בואו אל החופש

../images/Emo23.gifבואו אל החופש../images/Emo62.gif../images/Emo24.gif

וכך כתבה "בלה" בפורום תרבות באימגו, ואף נתנה לי את רשותה לצטט
(
על כך.
בזמן האחרון יש בתל אביב, עיר האורות שלא נגמרים, תופעה חדשה. כמעט על כל עץ ועמוד אתה מוצא פתאום איזה פתק צבעוני, ורוד או ירוק, שמודפס עליו באותיות מרגשות: בואו אל החופש, הצטרפו למסע אל האהבה, העוצמה והאדרה העצמית". ומתחתיו פתק אחר שטוען בלהט: "חסר לך משהו בחיים? בוא למצוא את הדרך אל הצמיחה האישית, אל אהבת היקום ואהבת עצמך ואהבת לרעך כמו שלא אהבת בחיים שלך" (נו, טוב, ברור שזה כבר ניפוח שלי). בגלל שאני חייבת להבין טוב טוב כל דבר שאני נתקלת בו, הלכתי לבדוק את אלה שטוענים שיש להם לתת לי את מה שחסר לי בחיים. אז דבר ראשון, התבקשתי למלא מה שחסר להם - ארבע מאות שקלים. אהה. אין לי. טענתי בלי בושה. לא נורא, אמרו לי, תבואי עכשיו, ותתני כשיהיה לך. כן, בטח. הלכתי. הם יושבים שם עד שלוש לפנות בוקר, עוצמים עיניים בעיגול כשבמרכז נר מהבהב בעליזות ו"מורה" שמן שלא מפסיק, אבל באלהים שלא מפסיק לזיין את השכל לשניה: "תסתכלו על הנר הזה... מי זה מסתכל על הנר הזה??? זה אני!! אני מסתכל על הנר!! מי זה אני?? אני זה שמסתכל על הנר!!!! זה אני!!!" ומי שחושב שאני מגזימה, אני מוכנה לשלוח אותו לחווייה הזאת. באלהים שזה ככה מילה במילה עד שלוש לפנות בוקר: "הרעש של גוררי פחי הזבל למטה הפריע לך בריכוז של המדיטציה? למה זה הפריע לך? למה אתה מתרכז ברעש ולא בעצמך? אולי הרעשים שנמצאים בתוכך מפחידים אותך כל כך שאתה מעדיף להתרכז ברעש של גרירת פחי הזבל? חשבת על זה? מי זה שמסתכל על הנר??? זה אני!!!" ארבע מאות שקלים בשביל להבין שההסתכלות על הנר תפתור לי את בעיות החיים ותמלא אותי באושר, שלווה, שמחה, צמיחה, סיפוק ושגשוג. כן. בלי בושה ובלי למצמץ, הם לוקחים אלמנטים ויסודות שקיימים בסינטולוגיה ומכריזים עליהם כעל תורה משלהם. אין להם אפילו את השכל להמציא ווירדיות חדשה ומקורית. תעזבו אותי. עצוב לי שלכאן הגענו. לשים את מבטחנו, אמוננו וכספנו אצל נוכלים שעושים כסף מהמצוקות שלנו.
מה דעתכם אנשימים
בטוח שיש לכם מה לומר

לוסובלת תדברים האלה

חושבת שכבר שמעת ממני אי פעם בעבר את המושג "שאנטי שאנטי" מעורב עם פרצוף כזה
מעולם לא התחברתי לדברים האלה, אלא שכן היו זמנים כשהייתי צעירה יותר שחשבתי שזה בטח איזשהו פגם בי, שאני לא בנאדם רוחני כנראה ושאולי בכלל זה שאני "נו, מזל אדמה" משפיע על הכל. היום אני לא מתרגשת מהקטעים האלה, לא זולגת מעיניי דמעה של התפעמות מכל מיני מנותקי שאנטי, נלהבי זן (סליחה מראש מחובבי הזן שכאן), ועוד אנשים שה"אור" שיש להם בעיניים נובע בעיקר מגראס או היפר-ונטילציה (נשימה שיוצרת עודף חמצן ותחושת נלהבות) יפה במיוחד לראות את המוארים האלה ברגעי כעס, המתוחכמים והמאומנים ישר פונים לטכניקת התנשאות ואמירת "כן, גם אני פעם הייתי במקום שאתה היית בו". פחחחחחחח. אז מה שיש ל"נו, מזל אדמה" כמוני לומר, בעניין הזה, זה שיש מגוון של דרכים לבטא ולגעת ברוחניות, ואצלי הכי מתחבר המעבר בין גשמי-רוחני ורוחני-גשמי, אני לא מוצאת עניין בנתק מהמציאות, אורות סגולים ונרות ריחניים אלא בשביל מקסימום ערב בכיף, גם לא מוצאת עניין בלשכוח שהחיים מלאי מחויבויות כמו המינוס בבנק וזה שצריך לעשות ספונג'ה מידי פעם (סתם ספונג'ה, לא "טיהור" הבית), ושיש אנשים רעבים והם לא רק "בתודעה הסובלת שלי שהמציאה אותם" וכל ה-*** הזה. דווקא מתוך כל המחוייבויות האלה, מתוך הקשיים, מתוך ההבנה שהפתרונות יכולים להיות יצירתיים ולהגשים את הרוחניות, שם נמצא הלימוד מבחינתי ולא בסדנאות המובלות ע"י "מחייך מואר" שמחכה שהערב יסתיים כדי שהוא יוכל להתחבר אל הקוסמוס שמחכה לו במיטה פתוחה ומייחלת. אני מזהה אותם דרך המשפטים הראשונים, זה בדר"כ נובע בקול, חציים מלחשש כמו טלפנית מין, חציים שואג עליך תוכחות שאפילו טובי נביאי הזעם היו נבהלים מהכושר המניפולטיבי והיח"צני הגרוע של הרוחניות הנ"ל. מה שבטוח, מכל הנ"ל ניכר, ה"נו, מזל אדמה" הזאת היא חתיכת מזל בתולה ביקורתית
יאללה, זה עובר לי לבלוג.

אמרה הגברת../images/Emo25.gif

עם פלוטו בשמונה,
ירח בדגים
ואורנוס בעקרב...
מזל אדמה אמרת? די נו... זו רק הקליפה כפרוש...

../images/Emo6.gif../images/Emo24.gif

הנה, קישור לרשומה המלאה, אפילו מצאתי תמונה הולמת בואנה אפילו אני לא זכרתי שאורנוס בעקרב אצלי הצצת לי במפה הא?
מה זה בכלל אומר אורנוס בעקרב?

בזבזבז

New member
שרלטנים יש בכל מקום ובכל תחום../images/Emo2.gif

ובטח ובטח שבתחום הרוחני כי בנושא הזה הכי קל לעשות כסף על חשבון המצוקות של האנשים. זות הסיבה שלפני כמה ימים שאלתי אותכם על מורים רוחניים ואיך יודעים את מי לבחור. העניין הוא שהמורים האלו לא חושבים שהם שרלטנים, הם באמת מאמינים שהם עושים ת'דבר הנכון והכי אמיתי עד שמישהו מעורר אותם. אם בכלל. תודה מבז:)

GirlFromHell

New member
משהו חכם שאמרו לי פעם

אין מחיר לאור ואהבה הם חינם וטוב שכך. כי אם היית צריכה לשים עליהם תווית מחיר לפי ערכם לאף אחד לא היה את הסכום הנדרש על מנת לקבל אותם. לכל אמונה מטורפת והזויה ככל שתהיה תוכלי למצוא מאמינים אם את כריזמתית מספיק. יכול להיות שבשביל אותם אנשים השיטה הזאת של הנר עוזרת להם להגדיר מי הם. יכול להיות שאת כבר הגדרת את עצמך ולא זקוקה לזה. יכול להיות שהם באמת צודקים. אין שום צורך לשפוט אותם אפילו אם את לא מסכימה עם דרכם. אולי זה לא עוזר לך אישית אבל אולי לאחרים זה כן?

למעלה