הדולר ממשיך לצנוח ונתניהו חוזר לסורו

vinney

Well-known member
הבעיה היא שצריך חוק כדי שאנשים

ידאגו לפנסיה שלהם, וגם החוק הזה הוא מינימום שבמינימום (הפנסיה שמובטחת על סמך החוק בלבד לא תספיק לאף אחד לשום דבר, ממתיק סוד, שיחיה מהפנסיה שיצבור בעקבות החוק הזה, יקבל אולי 2000 שקל לחודש, ואז יבכה שבעלי ההון עשקו אותו, למרות שהוא עצמו עובד כבר עשור תמורת שכר מינימום מבחירה, וזה לפי דבריו).

אין טעם לדבר איתו, האיש מקובע ואגואיסט ברמות

קשות. הוא גם לא טורח לעקוב אחרי מה שקורה, אחרת הוא היה יודע שאני כבר מזמן, לפחות מתחילת 2008 לא עובד בשכר מינימום. אבל זה לא מפריע לו לטעון שכן... לגבי מה שכתבת על כך ש"ישראל צריכה להפסיק לתת קצבאות למי שיכול להסתדר בלעדיהן (גם אם הוא יצטרך להתחיל לעבוד לשם כך)" אני חושב בדיוק כמוך, יותר מזה, כשהעלתי את הטענה הזאת בפורום הזה, קראו לי "קיצוני". הבעיה שהממשלה שלנו גם מקצצת לכולם, וגם לא מעלה את הקצבאות רק למי שצריך, כי אם לוקחת את הכסף שקיצצה מכולם, ומעבירה אותו לעשירים ובעלי ההון, אם באמצעות הורדת מיסים מאסיבית ואם בהזרמת כספים ישירות לידי העשירים ובעלי ההון. קרי: כל הקונספציה שעליה מושתתת השיטה הקפיטליסטית היא חזירית ודורסנית, ורחוקה מאוד מלהיות צודקת. אין דבר שהייתי רוצה לראות יותר משאת הכספים שמקצצים ממי שמסוגל לעבוד ומעדיף לחיות מקצבה, לוקחים ונותנים למי שבאמת זקוק לקצבה, או מגדילים את קצבתו של מי שבאמת זקוק לקצבה. אבל הבעיה שזה לא מה שקורה בפועל, כי בפועל מקצצים ומקצצים ואת הכספים הללו מעבירים לידי העשירים, שלא ייגוועו חס וחלילה מרעב...

vinney

Well-known member
מצטער, יש לי דברים יותר טובים לעשות מלעקוב

אחרייך. אתה מוזמן לעדכן, אם אתה רוצה שאני אתייחס לחדשות בחייך, בזמנך החופשי. אני אשמח אם תודיע שסוף סוף התחלת לייצר משהו ולתרום לתל"ג, ולא רק לחיות על חשבון מישהו אחר.

../images/Emo45.gif לא יכולתי לנסח זאת יותר טוב ממך

וגם כולם כאן כנראה שוכחים או שמעדיפים להתעלם מן העובדה שהיה כבר "מנהיג" שניסה את הדרך הזאת, והעולם כולו זוכר איך זה נגמר ואיזה הרס נגרם לארצו ולעולם כולו כתוצאה מכך...

adiavn

New member
אוי, הנאיביות

1) המדינה אינה צריכה לדאוג לקצבאות זקנה לאנשים החוסכים בעצמם לפנסיה (בין אם זה פנסיה או חיסכון הוני אחר). 2) קשה לספור את הפעמים שממתיק קיטר על המושחתים בשלטון - מעניין שלסמוך עליהם שיחלקו את המיסים לקצבאות הנכונות אין לו בעייה. (במילים אחרות, קצבאות לתלמידי ישיבות לא יקלו על הפנסיונרים)

אני לא חושב שאני נאיבי, ההפך הוא הנכון

1) המדינה לא צריכה לדאוג לקצבאות זקנה למי שיש לו פנסיה כלשהי - נכון מאוד. אולם, בישראל אנשים רבים, שכתוצאה של מדיניות וחינוך לא נכונים, הגיעו לגיל מבוגר מבלי שיש להם חסכונות אלו. האם יש להזניחם ולהפקירם? לדידי, התשובה לכך היא לא באלף רבתי. לא מזמן חוקק החוק שמחייב מעסיקים להפריש כספים עבור עובדים לקרן פנסיה - כך לכל האנשים העובדים תהיה פנסיה שתתאים לכמה הם הרוויחו. כאשר האנשים האלה יגיעו לגיל הפרישה, לא תהיה שום סיבה לתת להם קיצבה - הם יחיו בעזרת הפנסיה. אבל עד אז, כדי שניתן את הקצבאות למי שצריך - ניתן לבצע חלוקת קצבאות זקנה לפי רמת ההכנסה - אם יש מישהו בן 80 שעובד (מכיר כמה כאלה...), או לחלופין מקבל פנסיה (או בעל חסכונות שיאפשרו לו קיום בכבוד) - אדם זה לא יקבל קצבת זקנה. אם יש מישהו בגיל זה שאין לו פנסיה - המדינה יכולה להשקיע את הכסף הדרוש בשביל לאפשר לו קיום בכבוד. עם הזמן, ציבור מחוסרי הפנסיה יקטן וייתכן שבעתיד ניתן יהיה לוותר על קצבאות אלו כליל. 2) קצבאות לתלמידי ישיבות לא צריכות להיות קיימות. אני לא חושב שאדם המסוגל לעבוד (אדם שאין לו מוגבלות רפואית כלשהי) צריך לקבל קצבה - שיצא לעבוד. אם הוא עצל מדי, הרעב יוציא אותו לעבוד. המצב המתקיים כיום, בו רבבות מובטלים מקבלים קצבה, אך באותה עת יש מחסור בעובדים בחקלאות ובבניין הוא בלתי הגיוני. מן הראוי שהמדינה תתנה את מתן קצבאות האבטלה בכך שאותם אנשים יעבדו בינתיים בעבודות אלו (קצבת האבטלה למעשה תהיה המשכורת). בעזרת הכסף שיחסך המדינה תוכל לממן את קצבאות הזקנה והנכות - הקצבאות שלפי דעתי הן המוצדקות ביותר נכון להיום. מדינת ישראל, לפי דעתי, סובלת מכך שאזרחיה הם ברובם חסרי השכלה פיננסית בסיסית - במערכת החינוך הממלכתית לא ילמדו אף תלמיד מה זה תזרים מזומנים. אם ישראל תתחיל להשקיע בחינוך פיננסי - אזרחיה יוכלו לדעת לנצל את הכסף שיש להם יותר טוב - אנשים יוכלו להמנע ביתר קלות מכניסה לחובות ויוכלו לחסוך כסף שישמש אותם בזקנתם. הרעיון של מתן קצבאות אינו רעיון רע מיסודו (כפי שחלק מאמינים), אופיו תלוי בשיטת הישום. כפי ששיטת הקצבאות מיושם כיום היא מכבידה על המשק, והתועלת החברתית שלה מוטלת בספק. אף על פי כן, אני חושב שאם יהיה פוליטקאי אמיץ דיו (עבודות ציבוריות הן לא רעיון פופלרי בקרב המובטלים), שיבצע רפורמה מקיפה באמת במערך הקצבאות, ניתן יהיה להפוך אותן לכלי מועיל שישפר את פני החברה, תוך פגיעה מועטה ככל האפשר במשלמי המיסים.

איפה ראית שאני סומך עליהם?

אני האחרון שסומך על המושחתים שבכנסת. אם זה היה תלוי בי הייתי עושה ניקוי אורוות יסודי ומחליף את כל 120 אוכלי החינם שחיים על חשבון משלם המיסים הישראלי, באנשים שאיכפת להם מהמדינה הזאת ומאזרחיה, וכנ"ל לגבי מושחתי האוצר שאף אחד לא בחר אותם לנהל לנו את החיים, ולמרות זאת הם מנהלים לנו את החיים כבר יותר מעשור.

SupermanZW

Well-known member
אתה עדיין מאמין לכל מילה של נתניהו?

לא נמאס לך להיות כל כך תמים? האטה עולמית אינה מאפשרת לישראל להשיג צמיחה של 7-8%, אם במצב הקיים ישראל תגיע ב2008 לצמיחה של 4% זאת תהיה הפתעה גדולה, בהנחות אופטימיות ישראל עשויה להגיע לצמיחה של 5% ב2010. את המיסים יש להוריד בלי שום קשר, המיסים בישראל הם מהגבוהים בעולם והדבר גורם לבריחת עסקים למדינות אחרות ולהעמקת האבטלה. מהורדות המיסים נהנים לא רק העשירים אלא כולם, אל תשכח שחוץ ממס הכנסה יש עוד הרבה מיסים, קרוב ל70% מהכנסת השכיר הממוצע הולכת לתשלומי מיסים למיניהם.

"מאמין לנתניהו"?

אולי ביום שבו יקפא הגיהנום אני אאמין למילה אחת שיוצאת מפיו של השקרן הסידרתי הזה, שלא רק שהוא משקר בצרורות, הוא גם מאמין בשקרים של עצמו. ולגבי זה שהמיסים בישראל מהגבוהים בעולם: זו פשוט שטות מוחלטת. לא יודע על פי מה קבעת את זה, אך דווקא המיסים בישראל, נמוכים יחסית למדינות אחרות. ומספיק לציין את דנמרק, שמספר תושביה זהה לזה של ישראל וגם היא מדינה קטנה, דוגמת ישראל. אך לא רק שם, יש מספיק מדינות בעולם המערבי שגובה המיסים בהן גבוה מגובה המיסים בישראל, שלהזכירך במהלך העשור האחרון הם ירדו שוב ושוב ושוב, בעוד שהקצבאות קוצצו שוב ושוב ושוב. כך שעל תמכור לי סיפורי בובמייסס.

SupermanZW

Well-known member
יש רק 6 מדינות בעולם עם מיסים גבוהים מבישראל

ב4 מתוכן הממשלות כבר בנו תוכניות להורדת המיסים בלחץ הבוחרים, החמישית והשישית הן מדינות עם משטר טוטאליטארי בהן לשלטון לא אכפת מהעם. כאשר רק ב6 מדינות בעולם מתוך 245 מדינות (מתוכן 207 עצמאיות) המיסים גבוהים יותר מבישראל אין זה מכובד כלל. חמשת המדינות הן דנמרק, נורבגיה, איסלנד, שבדיה, סוריה ואיראן. הקיצבאות בישראל קוצצו בגלל שמהן הכי קל לקצץ, ברוב מדינות אירופה הקצבאות גבוהות מבישראל והמיסים נמוכים מבישראל, כמו כן הורדת מיסים מסייעת לצמיחה ולכן אין למעשה צורך לקצץ בקצבאות לאחר הורדת מיסים. אתה שוכח כי מס הכנסה אינו המס היחיד המוטל על האזרחים וכי בשכבות הנמוכות רוב המיסים המשולמים הם מיסי קניה (ביניהם מכס, מע"מ, מס קניה, מס יבוא, מס בולים, בלו, וכו') ושכל מיסי הקניה הם מיסים רגרסיביים שאינם מתחשבים בגובה ההכנסה, לכן הפחתת מיסים תסייע בעיקר לשכבות החלשות כי היא תגדיל את כוח הקניה שלהן.

ישראל היתה מתה להידמות לדנמרק

לא זאת בלבד שדנמרק הסוציאל דמוקרטית מובילה בכל התחומים על ישראל הקפיטליסטית החזירית והדורסנית, לא זאת בלבד שרמת השחיתות בדנמרק לעומת רמת השחיתות בישראל, שואפת לאפס, לא זאת בלבד שאדם נזקק בדנמרק חי יותר טוב מאדם שעובד בשכר מינימום בישראל, בגלל שהמדינה הזו דואגת לאזרחיה וגם לנזקקיה, ומספקת להם את כל מה שהם צריכים, ולא רק בכדי לשרוד, כי אם בכדי לחיות ולהרים את ראשם בגאווה בדיוק כמו כל אדם אחר במדינה, בנוסף לכל זאת המנטליות שלנו הישראלים רחוק שנות אור מהמנטליות של העם הדני, שרואה בעזרה לזולת ובעיקר בעיקר לנזקקים, את המטרה הכי חשובה שלו בחיים. בניגוד לנו הישראלים שבנוסף לשחיתות שפשטה בקרבנו ומאיימת לכרסם כל שריד של צדק והגינות שעוד נותר בקושי במדינה הזאת, האגואיזם גם הוא הפך להיות חלק בלתי נפרד מאיתנו, מדנים מוקיעים מכל וכל את האגואיזם, ורואים בעזרה לזולת דבר הרבה יותר חשוב אפילו מטובתם האישית. המוטו של הדנים, ותאמין לי שאני אומר לך זאת, כי אני מספר פעמים בדנמרק וראיתי עד כמה הם מחזיקים מהמוטו הזה שהפך להיות כבר חלק בלתי נפרד מהם, הוא שכל עוד אני עוזר לזולת אני בעצם עוזר לעצמי, כי מתי שאני אצטרך עזרה ותמיכה, אין לי ספק בכלל שאקבל אותה. ובכלל השחצנות והיהירות בפסולה מכל וכל בקרב הדנים. אדם שמעז להתגאות בכך שהוא הגיע להישגים או לרווחים יותר גדולים משל אחרים, מוקצה מחמת מיאוס בדנמרק. הדנים שונאים אנשים כאלה ולא מסתירים כלל את התיעוב שלהם כלפי אותם אנשים. אפילו אם מדובר בבן משפחתם, הם לא יהססו להראות לו את תיעובם מיהירותו ושחצנותו או מניקור העיניים שלו על כך שהוא השיג יותר מאחרים או הגיע למעמד גבוה יותר משל אחרים. בדנמרק כבר שלושה עשורים קיים הקוד האתי שגם אם אתה עשיר או אמיד, אתה לא מתגאה ומשתחצן על כך שאתה כזה. אתה נותן כבוד ועוזר לזולתך ובשום פנים ואופן אתה לא מנקר עיניים ואומר לכולם שופוני יה נאס. כי מי שעושה זאת, מוצא את עצמו מהר מאוד מוקצה ומוחרם מחמת המיאוס והתיעוב ע"י העם הדני, ואפילו ע"י קרוביו ומשפחתו שלו עצמו. הלוואי והיה לפחות רבע מהמנטליות הזאת בישראל. אולי אז גם המדינה שלנו היתה נראית אחרת, והשחיתות ואי הצדק שבה, כמו גם העוולות החברתיות, היו הרבה יותר נמוכים. אך לצערי כפי שאני רואה זאת, ישראל צריכה שיחלפו עוד אלפי שנות אור, בכדי שהיא תגיע אפילו לעשירית מהמנטליות שקיימת בקרב העם הדני.

SupermanZW

Well-known member
גם הולנד היא סוציאל דמוקראטית והמיסים בה

נמוכים מבישראל. למה התעלמת מטענתי שהפחתה במיסים תסייע לשכבות החלשות? האם קשה לך להתמודד עם האמת? אם אתה רואה בדנמרק אידיאל מדוע אינך שם לעצמך מטרה להגר לדנמרק ולהשיג שם סטאטוס חוקי? האם אתה מאזוכיסט או מתבונן אך ורק בנקודות החיוביות בדנמרק תוך התעלמות מהשליליות? האם אתה סבור כי דנמרק היא גן עדן בזעיר אנפין?

הפחתת מיסים לא תסייע כלל לשכבות החלשות

כי השכבות החלשות לא משלמים מיסים, כי בקושי יש להם כסף לשרוד, שלא לדבר בכלל על לחיות. כך שאם כבר נהפוכו, אותה הפחתת מיסים תבוא דווקא על חשבונם של השכבות החלשות, כפי שאנחנו עדים לכך כבר במשך עשור שלם, שבמקביל לאותם הפחתות במס לעשירונים העליונים, מקוצצות קצבאות הסעד והביטוח הלאומי, ומי שנפגע מכך אלה הם העשירונים התחתונים ומעמד הביניים, שרק הולך ומצטתמצם כבר במשך יותר מעשור. וזו עובדה. לגבי זה שלמה איני עובר לדנמרק: גם אם היה לי דרכון לגן עדן בכבודו ובעצמו, ודווקא יש לי זכאות לדרכון דני, שכן אמי אזרחית דנית בנוסף להיותה אזרחית ישראלית, וכבנה יש לי באופן אוטומטי זכאות לאזרחות דנית וממנה גם לאזרחות אירופאית, אך למרות זאת אני מעדיף להישאר במדינה שבה נולדתי וגדלתי, שזו מולדתי ואין לי אחרת מלבדה. זה שהמדינה שלי סטתה מדרך הישר והידרדרה לדרכים עקלקלות, לא אומר שאני צריך לקום ולנטוש אותה, זה אומר שאני צריך להירתם למאמץ של אנשים כמוני שהמדינה הזאת חשובה להם ויקרה לליבם, להביא לכך שהמדינה שלנו תשוב בחזרה לדרך הישר ותעלה על דרך המלך. כך שנטישת המולדת שלי ועזיבתה בידי המושחתים היא לא פתרון ריאלי מבחינתי.

vinney

Well-known member
אז אתה מעלים מסים קבוע?

או שלא שמעת מעולם על מע"מ, שכולם משלמים, ומהוה 15.5% מכלל ההוצאות של כולם, כולל השכבות החלשות? זה שאתה לא משלם מס הכנסה, לא אומר שאף אחד לא משלם מס הכנסה, וזה שבמדינת ישראל סוף סוף אפשר לא לשלם 50% מס על הכנסה שבכל מקום אחר נחשבת לצנועה, זה כבר משהו. כמובן שאתה מתייחס רק לאנשים כמוך, שבוחרים לא לעשות כלום ורק להתבכיין, אבל מי שבאמת סובל מנטל המס זה מעמד הביניים שהולך ונהיה עני יותר ויותר, לא הפרזיטים כמוך.

SupermanZW

Well-known member
הפחתת המע"מ מ17% ל15.5% סייעה לכולם

אם יופחתו עוד מיסים רגרסיביים הדבר יסייע לכולם גם כן. מס הכנסה אינו מהווה את רוב המיסים שאנחנו משלמים, אתה פשוט מסרב להכיר במציאות. ככל שהכנסתך נמוכה יותר החלק מהכנסתך שהולך לתשלום מיסים רגרסיביים גדול יותר. מיום שנולדת אתה חי כאן ועדיין לא הצלחת לגרום לשום שינוי, מכאן נובע שנכשלת, זו לא בושה להודות בכישלון, זו בושה להעמיד פנים שאתה תמיד מצליח גם כשאתה לא כי זה מעיד על אי הכרה במציאות. משום שאינך גורם לשינוי כלשהו אין זה משנה למדינה אם תשאר או תעזוב ומפני שאינך יכול לעזור (למרות שאני באמת מאמין לך שיש בך רצון טוב) מוטב כי לפחות תדאג לעצמך ותחיה במקום בו יהיה לך טוב. לו באמת היית מצליח לגרום לשינוי ולעזור הייתי מצדיק את מאמציך ומעריך אותך עליהם.

ולגבי איראן וסוריה...

לצערי דווקא ישראל יותר קראובה אליהן בשחיתות ובאי הצדק שבה, יותר מכל מדינה מערבית אחרת בעולם. בטח שיותר מדנמרק, שבדיה, נורווגיה, וכן... גם יותר מאיסלנד. אני לא אתפלא כלל אם לא ירחק היום וישראל תהפוך בעצמה להיות כמו איראן וסוריה. וזאת בשל העובדה שבכל שאנחנו נותנים כוח למושחתים ומתעללמים משחיתותם וגרוע מזה, מאפשרים להם להמשיך בשחיתותם ע"י כך שאינחנו לא מפקחים עליהם, אנחנו עלולים לאבד בסופו של דבר את הדבר הכי חשוב שקיים עדיין במדינה שלנו: את הדמוקרטיה בכבודה ובעצמה. בגלל שככל שהשחיתות תגדל ותתעצם במדינה הזאת, ככל שהדמוקרטיה תצתמצם ותקטן במדינה הזאת, וביחד איתה יילכו ויקטנו גם הצדק, ההגינות, המוסר והחופש. וזו כבר חביבי הדרך הבטוחה להפוך ממדינה דמוקרטית להיות מדינה דיקטטורית דוגמת איראן או סוריה.

SupermanZW

Well-known member
יש לנו פסאודו-דמוקראטיה, לא דמוקראטיה

עם זאת ישראל איננה מדינה בעלת משטר טוטאליטארי. ישראל היא אוליגארכיה תיאוקראטית. איך עברנו מדיון בנושא מיסים לדיון בנושא שיטות משטר ושחיתות? מדוע אינך עונה לעניין?

זה שאתה אומר שישראל היא אוליגארכיה תיאוקראטית

מבלי אפילו למצמץ, זה אומר הרבה עליך ועל האישיות שלך. כל אדם אחר שאיכפת לו מהמדינה שבה הוא חי ומאיך שהיא נראית ומתנהלת, היה מתבייש להגיד כזה דבר על המדינה שלו, כאילו כלום... אז האם מכך אני צריך להבין שבעיניך אוליגארכיה תיאוקראטית, שבשפת העם זה אומר שילוב בין שלטון ההון לשלטון הדת, נחשבת לדבר לגיטימי? ומלבד זאת, ישראל כבר מזמן לא רק אוליגארכיה תיאוקראטית, כי אם פלוטוקרטיה.

למעלה