חוסר אהבת ספרים

princhipeta

New member
../images/Emo32.gif חוסר אהבת ספרים

עד כמה יפריע לכם לצאת עם בנאדם שלא אוהב ספרים, ספרות, כתיבה, שירה וכו' ? ואני לא מתכוונת ברמה של- 'אין לי זמן לקרוא', או 'אני מעדיף לראות את הספר', אלא ממש חוסר עניין. האם הספריה של הבנאדם מעידה משהו עליו?
או יותר נכון חוסר הספריה שלו במקרה הזה..

זה מפריע ביחסים לאורך זמן

זה תוחם את ההתבטאות וההבעה לצורה פשוטה, והתקשורת תמיד ישירה, חשופה (ולא יכולה להיות מופנמת או רומזת), זה פוגם בעדינות ובעוצמה. חוסר ענין יותר גרוע מתירוץ כיוון שאפילו לא מרגישים לא נעים או קיומה של מודעות למשהו שצריך תיקון, זאת מעבר לצרות אופקים וחוסר כלים להתמודד עם פאתוס של מישהו אחר. ספריה פרטית לא מעידה כלום על בן אדם. להיפך, קיומה של ספריה עם ספרים בנוסח שרה אנג'ל או "לאכול, להתפלל, להזדיין ולבכות" היא הרבה יותר גרוע וחמור, האיש באמת מאמין שיש לו ספריה...

תחומי עניין ומה שביניהם.

כתבתי כבר כמה משפטים ואז מחקתי, אני פשוט לא יודעת איך לענות על השאלה הזאת. כי כל תחום עניין שאין לבת אדם שאני יוצאת איתה ושיש לי, עלול להוות בעיה בשלב מסוים. הקטע עם ספרות שזה תחום עניין שמחלחל מעבר לשיטחיות. אלו נושאי שיחה איתה שירדו מהפרק במידה והיא לא קוראת ספרים, או אם היא לא כותבת. ובתור אחת שמתיימרת לכתוב, יהיה לי קצת קשה לצאת עם בחורה שהעניין הזה פשוט לא מעניין אותה. אני מסכימה עם הבחור מעליי בכל הנוגע לספריות של הבן אדם. אבל מצד שני, לפחות הם קוראים..גם אם זה את "מי הזיז את הגבינה שלי.." איך אפשר לא לאהוב ספרים..אני לא מצליחה להבין את זה. כנראה שזה ממש יפריע לי. היא צריכה להיות בעלת מעלות אחרות ומגוונות בכדי לפצות על כך :) אבל לא נראה לי שאני מלכתחילה אתעניין בה.. אגב, ראיתם כמה יפה בחוץ היום? תציצו, תציצו החוצה

עם זה ספציפית, קשה לי.

אם אצא עם בחורה ששונאת תיאטרון (וכבר יצאתי עם מספיק כאלו...) - אמצא דרך להתמודד. אבל ספרות וכתיבה... מדובר בחלק כל כך משמעותי בחיי ומשהו שאני מצפה גם ללמוד בהמשך (אמנם במקביל לתיאטרון, אבל עדיין) - ואני מדברת על זה גם לא מעט. עם זוגתי הנוכחית אני מנסה להרגיל קצת לעניין. היא דווקא נהנית ומגלה דברים חדשים.

למה ../images/Emo32.gif?

הספריה של הבנאדם לא בהכרח מעידה עליו, אבל אני מאמינה שאם היא לא מעריכה ספרות משובחת, זה כבר משהו אחר. תתפלאי אבל אחד הדברים שאני רוצה שיהיו בבת זוג שלי זה- שהיא לא תכתוב, בשום אופן לא תכתוב. וגם לא תקרא כמעט, אבל כשאני אקרא לה קטעים שכתבתי עליה/אליה, היא תתהפנט, היא תהיה קשובה ותאהב את זה אני מאמינה שיהיו מעט חיכוכים בנדון, במיוחד שחלק גדול מהחיים שלי זה כתיבה, אבל אני לא אפסול בחורה מלכתחילה בגלל דבר כזה. נו, יצא קצת מבולבל מפאת הבוקר אחלה נושא לדיון
, יום נפלא לכולם

2nd me

New member
שאלה קשה ומורכבת.

אחד הנושאים שהכי מעניינים אותי בעולם הוא ספרים וספרות. אני כל הזמן מוצאת את עצמי מדברת על ספרים, בלי להזכיר בכלל את הזמן שאני מקדישה לקריאה ונהנית ממנו. כשאני מדברת עם מישהי על ספרות וספרים ואני מרגישה שיש לה לחדש לי, מן הסתם זה turn on כי זה נושא שאני מאוד מתחברת אליו. אם זה קריטי? ואללה תלוי. אם אני כותבת אני מצפה ממי שאני יוצאת איתה לקרוא את הדברים שלי ולהתעניין ביצירה הזאת, וחוץ מזה אני כן אשמח להמליץ לה על ספרים ואצפה ממנה לנסות. אני אפילו אשמח להכיר לה את העולם הזה, אבל סלידה מעולם הספר נשמעת לי כמו חיסרון. מצד שני, זה לא אומר כלום. אחי הקטן הוא ילד-גבר מדהים. בן 17 עוד חצי שניה בערך, ואחד האנשים שאני יותר מעריכה. הוא חכם, הוא משכיל, הוא מוכשר, ספורטאי מצטיין מוסיקאי מצטיין, יש לו לשון חדה והשפה שלו מאוד גבוהה ועשירה. עם כל זה, הוא מעדיף לשבת ולשחק בפלייסטיישן או במחשב או לראות סרט, ובחיים אני לא אראה אותו קורא ספר. והוא ניסה, הוא פשוט לא אוהב... אני באמת לא רואה איך זה משפיע על איך שאני מעריכה אותו, ככה שאי אפשר באמת לקבוע, וכל מקרה לגופו.

למעלה