גם אנחנו מצטרפים

../images/Emo24.gifגם אנחנו מצטרפים

היי לכולם גם אנחנו החלטנו להצטרף שמי שרונה, בת 30 ואמא של רוי...מחר בן 3 חודשים. אנו גרים באוסלו נורבגיה כשנה וחצי ולפני כן גרנו בפריס במסגרת עבודתו של בעלי.

ברוכה הבאה שרונה ../images/Emo140.gif

וואו, באוסלו בטח עוד יותר קר מכאן... כמה קר אצלכם?

../images/Emo186.gif

אכן אוסלו קרה...היום זה יום די "חם" של 3+ אבל כשהיינו בכריסמס בארץ היה הבדל של 50 מעלות בין ישראל ונורבגיה....בארץ היה 25 ובאוסלו 25- אצלנו אפשר ואפילו רצוי לטייל עם הילדים בחוץ עד לטמפ. של 10- , כך הם ישנים יותר טוב. מתחת ל10- לא רצוי לצאת איתם כי הריאות שלהם לא מפותחות דיין. לכן צריך הרבה סבלנות ומשחקים בבית

ברוכה הבאה../images/Emo140.gif

אז היום בניו ג´רסי יותר "חם" מאוסלו.... אצלנו משהו כמו מינוס 3.... מה זאת אומרת שהילדים ישנים יותר טוב אם יוצאים איתם החוצה בקור?

שליז

New member
מקפיאים אותם כשהם עוצמים עיניים ../images/Emo8.gif

סתתתתתתתתתתאאאאאאאאם! כשיוצאים איתם החוצה לאויר הקר, כשהם לבושים היטב, ומכורבלים במעין שק שינה מרופד בעגלה... לא עוברות מספר דקות והקטנטנים שוקעים בשינה עמוקה וטובה. באחריות!!! בטיפת חלב פה (אשר מאד שונה מטיפות החלב המפורסמות בארץ!) מאד ממליצים לצאת איתם (כמו ששרונה ציינה) כמה שיותר במזג אויר טוב.

גילי מק

New member
היום באוטבה הטמפרטורות צנחו

היום באוטבה היה מאוד קר!!!!!!!!!!!!!!. הטמפ´ צנחו למינוס 28 ועם אפקט הרוח זה הגיע למינוס 40. כמובן שעמרי (בני הזאטוט בן ה-3) לא יצא בגן אבל אחרי הגן טיילתי איתו קצת.

שליז

New member
וואאווווווווו!!!!../images/Emo186.gif

טיילת איתו בחוץ???? בקור הזה???? הוא לא קטן מדי??? אין בעיה פיזיולוגית להוציא החוצה בקור כזה???

גילי מק

New member
אין בעיה

טיילתי איתו 5 דקות ואם הוא לבוש חם אז אין בעיה. עבדנו ברוסיה במשך שנתיים ושם בקור המקפיא של מוסקבה תינוקות טיילו בחוץ (כמובן עם לבוש חם). עמרי הוא ילד מאוד אנרגטי וחייבים להוציא אותו החוצה אפילו אם זה לזמן מאוד קצר.

תינוקות בחוץ

קיימת תופעה מאד מוזרה פה והיא שהאמהות משאירות את העגלות..והתינוקות בתוכן בזמן שהן שותות קפה בבתי קפה...והתינוקות ישנים לא רע בקור הזה. אנחנו שהגענו מהארץ...וכמובן רואים הרבה סרטים אמריקאים מפחדים לעשות זאת אך כפי שזה נראה הנורבגיות לא חושבות על כך. ואצלנו יש המון זמן עם הילדים כי חופשת הלידה היא שנה!!!! במשכורת!!! הלוואי והדבר היה דומה בארץ

yaelli10

New member
על זה אני חושבת בדיוק עכשיו...

יום יפה בחוץ, שמש אבל 2 מעלות בלבד כאן, באמסטרדם. חשבתי לקחת את אלה הקטנה (בת שבוע וחצי בלבד) ולצאת החוצה קצת, אבל האינטואיציה האימהית שלי אומרת לא! אולי כדאי קצת לחכות... למרות שאני ממש "מתה" לצאת, אני אחרי ניתוח קיסרי וכמה שבועות של לפני ההריון של ריתוק ביתי, בגלל סיכונים... יצאתי איתה כבר אבל כשהיה קצת יותר חמים בחוץ. אני אחכה והיא תגדל.

saritlo

New member
לא הבנתי מה ז"א אפשר וגם רצוי

הילד יקפא לא ? שלא לדבר על האמא קרררררררר, אגב אצלינו היום -10 מעלות

שליז

New member
סליחה שאני מתערבת...

אני מוסיפה לדברי אחותי (התאומה), שרונה: אמא של רוי. הילד לא קופא כי הוא לבוש היטב. בנוסף, הוא גם שוכב/יושב בתוך עגלה עם שק שינה מרופד בפנים... ותאמיני לי - הלוואי עלי לשכב כך ושמישהו ידחוף אותי בעגלה!!! (
מקינאה) באופן הנ"ל לילד חם... התנודות של העגלה בנוסף על האויר הקר (אשר עדיף עשרת מונים על האויר בבית (בדירות מחוממות). זו הסיבה שאפשר להוציא אותם החוצה...וזה אפילו רצוי.

Lina nj

New member
שתי מלים על ילדים בקור../images/Emo1.gif

טלי נולדה בנומבר בטוקיו, ואותה שנה יצא חורף קר במיחד - עד -10 מעלות ופחות. יחד עם זה, תמיד שמשי ויפה בחוץ במהלך החורף. הייתי יוצאת איתה כל יום ביומו מאז שהייתה בת 3 שבועות - עטופה ומכוסה, רק האף בחוץ. ליפניות יש מעילים מיוחדים - עם כיס מקדימה, כמו זה של קנגורו, שמתלבש מלמעלה עם הריצ´רץ´, והילד נמצא בפנים, תלוי על אמא באמצעות המנשא. הפעם הראשונה שטלי חלתה היה בהיותה בת 10 חודשים, כאשר בספטמבר הגענו לארץ! וגם זה,כפי שהסתבר, היה קשור לשיניים ראשנות. באותו חורף גם אני, לראשונה בחיי, לא הייתי חולה אפילו פעם אחת.
-

בדיוק זה!!!

גם אנחנו כל פעם שמגיעים לארץ "זוכים" באיזו התקקרות חדשה.ץ כנראה זו הלחות והטמפרטורות ה"גבוהות" וגם העובדה שבארץ לא ערוכים כ"כ לקור. היינו עכשיו בארץ אצל החמי וחמותי והימים הראשונים היו ממש קרים וגשומים וניתן היה לחמם ע"י רדיאטור שמחמם רק מקומי עו ע"י מזגן שמייבש את האויר כך שהעדפתי לרוב להשאיר את רוי בחדר עם הרדיאטור ולא להסתובב עמו בבית באויר כ"כ יבש וחנוק של המזגן.

היי גילה../images/Emo24.gif

ברוכה הבאה...אנחנו גרים באוסלו כמה זמן את חיה בנורבגיה????

למעלה