אהלן אני מתחיל לימודי רוקחות

Benhorknus

New member
../images/Emo197.gif אהלן אני מתחיל לימודי רוקחות

ראשית ולדי (אדוני) כל הכבוד על כל ההשקעה!!!!!!!!!! עכשיו יש לי כמה שאלות --בנושא קורסי בחירה לשנה הראשונה- האם יש בכלל מצב שאפשר לבחור קורסי בחירה מתוך הקורסים המוצעים ע"י בי"ס לרוקחות? גם לא היה לי כ"כ ברור מהם קרסי הבחירה - יש רשימות שונות בשנתון ובאתר של לימודי רוקחות!!!!! -- מהם הקורסים המומלצים לבחיחרה סתם ככה לשנה הראשונה (בקטע של מה יעזור לי בהמשך, ולאו דווקה מה שיהיה לי קל ללמוד) -- ספרים!!! - האם יש ספרים שאני כבר עכשיו צריך לקנות? --- איך בנויות הכיתות? האם יש צורך לסכם?(לא הייתי במוסד לימודי רגיל כבר המון שנים) -- יש לי כרטיס סטודנט מהאוניברסיטה הפתוחה, האם הוא יועיל לי לקניית חופשי שנתי אם יש לי אישור לימודים בעברית? -- מעונות בבוסטון שמעתי שלדתיים יש קומה נפרדת האם זה נכון או סתם שטויות?? ------- שאלה אחרונה והכי חשובה !! אומנם הייתי טוב במטמטיקה בתיכון אבל זה היה מזמן מזמן!!! איזה נושאים כדאי לרענן מהר בכדי לא לקבל הלם קרב בחדוו"א ? כל טוב שנה טובה ומתוקה ובהצלחה לכוווולם

hgkr17

New member
תשובות

קודם כל ברוך הבא. אז ככה, שכח מקורסי בחירה עד לשבוע האוריינטציה אז תקבלו המלצות והסברים. אפשר להרשם לקורסי בחירה עד שלושה שבועות בתוך השנה- אין בעיה של מקום וחבל על הטרדה שלך עכשיו- מבטיחה שזה יהיה קל ופשוט בהמשך. אין צורך לקנות כלום- גם החלק הזה יוסבר באוריינטציה ואז גם תשמעו על ספריית ההשאלה של האגודה שתחסוך לכם כסף מיותר. כן, יש קורסים שצריך לסכם בהם (או למצוא משהו אחר שמסכם טוב...) זה לגמרי מוסד לימודי רגיל :) אין לי שום מושג לגבי הכרטיס, תשאל באגודה או באגד. במעונות בהר הצופים, לדתיים יש קומה נפרדת, לפי מיטב ידיעתי בבוסטון זה לא כך, לפחות לא אצל הבנות, שותפה שלי ואני הוכנסנו לדירה עם דתיות אחרות בשנה שעברה, אבל אם לא הייתה אפשרות כזו (כי יש דירות מעטות) היינו מקבלות חדר רגיל. עזוב אותך מללמוד, תרענן כשלא תהיה לך ברירה :) סתם...ההתחלה בחדוו"א היא דיי לאט לאט- המרצה מלמד שלב שלב, ובתרגיל לבית תוכל לישב את כל הבעיות, אם הסתדרת עם מתימטיקה בעבר- אתה תהיה בסדר גמור. בהצלחה רבה ושנה מצויינת!

חחח קומה נפרדת

אהבתי. בכל מקרה, hgkr17 מפה פגשה אותי ואמרה לי משהו על בחור דתי שיהיה בשנה הבאה בבוסטון ומחפש מקום. אז במקרה במקרה, אני בלי שותף בדירה של 6 במעונות בוסטון. כשתגיע לאיציק ביום קבלה שלך במעונות, אם הוא לא יפנה אותך מיד אלינו, תגיד שאתה רוצה להצטרף לדירה 603. יכול להיות שבינתיים הוא ידחוף לי מישהו, אבל תמיד שווה לנסות. שיהיה בהצלחה.

amnonab

New member
היי טל

מצטער שאני מתפרץ, אתם דירה של שומרי כשרות, אם הבנתי נכון את השרשור? או שאני טועה לגמרי? אם כן, יש לכם עדיין מקום פנוי? וחוצמזה, בהנחה שלא, מה עושים שומרי כשרות במעונות בקומות ולא בדירות?

כן,

אנחנו דירה של דתיים. הראשון שמגיע ומבקש מקום מבחינתי מקבל אותו(בהנחה שהוא שומר כשרות כמובן...). וכמובן שזה בכלל לא תלוי בי אלא באיציק, אבל אני פשוט אומר שאני אסתדר כנראה עם כל מי שיגיע. מה עושים - משתמשים בכלים שלך בלבד ומכשירים את הכיור בחדר. לא עולה לי בראש עוד משהו שממש צריך לעשות...

Benhorknus

New member
תודה רבה

למען האמת מעולם לא הגשתי בקשה למעונות-- הם פשוט כל הזמן מתקשרים אלי -- אז אמרתי להם שאין סיכוי שאלך למעונות בכפר הסטודנטים - אם יש סיכוי אז במעונות בעין כרם. לאחר כחודש אני מקבל הודעה להחזיר טל' באותו יום אם אני מעוניין במעונות בבוסטון -- כמובן שהם התקשרו אלי שוב באותו יום- ובסוף אמרתי אולי.-- הם אמרו שישלחו לי תפסים בדואר(יש לי כבר יום קבלה בלי לבקש בכלל מעונות!!) קבלתי כבר מחבר את המספר של איציק כהן והוא אמר לי שאם אני רוצה יש לו דירה רק של דתיים(ויש בה רק מקום אחד פנוי- והוא לא ישמור לי אותה אם לא אני עדיין לא בטוח שאני מגיע) ואין קומה של דתיים כמו במעונות בהר הצופים. קבלתי גם מספר של בחור בשם עמיחי פרלמן שהוא דתי ושאלתי אותו האם יש בכלל דתיים ברוקחות אז הוא אמר לי שהוא כמעט היחיד שבכלל יצא למילואים! או ערבים או בנות-- כך שמבחינה חברתית בחור דתי הוא די בחוץ. בגלל זה אני חושש שאם אני אהיה במעונות חיי החברה שלי יהיו מה זה דפוקים!!- יותר גרוע מלהשאר בבית. אז אני שואל אותך הבחור הדתי במעונות-- איך זה להיות דתי בבוסטון? תודה רבה שוב וגמר חתימה טובה Benhorknus

אתה מסתדר עם מה שיש

הייתי לומד רוב הזמן עם בנות מהמחזור שלי שגרות בבוסטון. דווקא בנות דתיות ברוקחות נדמה לי שיש כמה וכמה, אבל אין יותר מדי בנים דתיים. אבל ככה זה. עוד דבר לגבי בוסטון - אתה צריך להתאים את עצמך לזמני התפילה היחידים של שחרית וערבית בבית החולים - 7 בבוקר ושקיעה. אם תצליח לעבור לגאוטמלה - תעשה את זה. אם לא - תסתדר. וכמובן שהמקום הפנוי בדירה בבוסטון זה איתי. גמר חתימה טובה וצום מועיל.

ענבל מ

New member
הי, לא נכון.

אנחנו ארבע בנות (לפחות) שעושות מילואים! (חוץ מעמיחי).
גמר חתימה טובה.

Benhorknus

New member
לכל המילואימניקים באשר הם

יחזק ה' ידיכם ותמיד תחזרו בשלום!!! לא כתבתי שאין, כתבתי כמעט שאין ! וברור לי שחילונים עושים בדיוק אותו דבר כמו דתיים

ענבל מ

New member
זה היה בבדיחוּת הדעת.

אין מה להשוות את שירות המילואים שעמיחי עשה לשירות המילואים שאני עשיתי במשרד ממוזג... בתכל'ס הוא צודק. במחזור שלנו יש רוב נשי ורוב לא יהודי.

hgkr17

New member
קצת עידוד

הבחור איתו דיברת לומד במחזור אחד שזה המצב בו. בשנה שלנו (שנה אחת מעל- עולים לג'
) יש קצת יותר מילואימניקים (שזה לא אומר שהם דתיים- חוץ מאחד...ואגב, חלקן בנות) וכאמור יש בנות דתיות. אם אתה חושב שאין סיכוי שיהיו לך חיי חברה ללא חבר'ה דתיים ממין זכר אז יש לך אפשרות לשכור דירה עם שותפים דתיים- מה שקצת יבודד אותך מהכיתה ולא יועיל בלימודים- אבל כמובן שזה לא באופן מוחלט ותלוי בך בסופו של דבר. ואגב בידוד, לתלמיד שנה א' בוסטון זה גם סוג של בידוד כי הרוב המוחלט של כיתה מרוכז בגואטמלה בשל היותה קרובה יחסית לשני הקמפוסים. מה שכן, מגורים בבוסטון יכולים להיות חלופה זולה יותר לאפשרות לשכור דירה עם שותפים דתיים (אם תיכנס לדירה הדתית המדוברת) וזה בכל זאת בתוך קמפוס שתלמד בו יומיים בשבוע. דבר אחר, יש דתיים לא מעטים בכלל ברפואה (וזה נכון בכל השנים), ככה שיש תקווה. אני לא בטוחה שהצלחתי לעודד אבל לפחות הכותרת הייתה מבטיחה

למעלה