שפה משפחתית

mAmA MiSiSiPi

New member
../images/Emo32.gifשפה משפחתית../images/Emo32.gif

אני דיי בטוחה שלכל משפחה יש שפה משלה כל מיני מילים או משפטי מפתח שבני משפחה ממציאים בינם לבין עצמם או מאמצים ומעוותים משפטים קיימים לפעמים נדמה לי שאם מישהו ישמע אותמו מדברים יחשוב שהמצאנו שפה חדשה ולהלן הכוונה: של אחותי ושלי "ל ה פ ך" בנימה מבודחת ומתגלגלת " אכפת לך אם נבוא בשבת ?" "בטח תבואו.........ל ה פ ך" אז לבוא או לא לבוא? של בעלי ושלי "כשנעבור את הגשר נגיע אליו" יש לנו בעיה באופק ואין לנו כוח לחשוב על פתרון. מוקוס= נזלת פוקיצל'ך=נזלת שתקועה באף ,אמא שלי אומרת "פילונים" לילדים שהיא מטפלת בהם " יש לך פילונים באף?" בונגל'ך=כדורים כאלה על הסוודר אחרי כביסה. תרימו אותי ואפתח את הדלת {מתורגם ממשפט בעירקית}- שלי על בעלי לדוגמא "אני אחליף חיתול .את יכולה להביא לי חיתול ולהביא משחה ולהחזיק ת'ילד ולנגב לו ולהביא שקית .............." אפקת אפייה - בעלי על משפטים מתוחכמים שלי, רק בגלל שפעם כתבתי אפקת אפייה במקום אבקת אפייה. של אמא שלי מתורגם מספרדית "אל תבלבלי לי ת'כדורים" או במילים אחרות תפסיקי לבלבל בביצים או לשגע ת'שכל. קצ'וצ'ה= איבר מין נקבי.............של כלבה
של בעלי = "טמפיט" ו "חמור בלי עצמות" כינוי למישהו ממש טיפש....אלון מזרחי חמור בלי עצמות. "אמא?" "מה?" "אמא?" "מה?" "א מ א ?" "ממממממממה?" "משעמם לי !" וזה עדין עובד !!! לפתוח מקרר מלא באוכל ולהגיד " מה אין משהו טעים?" ולראות את אמא שלי מחליפה צבעים. בעלי " כואב לי הראש"= הבית מבולגן. סתור שיער למישהו שקם הפוך בבוקר. בימבי ובסלה= במבה וביסלי. בטוח יש עוד ואני לא זוכרת.

כמובן לכולנו יש

יום שישי היום- לנהג איטי במיוחד בכביש,בכל יום מימות השבוע... גם אני אוהבת אותך - לכל אלא שגורמים לי לעשות משהו שאני לא רוצה אוהבת אותך על מלא - לכל אלא שאני אוהבת באמת

אכדית

New member
בעלי קורא להם "נהגים של שבת"

"רפובליקת בננות" כל פעם שמתעצבן שהוא רואה חדשות "מה אוכלים היום" (פתחתי מסעדה פה ולא סיפרו לי?) "מה עושים היום" (אה, לא, כנראה שפתחתי בעצם פארק הפעלה לכל המשפחה) "דיר חזירים" / "מזבלה" זו ההגדרה של האיש ל-4 צעצועים על הרצפה + 2 כוסות בכיור.... "מחר" = כל דבר שלא בא לו לדון בו / לעשות אותו עכשיו. צריך לעשות סופר? (ביטוי בפני עצמו "צריך לעשות סופר") מחר. צריך להתקשר ל-X? מחר. פיייייייי כמה דברים יש לנו לעשות מחר
"לייצר מקומות עבודה" האיש שתפס עליי טרמפ, פעם הוא שאל אותי למה צריך כזה ולמה צריך אחר (סתם כל מיני תפקידים ממשלתיים וכאלה דברים מיותרים)... הסברתי לו שזה מייצר מקומות עבודה ויש בזה היגיון... מאז חופשי מסתלבט עליי מה תוֹתֱה?" מה אתה עושה בשפה הבת-שנתיים-וחצי-שלנו שלי שאין לה ש', אנחנו חופשי משתמשים בזה, אני מתקשרת אליו לעבודה "מה תותה"... "מצאת לך" אני חושבת שזה נולד מהביטוי "מצאת לך פראייר" אני משתמשת בזה כל פעם שלאיש יש תובנות שאינני מסכימה עימן
"פרזיט" הפולניות לא צריכות תרגום נכון?
"איפהההההההההההההה" (למרוח כמה שיותר) זה כמו "נראה לך?" או "לעעעעעעעעעעעעע" "תעשי לי מיקי מאוס" זה אומר בשפת הפעוטה שלי תעשי לי 2 קוקיות... מזון בשפת הטף: קורנפלקס אריה זה קורנפלקס של טעמן שמצוייר עליו אריה קורנפלקס עיגול זה צ'יריוס קורנפלקס תירס זה קורנפלקס תלמה הפשוט "אחרון ודי" כל פעם שאנחנו נשברים לתחנוניה של הילדה למשהו שאיננו מסכימים, אנחנו פותרים את זה באחרון ודי (שכמובן שמיד שזה נגמר היא מבקשת עוד אחד אחרון ודי
) "יש חינמים" לקשישות ביננו - זה בשפת הצעירים שיש כניסה למועדונים חינם או אקסטרות חינם, אחותי הכניסה לנו את זה חזק, ומאז כל פעם שההורים שלי מזמינים אותנו לאכול אצלם אנחנו אומרים "יש חינמים"
וברור שיש מלא שאני לא זוכרת...

tomer2007

New member
לנו יש...<מה שזוכרת בשלוף>

פוצולו - פלוץ כמובן פשטידו - שפטידה פיצורניים - ציפורניים וובוס או ביצות - ביצים (גם אשכים וגם ביצים במקרר
> גרפסולו - גראפס חביבי - כל בחברים הטובים שלנו - ממש אין להם שמות - חביבי <בנימה של צ'רלי וחצי> חבוב - גם לכל החברים הטובים, אבל כשמתכוונים ל"בחייך" או משהו כזה.... מאמו - ככה קוראים לאמא של בעלי (יובא היישר מרומניה) זה מה שעולה לי בשלוף...בטח יש עוד כל מיני שטויות.....

גם לנו יש כמה

רוצה זה...... - רוצה להוריד את בוני לסיבוב? כי אם היא תשמע את המילים סיבוב/למטה/פיפי/קקי היא יש מתלהבת ונעמדת ליד המגירה של הרצועה. טרמפו - טרמפולינה שאמא שלי נעמדת לידי ומחייכת יותר מידי - היא רוצה שאני ישטוף היום את הרצפה. גריסום לא היה עושה ככה (ההוא מ csi) - כל פעם שבטלויזיה משהו עושה משהו לא בסדר. צ'פגטי - כמובן ספגטי. צ'פתא - סבתא מצד האמא. ואנחנו מדובבת את בוני כל הזמן. לדוגמא: סיימנו לאכול ואנחנו מפנות את השולחן ובזמן הזה בוני רצה הלוך ושוב מהשולחן למטבח מסתכלת ומחכה, ואז אנחנו מתיישבות בחזרה, ואז בוני חוזרת מהמטבח (אחרי שסרקה את רצפת המטבח, אולי משהו נפל) ומסתכלת עלינו במבט מדובב של "מה?? אתן רציניות? כלום? כלום אני לא מקבלת" והולכת בבאסה לקערה של "איזה משפחה מצאתי לי....." הדיבוב אצלנו רץ חזק.

../images/Emo163.gifנכון../images/Emo70.gif הופללה - לא להבהל

שעושים סודה קלאב, טוחנים מרק, שבוני נובחת ולפעמים שעושים אפצ'י.

מיסי יש לי שאלה

את ציירת את הציורים האלה באלבום שלך??
הם מדהימים!!! כ"כ אהבתי, הילד עם הצפרדע היה האהוב עלי ביותר.
תתחילי למכור!!!!!!!!!!!!
כל הכבוד מותק, ממש עבודות יפות (הייתי צריכה לנחש למה את מצחיקה אותי כ"כ - בד"כ מזלות תאומים מצחיקים אותי)

איזה כשרון מיסי, ציורים מדהימים!!!

ממש הטעם שלי הציורים שלך (ואין הרבה ציורים שעוים לי את זה). אם תחליטי להתמסחר - אני פה!

אצלנו

"סתום" (עם קמץ ב-ס') זה חמוד "איך את/אתה יפה - כשמישהו עושה משהו מוזר סבור - זה בלון (כל הזכויות שמורות לבן שלי) חבר - זה חלב (כל הזכויות שמורות לבן שלי)

mAmA MiSiSiPi

New member
אצלינו "מזל שאתה יפה"

כשמישהו עושה מעשה מטומטם או כשעושים משהו כמו שצריך "את/ה לא רק יפה"

אצלנו

"סתום" (עם קמץ ב-ס') זה חמוד "איך את/אתה יפה - כשמישהו עושה משהו מוזר סבור - זה בלון (כל הזכויות שמורות לבן שלי) חבר - זה חלב (כל הזכויות שמורות לבן שלי)

למעלה