת מעלה נובעים זה מזה. הם נראים קשורים היטב זה לזה, על כל פנים - ולדעתי, כמחרוזת ארוכה. מילות המפתח במה שכתבת הן בעיני "צימאון ללימודים". אולי דרך הרויית הצימאון הזה תתפשט רווחה גם במחוזות אחרים אצלך. ודאי ששום רע לא צריך לצמוח מכך. אין הכרח לכרוך לימודים בכשלונות מן העבר ומיד במטלות כבדות כמו מכינות ובגרות ופסיכומטרי. ודאי אפשר למצוא גם בקרבת מקום מגוריך מיני לימודים פחות מחייבים - ואולי גם יותר מעניינים - מלימודי תואר, תעודה ומקצוע. רק מלבוא במגע עם הצימאון הזה שלך, ועם האינטליגנציה שמאחוריו, את יכולה להתחיל לחולל בקטן תגובת שרשרת, שאת אחריתה מי יידע. עם נסיון חיים כמו שלך יש לך ודאי לא מעט לתרום לנו. בואי לכאן בכל רגע שתרצי. נעים להכיר.

צלליתה

New member
היי טימוטי

ברוכה הבאה לפורום. בארץ מאוד קשה להתקבל ללמודים ומאוד קשה ללמוד. לעומת זאת דוקא ארצות הברית היא ארץ שהאפשרויות הן רבות. את יכולה בתור התחלה לברר על תנאי הקבלה לקולג, לאו דוקא לאוניבריסטה. תוכלי להתחיל ולבדוק מה לומדים ומה באמת מענין אותך. אם תשארי די זמן תוכלי בהמשך לחשוב על תואר ראשון. אם הלמודים יהיו יקרים - תנסי לחפש מלגה. יש כל מיני קרנות של יהודים למען ישראלים, וכו. צר לי שאין לי יותר פרטים, כבר עברו כמעט עשרים שנה מאז הייתי ליד אוניברסיטה בארהב. (איך שהזמן עובר מהר....) אבל מה שאני כן זוכרת מהשנה שחייתי בארצות הברית - עם בן זוג שפעם היחסים היו למעלה והרבה פעמים היחסים היו למטה למטה למטה במקום ההכי נמוך שאפשר להיות בו - הם הגעגועים העזים לארץ. למשפחה שנשארה, לחברים, לאיש מהמכולת שהיה שומר לי לחם קימל, גונב מהילדה, אבל בעיקר מדבר עברית, ולעוד מיליון דברים. שמחה שבאת, ומקווה שתמצאי את הדרך לדברים טובים.

kisslali

New member
ברוכה הבאה, טימוטי

מקוה שתמצאי כאן את התשובות והייעוץ שאת מחפשת. מדבריך עולה שלימודים מזכירים לך כשלון וכאחת שנתנה לזכרונות כאלה לנהל לה את רוב החיים - פשוט חבל. אם רע לך באמריקה את תשארי, אם חשוב לך להשאר תעשי את היומיום שלך מהנה, כל עוד את לא לומדת את בודאי עובדת אז לפחות תנצלי את הזמן והכסף לצבור חוויות התנסויות וזכרונות לשנים שלא תהיי שם יותר. לא בטוחה באיזו מסגרת את ובאילו תנאים את חיה אבל אני יודעת שבארה"ב יש אפשרות לקבל טיפול פסיכולוגי מסטודנטים לתואר שני בתשלום סמלי. תבדקי באונ'. נסי לשפוך כאן, אולי מצב הרוח ישתפר ותוכלי לראות את מגוון האפשרויות שיש במקום את מה שאין. שבוע טוב ושמח לך, ללי

למעלה