טוף,שאלה חדשה לשבוע חדש

SimplyMe1

New member
../images/Emo26.gifטוף,שאלה חדשה לשבוע חדש

אז ככה: לספתא שלי יש חבר..עכשו,באופן כללי,הוא נדחף לכול דבר\שיחה\משפט כמעט כשאני מדברת עם סבתא שלי והוא נמצא בסביבה.. ז"א,הוא מגיע אליה כול שבועיים בערך,בסופ"שים,ובמקרים הנדירים שיוצא לי לבוא אליה בסופ"שים כשהוא שם,אני די סובלת. איתה אני ממש מדברת חופשי,אני מרגישה בבית שלה נוח לפחות כמו בבית שלי, היא מהספתות הצעירות המודרניות האלו ואני יכולה לעשות מה שבא לי בבית שלה.לפתוח מקרר חופשי,לחפש חטיפים,להסתובב בחדרים בבית,להחליף תחנות בטיוי..והבנתם את הקטע,וכשהוא שם אני לא ממש מרגישה בנוח,אלא כמו אורחת(כשבדר"כ אני בת בית).. עכשו.על כול משפט שני שאני אומרת לה,או כשהיא שואלת אותי מה,מו,מי והוא נמצא ברדיוס של 10 מטר מאיתנו ומתערב,הוא שואל:"מה היא אמרה?,מתי נסעת לשם(מופנה אליי),כמה איך מתי..היה לך טעים,מה קנית שם?עם מי הלכת,נסעת,רכבת.. "את יודעת שX(אחת הנכדות שהוא מספר עליה בכול הזדמנות שיש לו)הייתה בגדנ"ע הזו בצבא והיא מספרת ש....". (מנוגד לדבריי שלי). אגב,מה שהצחיק אותי נורא,זה כשיצא לי לדבר עם סבתא שלי על המיונים שהייתי בהם בצבא אז הוא התערב באחת הפעמים ואמר: *** כבר התגייסה....ואני תוהה כזה."האממממ איך היא התגייסה אם אני גדולה ממנה?!??1?!223@#?$*?" -לשם דוגמא,הציטוט הזה שלו על הנכדה, הוא היפוך מוחלט למה שאני אומרת\מספרת לסבתא שלי,והוא אוהב לחלוק על הדברים שלי למרות שידוע שאני צודקת במקרים מסוימים.. אגב,אין לי בעיה איתו באופן כללי..הוא נחמד כזה,אני חברה טובה של אחת הנכדות שלו למרות שנפגשות לעיתים רחוקות(אני מתגוררת במרכז הארץ,היא בצפונה)והכול טוב ויפה עד שהוא מתערב בשיחה שהוא לא אמור להתערב..תמיד!!!!! אגב2,אני לא ממש אוהבת לבוא לבקר שם כשהוא נמצא,למרות שהם באים אלינו,וגם פה הוא לפעמים מעצבן אותי באמירות הלא-קשורות-שלו,אבל אני מתאפקת מלהגיב.. והנה,לקיצור ולעניין
מה אומרים(יותר נכון איך משתיקים)בנאדם שלא אמור להתערב בשיחה? סבתא שלי גם "משתיקה" אותו לפעמים,אבל........לא עוזר ברוב המקרים.. בעעע עזרה או משהו

SimplyMe1

New member
יאוווו יצאה הודעה ארוכה מכפי שציפית

י אבל זה היה מחייב נראה לי

SimplyMe1

New member
../images/Emo41.gifעוד משוו../images/Emo41.gif

נסו לענות בנפרד להודעות השונות,כדי שלא יווצר בלבול וכאלו.. אז ככה...למרות שיש לי רישיון וכאלו:) יוצא פה ושם שם ופה לנסוע באוטובוסים(נדיר,אבל קורה).. עכשו סיטואיישן,יוצא שאני עולה על אוטובוס שמכיל הרבה חיילים\חיילות,ודי צפוף ואין ממש מקומות פנויים.. אני יושבת בכיסא החיצוני של 2 המושבים(זה ליד המעבר)ונכנס חייל נחמד מאחת התחנות,ואחרי שעבר על חצי אוטובוס לבדוק אם יש מקומות פנויים הוא רואה אותי ואני חושבת שהוא מצפה שאקום(הרי אני אזרחית,הוא חייל(קרבי,לרוב,עם נשק ושאר פק"ל שהוא סוחב עם מדי א' שלו)ואתן לו לשבת,לא ככה?! אז אני חושבת...
לקום או לא לקום?
יצא שפעם אחת קמתי וננתי לחייל לשבת,ואני ישבתי כזה על הידיות של זוג המושבים ממול,וישב שם ילד קטן ליד אמא שלו,אז היה לי איך להידחף עם התחת:) הקיצר ישבתי וישבתי עם פניי,כביכול לעבר החייל וזה שישב לידו(ליד החלון)ואפילו התחלנו לדבר אחרי שהוא קם מהשינה קצת(זו הייתה נסיעה של 40 דק')..ולא..אפאחד לא התחיל עם השני אם אתם תוהים

../images/Emo6.gif עם כל הכבוד

ויש כבוד (לחיילים) הרוב קובע "מפני שיבה תקום" (וגם מפני נשים בהיריון) החייל לא סוחב את כל הציוד על גבו בזמן הנסיעה וזה לא נורא שהוא נשאר לעמוד בזמן שהגברת (את) יושבת , אם אין מקומות פנויים. אם כבר , אז האמא הייתה צריכה לקחת את הילד הקטן(אם הוא היה קטן עד כדי כך
) ולהושיבו על ברכיה כדי לפנות מקום לחייל או לכל נוסע אחר שעומד. בגלל זה ילדים קטנים (בגודל של בִּרכַּיִים ) לא משלמים כרטיס - כי הם לא אמורים לתפוס מקום ישיבה של מבוגר (נדמה לי). בכל מקרה , זה מה שאני עשיתי בדרך כלל כשהחבר'ה שלי היו קטנטנים.

SimplyMe1

New member
אני יודעת שהוא לא סוחב את כול הציוד

אבל בכול זאת יש נשק ושאר פק"ל:) בכולופן באותה סיטואציה שתיארתי,שבטור ישיבה השני מולנו,ישבה אמא עם ילד(הילד היה לא פחות מ10 לדעתי...)אז לא נראה שהיא הייתה מושיבה אותו עליה כדי לתת לחייל לשבת לידה.. אני קמתי וזהו..לא היה כזה ביג דיל ..בסוף עוד דיברנו קצת אז חפיף:) אגב,אני מניחה שהיו עוד מקומות ריקים,אבל כנראה הוא לא ראה.ישבנו כזה באמצע האוטובוס וזהו..בסופ קמתי..

כנראה

שזה מצב שהנוכחים כאן לא חוו. (האמת , גמני לא
) אני יכולה רק להניח הנחות ולשער השערות בקשר לתשובות . בכלליות זה קצת מתקרב לשאלה הקודמת שלך (אם אני לא טועה) בעניני התערבות בענינים פרטיים של מי שלא ממש קרוב אליך.אבל את , מבקשת הפעם פיתרון לבעיה ספציפית. קודם כל זה יפה ונחמד מאוד שלסבתא יש חבר (גמני עוד מעט [מקווה שבכל זאת זה ייקח עוד קצת זמן ] סבתא ורוצה חבר
) אלו החיים שלה והבחירה שלה והיא צריכה להעמיד את עצמה במקום ראשון מבחינה זו.(לדעתי) אז מה בכל זאת אפשר לעשות בנימוס ובאסרטיביות כדי לא לפגוע בו ובה וגם כדי שיפסיק לפגוע בך? בואי נבחן כמה אפשרויות כי את בטח רוצה להמשיך ולהיות בקשר עם סבתא למרות שלא נעים לך בחברת בנזוגה. - ניסית לקחת אותה ביחידות לאיזה מקום ולדבר על זה? - ניסית לדבר על זה עם ההורים שלך? - מאחר והכימיה ביניכם לא משהו אפשר פשוט להתעלם ממהערות ולהמשיך לדבר אל סבתא רגיל בתקווה שהוא יבין את הרמז. - או שאולי הפוך : הוא מנסה בדרך המגושמת הזו דווקא להתקרב אלייך ולהיות גם סבא "מודרני כזה " שנראה מבין עניין ומעורה בחיי היומיום של הצעירים ? תנסי לקרוא בין השורות של ההתערבות שלו ולראות אם זה העניין. אם נראה לך שכן אולי אפשר מלכתחילה לשתף אותו יותר ולהפנות את דברייך אל שניהם ובכך להפוך את ההתערבות שלו בשיחה ללגיטימית והיא תהייה יותר ענינית ולא קנטרנית? - למצוא בתגובה לאיזו הערה שלו שלא במקום , איזה משפט חביב שירחיק אותו מכן בשעת השיחה כמו " דוד משה! זו שיחת בנות , לך לשחק כדורגל בינתיים , טוב? " - מבוגרים (לא משנה מאיזו עדה) תמיד אוהבים להשוות בין ההישגים של הדור הצעיר שהם מטפחים (זה יצא עו"ד וזה מהנדס וההוא רופא ורק את ....) , אז צריך לקחת בחשבון שזו באמת רק גחמה של מבוגרים (מול הורמונים מתפרצים ורגשניים יותר של הצעירים ) ולא לקחת ללב או להתייחס לזה ברצינות אם הוא מספר על צעירים אחרים בהשוואה אלייך , אלא להנהן בנימוס לחייך חיוך קטן מתחת לשפה ולהמשיך הלאה. הוא מקבל את התשומי שלו ולך זה לא ממש הזיק (כי את ידעת על זה מראש וזה הייתרון שלך מולו )וכך ניתן להמשיך ולשמור על שלום בית. מקווה שמשהו מהנ"ל בכל זאת יעזור לך לקחת את הדברים בפרופורציה הנכונה.

SimplyMe1

New member
קודם כול,שיהיה בהצלחה עם הנכד\ה

שיוולדו
ולענייננו,סבתא שלי יודעת שהוא מתערב יותר ממה שהוא צריך,היא באמת מודעת לזה..אז מדי פעם מעירה לו. אבל כשאני באה לבקר אצלה(ושוב..אני יותר בת בית שם ולא אורחת..משמע-ממש חופשיה לעשות מה שבא לי שם ומתי שבא לי..לא שיש הרבה מה לעשות אבל בכול זאת:)והוא נמצא שם בסופ"שים אז על כול דבר כמעט שאני אגיד לה או שהיא תפנה אליי-הוא יתערב..אז בדר"כ אני מהנהנת בראש,וכשממש בא לי,אז אני גם מתווכחת איתו(וזה כיף לפעמים
). וההורים יודעים גם..אבל אין הרבה מה לעשות..אני כבר ילדע גדולה ולא הולכת עם כול בעיה להורים,אבל במקרים מסוימים זה מפריע,ואני מנסה להסתדר עם זה לבד.. גם מבחינת פליטות הפה הרבות שלו..הוא מרבה בהשבחה והילולה של הנכדות שלו(לא שאני נגד,,אבל ראבאק,יש גבול!!)ואני בדר"כ עונה בשנינות למרות שלא תמיד הוא מבין,אבל בסדר..הוא הספיק להכיר בציניות שלי(וציניות זו דרך נפלאה להתחמק ממשהו שמצפים לשמוע:)).\ אניוויז,נראה כבר מה לעשות..גם ככה אין לי זמן לראות אותם ביחד(גם סבתא שלי נוסעת אליו פעם ב..)בחופשה אז יהיה בסדר כבר:) תודה ובייז:)

SimplyMe1

New member
אוףףףףףףףף התכוונתי בכותרת הקודמת

יותר לכיוון המזל טוב,אבל גם הצלחה לא תזיק
\

את

יכולה לחכות עם המזל טוב עוד קצת?(זו רק אפשרות פוטנציאלית בינתיים ) אני לא ממש ממהרת להוסיף תואר נוסף ל"אמא" ו"חמות"
מבטיחה להודיע מתי כבר אפשר יהיה לברך...

למעלה