על הניסים ועל הניפלאות

רדבק

New member
על פי ההגדרה המילונית, מדד הניסים מדכא

מעדיפה ומשתמשת בהגדרה האישית :)

תותיער

New member
מי אמר שלהצליח להביא ילד זה דרך הטבע?

אני מאחלת לך שלא תכירי, אבל יש כ"כ הרבה זוגות ש"דרך הטבע" הזו היא לגמרי נס אצלם...כי הטבע קצת שכח להיות "טבעי" מספיק כדי שהם יצליחו
אל תשפטי על סמך הגדרות יבשות הגדרה היא משפט מילוני שהמציא אדם מסויים, בהתאם למה שהוא חווה בחייו

נכון, זוגות שאחד מהם נפגע ע"י הטבע

מתקשים להביא ילד לעולם. ובדר"כ הם מתפללים לנס - והולכים לרופא מומחה שיעזור... והוא עוזר. בדיוק כמו כיבוש צפת במלחמת השחרור - כך הסביר רבה של צפת ליגאל אלון: צפת נושעה בגלל מעשה ובגלל נס: המעשה היה שקהילת צפת קיימה תפילת מניין מתמדת מאז יציאת הבריטים… והנס היה שהגיע הפלמ"ח. אבל הרוב המוחלט של התינוקות מובאים לעולם ע"י בני זוג בדרך הטבע, אפילו משתמשים באמצעי מניעה כדי "לחסום" את הטבע...

תותיער

New member
אני מצטערת, התשובה שלך כ"כ פשטנית

החיים לא שחור ולבן כמו שאת מציירת אותם ויש דברים שהם בגדר "נס" גם אם את או אני לא חושבות ככה. אל תשכחי- את ההגדרה המילונית מישהו ניסח ואי אפשר לנסח משהו בלי להיות מושפע מאיך שאתה חי את חייך, וזה נכון גם למה שאת ואני מנסחות. אל תבטלי "ניסים" של אחרים רק כי הם לא תואמים להגדרות האישיות שלך.

מסכימה איתך שנס - הוא לפי הגדרה אישית

כפי שכתבתי כבר למעלה. ככה גם הצגתי את זה בשאלה. כי אל לנו לשפוט אדם שמגדיר ארוע בחייו כנס ואל לנו לומר אם זה מתמטי או לא כי בעינו זה נס - וזה מספיק להיכלל ככזה גם בעיני.

liza26

New member
לא נס "על טבעי"

בעיני, שתי הבנות שלי הן הנס הפרטי שלי האהבה שאנחנו חולקות כאמא ובנות- זה נס בעיני- לא דבר מובן מאליו.

למעלה