תלונה לאימא

איזה כיף לך!!!

כשהייתי בת 16 הכריחו אותי לחזור לכל המאוחר בחצות. לא משנה שתמיד הייתי מאחרת במינימום של חצי שעה ומגיעה לא לפני חצות וחצי או אחת ועל זה הייתי נענשת על ימין ועל שמאל. פעם אחת, בגיל 17 וחצי נרדמתי אצל ידיד שלי אחרי מסיבה שעשינו ונשארתי כבר לישון אצלו. ההורים שלי איתרו אותי באמצעות שיחות לחברות שלי שידעו איפה אני נמצאת, כי אני לא התקשרתי להגיד להורים איפה אני נשארת לישון, לא רציתי להעיר אותם (איזה מתחשבת שאני, נכון?) ואז בשש בבוקר דפיקה בדלת ואבא שלי בפתח, בא לקחת אותי הביתה. כל הדרך הביתה הוא לא הוציא מילה ולא הסתכל עליי. איזה פחד!!! עד היום אני זוכרת את זה ואני כבר בת 29.
בגלל זה אני חושבת שכיף לך שמרשים לך להישאר עד אחרי 2 לפנות בוקר.

jesie12

New member
מתי כבר תבינו שהכל מדאגה ???

בגיל 16 הייתי צריכה להגיע מבילוי ב22:00 גג ואוי אם הייתי מאחרת, אבא שלי חיכה לי בחלון! כעסתי התמרדתי אבל זה לא עזר, והיום - כאמא , אני בהחלט יכולה להבין את ההורים שלי. אני בטוחה שכשתזכי להיום אם את תביני . הכל מאהבה - הכל מדאגה.

עינת

New member
../images/Emo6.gif

כן, כן גמני בגיל 16 הייתי אמורה לחזור ב- 22:00 וכשאיחרתי גם קיבלתי עונש שבוע לא לצאת מהבית
בגיל 18 קצת לפני שהתחתנתי עוד הייתי צרכה לחזור הביתה באוטובוס לפני אחרון (כדי שחלילה לא יהיו לי תרוצים שפיספסתי
) היום ילדת הדווקא שלי חוזרת במוצ"ש מהפיצה ב 22:00 ואני רואה כבר מה מחכה לי
|עינת מכינה
לשעת הצורך|

תותחנים

New member
עינת

אחד הדברים הכי מעצבנים זה שהורה אומר לילד שלו: " כשאני הייתי בגילך..." החברה היום שונה, אם כל המקומות נפתחים רק ב-11, ולכל הילדים או לפחות לרובם מותר להישאר בימי שישי עד הבוקר, זה לא הוגן להגביל ילדה שתחזור ב-2... אתם לא חושבים שזה קצת דופק את החיי חברה של אותה ילדה?? תבררו עם הילדה מתי החברות שלה חוזרות ואז תתחילו להתווכח... אני גם בטוח שהילדה לא בכח תנסה להישאר כל הלילה בכח עד השעה 4 בחוץ, זה תלוי, זה משתנה.. יש ימים שיוצאים ב-11 וממש משעמם אז חוזרים ב-12, אבל יש גם ימים שוואלה כיף לאללה, ואז לא מסתכלים בדיוק על השעון... תגיעו להסכם שהיא תחזור יחד עם החברות שלה... ככה זה גם פחות מסוכן, כי היא לא חוזרת הביתה לבד...

כל מילה שווה זהב!

זה לא שבא לנו לצאת מאוחר פשוט ההורים לפעמים לא קולטים כלום!!! אם למשל יצאתי לאנשהו הם דורשים ממני לחזור ב2 למשל ואם חברות שלי יכולות להשאר עד 4? איך אני יחזור לבד? ולמה שאני אחזור לבית שהן נהנות? אין מה לעשות צריך להתפשר.. מצד אחד מבינים את ההורים ומצד שני שאני יהיה אמא אני לא יתן לה להרגיש רע שחברות שלה יוצאות והיא לא.. זה ממש רע ואני יודעת את זה עליי כי לפני כחודש היה לי שיחה עם אמא שלי על זה ובכיתי כל היום על זה.. זה עצוב ורע! צריך להתפשר..

עינת

New member
כנראה שלא נגיע

לעמק השווה במקרה הזה מצטערת אבל באמת הייתי פעם בגיל שלו גם זוכרת שאמרתי "אבל לכולם מרשים" וכולם היו איזה אחד או שניים ואתה יודע מה? אם זה שהבת שלי לא תשב בבארים ובפאבים בגיל 16 ידפוק לה את חיי החברה אז זה בסדר , כיוון שאיני חושבת שלילדה בת 16 יש מה לחפש בבאר!!! (ועוד לא דיברנו בכלל על זה שמעניין איך בכלל נותנים להן להכנס לבאר כאשר החוק אוסר שתית אלכהול לפני 18).

charmingirl

New member
נכון, הכל מדאגה ומתוך רצון לגונן.

אבל, כשכל החברים שלך נשארים עד מאוחר, פתאום להגיד "טוב אני צריכה ללכת" מן הסתם היא לא תלך לבד, אז ילוו אותה ואז אם יש מישהו שגר בקרבת מקום אליה, אז הוא גם כבר ילך וככה יכול להיהרס ערב שלם. ואני זוכרת שכשהייתי בח',אמא שלי התקשרה אליי בעצבים לחזור הביתה ב1. ופשוט הרסתי לחברים שלי, היינו סה"כ 4 אנשים והיא דרשה שאני אחזור הביתה הרגשתי עם זה ממש רע. גם הסברתי לאמא שלי שאני לא יכולה לחזור בשעות שהיא דורשת ממני, כי אני לא אלך לבד, ואם כולם נשארים ואז צריך ללוות זה די דופק. ועכשיו בעיקר שאני רואה את החברים שלי רק בסופי שבוע,היא לא מתלהבת שאני חוזרת ב4, אבל גם לא אומרת כלום כי היא יודעת את הסיבה. ואני בת 16.5

MC בריבוע

New member
איפה את חיה? ../images/Emo141.gif

אני לא פעילה בפורום הזה, ות'אמת שזאת הפעם הראשונה שנכנסתי לפה. בקיצר.. אני לא מבינה מה את רוצה מאמא שלך! הילדה שלה נעלמת לה לאנשהו, עם אנשים, רוצה לחזור מאוחר בלילה.. קצת מידע מגיע לה? תארי לך שהיא הייתה יוצאת מתישהו, וחוזרת באמצע הלילה, ולא מוכנה לפרט לך.. לא מעצבן? כמה שנאי מבינה ללבך, אני חושבת שמה שאת אומרת פה זה מטומטם. אנחנו חיים בארץ ש90% מהחדשות שלה, רעות. מה את רוצה? שהיא לא תדאג לך? תאמיני לי, עדיף אמא שיושבת על הווריד ודואגת מאשר אחת שלא אכפת לה מה את עושה, ושאם ימצאו אותך באיזה תעלה איפשהו זה יזיז לה ת'עפעף האחורי. אם כל הכבוד לגילך הזקן, הוא לא יעזור לך נגד אנסים, שודדים, וכל השטויות האלה.. אין קשר ללדעת לשמור על עצמך. היא דואגת לך, והיא אוהבת אותך, ואני לא מבינה למה את כועסת עליה בגלל זה.. כן זה מעצבן! אבל כולם עוברים את זה.. ובקשר לשכן - פחחחח! מה הקשר לזה שהיא מכירה אותו?? את יודעת כמה א-ב-ו-ת ובני משפחה אחרים אנסו ת'ילדים שלהם ובני משפחה שלהם?! ממתי זה משנה אם היא מכירה אותו 10000 שנים?! זה יעצור בעדו? לא. כל מי שמכיר מישו שאנס רצח, שדד ולוידתע מה יגיד שהוא לא היה חושב את זה עליו.. בת 16 וחודש ושני ימים ו3 שעות זה ממש ממש לא הרבה. בתור אחת בת 16 את נשמעת כמו ילדה בת 11. תחשבי על זה מהצד של אמא שלך לשם שינוי.. זה שאת אחראית ועצמאית וחכמה, לא יעזור הרבה אם משו יקרה לך. אז זכותה לדאוג, וזה לא אומר שהיא לא סומכת עלייך, וחושבת שאת ילדה קטנה. תגידי לה שעל הקטע של האנסים, רוצחים, שודדים, מחבלים וכל אלה, היא יכולה לוותר. את זה באמת לא צריך להזכיר כל הזמן. אבל הקטע של התחקורים וההגבלות זה כבר עניין אחר. בקיצור - די להיות פוסטמה, ותגידי תודה שיש לך אמא שדואגת לך.

NoFi M

New member
קראתי את הכל ויש לי כמה דברים...

קודם כל, אני מבינה ומצטרפת לכל הילדים שכתבו פה... גם לי יש המון תלונות להורים שלי בקשר לזה, והן יגיעו בהמשך.... אבל אני גם חייבת לציין שאי מבינה את ההורים, שרוצים לדעת עם מי את הולכת ולאן, מה אתם הולכים לעשות וכו', זה הכל מדאגה... עכשיו, אצלי זה ממש שונה.... אני גרה ביישוב קטן שבו ההורים שלי מכירים את החברים שלי מאז הגן(!!) ואין בו אנסים\רוצחים\שודדים וכו', וכל פעם שאנחנו נפגשים אנחנו בד"כ באחד הבתים... אז זה לא שאני מסתובבת בפאבים או במועדונים או אלוהים יודע איפה עם אנשים שהם לא מכירים, אני מסתובבת עם חברים שלי שהם מכירים טוב בבית של אחד מהם!! זה נורא מפריע לי שאני צריכה לחזור ב-1 וחצי וכמעט כל השאר (חוץ מילדה אחת, אבל זה לא פייר לקחת את הכי קיצוני!) חוזרים מתי שהם חוזרים! אז זה לא שאני אחזור ב-6 לפנות בוקר אם הם ירשו לי לחזור מתי שאני רוצה, זה מקסימום 3 ככה! ומה יש לי לעשות בשעות כאלה? שום דבר מיוחד שמצריך שיהיה לילה, פשוט ככה כולם נפגשים וככה כולם רוצים וזה השעות שבהם כולם חוזרים וזה נורא מפריע ונותן הרגשה רעה להיות שונה מכולם, אפילו אם זה באשמת ההורים ולא באשמתך. אז בקיצןר, אני לא מוצאת שוום סיבה שיש להם לדאוג לי ולהגביל אותי לשעה כזאת מוקדמת (כמובן כשאין לימודים אחרי זה....). וכן, כבר דיברתי איתם על זה.... הם אומרים שככה הם רוצים ושהם דואגים ואם 1 וחצי זה הכי מוקדם שחוזרים אז גם אני אחזור ככה.... למה? לא יודעת, זאת השאלה הכי טובה.... אבל זה כאילו אין לי צד בעניין.... לא משנה מה אני אומרת זה תמיד נגמר בזה שהם ההורים שלי והם מחליטים והם ככה והם ככה.... מה איתי? מה אני עז? זה לא נוגע אליי? זה הורס לי כ"כ!! טוב, נראה לי שהבהרתי את הנקודה שלי, אשמח אם תעזרו לי לשכנע אותם או להבין אותם.... אבל עד עכשיו הטיעונים שלכם לא עזרו לי כי הם אל נוגעים למקום מגורים שלי, שהוא בערך כמו לחיות בבועה... לא כמו בעיר או משהו...

למעלה