סוף השבוע הגיע!! :)

../images/Emo18.gif סוף השבוע הגיע!! :)

אני מתנצל על חוסר הימצאותי בפורום באופן פעיל ומספק בזמן האחרון, היה עומס ממש גדול בצבא, וישר לאחר מכן עבודה.. על הלימודים אני לא מדבר, כי גם להם אני חב התצלות.. קבלו את התנצלותי! ראשית- להלן הסיכום השבועי, והשרשור-הלא-קשור. בראשון יפורסם שוב, וכראוי, שרשור פיזיקאי השבוע. ו.. היכונו, נמצאת הפתעה בתהליכי עבודה :) סופ"ש מגניב לכולם! עמית

../images/Emo124.gif הסיכום השבועי!!

איך עבר עליי השבוע?
סרט השבוע?
ספר השבוע?
ציטוט \ פתגם השבוע?
דבר מיוחד שעשיתי השבוע?
עצבון \ ביאוס השבוע?
הדבר הכי טוב שקרה לי השבוע?
מה למדתי השבוע/ דברים מעניינים שחשבתי עליהם השבוע?
תכנונים לשבוע הבא ?

מסכם !

איך עבר עליי השבוע? עמוס ומתיש בטירוף, כמו גם שבוע שעבר.. הצבא, העבודה, הלימודים.. בעיקר הצבא. :| כ"כ אין לי כוח כבר.. למערכת הזו, לכל השטויות, לכפר על טעויות של קצינים וכד'.. והשחיקה.. לא נורא.. סופרים את הימים. סרט השבוע? לא ראיתי. :\ ספר השבוע? גם אין. אבל יש תכנונים לחפש"ש ! :] ציטוט \ פתגם השבוע? וואי, אתמול (או שעליי לומר היום) הייתה לי שיחה מאוד פורה ב-04:00 לפנות בוקר עם חבר כשאנו מתהלכים ברחובות העיר, שהניבה כלמני דברים .. "איי..איזה מייאש זה להיות רחוב ללא מוצא.." דבר מיוחד שעשיתי השבוע? הצלחתי להחדיר לסביבה שאין חשיבות ליומולדת! אחרי שנים של נסיונות עיקשים. עצבון \ ביאוס השבוע? המון דברים מפגרים בצבא. הדבר הכי טוב שקרה לי השבוע? שהשחרור ממש כבר באופק! קודם שהתחלתי לספור זה היה מס' מגניב אבל לא משהו.. עכשיו זה כבר ממש מריח ! היום זה 31 ימים לחפש"ש ! :] מה למדתי השבוע/ דברים מעניינים שחשבתי עליהם השבוע? תפתחו את ציטוט השבוע לכדי דיון.. האם זה באמת מייאש להיות רחוב ללא מוצא? חישבו על זה. זה בהחלט מגניב!
תכנונים לשבוע הבא ? ללמוד הרבה, להוריד לחץ בצבא (הקצינה חוזרת, ואני כבר לא אהיה גם בתפקיד שלה), לנוח קצת. שבת שלום!

AnarchistPhilosopher

Well-known member
מספר ציטוטים מעניינים:

Up to the middle of the twentieth century science grew exponentially. If such growth were to continue, the entire population of the earth would consist of scientists by the end of the twenty-first century and there would not be enough forests on the earth to print all the scientific journals.
...there's a story of a statistician who told a friend that he never took airplanes:"I have computed the probability that there will be a bomb on the plane, and although this probability is low, it's still too high for my comfort." Two weeks later, the friend met the statsitician on a plane. "How come you changed your theory?" he asked. "Oh, I didn't change my theory; it's just that I subsequently computed the probability that there would simultaneously be two bombs on a plane. This probability is low enough for my comfort. So now I simply carry my own bomb".​
הציטוט הראשון הוא מהספר הידוע של ארנולד במד"ר, והשני מהספר החידות של הלוגיקן ריימונד סמוליאן.

gadi2007

New member
בקשר לציטוט הראשון...

לפני כמה שנים הייתי אצל חבר וראיתי אצלו ספר שנקרא "עידן המכונות החושבות" של סופר/עתידן שנקרא ריי קורצוויל. יצא לי רק לרפרף בספר, אבל אני זוכר שהוא טען שם משהו כזה: לא רק מספר המדענים והמגזינים המדעיים גודלים באופן אקספוננציאלי, אלא גם כמות הגילויים המדעיים, טיבם של הגילויים האלה וקצב התפתחות הטכנולוגיה גדלים באופן אקספוננציאלי. המסקנה היא שמתישהו בעתיד הלא כל כך רחוק ההתקדמות במדע ובטכנולוגיה יגיעו לנקודת התפוצצות. כלומר, הפיתוחים בביולוגיה, רפואה, ננוטכנולוגיה, בינה מלאכותית, פיזיקה, הנדסה וכו' וכו' מכיוון שהם מדרבנים זה את זה ומעודדים זה את זה יגיעו בקרוב לנקודה של "מסה קריטית" שאחריה יהיה מבול של פיתוחים והמצאות מדי יום, והתקדמות מטאורית בכל התחומים האלה הרבה יותר ממה שאנו רגילים אליו עכשיו ומה שאנחנו מסוגלים בכלל לדמיין. והיום הזה לטענתו, הרבה יותר קרוב ממה שאנחנו חושבים. מישהו שמע עוד על התיאוריה הזו ? לי היא נראית קצת אופטימית מדי, אף על פי שבאמת אם בוחנים את התפתחות הטכנולוגיה האנושית מראשיתה, הקצב הוא בהחלט אקספוננציאלי ורציף, ואם מה שהיה הוא שיהיה אז החישובים שלו אמורים להיות נכונים.

gadi2007

New member
ובכן...

א.הוא לא מביא בחשבון שגם אוכליסיית העולם גדלה בקצב אקספוננציאלי, ולכן יכול להיות שחלק היחסי של המדענים ישאר קבוע פחות או יותר. ב. דווקא בגלל שיש התפתחות מהירה בטכנולוגיה אז סביר להניח שימצאו לזה פתרון כמו להשתמש בחומר אחר להדפסת מגזינים או יותר טוב שימוש רק מגזינים אלקטרוניים.

../images/Emo79.gif נרקודה לצלילי השרשור-הלא-הקשור!

והפעם, השרשור יהיה בנושא.. מוזיקה! :) - איזה סגנון מוזיקה אתם אוהבים? - האם יש מצב רוח שבו אתם פשוט לא יכולים לשמוע מוזיקה? - ובכלל, איך מתחלקת המוזיקה לה אתם מאזינים לפי מצבי הרוח? - האם אתם אוהבים לשמוע מוזיקה בזמן הלימודים? זה מפריע לכם/ עוזר לכם? - מנגנים על איזשהו כלי? חברים בלהקה? - אתם חושבים על אורכי הגל, התנודות וכל אלה לעתים כשאתם מאזינים למוזיקה? ולהרמוניות וכד'? * אגב- אם למישהו יש רעיון שהוא רוצה שיהיה בשרשור-הלא-קשור, הוא מוזמן לשלוח לי מסר בנושא. אני פתוח להצעות :)

gadi2007

New member
בקשר לשאאלה האחרונה...

אכן היו לי תהיות כל הזמן: אם כל תו הוא בעצם תדר מסוים של גל קול, אז איך זה שיש הבדל בצליל בין "דו" של פסנתר ל"דו" של גיטרה ? (מאותו סולם כמובן)

No Free Name

New member
זה לא תדר יחיד

קודם כל, מכיוון שזו הודעתי הראשונה כאן, אני חייב לומר שזה פורום נהדר - סוף כל סוף גם לפיזיקה יש מקום בתפוז
. עכשיו לתשובה: ישנם תדרים משניים, שמתמזגים עם התדר הראשי. התדרים המשניים קשורים לכל מיני משתנים (ששכחתי מה הם כרגע), והם שונים מכלי לכלי, ולכן סך כל התדרים מפסנתר שונה מאשר זה של גיטרה.

No Free Name

New member
מוזיקה ../images/Emo98.gif

- איזה סגנון מוזיקה אתם אוהבים? ג'ז, רוק, פולק לפעמים (או בקיצור, Jethro Tull). - האם יש מצב רוח שבו אתם פשוט לא יכולים לשמוע מוזיקה? לא. - ובכלל, איך מתחלקת המוזיקה לה אתם מאזינים לפי מצבי הרוח? מצב הרוח לא כ"כ משפיע, זה יותר תלוי בזמן שעבר מאז הפעם האחרונה שהקשבתי למוזיקה. - האם אתם אוהבים לשמוע מוזיקה בזמן הלימודים? זה מפריע לכם/ עוזר לכם? לפעמים עוזר ולפעמים מפריע, זה תלוי בחומר (יותר טכניקה - עוזר, יותר תיאוריה - מפריע). - מנגנים על איזשהו כלי? חברים בלהקה? אני רוצה לנגן על חליל צד\פסנתר. אני גם יודע לנגן את "יונתן הקטן" על גיטרה וקרן יער
(סיפור ארוך...). - אתם חושבים על אורכי הגל, התנודות וכל אלה לעתים כשאתם מאזינים למוזיקה? ולהרמוניות וכד'? לפעמים.

נומיש

New member
יוו ג'טרו!../images/Emo9.gif

אולי הגיע הזמן שגם אני אענה
- איזה סגנון מוזיקה אתם אוהבים? הרבה, רוק ישראלי(ורוק בכלל..), ביטלס, ג'טרו טאל ומידי פעם קלאסית... - האם יש מצב רוח שבו אתם פשוט לא יכולים לשמוע מוזיקה? כשאני עצבנית... - ובכלל, איך מתחלקת המוזיקה לה אתם מאזינים לפי מצבי הרוח? כשיש מצב רוח, כל סגנון - האם אתם אוהבים לשמוע מוזיקה בזמן הלימודים? זה מפריע לכם/ עוזר לכם? בדר"כ עוזר להתרכז, לפעמים אני כל כך מתרכזת במוזיקה שאני שוכחת את הלימודים
. - מנגנים על איזשהו כלי? חברים בלהקה? מנגנת על חליל צד, ופה ושם על אורגנית... - אתם חושבים על אורכי הגל, התנודות וכל אלה לעתים כשאתם מאזינים למוזיקה? ולהרמוניות וכד'? בדיוק לפני כמה ימים למדנו בשיעור פיזיקה על גלים, והסבירו לנו על צלילים שונים, נזכרתי בתופעה של צלילים עיליים ואני מנסה בימים האחרונים להבין אותה... עדיין לא הבנתי איך יכולים להיות תדרים שונים באותו הצליל... והשרשור כן קשור לפיזיקה

למעלה