שותפה מהגהינום

nickey

New member
../images/Emo216.gifשותפה מהגהינום../images/Emo101.gif

מזמן לא היו כאן קיטורים על שותפים...
בכל אופן, למי שזוכר, אני גרה במגורי העובדים באילת, ותקופה ארוכה הייתי לבד בחדר, עד שציוותו לי שותפה חדשה, שהייתה בסדר בכל המובנים, פשוט היא נחרה בלילה...
וגם היה לה ריח מאוד מאוד
מהרגליים... (במגורי העובדים מצוותים שני אנשים בכל חדר, שהיה בעצם חדר לזוג, כך שהמרחב הפרטי הוא בעצם בחדר המקלחת... והחלל המשותף הוא בעצם חדר השינה) עם הנחירות עוד הצלחנו להתמודד יפה, אבל הריח... אוי הריח... ביקשתי ממנה כמה וכמה פעמים שהיא תוציא את הנעליים למרפסת או שתעשה מקלחת זריזה לרגליים, והיא הסכימה... היא אמרה שהיא מודעת לכך. מפה לשם היא עזבה בגלל שלא הייתה מרוצה מתקופת היובש באילת (יותר חופש מאשר עבודה). שוב חזרתי להיות לבד, בערך חודש. לפני שבועיים קיבלתי שותפה חדשה... במבט ראשון פרחה. לאחר בירור קצר - השתחררה בדיוק ארבעה ימים לפני שהגיעה לכאן, כולה צעירה, בת 21, מתכוונת להיות מלצרית. עד כאן הכל טוב ויפה, סידרה את הדברים שלה בחדר לאחר שפיניתי לה את המדפים והמגירה, השאלתי לה מגבת אחת, שכחה להביא... הלכה להתקלח, יצאה, אחרי כחצי שעה גם אני רציתי ללכת להתקלח ומה אני רואה? רצפת המקלחת מוצפת!!!! שמתי לב שוילון האמבט היה מחוץ לדופן האמבט... שאלתי אותה מה קרה, ומה היא ענתה לי? "התקלחתי"
ניגבתי את כל המים, תליתי את שטיחון האמבט האומלל לייבוש, שמתי מגבת אחרת על הרצפה, ולמחרת שוב פעם החדרון היה מוצף, והבנתי שזה באמת כי היא מוציאה את הוילון. בנימוס ובאיפוק רב הודעתי לה חגיגית שאסור להוציא את וילון האמבט מעבר לדופן... היא שאלה למה? מה למה?! הרי כשאת מוציאה את הוילון, המים זורמים עליו למטה ומציפים את החדר... "אה באמת? לא שמתי לב..."
לא שוטפת כלים, לא זורקת זבל, יש כאן ליד המיטה שלה 3 קופסאות קורנפלקס ריקות... והשיא של כל השיאים, ביום ראשון, כשחזרתי ממשמרת מאוד עמוסה ומעייפת מהמלון, התכוננתי לשינה טובה אחרי מקלחת חמימה, ואז חשכו עיניי כשהיא לקחה את השלטים והפעילה את הטלוויזיה, כשהיא שלי, שקניתי אותה בכספי. ביקשתי יפה שתכבה אותה, שהיא מפריעה לי לישון... הויכוח נמשך כחצי שעה, עד שהיא סוף סוף כיבתה את הטלוויזיה, ועכשיו היא התחילה לטייל לשירותים כל 10 דקות והדליקה את האור... מה שכמובן הפריע לי לישון
וגם דיברה או שיחקה בפלאפון שלה, שהאיר באור חזק את כל החדר החשוך.. כך שנרדמתי בסביבות 2-3 לפנות בוקר וקמתי ב7 בבוקר מאוד מאוד עייפה.. אתמול כשצפיתי בטלוויזיה אחרי העבודה, ראיתי שהיא אורזת את עצמה, לא אמרה לי כלום, למה מה איך איפה וכו'.. פשוט ארזה והלכה.

dify

New member
בעיה של ציפיות והבהרת גבולות

לא מכירה אותך או אותה, אבל חושבת שיש פה בעיה של הצבת גבולות. יתכן שהיא ילדה מפונקת, יתכן שהיא באמת רגילה לכללים אחרים, ואין לה מושג שהטלוויזיה היא שלך ושצריך להכניס את הוילון וכך הלאה (אצל אמא שלי בכלל לא היה וילון בבית...) במקום להתעצבן הדרך הנכונה היא קודם כל לעשות שיחת הבהרה: * הטלוויזיה היא אישית שלי (אפשר להתווכח על האם את יכולה להפעיל אותה כשהיא נמצאית שם, או להסכים שמשתמשים בה בקול שקט) * ניקיון- הסכמה על א,ב,ג, מתוך הבנה שחיים ביחד וזה מפריע (מצד שני- ליד המיטה שלה זכותה שיהיו 3 חבילות קורנפלקס פתוחות, יש גבול כמה את יכולה להיכנס לה לחיים, גם לה מותר קצת מרחב אישי, היא לא צריכה אמא על הראש) * רעש- לא מרעישים בשעות X (אבל לא לשחק בנייד שלה ב2 בלילה כי זה עושה לך אור???? תסתובבי עם הגב אליה... יש גבול!) אני חושבת שהיא לא מצאה חן בעיניך בלי קשר למה היא עשתה ושאת שופטת אותה וכועסת לפני שדיברת איתה והסברת לה את הציפיות שלך ממנה אני גם חושבת שהציפיות שלך לא ריאליות- כשגרת לבד קיבלת 100 אחוז תנאים שלך, אבל כשיש עוד מישהו צריך להתפשר גם על תפיסת העולם שלו- זה אומר שאת לא יכולה רק לדרוש אלא גם לאפשר לה לקבל כמה דברים שהיא מצפה... יתכן שהיא עזבה וזה פתר את הבעיה שלך כרגע אבל תכלס אני חושבת ששווה לך לעבוד על עצמך, להיות ברורה ומוכנה לחיים בשניים, כי אחרת במהרה אנחנו נמצא אותה מתלוננת על השותפה מהגיהנום שלה...

לא מסכימה

יש דברים בסיסיים שאפשר לדעתי לצפות מבנאדם להבין, כמו שאם השותפה שלך הולכת לישון זה יהיה חוסר התחשבות להדליק את הטלויזיה (בלי קשר למי היא שייכת) או לעשות רעש. כנ"ל לגבי המקלחת - אני מניחה שאם את היית מתקלחת ומגלה שהרצפה מוצפת, לא היית משאירה אותה ככה והולכת, אני יודעת שאני לא הייתי עושה את זה. זו התנהגות שאולי הייתי מבינה אצל ילד קטן, אבל לא אצל מישהי מבוגרת. לגבי הקורנפלקס, גם לי מפריע שזבל מצטבר ולא זורקים אותו ולעומת זאת לשותפות שלי מסתבר שזה פחות מפריע, אז אני אומרת להן כל פעם שיזרקו את הזבל כשהן יוצאות והן עושות את זה, אבל מיוזמתן הן לא תמיד יעשו את זה. לפעמים דרוש פוש קטן, להבהיר לשותפה שתזרוק א הזבל שלה (תלוי כמובן איפה היא מאחסנת אותו). אני חושבת שהציפיות שלה מאוד ריאליות וכדאי לה באמת לדבר עם הבחורה ולאפס אותה, בתקווה שזה ילך. אני גיליתי כשעברתי לגור עם שותפים שיש אנשים שפשוט לא חינכו אותם כמו שצריך או שהם רגילים שאמא מנקה אחריהם.

nickey

New member
קודם כל,

הטלוויזיה שייכת לי!, היא אמרה שאצלם בבית הוילון תמיד היה מחוץ לאמבט ובאורח נס המים היו נעלמים מהרצפה הלחה. היא ידעה כבר על ההתחלה שכמעט כל הדברים בחדר שייכים לי. לא רק הקורנפלקס היה זרוק, גם קרטוני החלב שלה היו זרוקים להם על השיש, איפה שמכינים את השתייה החמה, מה כ"כ קשה לזרוק לפח שנמצא בדיוק מתחת? אני מאוד רגישה לאור, והבהרתי לה זאת מההתחלה. על האור מהפלאפון כבר הבלגתי, אבל שירותים? ואח"כ היא עוד הדליקה את האור המרכזי... ואז כבר התחרפנתי. כשהיא ביקשה ממני לכבות את האור, כיביתי. כשהיא ביקשה ממני להנמיך את המוזיקה, הנמכתי. מה היה לה קשה לקיים את הבקשות שלי ממנה? וזה קצת מוגזם שאני שוטפת את כל הכלים המועטים שיש, בעוד שהיא משאירה אותם ליד השידה שלה ושוטפת רק כשהיא צריכה... ביררתי היום והיא הועברה לחדר אחר, שהשותפה שלה תסבול ממנה במקומי. עם השותפה הקודמת לא היו לי בעיות בכלל.

tenen

New member
אני לא כל כך מסכים איתך

תראי, היא לא חייבת ללכת לישון בשעות השינה שלך, אז אם את דורשת שהאור יהיה מכובה קחי בחשבון שהיא לא בדיוק יכולה לקרוא בשקט ספר מה שסביר להניח היה נותן לך לישון בשקט. שלא תדליק בכלל את הטלוויזיה? אין בעיה, אבל אז היא צריכה דרך אחרת להפיג את השעמום ופלאפון זו דרך טובה ואני לא מבין למה ציפית שביקשת ממנה לכבות את האור והטלויזיה הרי ברור לך שהיא לא פתאום תלך לישון רק כי את רוצה לישון אז מה עוד בדיוק יש לעשות בחושך ובלי טלויזיה אם לא פלאפון? הלכה לשירותים כל 10 דקות, אם היא צריכה ללכת כל 10 דקות לשירותים אני בטוח שזה מפריע לה יותר מלך. בנוגע לאתמול, זה באמת לא בסדר שהיא לא הגישה לך דו"ח ב 3 העתקים לאן ומתי היא הולכת ולמה היא אורזת את עצמה נכון?

nickey

New member
ידענו שתהיה לנו

בעיה עם שעות השינה, אבל בכל זאת אני קיימתי את המינימום הנדרש ממני להתארגנות לילית לשינה, השתדלתי לעשות הכל בשקט ולהשתמש רק באור בשירותים, והיא מתארגנת בקולי קולות, מדליקה את כל האורות, משאירה את דלת הכניסה פתוחה, מדברת עם עוד אנשים שנמצאים בחוץ ולפעמים נכנסים לחדר לראות מי השותפה או להגיד לי שלום. להפיג את השיעמום? היא עובדת 16 שעות ביום ברציפות, בוכה לי שהיא עייפה ועוד נשארת ערה בשביל לדבר בפלאפון או טלוויזיה. דבר שני, היא לא קוראת ספרים. היא אפילו סולדת מהם, כך היא אמרה לי.

tenen

New member
אני מבין אותה יותר מאשר אותך

אחרי עבודה של 16 שעות כמובן שהיא רוצה קצת לדבר בפלאפון או לראות טלוויזיה אחרי הכל גם היא בן אדם שרוצה לחיות קצת מעבר לעבודה..

nickey

New member
כמו שחשבתי,

אתה מבין דווקא את הצד האנוכי של האנשים.

nickey

New member
אני רואה שלא הבנת את

הרעיון... אני נמצאת במלון ישן שהוסב למגורי העובדים, במלון היו רק חדרים לזוגות, כך שבעצם שני אנשים חיים בחלל "זוגי" קמעה.

NightElf

New member
../images/Emo6.gif

סליחה... אבל זה פשוט מזכיר לי את השותפה המלעונה שהייתה לי, אני כל כך מזדהה לצערי

NightElf

New member
אוטוטו אני מעלה תמונות

זוועתיות מתקופה זוועתית עם המלעונה, ואז תראו על מה אני מדבר

למעלה