לוח הודעות ,
ושאר ירקות

אלון אא

New member
דיון - בפורום הורות גאה ביום א´../images/Emo95.gif

שמי אלון, ואני מנהל פורום שנקרא הורות גאה. אני פונה אליכם בעניינן של ט´ וא´, זוג לסביות אשר להן 3 ילדים, אולם המדינה אינה מכירה בזכותן המשותפת על הילדים, ואינה מאפשרת לכל אחת מהן לאמץ את ילדיה של בת זוגה. בנות הזוג פנו לבית המשפט העליון לאחר שפנייתן לבית המשפט המחוזי להכיר בהורותן המשותפת על הילדים נדחתה. ביום ראשון ה 14/04/02 בין השעות 18:00- 20:00, תתקיים עצרת תמיכה ווירטואלית ראשונה מסוגה באינטרנט בפורום הורות גאה. בדיון יטלו חלק כל ראשי הגופים המזוהים עם הקהילה ההומו-לסבית. אורחי הפורום יהיו ט´ וא´, ח"כ יעל דיין, הרב דוד לזר, ועירא הדר (עו"ד המייצגת את זוג הנשים). מטרת הדיון הינה סקירת מצב עדכנית בכל הקשור בנושא הורות הומו-לסבית, חוק האימוץ, נישואים אזרחיים, סיעור מוחות בנושא ושמיעת רעיונות חדשים בדרך לקידומו. אנא הפנו שאלות בציון שם אורח הפורום שאליו מופנית השאלה. אורחת חשובה תהיה ח"כ יעל דיין שהיא יו"ר הוועדה למען קידום מעמד האישה. השמות לא מוזכרים בגלל צו איסור פרסום של המדינה. גם על כך הן מערערות הן לא רוצות להסתיר את שמן משום שהן משפחה לכל דבר! תודה על תשומת הלב, אלון

העקשנית

New member
אלון-יש לי שאלה אליך בנושא.../images/Emo4.gif../images/Emo34.gif

האם אין לילדים הללו אבות? האם אלו ילדים שנולדו מהפרייה? או שהאבות אינם ידועים או אינם בקשר עם הילדים? כי אם יש אבות אז מה פשר האימוץ? ולמה בעצם צריך לנהל מאבק על אימוץ? הרי אפשר לכתוב צוואות או הסכמים שיסדרו את כל העניינים. לא ברור לי למה ההתעקשות, מלבד רצון להשיג אולי זכויות? אתה מוכן להסביר בבקשה?

ת´אמת נראה לי שאלון פירסם והלך, כך

שאם את באמת רוצה לשמוע תשובה אולי תצטרכי להכנס לפורום שלו. אבל זו באמת שאלה מעניינת. אולי המנהלת שלנו תשלח לו מסר שיבוא להציץ כאן לענות.

אלון אא

New member
תודה רבה על המסר!

ובכלל תודה על שיתוף הפעולה והפרגון. אנא שאלו שאלות שמטרידות אתכן. זו הזדמנות מצוינת. אני לא מגביל בשאלות הקשורות לנושא ההומו-לסבי... מבחינתי הכל קשור. וכולנו באותה הסירה!

אלון אא

New member
את יותר ממוזמנת להפנות שאלה לאורחים

לגופו של עניין. מדובר בהומואים ובלסביות. הורות גאה יכולה לכלול המון אפשרויות: אבא, אבא אבא, אבא אמא, אמא אמא, אמא. כלומר זה יכול לנוע מאימוץ ילד ממעונות (ממליצים לנו לשקר במקרה של אימוץ ולומר שאנו סטרייטים), ועד אימוץ ילד של בן הזוג. אפוטרופוסות לא דבר שמובן מאיליו כמו רישום בתעודת זהות. אקווה לראותך היום בדיון. כל שאלה היא רלוונטית, תודה רבה. אלון

אלון, לא ענית לנו על השאלה ../images/Emo13.gif

השאלה היא איפה האבא? (לא איפה הילד,
) למה לאמץ ילד אם יש לו אבא? ברור שמדובר בהומואים ולסביות ואיש לא מטיל ספק (נו טוב, לומר איש לא מטיל ספק זו יומרנות נאיבית, אני|סדש| לא מטילה ספק) שזכותם לאמץ רשמית את הילד שאותו הם מגדלים, אך עדיין נותרה השאלה איפה האבא? ואני לא אוכל להיות היום בדיון כך שאני אשמח לשמוע תשובה, אם כי אני בטוחה שהעקשנית תתעקש על תשובה גם כן

אלון אא

New member
כנראה שלא ממש הייתי ברור../images/Emo4.gif

אני אתן לך דוגמה אישית. מקווה שאהיה הפעם יותר ברור
. אני שוקל לאמץ ילד מתוך זוגיות עם גבר. אם אני אאמץ, אז ברור איפה האבא... פשוט נטש. לגבי לסביות, מלכתחילה הן עושות את הילד דרך בנק הזרע. לא מציע להתחיל לחפש את האבא
אלון

העקשנית

New member
אלון-אתה קצת טועה ומטעה בכללי.../images/Emo90.gif

לסביות עושות את הילד מלכתחילה דרך בנק הזרע? מה פתאום! יש הרבה לסביות שמביאות לעולם ילד בעזרת גבר. יש גם לסביות שמקיימות יחסי ין עם גברים-אם לא ידעת! ודבר נוסף-יש לסביות, אמהות לילדים, שהיו נשואות, וגילו שהן לסביות רק לאחר שהתגרשו, או בזמן הנישואין-ואז-הן יכולות להביא לקשר הזוגי הלסבי שלהן ילדים מחיי הנישואין שלהן-ואז יש אבות בסיפור. אז לגבי נושא הדיון ההוא-לטל ואביטל היו ילדים מבנק הזרע, שאחת מהן או שתיהן ילדו, והן רצו לאמץ חוקית את הילדים שלא הן ילדו. הבנתי נכון?

הזמנה להשתתפות בדיון בהורות גאה../images/Emo34.gif

אנו פונות אליכם לבקש את תמיכתכם במאבק משפטי בעניין אימוץ במשפחות הומו-לסביות, כדי להפסיק את האפליה הבוטה כלפי משפחותינו. אנו פעילות ותיקות בקהילה ההומו לסבית ב-15 השנים האחרונות. השגינו כוללים בין היתר נצחון תקדימי בבית המשפט העליון בנושא אפלייה כנגד רווקות בטיפןלי הזרעה, זכייה תקדימית באופוטרופוסות על ילדינו הלא ביולוגים וקבלת פרס בינלאומי לזכויות אדם בשנת 1998. יש לנו שלושה בנים שנולדו לתוך המשפחה מתרומת זרע. מאבקנו לאימוץ החל ב-1997, כאשר פנינו לבית המשפט בבקשה לאפשר לכל אחת מאיתנו לאמץ את הילדים שילדה זוגתה. בתי המשפט דחו את בקשת האימוץ, אך אישרו כאמור אפוטרופוסות. בימים אילו אנו מערערות לבית המשפט העליון. אנו מקוות שהשופטים יגלו פתיחות ויכירו במשפחות ההומו-לסביות ובזכותן לחיות ללא אפלייה. זהו אחד המאבקים המשפטיים החשוב שהקהילה ההומו-לסבית בישראל ערכה אי פעם, ועשויות להיות לו השלכות מרחיקות לכת על מעמדנו בארץ ועל תפיסת המשפחה בישראל. ביום ראשון ה 14/04/02 בין השעות 18:00- 20:00, יתקיים דיון בנושא בפורום הורות גאה. הדיון יתקיים בהשתתפותנו, עירא הדר, עורכת הדין שמייצגת אותנו, ח"כ יעל דיין והרב הקונסרבטיבי דוד לזר. כמו-כן הוזמנו כל ראשי הארגונים של הקהילה ההומו-לסבית. מטרת הדיון הינה סקירת מצב עדכנית, סיעור מוחות בנושא ושמיעת רעיונות חדשים בדרך לקידום המאבק. תודה. טל ואביטל

בהפוכה ענו לנו על השאלה ../images/Emo4.gif

זאת אומרת מה שמכעיס אותי זה שחושבים שאני אידיוט? לא מספיק פעם אחת בשביל שנבין שאנחנו מוזמנים לתמוך? כולה שאלנו שאלה פשוטה. לפחות עכשיו יש תשובה
[אז מה אם אני קצת קרבית הבוקר?]

אלון אא

New member
לקרבית שבחבורה../images/Emo8.gif

אז ככה. אני פרסמתי את הדיון. טלואביטל פרסמו בנפרד. אין ביננו תיאום. סליחה על ההצפה. אלון

העקשנית

New member
חחחה חגית-ראית אותו? עדיין לא ענה../images/Emo6.gif

על השאלה. טוב לא חשוב. נכנסת לפורום שלהם לראות את הדיון שהיה? אני קראתי-מאד מעניין. כדאי לכם.

אלון אא

New member
לא הבנתי על מה לא עניתי?

תודה על המחמאות. חשבתי שעניתי על השאלה. האם תוכלי להסביר?

אלון, הכל בסדר, אנחנו הבנו ../images/Emo13.gif

אבל אם מתעקשים
אז אתה כתבת משהו כמו נניח שאני רוצה לאמץ, או נניח שהן עושות הפרייה... אז שתי ההנחות האלו הן אינן ברורות מאליהן, משום שהן גם יכולות להכנס להריון מתרומה של אב ידוע, או מיחסי מין רגילים (הס מלהזכיר
) ואתה כנ"ל - ובמקרים האלו יש אב/אם ידועים ואז אי אפשר לאמץ חוקית את הילד. בקיצור - שיהיה בהצלחה.

זה בסדר, הוא בטח ראה שהן ענו, אז

הבין שהוא לא צריך לומר פעמיים, ובצדק
ונכון, גם אני נכנסתי לשם וגיליתי קהילה מגובשת ודיון מעניין. (רק התבאסתי שזה לא כאן בפרדס שלנו) אלון, קבל חח על הפורום.

../images/Emo26.gifלוח הודעות , ../images/Emo32.gif ושאר ירקות

לכאן אפשר לשרשר הודעות השייכות לעניני פורומים אחרים.

למעלה