ספיישל נוסטלגיות- קריסטל

shirshir9

New member
../images/Emo20.gifספיישל נוסטלגיות- קריסטל../images/Emo20.gif

והפעם ספיישל לטלנובלה מאוד מאוד ישנה בשם קריסטל טלנובלה מ-וונצואלה צולמה בשנת 1986 246 פרקים שיר הנושא: Mi vida eres tú (Ruddy La Scala) "חיי הם אתה" סביר להניח שהצעירים לא מכירים אותה (אני שמעתי רק מסיפורים של אמי) אבל למי שיש 30 שנה ומעלה, יודע עד כמה הטלנובלה הזו הייתה מפורסמת בכל אמריקה הלטינית. קריסטל הייתה הטלנובלה הראשונה שוונצואלה ייצאה מרוב הצלחתה. מראש אני מודיעה- כי הרבה פרטים מצומצמים משום שאפילו אני לא ראיתי אותה, לכן אם מישהו יכול לתרום להרחבת הספיישל- בשמחה

shirshir9

New member
../images/Emo20.gifהעלילה-

ויקטוריה אסקאנו, משרתת בבית עשיר, מתאהבת בבנה של בעלת הבית, האם שמעוניינת כי יהפוך לכומר אינה מסכימה ליחסים בינהם ומפטרת את ויקטוריה, שנכנסה להריון ממנו, ויקטוריה חסרת כל יולדת את בתה ונוטשת אותה בפתח של בית עשיר במחשבה שהם יטפלו בה. שנים אחר כך- ויקטוריה אסקאנו, היפה ובעלת בית האופנה "קאסה (בית) ויקטוריה", מחליטה לחפש את בתה שנטשה שנים רבות לפני כן. באותו הזמן כריסטינה, בתה, עוזבת את בית היתומים בו גדלה ועוברת לדירה יחד עם בנות אחרות, אינוסנסיה [בחורה תמימה שאין לה הצלחה רבה עם הגברים] וזוראידה [בחורה אטרקטיבית שהופכת מאוחר יותר למאהבת של בעלה של ויקטוריה, ובהמשך חולה בסרטן שד – נושא אשר הובא לו התייחסות רבה בטלנובלה] כריסטינה נחושה להגשים את חלומה להיות דוגמנית. בלי שידעה שזוהי בתה, ויקטוריה מעסיקה אותה. כריסטינה מתחילה את צעדיה הראשונים בתור דוגמנית (שמה המקצועי הוא קריסטל) וכאשר היא סוף סוף בדרכה להצלחה, ויקטוריה מגלה שכריסטינה ולואיס אלפרדו, בנה החורג, מאוהבים. ויקטוריה מפטרת את כריסטינה, ולואיס אלפרדו מתחתן עם חברה ישנה בשם מריאון, בגלל שהיא טוענת שהיא מצפה ממנו לילד. זמן קצר לאחר שננטשה ע"י לואיס אלפרדו ופוטרה ע"י ויקטוריה, כריסטינה מגלה שגם היא בהריון. כריסטינה נחושה להתגבר ולהצליח להתקדם בחייה ללא מעורבתו של לואיס אלפרדו. לאחר גלגולים רבים האמת מתגלה, כריסטינה ולואיס אלפרדו מתחתנים. כאמור כל מי שיכול להוסיף פרטים מוזמן!

tuty14

New member
הזכות לאהוב../images/Emo70.gifזה בדיוק הזכות לאהוב

לא???. או שמישהו כבר שם לב לזה?... לא יודעת אני ישר שקראתי העלילה זה בדיוק כמו הזכות לאהוב..לא?

abcd80

New member
יש לך טעות

אינוסנסיה היא המאהבת של בעלה של ויקטוריה וזוראידה היא התמימה שלא מצליחה ככ עם גברים. התבלבלת ביניהם

shirshir9

New member
וואי תודה על התיקון../images/Emo9.gif

הייתה לי משום מה הרגשה שאולי אני טועה
אבל בכל זאת תודה
*אינוסנסיה= תמימות...אז הייתי בטוחה שהלכו עם זה עד הסוף
...מסתברר ששמו לי אותן בהפוכה
* יש לך עוד פרטים

abcd80

New member
בבקשה ../images/Emo13.gif

זאת היתה הטלנובלה השנייה שראיתי אחרי "גם עשירים בוכים" ולא פספסתי אף פרק!הייתי רק בת 11 בערך אבל השתגעתי לגמרי על הטלנובלה הזו אין הרבה כמוה והייתי נורא עצובה כשנגמרה..והתבעסתי שאף פעם לא הביאו אותה לשידור חוזר בשום ערוץ!אם היא חוזרת לסיבוב נוסף אני רואה את הכל!

shirshir9

New member
וואי סוף סוף מישהו בפורום שראה את

הנובלה הזאת וזה לא היה כשהוא היה תינוק כמוני לדוגמא... אני לא ראיתי את הנובלה הזאת אף פעם...רק מסיפורים ומהאינטרנט... אז אם יש לך פרטי עלילה יותר מעמיקים את מוזמנת ביותר לשים
זה מאוד מעניין אותי וגם את רוב הפורום

abcd80

New member
כמה פרטים על הטלנובלה

אני זוכרת הרבה סיפורים שהיו בטלנובלה הזו הרי היו יותר מ200 פרקים והעלילות היו מפותלות לכן אני לא יכולה לזכור את הכל אבל רק חלק.. אני זוכרת שלכריסטינה ולשותפותיה היו כמה שכנים לינו ועוד כמה . ולינו בסוף היה עם אינוסנסיה אחרי שהיא התפכחה מהאשליית ההתאהבות שלה באלחנדרו בעלה של ויקטוריה. אני זוכרת שהוא היה כבאי גם חח ודאריו היה החבר הכי טוב של לואיס אלפרדו והיה מאוהב באחותו אליאנה . אליאנה היתה סנובית והיתה לה איזו תאונה ובעקבותיה הפכה למשותקת והחבר שלה נהרג בתאונה(לא סגורה על החבר) ובסוף היא עם דאריו . מאריון אשתו של לואיס אלפרדו היא היתה מטורללת והיה לה מאהב לא זוכרת את שמו וקשה לי לזכור את הפרצוף שלו אוף אז היא היתה בהריון ממנו וככה עבדה על לואיס אלפרדו שיתחתן איתה והוא לא ידע שכריסטינה בהריון. וואי הסצינה הזו זכורה לי היטב ונגעה לליבי! כריסטינה התכוננה לבשר לו בדירה הקטנה שהם החזיקו יחד שהיא בהריון והוא התכונן לספר לה שהוא חוזר למאריון כי היא בהריון והיה לו נורא קשה עם זה אבל הוא סיפר לה לפני שהיא הספיקה לומר לו על ההריון והיא לקחה את זה ללב נשברה לגמרי ולא רצתה לסלוח לו בחיים והחליטה לא לספר לו על ההריון. היא הסתירה ממנו תקופה ארוכה . לא זוכרת מתי הוא גילה. היה גם קטע שמאריון חטפה לה את התינוקת מרוב שהשתגעה ולא זוכרת איך אבל שמו אותה על סף דלת ביתה של ויקטוריה(אני חושבת שאלה היו הוריה של מאריון לא סגורה על זה) ואיכשהו היא הבינה של מי התינוקת ונתנה אותה ללואיס אלפרדו שיחזיר אותה לכריסטינה והוא החזיר.. באמת אחלה טלנובלה!היו שם סצינות בלתי נשכחות ואני לא מאמינה איך כתבתי מגילה כזו על מה שהיה חח אבל היו עוד הרבה אירועים בטלנובלה פשוט שווה צפייה!

shirshir9

New member
וואיי וואי../images/Emo67.gif תודה../images/Emo70.gif

לא יודעת אם ראית את הזכות לאהוב אבל אני רואה שהם ממש הלכו שביב שביב אחרי התסריט המקורי כי כל מה שאמרת פה קרה מילה במילה גם בזכות לאהוב, אני מתארת לעצמי שהמקורית בהחלט יותר ייפיפיה אבל גם החידוש יצא מהמם! תודה שסיפרת חחחחח...ואת מוזמנת לשים כמה מגילות שתרצי על הנובלה כי רק משמיעה (ומהחידוש שעשו לה) היא פשוט נשמעת טלנובלה מעולה! עכשיו מבינה איך אימא שלי הייתה מכורה לה
בת כמה את אגב

abcd80

New member
ראיתי את הזכות לאהוב

לא את כל הפרקים כי אני שונאת חידושים.. כמו שראיתי ואהבתי את טופז לא אהבתי את אזמרלדה שהיתה מעין גרסה של טופז. פשוט אין כמו המקור. אני בת 24
קשישה חחחח הייתי בת 11 בערך..ואני זוכרת שבכיתה שלי (כיתה ה') כולם דיברו על כך שהם והאימהות שלהם צופים בקריסטל..גם המורות! האמת קריסטל היתה מאוד מוכרת כאן בארץ וגם טופז. עכשיו שויוה נכנסו כבר לא כולם רואים אותו דבר לא כמו פעם שהיתה תמיד טלנובלה של שעה 20:00 בערוץ 3.

abcd80

New member
המשך

הנרי זאקה ששיחק את מה שמו אדאן??לא זוכרת את השם אז הוא היה מאוהב בכריסטינה והוא עבד כצלם וזוראידה (היא היתה מצחיקה מרוב שהיתה תמימה..) היתה דלוקה עליו ממש והיתה איזו עלילה שכריסטינה והוא התארסו. אדאן ולואיס אלפרדו לא סבלו אחד את השני כמובן בגלל האישה שהם אוהבים..בכל מקרה אדאן קלט שכריסטינה לא תאהב אף אחד חוץ מלואיס אלפרדו וביטלו את האירוסים ויותר מאוחר הוא התחיל לשים לב לזוראידה הביישנית ובהמשך היו ביחד. זכור לי גם שויקטוריה לא סבלה את כריסטינה ממש שנאה אותה וכריסטינה ניסתה להתקרב אליה כל הזמן אבל יותר מאוחר היא מגלה מי הוריה האמיתיים . אני לא סגורה על זה אבל ניראה לי שהכומר שהיה בקשר איתה גילה שזו הבת שלו וסיפר בהמשך לויקטוריה והיא כמובן היתה המומה ואח"כ כריסטינה גילתה את זה והיתה בהלם וכמובן שלא רצתה לסלוח לה על נטישתה אבל בהמשך ישלימו כמובן. והיתה גם לאורה, האימא האמיתית של לואיס אלפרדו שהופיעה לה באמצע הפרקים. לא היה לה תפקיד חשוב כ"כ בסדרה. היא היתה אלכוהוליסטית והיא אהבה את כריסטינה והעדיפה שהבן שלה יהיה איתה ולא עם אשתו מאריון. אינוסנסיה היתה המאהבת של אלחנדרו ולא הקשיבה לחברותיה כריסטינה וזוראידה . ויקטוריה גילתה את הבגידות של בעלה והם נפרדו והיא שנאה את אינוסנסיה ושנאה עוד יותר את כריסטינה בגלל שהיא חברתה ושותפתה לדירה של אינוסנסיה. בסוף ויקטוריה השלימה עם אלחנדרו.

shirshir9

New member
חחחח אני לא מאמינה../images/Emo6.gif

שהנרי זאקה זה הצלם
כי בזכות לאהוב הביאו איזשהו מישהו צעיר וחתיך... וקשה לי לדמיין את הנרי זאקה כחתיך

abcd80

New member
חחחחחח

האמת בקריסטל הוא היה ממש רזה!!!! כשראיתי אותו בסלסטה 2 חטפתי שוק בגלל שהוא ממש השמין.. בקריסטל הוא נראה הרבה יותר טוב.

shirshir9

New member
../images/Emo41.gifלופיטה פרר- ויקטוריה אסקאנו../images/Emo41.gif

קריירה ארוכה ומלווה בסדרות בטלוויזיה וטלנובלות משנת 1965 ועד יום זה. בשנת 2004 צילמה את סדרת הטלוויזיה "תמימה ממך" [תרגום חופשי] היחידה מבין הטלנובלות שהגיעה לישראל היא:
"רוסלינדה" בתפקיד ולריה דל קאסטיליו.

shirshir9

New member
../images/Emo41.gifג'אנט רודריגז-כריסטינה אספוסיטו

או בכינוייה קריסטל הדמות הראשית בטלנובלה שגרמה למאות אנשים להעריצה. שיחקה גם בטלנובלות:
גבריאלה- תפקיד ראשי (שהגיעה לישראל)
פוברה דיאבלה- בתפקיד מרסלה מורלי (לצידו של אוסבלדו לפורט) [לא הגיע לישראל]
הכל למען אהבתך- בתפקיד מרינה רנגל (הגיעה לישראל)

LIAH1

New member
היא שיחקה לצד לה פורט בטלנובלה?!

וואוו לא היה לי מושג... והוא בטח היה מה זה צעיר שם
מאיזה שנה זה את יודעת

shirshir9

New member
../images/Emo41.gifקארלוס מאטה- לואיס אלפרדו אסקאנו

הטלנובלה שגילתה את השחקן קארלוס מאטה. שיחק בטלנובלות:
גבריאלה- שוב לצידה של ג'אנט רודריגז בתפקיד טיטו. וטלנובלות רבות ואחרות שטרם הגיעו לארץ.

shirshir9

New member
../images/Emo41.gifראול אמודארי- אלחנדרו אסקאנו../images/Emo41.gif

היה בעלה של ויקטוריה בטלנובלה. שיחק בטלנובלות:
הכל למען אהבתך- בתפקיד דניאל שאר הטלנובלות לא הגיעו לארץ.

shirshir9

New member
../images/Emo41.gifמריאלה אלקלה- אינוסנסיה../images/Emo41.gif

שיחקה בגרסא הראשונה של רובי- בתפקיד הראשי

למעלה