האלבומים של קווין

MichalEe

New member
../images/Emo220.gifהאלבומים של קווין../images/Emo220.gif

היכונו היכונו... ל-The Miracle האלבום הוקלט בין החודשים ינואר 1988 - פברואר 1989 ויצא בחודש יוני 1989 (מממ... חבל שלא הביאו לי אותו כשיצאתי מהבטן, זאת הייתה יכולה להיות מתנה נהדרת
). האלבום החל להווצר כשנה וחצי לאחר סיום מסע ההופעות האחרון של קווין. בפועל - האירועים שקדמו לו היו משמעותיים ביותר לתחילת תהליך היצירה. לאחר הקלטות האלבום הקודם פנו שלושה מחברי הלהקה (בריאן, רוג'ר ופרדי) לפרויקטים אישיים, וחזרו להקלטות של אלבום זה רעננים ומחוזקים. עם זאת, קרו מספר מקרים מצערים - גירושיו של בריאן מאשתו הראשונה כריסי, פטירתו של אביו של בריאן מסרטן ב-1988, וכמובן התפרצות מחלתו של פרדי [כאן המקום שלי לשאול אתכם - האם בעת יצירת האלבום חברי הלהקה כבר ידעו שפרדי חולה?]. האלבום הגיע למקום הראשון במצעד הבריטי, למרות שהביקורות "התנדנדו". חשוב לציין כי לאחר שנים של מחלוקות וריבים בין חברי הלהקה אודות הצגת שמותיהם לצד השירים באלבומים - הסכימו החברים להציג את כל השירים באלבום זה כשירים שכתבו כולם יחד. עם זאת, ידוע מי כתב כל שיר, ורק חלקם הקטן נכתב באמת בשיתוף פעולה של כולם. השתדלתי מאוד מאוד שלא להסחף יותר מדי עם הרקע, אבל מעבר לעובדות ולפרטים ה"פיקנטיים", יש הרבה על מה לדבר בנושא האלבום הזה. אז... הגיע הזמן לאיזו "פריצת דרך"
: מכיר/ה את האלבום: יש לי את האלבום: אוהב/ת לא אוהב/ת (ולמה): שירים מועדפים: עובדות שידועות לכם על האלבום: כל דבר שתרצו להוסיף:

khammel

New member
It's a Miracle We Need

מכיר/ה את האלבום: כן, כולל רוב השירים הגנוזים והרמיקסים יש לי את האלבום: דיסק אמריקאי של 20 שנה לקווין אוהב/ת לא אוהב/ת (ולמה): אוהבת ולא אוהבת. אלבום מאד לא אחיד באיכותו ובאופיו. מצד אחד, שירים מעולים כמו מיראקל ו-IWIA, עם התחלה של חזרה למקורות בדמות WIAWI, ומצד שני שירים בינוניים/מייגעים כמו Party שירים מועדפים: מאד אוהבת את IWIA ואת WIAWI עובדות שידועות לכם על האלבום: הלהקה ציפתה שזה יהיה האלבום האחרון שהם יוציאו עם פרדי. הם בהחלט ידעו שהוא חולה ושזמנו קצוב. כל דבר שתרצו להוסיף: העטיפה של האלבום פשוט נוראית. מפלצת הראשים פשוט...מזעזעת. לדעתי, בכל אופן. TEO בטח יחלוק עלי.

חייםש1

New member
The miracle הוא אחד השירים הגדולים של הלהקה !

אולי הוא לא להיטי ומפורסם כמו חלק מהלהיטים הגדולים, אבל מדובר בשיר יפהפה שכדאי להאזין למילים שלו, בעיקר הסיומת שלו והחזרה על המשפט שהלוואי ויתגשם - That time will cone one day you will see that we can all be friends .

MichalEe

New member
למען האמת

יש בשירים שונים (כמו The Miracle או One Vision) של קווין, בעיקר בסוף שנות ה-80, מסרים לגבי שלום, חברות, אהבה - כלומר, תאהבו זה את זה, אל תשנאו. כשהקשבתי ל-The Miracle בשבוע שעבר חשבתי לעצמי שזה כל כך מנוגד לשירים כמו Flick of the Wrist, Death on Two Legs, Tie Your Mother Down, שמבטאים כל כך הרבה שנאה וכל כך הרבה פריקת עצבים. אני לא יודעת מדוע הפער הזה קיים, אבל זה פער קצת בעייתי. אולי הם התבגרו, אולי זו הבעיטה במי שבגדו בהם כל כך הרבה בהתחלה, ולאחר מכן השלמה עם המציאות, אבל אלה מסרים כל כך שונים וקשה לי קצת להאמין למסרים של "תעשו אהבה, לא מלחמה".

khammel

New member
בריאן עדין נפש ופרדי אומר מה שבא לו

ככה שיש שני קצוות מנוגדים של כתיבה בלהקה. בקצה אחד יש את בריאן שכותב על make love not war וג'ון שכותב מכתבי אהבה לאשתו ובקצה השני יש את רוג'ר שאוהב להתריס ואת פרדי שמחסל חשבונות דרך השירים שלו (למרות שבסוף בריאן למד ממנו וכתב את Scandal).

7INBAR7

New member
לדעתי

זה פער שאפשר להבין- בנוסף לזה שמדובר בתקופות רחוקות, יש כאן גם עניינים שונים שעליהם היו להם מחשבות ודעות שונות. חוץ מזה, גם לי קשה להאמין ל "תעשו אהבה, לא מלחמה" כשזה בא מקווין. לא שהם היו אלימים בעיני או משו, אבל זה ידוע שהם אף פעם לא לקחו את עצמם ברצינות ולא התיימרו לשנות את העולם או להיות פוליטיים או אכפתיים במיוחד ממה שקורה [כדוגמא- ההופעה בזמן האפרטהייד]. גם המילים בשירים האלה תמיד נשמעות לי שטחיות, ובסה"כ אני די רואה אותם כחלק מתסמונת שנות ה80 ה"צבועות". דווקא לשירים היותר בועטים מהסבנטיז קל לי יותר להאמין ולאהוב. חחח איזה התנגדות לשנות ה80 אני חושפת פה לאחרונה

MichalEe

New member
:)

הזעם והעוצמה של השירים מתחילת שנות ה-70, כולל אלה שהזכרתי, וגם The Prophet Song או אפילו Sweet Lady תמיד עולים לי בראש כשאני עצבנית ורוצה "לשבור את הכלים". הם נשמעים מאוד "אמיתיים" לעומת שירים כדוגמת The Miracle, כי הם נשמעים כאילו פרדי הוציא את העצבים שלו בשיר - בערך כמו שקרן אמרה. זה נשמע שהוא ממש מתכוון לזה, כאילו הוא צועק על מישהו.

Teo Toriatt

New member
עונה

מכיר/ה את האלבום: כן יש לי את האלבום: כן אוהב/ת לא אוהב/ת (ולמה): אוהב בגדול למרות שיש שם כמה שירים שאני ממש מתקשה איתם (Party, Kashoggi's ship) שירים מועדפים: I want it all, The miracle, Invisible man עובדות שידועות לכם על האלבום: במהלך העבודה על האלבום הלהקה הבינה שלא יהיו יותר סיבובי הופעות, למרות ש I want it all נכתב במיוחד כשיר שמתאים להופעות אצטדיונים. כל דבר שתרצו להוסיף: החולצה הראשונה של הלהקה שהייתה לי הייתה עם העטיפה של האלבום... מישהי מהפורום שהכירה אותי אז, בתקופת התיכון (אנחנו מדברים על 1993/4 ...וואי אני זקן) הקניטה אותי כל הזמן לגביה... אני חושב שעדיין יש לי אותה זרוקה איפשהו. ___________ אגב כמייטב המסורת - אני לא מסכים עם קרן לגבי WIAWI אני ממש ממש ממש לא מתחבר לשיר הזה, אולי בגלל שהוא לעד יעמוד מבחינתי בצילו של The show must go on, כשיר הפרידה של פרדי.

khammel

New member
WIAWI vs. TSMGO

אין ויכוח ש-WIAWI עומד בצילו של TSMGO אבל אני לא רואה אותם כמתחרים או ברי חילוף. מבחינתי, WIAWI הוא סוג של סיכום תקופה וסגירת סיפור בעוד ש-TSMGO הוא יותר כמו אפילוג שבא אחרי הסיכום כדי לפתוח פתח לעתיד לבוא ולהגיד "למרות הכל, חייבים להמשיך". חוץ מזה, TSMGO הוא לא שיר הפרידה של פרדי כמו שזה שיר פרידה מפרדי. אחרי הכל, אנחנו יודעים שזה שיר של בריאן במקור, שבא על רקע תחושות הדיכאון האישיות שלו. אגב, מעניין שמבחינת מורכבות מוזיקלית יש באלבום שני שירים מאד מיוחדים -- מיראקל בגרסה המלאה שלו עם שינוי המקצב בקטע הסיום (ולמה לכל הרוחות קיצצו אותו בגרסאות שונות אני לעולם לא אבין) ו-WIAWI ששייך לסגנון הכתיבה של הרפסודיה והמלכה השחורה. אינואנדו לא מתקרב לזה.

Teo Toriatt

New member
ממממ

קשה לי עם הגדרת האפילוג מכיוון שאפילו מגיע אחרי הקתרזיס... וTSMGO תמיד יהיה מבחינתי הקתרזיס של הלהקה. אם כבר האפילוג הוא האלבום MIH והשיר Mother love או אפילו הסינגל No one but you. זה שבריאן כתב את השיר לא הופך אותו לדעתי לפחות שיר פרידה של פרדי במיוחד ששמעתי את בריאן אומר פעם שהוא כתב את השיר כשיר עבור פרדי ובו הוא ניסה להעביר את המסר של פרדי באמצעות המילים שלו... משהו כזה. הוא בעצם אמר, בפרפרזה, שהוא נכנס לדמות של פרדי וכתב את המילים. WIAWI שייך לסגנון של בוהמיין והמארץ'? טוב אם את אומרת... אולי זה נכון אבל בטח ובטח לא נמצא מבחינתי אפילו באותה שכונה...

khammel

New member
מה, שוב אנחנו לא מסכימים? ../images/Emo3.gif

אם נמשיך את האנלוגיה ממקודם, אז מבחינתי MIH הוא סוג של appendix או סיפור חדש שסופו ב-NOBY. בעיני, אגב, Mother Love הוא שיר הפרידה של פרדי בעוד TSMGO הוא יותר בבחינת צוואה חיה. אבל עזוב, מה זה משנה? העיקר שהשירים נכתבו ושוחררו. [להבדיל מלא מעט חומרים שגרג ברוקס "יושב" עליהם בארכיב של הלהקה.]

Teo Toriatt

New member
אם את רוצה

יש לי לא מעט דברים כאלה בארכיב שאספתי לאורך השנים... פעם זה היה נדיר, הרוב זמין היום ביוטיוב - דיוויד פולר ודומיו העלו אותם...

khammel

New member
לא. אני מדברת על דברים שלא דלפו.

אני מדברת על כל מיני דברים שברוקס סיפר עליהם בכנסים ואזכר בקווינזון מפעם לפעם. ייתכן וחלקם דלפו אבל הרוב לא.

dvirtz

New member
The Miracle

מכיר/ה את האלבום: כן יש לי את האלבום: כן אוהב/ת לא אוהב/ת (ולמה): אוהב מאוד. זה אלבום הרבה יותר שלם משני קודמיו, כל השירים מתחברים טוב אחד לשני. זה אלבום שתמיד מעלה את מצב הרוח. שירים מועדפים: Rain Must Fall, The Miracle עובדות שידועות לכם על האלבום: ידעתם שהספינה של קאשוגי היא אמיתית? אני לא עד היום. כל דבר שתרצו להוסיף: הבת שלי מתה על העטיפה (ואני מסכים איתה). אפשר לבהות בה שעות ולא להתעייף. לגבי צמד השירים שפותחים את האלבום, זה נכון שהם לא פאר היצירה של הלהקה אבל לי תמיד כיף לשמוע אותם. את WIAWI אהבתי פעם הרבה יותר, היום הוא נשמע לי קצת צרחני (הגיל אולי?)

MichalEe

New member
בכל זאת הגעתי, למרות הכל...

שמעתי השבוע את הדיסק בפעם הראשונה, אז גם אני אענה, למרות שאני לא מכירה אותו מאוד טוב
זה עלול להיות ארוך, השתדלתי לצמצם... מכיר/ה את האלבום: יאפ יש לי את האלבום: כןכן :) אוהב/ת לא אוהב/ת (ולמה): אני לא בטוחה. הוא לא היה "ארוז", הוא היה די מפוזר - ישנם הישירים המוכרים, שמעבר לזה שהם מוכרים יש להם מאפיינים משלהם (אולי גם Was It All Worth It דומה להם, מהבחינה הזאת), וישנם השירים "מסביב", שהם קצת פושרים, לא נעימים כל כך, ובאופן כללי נתנו לי הרגשה שאני מקשיבה לאלבום של שוּשה ולא של קווין. שירים מועדפים: בהחלט Breakthru!
אבל גם Scandal, The Miracle ו-I Want It All (את הגרסה של אלבום הכרתי מקודם, אבל אני אוהבת את זו שב-GH2). גם Was It All Worth It היה טוב, ו-The Invisible Man בגרסת ה-12 אינץ' היה מצוין, לא חשבתי שאני אהנה מהשיר הזה! עובדות שידועות לכם על האלבום: ... כל דבר שתרצו להוסיף: תודה על התשובה, קרן :) פשוט שאלתי כי הבנתי, נראה לי מצפייה ב-The Untold Story, שהוא שמר את המחלה בסוד עד סוף 89', ורק אז סיפר ללהקה על המחלה, אבל מצד שני הבנתי שחשבו שהוא ימות בשנת 90'. כמו כן קראתי גם כמה פעמים בפורום שהאלבום יותר משמעותי מ-Innuendo, בגלל שחשבו שלא נותר לו עוד זמן רב לחיות, ולכן השירים שנכתבו קשורים יותר לפרידה ממנו ולפרידה שלו מהעולם (שמעתי את זה בכמה שירים באלבום). אולי לא קראתי את זה כאן במילים האלו, אבל זה נשמע מתאים... זה פשוט לא מסתדר לי מבחינת תאריכים, ולכן שאלתי.

it's the mracle we need

מכיר/ה את האלבום: אכן, כמו כל אלבום אחר של קווין יש לי את האלבום:
אוהב/ת לא אוהב/ת (ולמה): אוהב, יש בו משהו חיובי כזה, ועטיפה מגניבה שירים מועדפים: TM, IWIA עובדות שידועות לכם על האלבום: בערך מה שכתבת, כל דבר שתרצו להוסיף: עיצוב העטיפה עשה פריצת דרך בעיצוב גרפי, ועיצוב אלבומים (אגב, לפרדי היה תואר ראשון בעיצוב גרפי, והוא זה שיצר את סמל הלהקה. נ.ב. אני חדש פה!! זאת ההודעה הראשונה שלי בפורוםקווין, ובכלל בפורומים ,

למעלה