שאלה לילית

../images/Emo29.gif שאלה לילית ../images/Emo1.gif

האם אתם מכירים שיעורים בערבים המיועדים לנשים או גברים או שניהם בנושאים של בנית הבית, זוגיות וחינוך ילדים? אנא שתפו- איפה? מתי? מי? ואיך? האם אתם מספיקים ללמוד ביחד? יש לכם ספר להמליץ?

בסג

New member
../images/Emo41.gif

בשכונה הישנה שלנו היו כל הזמן שיעורים שהגרעין התורני ארגן. אפפעם לא הלכנו לשם
בשכונה החדשה שלנו אנחנו עוד לא יודעים. יש לנו כמה ספרים על זוגיות ובית, אבל למדנו בהם רק לפני החתונה. יש לנו כמה וכמה ספרים על חינוך ילדים שאנחנו כבר מתכננים לקרוא כמה חודשים
יש לי אישית רתיעה נפשית משיעורים בנושאים האלו, קשה להסביר. אני יודע שזה חשוב וגם שחשוב לקרוא בנושא, איכשהו זה לא מתיישם.

אולי בכל זאת תוכל לפרט יותר? ../images/Emo13.gif

זמני שיעורים ומיקומם- בשכונה הישנה או בכלל? ואלו ספרים ממתינים בתור להיקרא?

שיעורים בקטמונים (לנשים)

בכל יום רביעי ב8 וחצי שיעור בחינוך ילדים דרך פרשת השבוע. מיקום השיעור:ביתהכנסת "אוהבי ציון" רחוב הנוטרים, קטמונים ירושלים. ספרים שקנינו וממתינים לקריאה: - "המשפחה ועולם החינוך"-הרב זכריה תנעמי -"איך לדבר כך שהילדים יקשיבו? ולהקשיב כך שהילדים ידברו"-אדל פייבר ואליין מייזליש -"לא רוצה כן רוצה"-ד"ר ג'רי ל' ויינקוף וברברה יונל -"כללים טובים להורים טובים"-דר לורנס סטיינברג

תודה רבה ../images/Emo13.gif

תוכלי לאפיין את סגנון השיעור {או לספר מי מעביר אותו}? ואת "איך לדבר" וגו' עוד לא קראת??????

לרבנית שם קוראים ימימה מזרחי\אזרחי

אף פעם כאמור לא היתי בשעור (זה התחיל צת לפני שעברנו, היתה פעם 1 שרציתי ללכת וזה פרח מזכרוני) וברגע שיהיה לי זמן אקרא את "איך לדבר" (מה גם שבינתיים הספר לא כ"כ בשבילנו..)

או, אז פה הטעות שלך ../images/Emo13.gif

הספר "איך לדבר" וגו' הוא ספר מהותי לכל יחסינו עם אנשים אחרים באשר הם, ולאו דווקא עם ילדינו. רוצי לקרוא!!!! והרבנית ימימה מזרחי המפורסמת התכוונת??? {זו שיקרת פרידמן מנרג'י יהדות מצטטת כל הזמן?}

כמה רעיונות:

שיעורים לנשים: טהרת המשפחה וזוגיות-ימי רביעי בשעה 20:30 ב3 מקומות בהוד-השרון: בבית הכנסת התימני "אהבת אחים" רח' בן-גמלא ע"י הרבנית גאולה בן-כליפא. בבית הכנסת "חצרוני" בשכונת גיל עמל רח' שחל ע"י הרבנית רחל בן-דוד. בשכונת גיורא אני לא יודעת כתובת אבל, זה ע"י הרבנית ברכה. בראש העין בימי שלישי בשעה 18:30 שיעור המשפחה וזוגיות לנשים שעוד לא נפקדו בילדיםאצל מש' עמרני. פרטים במסר. בשבת תהילים ושיעור פרשת השבוע בשעה 12:30 בבית הכנסת התימני. יש שם שתי קומות: למטה נשים ולמעלה ילדים. ספרים: הבית היהודי-הרב שמחה כהן. יהי רצון שנזכה להגדיל תורה ולהאדירה.

ברחובות יש - הרבנית אורלית כהן

מרצה לנשים מכל המגזרים בנושא הבית היהודי מדובר בסדרה בת 37 שעורים פעם בשבוע. 20 שעורים ראשונים על הבית היהודי, אח"כ השקפה והלכות נידה וטהרה ולבסוף חיי אישות - היא מדברת מאוד פתוח, מכיוון שבאתי מהסקטור החילוני אני יכולה להעיד שלא שמעתי דיבורים כאלו אפילו בסקטור הזה. מי שרוצה כדאי לבדוק אם ניתן להצטרף כי משעור מסויים זה מאוחר מידי להתחיל. פרטים ב"לב-לאחים" 08-9491924

אה, כמו כן יש שיעורים שניתנים בפקולטה לחקלאות

לנשים ולגברים יחד, בד"כ אוכלוסיית סטודנטים. שמעתי גם על "מרחבים" ברחובות, אבל אין לי טלפון

מנהלת חשבת אולי?

להכניס את השרשור הכל כך חשוב הזה לטאגליין? נראה לי שזה חשוב לדעת מתי ואיפה יש שיעורים.

את כ"כ צודקת

ואם לא אמרתי עד כה- אני שמחה לכל הצעת ייעול, הארות והערות בונות (עדיף במסרישי). שכויעח לך

עוד משהו ששכחתי ו../images/Emo52.gif

יש גם בכפר סבא כל מיני שיעורים במרכז יד יעקב לא יודעת כתובת אבל, שמעתי שזה מומלץ ושאחד השיעורים הוא שיטת ימימה שזה מעניין מאד. ברעננה יש מקום שנקרא מת"ן-מכון תורני לנשים ויש שם שיעורי בוקר לנשים בנושאים מאד מעניינים. עוד משהו שיש בכפר סבא: יש מדרשה שנקראת "מדרש האור" הם נמצאים ברח' התעש 16 א.ת ויש דברים מאד טובים אבל, זה בעיקר לרווקות למרות שגם אני כנשואה מוצאת עניין בזה.

למעלה