שער הכניסה לישוב-מנורה-לפיד

לארי

New member
../images/Emo18.gifשער הכניסה לישוב-מנורה-לפיד

רציתי להעלות לסדר היום את נושא הכניסה לישוב,והכוונה אינה לפקק (האיום..) שמשתרך בבוקר עד ליציאה מלפיד, אלא לכניסה לישוב שלנו,קרי שער הכניסה הצר והבלתי אפשרי. מדי בוקר וערב בעוברי בשער אני נתקל בבורות ומהמורות ביציאה (בצד של לפיד),הרכב עובר "מסלול מכשולים" ואם אתרע מזלי ועולה רכב במסלול הנגדי, אזי רק בנס אני לא מוצא את עצמי הפוך בצידי הדרך. הבעיה הולכת ומחריפה כשמחשיך. שטחו הצר של אזור הכניסה,בנוסף לראות המוגבלת עקב החשכה ,הופכת את הכניסה לישוב לרכב שעולה מכוון לפיד למסוכנת ביותר ,ולא בכדי מצאתי את עצמי פנים מול פנים מול רכב יורד, וכפסע היה ביננו עד לתאונה חזיתית. נראה לי שיש לתת את הדגש על פתרון (ולו זמני,עד לסלילת כביש גישה מסודר שלא דרך לפיד),אם בעזרת תיקון "השטח המפורז" ביננו ללפיד ואם ע"י הרחבה אפשרית של שער הכניסה. אשמח לשמוע את דעתכם.

leamnon

New member
../images/Emo184.gifבעיה קשה

לארי שלום ! נושא זה נמצא כבר על סדר היום (כבר לא מהיום) אם חשבנו תמיד שבעיית הבעיות היא תקציב. במקרה זה כנראה שזאת לא הבעיה כיוון שהמועצה הבטיחה לממן בזמנו את כל הקטע עד לשער שבתוך היישוב ואילו קמ"ט תחבורה הסכים לממן את החלק הנוסף. בזמנו הובטח לנו שעם גמר השיפוצים בלפיד (כחלק מז) ישופץ גם הכביש (יש אפילו תוכנית). הבעיה היא בפירוש וועד לפיד ובעיקר טימי ברנרד. לדעתי לא יהיה מנוס אלא לפעול בדרך משפטית בענין זה. האחרון שטיפל בנושא זה בוועד הינו ישי חובב. לדעתי יש להקים בדחיפות צוות של 2-3 אנשים לטיפול אינטנסיבי אך ורק בנושא חשוב וכואב זה כפי שכבר אמרת. ביי אמנון

../images/Emo122.gifדרך היסורים

סוף סוף עולה לדיון נושא כה חשוב - כביש הכניסה לישובינו. בנס - לא קרה אסון עד היום ומקווה אני שגם לא יקרה, אבל... הנושא זקוק לטיפול נמרץ ביותר. לארי, ניסחת באופן ברור את הסיוט הזה ומקווה אני שהוא יגיע למקומות הנכונים ויזכה לפתרון. כמו כן נתקלתי בתופעה מטרידה אחרת. בכמה מקומות - בודדים לשמחתי. יש משפחות אשר מחנות בלי בושה את רכבן על המדרכה כאילו ושם נמצא מקום החניה הפרטי שלהןולא שחס וחלילה אין להן מקום אחר להחנות. אנא, הפסיקו מנהג מטריד זה.

לנסות עוד פעם עם לפיד

צריך אולי לנסות להידבר שוב עם אנשי לפיד. אני לא יודעת מה היה בעבר , אבל היום יש די הרבה תנועה גם של אנשי לפיד בכניסה הזאת. בסה"כ, מסתבר שמדובר בעניין "פוליטי". זה רק עניין של זמן עד שתקרה תאונה וצריך לשאול את המתנגדים איך הם יוכלו לחיות עם עצמם כשזה יקרה.זה יכול לקרות לכל אחד איתנו - תושבי מנורה,לפיד, כל מקום אחר,השכן שלנו או מישהו שאנחנו לא מכירים.אבל כפי שהדברים נראים מישהו יפגע. ואז, כנהוג במחוזותינו,כבמטה קסם יעלמו ההתנגדויות. רק שזה יהיה מאוחר מידי למישהו. אני מסכימה שצריך לנסות שוב ומוכנה לעזור. ותיסעו בזהירות - לא רק בכניסה ליישוב אלא גם בתוכו. אנא , הילדים שלנו חוצים את הכביש, סעו לאט.

pedael

New member
שער הכניסה לישוב-מנורה -לפיד

שלום .......ויפה שעה אחת קודם למה להמתין שיקרה אסון?

למעלה