פינת השאלות הקטנות והודעות בדד!

che guevara85

New member
שאלה בקשר למתא

קראתי אתמול את פרק 5 במתא ויש משהו שלא מובן לי בפסוק 27-30: ((وسمِعتُمْ أنَّـهُ قيلَ: لا تَزنِ. 28أمَّا أنا فأقولُ لكُم: مَنْ نظَرَ إلى اَمرأةٍ لِيَشتَهيَها، زَنى بِها في قلبِهِ. 29فإذا جَعَلَتْكَ عَينُك اليُمنَى تَخْطَأ، فاَقلَعْها وألْقِها عَنكَ، لأنَّهُ خَيرٌ لكَ أنْ تَفقِدَ عُضوًا مِنْ أعضائِكَ ولا يُلقَى جَسدُكَ كُلٌّهُ في جَهَنَّمَ. 30 وإذا جَعَلَتْكَ يدُكَ اليُمنَى تَخطأُ، فاَقطَعْها وألْقِها عنكَ، لأنَّهُ خَيرٌ لكَ أنْ تَفقِدَ عُضوًا مِنْ أعضائِكَ ولا يذهَبُ جسَدُكَ كُلُّه إلى جَهَنَّمَ. 31((وقِيلَ أيضًا: مَنْ طَلَّقَ اَمرأتَهُ، فلْيُعطِها كِتابَ طَلاقٍ. 32 أمّا أنا فأقولُ لكُم: مَنْ طلَّقَ اَمرأتَهُ إلاَّ في حالَةِ الزِّنَى يجعلُها تَزْني، ومَنْ تَزوَّجَ مُطلَّقةً زنَى. פסוק 28 אומר שאם חשקתי באישה אפילו במבטים אז אני נאפתי בלב, השאלה היא האם הדבר ישים בפועל, כלומר האם יש גבר שלא חשק באישה ולהפך, אני לא חושב לכן לפי הפסוק הזה כל אדם הוא חוטא. שאלה נוספת: פסוק 32 אומר שכל מי שהתחתן עם אישה גרושה אז הוא נואף וחוטא. לא מובן לי למה הוא נואף

My Shepherd

New member
../images/Emo23.gifהסבר חלקי..

ישוע יודע שכל אדם חוטא וזו עובדה ולכן כולם חטאו וצריכים את מחילת האדון. האדם חלש ובהתמודדותו היומיומית עם פיתויי העולם הוא בטח מפסיד כי מלחמתנו היא לא בבשר ודם אלא בכוחות האפלה של השטן שכן מחפש להפיל. אדם שמבלה זמן יומי בתפילה, בקריאת דברי ישוע, ומקבל את רוח הקודש כמדריך בחיי היום יום, נהיה אדם חזק מול הפיתויים, והנפילות שנראות לך מובנות מאליהן נהיות נדירות אצלו, אך גם אם נופל הוא ימצא מחילה אם חוזר עם חרטה לישוע ומתוודה. זה לא שישוע רוצה להכשיל אותנו חלילה, אך אומר, שלכל אדם אשה אחת ולכל אשה גבר אחד, ויותר מזה זה לנאוף ולזנות. למה ישוע אומר שמי שמתחתן מגרושה הוא זונה, כי ישוע יוצא מנקודת הנחה שאין גירושין אלא בעילת הזנות, ולכן אם אשה גרושה אז זה כי היא זנתה והמתחתן איתה מתחתן עם אחת שנאפה, ולכן כאילו הוא מתרועע עם חוטאים בקשר מקודש כמו הנישואין, וזה דבר שטיל כתם גם על הנישואים החדשים. הדברים הנ"ל קשים הם, ונאמרו בכדי להראות חומרת הניאוף והזנות בעיני ישוע. אך אנו יודעים שישוע הוא אדון הרחמים, והסליחה, ועל זה דיברתי היום בשרשור אחר שפתח אונתן על היחס לאפיפיור. כך שמדומני שכל מקרה לגופו, וכל אשה גרושה שבאה ומקבלת י שוע לחייה ומבקשת סליחה אז חטאיה נסלחים.

My Shepherd

New member
../images/Emo23.gifואבהיר שאיני נוקטת עמדה

בדבריי לעיל בענין גרושים וגרושות חלילה.. כי בפועל אנשים מתגרשים בגלל עילות שונות ומשונות.. אך דבריי לעיל נאמרו אך ורק ביחס לפסוקים שצ'ה הביא.

che guevara85

New member
תודה שפרד

עוד שאלות שצצו לי בעניין: מה היא רמת החשק שגורמת מישהו לחוטא, כלומר האם כל מי שנדלק על מישהי או כל מי שנדלקה על מישהו הם חוטאים, כי אז אף אחד לא היה מתחתן, אני חושב שהחשק כאן הוא יותר לפנטז במובן השלילי של המילה. בקשר לגרושה, לא כל גרושה מתגרשת בגלל שנאפה, למעשה שיעור המתגרשות מסיבת הניאוף הוא נמוך, ויש הרבה שמתגרשות בגלל חוסר התאמה עם בן הזוג או מסיבות אחרות שלא קשורות בניאוף.

lion 7

New member
צ`ה יקר

לפי הברית החדשה יש שני סוגים של אנשים , אחד בשרי/גופני ואחד רוחני. ז``א אחד שכבר לא מודע לדברי האור מדברי האדון ישוע, הוא אולם קרא פעם, הלך לכנסיה , נטבל אבל אף פעם ידע מה רצון ישוע מחייו, ומה רצון ישוע מהצליבה ולמות ולנצח את המוות? היא לא יותר מלהדגים את הכוח שלו כבן האלוהים, הוא עלה לשמים ומסר לנו ביום החמשים את רוח הקדש , אותה רוח שאף אחד יודע ראה או שמע ,כמו הרוח במשב שאין אף מידע לאן ומאיפה תנשוב, כך היא רוח ה` רוח הקדש, ומפרות הרוח שנכנסת בך או בי ומכתיבה לנו את הקצב, אחרי שמתמלאים בה, היא מסבירה לנו מידת החטא בלשבור את עשרת הדברות מהם ניאוף שקר, גניבה קללה ואחר, זה שהניאוף אסור גם לא במגע מיני, אחרת אין גבול לדמיון, יש לנו היום כבר הסבר על מידת הניאוף, לא רק לנאוף מחוץ למסגרת הנישואים, אלא בהסתכלות אל אחת , והתשוקה העזה להיות איתה, כאן הניאוף, גם המחשבה הראשונה בלחמוד אותה, לכן היה ברור לאדם רוחני בפרות הרוח שקיבל בלידה החדשה, שאין כבר שליטה של האדם הישן, האדם ההוא כבר מת בתיאור הטבילה , הטבילה רומזת לנו שאנחנו מתנו מהאדם הישן עם כל צרותיו, ותשוקותיו כמו מין לא במסגרת נישואים, או שקר או גניבה או אחר, האדם החדש שנולד מהרוח אפילו שהוא בן 80 שנה ידע שחייו הישנים כאר לא סיפקו לו את הסחורה, הוא היום דואג להיות נוצרי טוב, ובכדי להיות נוצרי טוב הוא חייב לעשות הבדל בין לבן ושחור. אם קיבל את הרוח בחייו היא תדריך אותו גם בלי הכתובים (כמו הנוצרים הראשונים עד כתיבת הברית החדשה) מדהימה היא הרוח זאת שדואגת לצרכינו וגם היא חותם לחיי העד עם המשיח בשמים. אתה נקרא אחרי זה להיות מודע לטוב ולרע.. כתוב שהדברים העתיקים כבר נשכחו , הכל היום נהיה חדש... זו דעתי האישית מתוך התנסות בחיי קדושה , ואין לי שום כונה לעוות דוקטרינה של אחרים. אלא בכתבי הברית המוסכמים בין כלל הנוצרים. כנ``ל יגיד הכומר בוידוי שאתה צריך לשפוך את לבך מול אלוהים. ויש דרך קצרה לעשות זאת והיא לדבר עם ישוע שהוא נמצא ליד הדורשים אותו מכל הלב. אחרת ההבדל להבין מה מידת הניאוף מדרגה א` או ב` או ג` עד 9 בסולם הניאוף, הניאוף ישאר ניאוף בעיני אלוהים .ולנו אפשר לגלות מתוך הכתובים שתואמים דרך רוח הקדש שהיא אוקנום משלושת אוקנומי השילוש הקדוש . כל טוב . . . .

My Shepherd

New member
../images/Emo23.gifאכן לא כל גירושים קורים בגלל

מעשה ניאוף או זנות! וזה מה שהבהרתי בהמשך של הודעתי לעיל. אבל לפי הברית החדשה, מותר להתגרש רק בגלל מעשה ניאוף, ועל זה דיבר ישוע במתי. בפועל במרוצת השנים הכניסיות השונות ניסו לעדן ולעגל פינות וכיום מאפשרים גירושים בגלל כל מיני סיבות שלא קשורות בתכלס לניאוף או לזנות. לשאלתך, אז אני מהרהרת תוך כדי ומנסה לענות, ומובן לי שלהידלק על מישהו וגם לאהוב מישהו, זה לא חטא, והכוונה למי שלא קשור בקשר מקודש עם מישהי כבר כמובן. ברגע שזה עובר למימד שלילי, או נטו מיני, ואין כוונה לקדש את הקשר או למסדו, אז האדם מובל בדרך לא מבורכת וצריך להתפלל על מנת שיוכל לקבל את הכוח להתגבר על פיתויים אלו, בכדי שהעולם לא ינצח אותו.

yogev06

New member
שאלתי מי היה סילבסטר

ואני מדפדף אחורה ולא מוצא תשאלה, או שמחקו או שמישו יתן תקישור לזה או שתסבירו מחדש, תודה

My Shepherd

New member
../images/Emo23.gifכלכך הגיוני ששאלתך תהיה בשרשור

השאלות בהמשך הדף
זה הקישור לתשובה. ושאלתך ותשובתה גם מופיעות בשאלות הנפוצות. כל טוב

למעלה