סקר חדש וחשוב!!

kaur

New member
תודה, סוף סוף זה ברור ../images/Emo178.gif../images/Emo140.gif

ענבל30

New member
תודה צונית ../images/Emo24.gif

עזרת לי מאוד
אבל באמת - תמונות מעולות להמחשה!
ממליצה גם להשתמש בתגיות המרקמים בבלוגים - כך תוכלו למשל לראות את כל הפוסטים שעסקו בלקים מסוג שימר, למשל, ואחרי 1,999,999,999 תמונות של לקים כבר תוכלו להבדיל בלי בעיה
והנה כמה הסברים מילוליים להבהרה: שימר - הלק מורכב מצבע בסיס ובתוכו נצנצים קטנים-קטנים-קטנים, שיוצרים מרקם מנצנץ, אבל עדין. גליטר - הנצנצים בלק הם גדולים יותר וברורים (הם יכולים לבוא בגדלים שונים, אבל ברור שיש "חתיכות" נצנצים בפנים ולא רק צבע) פרוסט - הרבה פעמים פרוסט הוא פשוט שימר שהנצנצים בו הם מאוד מאוד קטנים וצפופים, ונוצר מרקם מבריק, קצת מתכתי. פנינה - לפנינים יש ברק אופייני, כאילו יש בהם שכבה נסתרת ובה צבע נוסף, שונה מעט. לדעתי גם הברק הוא רך יותר... בכל אופן זה בהחלט יכול לבלבל עם שימר ופרוסט. דואוכרום - כשהוא ברור, כמו ב-adina של זויה למשל, אז אין ספק: זה צבע שיש בו כמה וכמה גוונים, תלוי בזווית. לפעמים האפקט הדואוכרומטי לא כל כך ברור, (כמו בלק שיש עלי עכשיו, שרואים את האפקט רק באור מסויים) ואז בהחלט אפשר להתבלבל עם מרקם פנינה למשל
וחייבת לציין גם שלא תמיד המרקם הוא ברור ומוחלט ונופל בול להגדרה הנכונה... הנסיונות של חברות הלקים לחדש ולעניין וליצור דברים חדשים לפעמים יוצרים לקים שקשה מאוד להגדיר את המרקם שלהם... או שהם יכולים להתאים לכמה הגדרות. בינינו, מה זה משנה מה "השם של זה" כל עוד זה יפה?...

kaur

New member
../images/Emo12.gif אז פרוסט ומטאלי זה אותו הדבר?

ותודה על ההסברים

סקרמנטה

New member
המתחיל במצווה אומרים לו: גמור! :)

הסברת והדגמת יפה. עכשיו - תבחני אותנו

Kumagoro01

New member
../images/Emo45.gifקרם.

כי אפשר למרוח מעליו נצנצים (ואז זה יהיה גליטרי) אפשר למרוח מעליו טופ מאט (ואז זה יהיה מאט) אפשר לשם עוד שכבה של שקוף (ואז זה נורא מבריק) ובכלליות אפשר לשחק וזה תמיד יהיה אותו צבע. אבל אני הכי אוהבת אותו בלי קשר
אני ממש לא אוהבת גליטר/פנינה ואם להודות אז אני לא רואה הרבה הבדל בין המרקמים האחרים
אני אשמח לעוד הסבר
(אולי מילולי כי התמונות לא מאוד משקפות?)

Harlot

New member
אוף. למה תמיד צריך לבחור?

:) אבל בסופו של דבר קרם. אני תמיד חוזרת אליו.

adika60

New member
קרם, ללא ספק!

למרות שלאחרונה התחלתי לאהוב מאוד גם שימר עדין

ענבל30

New member
גם אני במתקשות להחליט...

אוהבת את כולם, פחות או יותר. יש פרוסטים מסויימים שאפשר לראות בהם את המריחות של המברשת - את זה אני פחות אוהבת
וגם לא מתה על שקופים למיניהם... אבל ההעדפה שלי היא לגליטר במקום הראשון ודואוכרום במקום השני. עושה לי שמח בעיניים!

סקרמנטה

New member
קרם! הוא מאוד רגוע ומרגיע :)

נכון שחייבים מדי פעם לגוון עם איזה פרוסט או מקס' שימר, אבל תמיד חוזרים הביתה... לקרם!

CheshireKitten

New member
אוהבת כמעט את כל הסוגים..עם נטייה לקרם.

קרם עשיר בפיגמנט. נקי ללא כל תוספת. אני אוהבת כשהם ממש מבריקים ואפילו לא צריך לשים טופ (למרות שאני כמעט תמיד שמה, אלא אם אני ממש עצלנית או ממהרת). גליטר-אוהבת, בעיקר כשהנצנוץ עדין. אוהבת בעיקר להוסיף שכבת גליטר מעל קרם. פנינה-קצת זקן בעיני אבל לפעמים קופץ לי לק כזה שגורם לי לשנות קצת את דעתי :) שימר-אוהבת מאד!

פנרה

New member
קשה קשה...

בעקרון אני אוהבת את כולם חוץ מגימור פנינה שמאד קשה לי להתחבר אליו. בכל אופן, אם הייתי צריכה לבחור רק אחד, הייתי בוחרת קרם. תלוי בצבע, קרם יכול להיות קלאסי, נועז, מעניין וכו'. מאד וורסטילי.

תולי01

New member
אוהבת הכל ברמת העיקרון, תלוי במריחה

האהובים עליי ביותר הם הקרמיים והנוצצים והפחות אהובים עליי בדר"כ הם הפנינה והמטאלי (לא השימרי - המטאלי) כי הרבה פעמים יש בעיות מריחה איתם ורואים סימני מברשת ואין לי סבלנות להתעסק איתם. ואם כבר להרגיש חופשי לשפוך את אשר על לבי - יש לי הסתייגות קטנה - אני שמה לב שיש בקרבנו (הישראליות) נטיה לרצות להכניס דברים למעין "מסגרת" וזה משהו שראיתי גם בפורום השני וגם בעוד כמה מקומות, מעין רצון ליצור "הגדרות", כמו מה הלק האדום המושלם, איזו חברה הכי טובה, איזה צבע ללבוש לראיון עבודה, מה המייבש המושלם וגם עכשיו מה הגימור המנצח. בחו"ל, לעומת זאת, אני שמה לב שיש הרבה יותר פתיחות והפלורליזם חוגג וככה נוצר מצב שיש בעצם מגוון הרבה יותר גדול וחשיפה ליותר דברים חדשים (לא למשל מצב כמו שראיתי בפורום השני לפני שנה בערך - קונאד זה צ'יפ, הלקים של אסי הכי טובים, ורק אדומים ורק ציפורניים קצרות ורק 5 גוונים שולטים - הרי יש כל כך הרבההההההה). באופן אישי, הייתי ממש שמחה ליצור גם כאן מצב של היעדר הכללות וגישה פתוחה יותר - שהכל יפה ושיופי זה בעיני המתבונן ושיש המון חברות והמון סוגים והמון מרקמים וגם בחברה אחת, אפשר למצוא לק שהוא מעולה ואפשר למצוא לק שהוא גרוע, ובמרקם מסוים לק אחד יכול מאוד למצוא חן בעיני ולק אחר ממש לא וכו'. כמו שגם הרלוט כתבה, למה צריך לבחור ? הרי יש הרבה גימורים וזה נתון בשטח, אז מה יתן לנו לבחור ביניהם, ולמה אחד צריך לנצח ? (אפי, אני מאוד מקווה שלא תביני אותי לא נכון, אני מבינה אצלך מאיפה הגיעה השאלה, אני רק חושבת שזה יכול לקבע בנות חדשות, שעוד לא התנסו בהכל, בניגוד אלייך
). אני מאוד מקווה שזה לא נשמע יותר מדי כמו חפירה, אבל אני באמת חושבת שאם נאמץ גישה כזאת, ונעודד לקיחת "סיכונים" והתנסויות בצבעים/ חברות חדשות, בלי לקבוע מוסכמות, המקום הזה יהיה הרבה יותר מפותח בעתיד ונוכל ליצור קרקע פוריה להמון דברים חדשים

למעלה