מציינים שנה למלחמת לבנון השנייה

נועית10

New member
../images/Emo16.gif../images/Emo16.gif../images/Emo16.gifמציינים שנה למלחמת לבנון השנייה

בימים אלו אנו מציינים שנה למלחמת לבנון השנייה. אנו מזדהים עם השכול והאובדן של המשפחות השכולות. 155 בני אדם נהרגו במלחמת לבנון השנייה, בהם 119 חיילים. אנו מזדהים עם המצוקה הכלכלית, המצוקה הנפשית וההרס הרב שנותר מהמלחמה וטרם שוקם וחלקו ספק אם אי פעם ישוקם. אנו מוצאים לנכון להיזכר ולהנציח את הרגעים הקשים שהיו כאן לפני שנה בעת המלחמה. עם פרוץ המלחמה, בחודש יולי 2006 יצאנו בפורום למען הקהילה בקריאה נרגשת לתושבים לבוא להתנדב ולסייע לתושבים בצפון ולחיילים הלוחמים. בעת המלחמה רכזת הפורום שלנו בצפון נירה63 אף היא הייתה בין המשפחות שהמלחמה תקפה אותם ונאלצה לשהות בביתה ובמקלט ולמרות המלחמה והירי על איזור הצפון הדבר לא מנע ממנה לצאת מהבית לבקר במקלטים בחיפה ולהושיט יד לתושבים ולבדוק איך ניתן לסייע להם אם זה במזון, מתנדבים, פעילויות לילדים במקלטים ועוד ובנוסף דאגה לבוא לעדכן אותנו על גבי הפורום מה קורה בשטח ומה צריכים התושבים. במסגרת הפעילות שלנו בפורום בעת המלחמה הצלחנו לארגן:
משפחות מארחות ובעלי צימרים מרחבי הארץ שהתנדבו לסייע ולארח משפחות מהצפון.
סטודנטים מאנקורי שתרמו 200 חבילות שי ללוחמים בצפון.
גיוס תרומות מזון למשפחות.
סיוע לעמותות ולמוסדות לאוכלוסיה במצוקה.
גיוס מתנדבים לפעילויות להעברת סדנאות יצירה ופעילויות שונות לילדים במקלטים ולילדי פנימית ארזים,פנימייה לילדים בסיכון ליד חדרה שנאלצו לשהות בפנימייה במשך החופש הגדול במקום לצאת לביתם בצפון.
התגייסות לפרויקט משותף עם חברי "ג'יפ טריפ" שארגנו על האש ענק ללוחמי הצפון- במסגרת הפרויקט נאספו 5000 מנות חמות של בשרים ואוכל ללוחמים בצפון.
איסוף מזון לבעלי חיים של המשפחות בצפון. היום כששנה חלפה לה, חשוב שלא נשכח את חיילנו שנלקחו כשבויים ונלחם למען החזרתם הביתה. אסור לנו לשכוח את המשפחות השכולות, אסור לנו לשכוח את המשפחות שקרסו כלכלית ונקלעו למצוקות קשות. גם היום חשוב שנמשיך להביט קדימה, אך נמשיך לפתוח את הלב ולהושיט יד לזולת ולסייע לו.
מצורפים קישורים אודות הפעילות שהיתה כאן בפורום למען הקהילה בעת המלחמה.

נועית10

New member
ועוד על מלחמת לבנון השנייה הכנסו לפורום-בופור

הכנסו לפורום בופור וקראו את ההודעות מאותם ימים, מהמלחמה לפני כשנה.

נירה63

New member
כבר עברה שנה...לא יאומן...

אני זוכרת את הנפילה הראשונה בחיפה, ולאחריה כל הצפון החל לבעור....הימים היו ימים קשים , קשים מאוד לכולנו.. ואתם כאן ואנשים טובים באמצע הדרך נוספים ורבים עזרו ועשו הרבה מאוד בכדי להקל, לתמוך, לעזור,להושיט יד ולעשות כל שביכולתם למען המשפחות והילדים כאן בצפון. חייבת לומר שוב, כפי שאמרתי באותם ימים, ההרגשה שכולנו הינו ביחד, הנתינה הפתיחות העזרה עשתה טוב וחיזקה אותנו כאן. אני רוצה להודות לכל מי שתרם, התנדב, עשה ,נתן הביא , כל מה שעשו כאן למן המשפחות המוסדות ...תודה רבה לכם אנשים מקסימים ויקרים. אבל לא נשכח את שלושת החטופים אשר עדיין אינם כאן איתנו...וזה כל כך קשה עצוב ונורא...לא נשכח ולא נשקוט עד שהחטופים יחזרו הביתה ויהיו כאן איתנו. נחזק את משפחותהם ונתפלל לחזרתם המהירה הביתה. ולעצמנו ,לכולנו אני מאחלת ממעמקי הלב, להתחזק, להתאחד, להרגיש ביחד חזקים ולהביט קדימה, הלאה.... המשפט...חלק מהשיר..."אין לי ארץ אחרת, גם אם אדמתי בוערת..." ילווה אותנו , נקווה לטוב,לשקט ולשלווה לכל עם ישראל.

למעלה